עדיין לא חברים שלנו ביוטיוב ובפייסבוק? :( חבל בדרך כלל אנחנו ממש נחמדים:

בונה אתרים » קורס בניית אתרים » הוספת מאמרים רלוונטיים בוורדפרס

הוספת מאמרים רלוונטיים בוורדפרס

נכתב ע"י יוחאי ירמיהו

הצגה של מאמרים רלוונטיים (Related Posts) בעמודי הבלוג באתר תאפשר לכם להעלות את הרמה של האתר באופן משמעותי. מאמרים רלוונטיים מסייעים בשיפור חווית משתמש ובקידום האתר באופן אורגני על ידי שימוש בקישורים פנימיים. במאמר של היום אלמד אתכם כיצד תוכלו להוסיף מאמרים רלוונטיים באתר וורדפרס.

ניתן לצפות בסרטון הדרכה הבא המסביר איך להוסיף מאמרים רלוונטיים (Related Posts) לאתר

הוספת מאמרים רלוונטיים לאתר וורדפרס (Related Posts)

איך לבנות אתר בחינם בשעה וחצי?

יש לי הצעה מעניינת עבורך, יצרתי הדרכה מלאה של למעלה משעה וחצי שתלמד אותך איך לבנות אתר מ-0 בחינם כולל רכישת אחסון ודומיין. נשמע מעניין? אשמח לשלוח לך אותה למייל.

מהם מאמרים רלוונטיים (Related Posts)?

מאמרים רלוונטיים הם אותם המאמרים שאתם יכולים לראות בתפריט הצדדי של האתר תחת הכותרת של "מאמרים פופולריים" והסוג השני של מאמרים רלוונטיים וזה גם הסוג שאנחנו הולכים לדבר עליו במאמר הוא המאמרים שאתם יכולים לראות בתחתית המאמר ובתחתית של כל אחד מעמודי הבלוג שבאתר.

תצוגת מאמרים נוספים/רלוונטים בבלוג

בנוסף ליכולת של הוספת המאמרים בעמודי הבלוג (מתאים בדרך כלל לאתרים גדולים עם הרבה עמודי תוכן) ניתן גם להשתמש במאמרים רלוונטיים לעמודי השירותים על מנת להעשיר אותם בתוכן. למשל אם תיכנסו לעמודים הקשורים לשירותים שאני מציע כמו: עיצוב באנרים, עיצוב לוגו, מיתוג לעסק וכו'… תוכלו לראות שבתחתית של כל אחד מהעמודים יש מאמרים הקשורים לנושא השירות שאני מציע.

מאמרים רלוונטים בעמודי שירותים

אז כפי שאתם מבינים השימוש במאמרים רלוונטיים יכול להיות מצוין גם בעת ניהול עמודים בוורדפרס וגם בעת ניהול פוסטים בבלוג.

איך Related Posts מסייעים לשיפור האתר?

בתור בונה אתרים שאחת הדברים העיקריים שבהם אני מתמקד הם שיפור המרות ושיפור זמני שהייה של משתמשים גיליתי ששימוש בטכניקה זו משפר את האתר באופן משמעותי. מתחת אתר יכול לראות כמה סיבות ופירוט לזה שהמאמרים הרלוונטים עוזרים לאתר.

גידול בזמן שהייה באתר – לשימוש במאמרים רלוונטים יש יתרונות רבים לשיפור האתר. בתור התחלה השימוש במאמר דומה או מאמר בנושא הקשור למדריך/מאמר שאתם מפרסמים יכול לסייע לכך שהגולש יגדיל את זמן השהייה שלו באתר. לאחר שהוא סיים לקרוא את המאמר ובמידה והוא אהב אותו סביר להניח שהוא יראה את המאמרים הרלוונטיים ואם יהיה שם נושא נוסף שיכול לעניין אותו זה יגרום לו להישאר באתר זמן נוסף ויעזור לחזק הסמכות של האתר בעיני הגולש שצופה במאמר.

חיזוק קישורים פנימיים – טכניקת הקישורים הפנימיים היא טכניקה של קידום אתרים שמטרתה לאפשר לגוגל להבין את נושא המאמר. שימוש בקישור המתאר את נושא העמוד בכותרת של המאמר הרלוונטי יכול לעזור לגוגל להבין את נושא העמוד, במיוחד כאשר אנחנו נשתמש בכותרת משתנה עם ביטויים נוספים שאנחנו רוצים לקדם את העמוד לפיהם. ניתן לראות מידע נוסף על קישורים פנימיים במאמר של כתיבת תוכן לאתר.

קישור למאמרים ישנים – יתרון נוסף של מאמרים מסוג אלו הוא היכולת לקשר למאמרים ישנים שיש באתר. ככל שכמות התוכן באתר גדלה הגולשים באתר יצרכו רק את המאמרים החדשים והם לא יגיעו לצפות במאמרים הישנים יותר (אלא אם כן הם מקודמים על ביטויים ראשונים בגוגל). שימוש במאמרים אלו בתחתית העמוד יאפשר לנו לקשר למאמרים ישנים הקשורים לנושא ולהזרים גם אליהם תנועה.

התקנת תוסף Related Posts בוורדפרס

ברגע שהאתר שלי גדל והחלטתי שיש מספיק תוכן בשביל להתחיל ולהשתמש במאמרים רלוונטיים חיפשתי תוסף שמאפשר לי לעשות את זה כמו שאני רוצה ולא הצלחתי למצוא. מרבית התוספים הקיימים בשוק (גם אלו שבחינם וגם אלו שבתשלום) לא מציעים מספיק אפשרויות עריכה מתקדמות ורוב התוספים מבצעים הם בחירת העמודים הרלוונטיים באופן אוטומטי.

לאחר שלא מצאתי תוספים לוורדפרס המציעים את מה שחיפשתי פיתחתי את התוסף Advanced Related Posts וזה גם התוסף שאני משתמש בו בכל האתרים שלי וגם באתר הזה. כדי להוריד את התוסף מספריית התוספים של וורדפרס לחצו על התמונה.

תוסף מאמרים רלוונטים לוורדפרס

התוסף עמוד לעבוד כמעט עם כל סוגי תבניות וורדפרס הקיימות וניתן לעבוד איתו גם באתרים בעברית, באתרים באנגלית ובכל שפה אחרת. אתם יכולים לראות דוגמא לשימוש בתוסף בגרסה האנגלית של YYDevelopment. חשוב לציין שהתצוגה של המאמרים היא מאוד בסיסית אבל באמצעות עריכת CSS מינימליסטית אפשר להגיע לתוצאות ממש יפות.

הגדרת מאמרים רלוונטיים לעמוד

לאחר התקנת התוסף על ידי כניסה לממשק הניהול של וורדפרס תוכלו למצוא בתחתית העריכה של כל עמוד ופוסט את פאנל הניהול של התוסף. ההוספה של מאמרים רלוונטים מתבצעת על ידי הכנסת מספר ה-ID של העמוד שאתם רוצים להוסיף לאזור העליון ששם כתוב "Add New Post ID".

למי שעוד לא יודע איך למצוא את מספר ה-ID של עמוד בוורדפרס ניתן למצוא את מספרי הזיהוי בכתובת ה-URL בעמוד עריכה של הפוסט/עמוד או באמצעות תוסף נוסף שפיתחתי שנקרא Show Pages IDs. ניתן גם למצוא מידע נוסף בנושא במאמר של מציאת ID בעמודי וורדפרס המסביר איך להתנהל בצורה טובה ומהירה יותר כאשר אתם עובדים עם מספרי זיהוי של עמודי וורדפרס.

הוספת מאמר קשור/רלוונטי לעמוד

כפי שאתם רואים מעל התוסף מאפשר לכם עריכה של כמעט כל המאפיינים של הפוסט/עמוד בוורדפרס. ועל ידי הכנסת מספר הזיהוי התוסף יטען את כל המאפיינים הראשוניים של העמוד באופן אוטומטי ואתם תוכלו פשוט לערוך אותם.

  • Thumbnail URL – כתובת ה-URL של התמונה. מומלץ להכניס תמונה איכותית וקיימים הרבה אתרי תמונות בחינם שיעזרו לכם להפוך את האתר שלכם להרבה יותר אטרקטיבי לגולש.
  • Thumbnail Alt – תגית ה-ALT של התמונה (חשוב לקידום אתרים וסעיף משמעותי בנושא של נגישות אתרים). ניתן למצוא מידע נוסף בנושא במאמר של אופטימיזציה לתמונות.
  • Post Title – כותרת המאמר (אפשר לשאיר את הכותרת כמו שהיא או לשנות לגיוון הביטויים של קישורים פנימיים)
  • Post Description – תיאור קצר של הפוסט (ניתן לטעון את התיאור גם מהפוסט וגם מתגית תיאור Meta של יוסט  SEO וניתן גם להשאיר את התיאור של המאמר ריק).
  • Position – הסדר שבו יוצגו הפוסטים הרלוונטים בעמוד

טעינת המאמרים באמצעות Shortcode

לאחר שהגדרתם את המאמרים הנוספים שאתם רוצים שיופיע בעמוד כעת ניתן לטעון את תצוגת המאמרים הרלוונטיים איפה שאתם רוצים בעמוד באמצעות Shortcode.

בפאנל הניהול של המאמרים הרלוונטיים (בעמוד העריכה) תוכלו לראות שבתחתית של אזור הניהול מופיע לכם קוד Shortcode שעל ידי העתקה שלו לתוך הפוסט או העמוד תוכלו לטעון את התוכן הרלוונטי לעמוד. כל מה שאתם צריכים לעשות זה להעתיק את קוד השורטקוד לתוך העמוד עצמו ולאחר עדכון העמוד המאמרים הרלוונטיים יופיעו בתוך התוכן של העמוד.

הוספת Shortcode של מאמרים רלוונטיים

מסקנות למאמרים רלוונטים

למרות גוזל זמן להגדיר מאמרים לכל עמוד בסופו של דבר התמורה של ההשקעה הזאת מחזירה את עצמה כי בתור התחלה הצופים באתר צורכים יותר תוכן, מה שמאפשר לכם למצב את עצמכם בתור מומחים בתחום העיסוק שלכם ולשפר את חווית הגולש. ובנוסף לכך השימוש בתוסף משפר באופן משמעותי את הקידום של האתר באמצעות קישורים פנימיים כאשר אנחנו עושים בו שימוש מושכל.

אם אתם רוצים לקחת אז לשלב הבא פרסמתי מאמר בנושא של פרסום פוסטים מתוזמנים בוורדפרס ושם הסברתי על חלק מהיכולות של התוסף כאשר מדובר על בניית אתרים בוורדפרס הממשיכים להתעדכן באופן אוטומטי חצי שנה קדימה.

את השימוש בפוסטים רלוונטיים אני עושה כמעט בכל אתר שאני בונה לעצמי והטכניקה הזאת עוזרת לשפר את התצוגה של האתר והעמודים ולא רק את הקידום וחווית המשתמש.

עוד לא צפיתם בהדרכה? זה בחינם!

 אני רוצה ללמד אתכם לבנות אתר אחד בחינם. מדובר על הדרכה של למעלה משעה וחצי שבה אני אלמד אותך מ-0 לבנות אתר כולל רכישת אחסון ודומיין. לקבלת ההדרכה למייל באופן מיידי יש להשאיר פרטים מתחת.

אם אהבתם את המדריך ואתם רוצים לשתף אותו ניתן לעשות זאת על ידי לחיצה על כפתורי השיתוף מתחת:

יוחאי ירמיהו

יוחאי ירמיהו

בעל תואר ראשון בלוגיסטיקה וכלכלה ותואר הנדסאי בתעשייה וניהול עם התמחות בשיווק.
מעצב גרפי ומפתח אתרים עם ניסיון מעשי של למעלה מעשור בכל מה שקשור לעולם הדיגיטלי. נינג'ה מומחה למערכת המופלאה לבניית אתרים שנקראת וורדפרס, וזהו בסך הכל :-).

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם:

תוספים לוורדפרס שפיתחנו בחינם

בעמוד זה תוכלו לצפות בכל התוספים לוורדפרס שפיתחנו ב-YYDevelopment. את כל התוספים שלנו לוורדפרס תוכלו להוריד בחינם ולהשתמש בהם בכל בפרויקטים שלכם.

כתיבת תוכן לאתר

כתיבת תוכן לאתר הוא אחד הנושאים החשובים ביותר בתחום של בניית אתרים וקידום בגוגל. במאמר הבא תוכלו לצפות ב-11 כללים חשובים לכתיבת תוכן איכותי לעמודים באתר.

שיפור מהירות באתר וורדפרס

בשנים האחרונות גוגל דוחפים חזק את הנושא של שיפור מהירות טעינה ובמדריך הבא נלמד אתכם כל מה שאתם צריכים לדעת על מנת שתוכלו לשפר את מהירות הטעינה לאתר שלכם.

הצגת ID (מספר זיהוי) בוורדפרס

לכל עמוד ופוסט באתר וורדפרס יש מספר מזהה (ID) שבאמצעותו ניתן לגלות מידע חשוב וחיוני על העמוד. במאמר הבא תוכלו ללמוד כיצד למצוא בקלות מספר מזהה של כל עמוד.

הוספת כפתור Subscribe לאתר

מעוניינים לאפשר לגולשים באתר לקבל התראה בכל פעם שמישהו מגיב לתגובה שהם פרסמו? במאמר הבא תוכלו ללמוד איך להוסיף כפתור הרשמה לתגובות באתר וורדפרס.

האם תוסף נגישות באמת עוזר?

לאחר שנכנס חוק הנגישות לתוקף מרבית בעלי האתרים בחרו להתקין תוסף נגישות במטרה להפוך את האתר לנגיש ונשאלת השאלה האם התוסף באמת הופך את האתר שלכם לנגיש?

יש לכם שאלות או משהו להוסיף? שתפו אותנו בתגובות מתחת!

אם יש לכם שאלות או משהו להוסיף נשמח לשמוע מכם בתגובות מתחת ולסייע במידת הצורך.

כלי נגישות