עדיין לא חברים שלנו ביוטיוב ובפייסבוק? :( חבל בדרך כלל אנחנו ממש נחמדים:

בונה אתרים » בניית אתרים בוורדפרס » הצגת ID (מספר זיהוי) של עמודים בוורדפרס

הצגת ID (מספר זיהוי) של עמודים בוורדפרס

נכתב ע"י יוחאי ירמיהו

לכל עמוד ופוסט באתר וורדפרס יש מספר מזהה (ID) שבאמצעותו ניתן לגלות מידע חשוב וחיוני על העמוד. קיימים גם תוספים לוורדפרס המבקשים את ה-ID של העמוד על מנת לבצע פעולות מסוימות וכאשר אתם עוסקים בתחום של פיתוח או בניית אתרים בוורדפרס אתם תגלו מהר מאוד שקשה ליצור פיתוחים מותאמים לוורדפרס ללא שימוש ב-ID של עמודים.

במאמר הבא אלמד אתכם איך מוצאים את ה-ID של עמודים בוורדפרס באופן רגיל וכיצד תוכלו למצוא ID של פוסטים ועמודים בצורה הרבה יותר נוחה באמצעות תוסף שפיתחתי שנקרא Show Pages IDs.

ניתן לצפות בסרטון הדרכה הבא המסביר איך למצוא ID של עמודים בוורדפרס

הצגת מספר מזהה (ID) של עמודים בוורדפרס

הרשמה לרשימת תפוצה:

הצגת ID לעמודים בוורדפרס

איך למצוא מספר מזהה (ID) של עמוד באופן רגיל?

באופן ברירת מחדל וורדפרס לא מאפשרים לצפות ב-ID של עמודים בצורה נוחה ועל מנת למצוא את ה-ID של עמוד מסוים אתם חייבים להיכנס לאזור הניהול ולתוך העמוד של עריכת עמוד וורדפרס או לעמוד של עריכת פוסט לפי סוג העמוד.

בעמוד העריכה תוכלו למצוא את מספר ה-ID של העמוד בכתובת ה-URL של העמוד כפי שניתן לראות בתמונה מתחת:

מציאת ID בכתובת URL של עמוד

במידה ואתם משתמשים ב-ID של עמודים לעיתים קרובות, כניסה לעמוד ומציאת המספר מזהה בכל פעם מחדש תגזול זמן יקר מכם וקיימות דרכים קלות יותר לעשות זאת.  מרבית הכלים שעוזרים לי למצוא את ה-ID בצורה קלה יותר הם כלים שהייתי צריך לפתח בעצמי כפי ואשתף אתכם בהם במאמר.

מציאת ID באמצעות תוסף וורדפרס

אז כפי שציינתי מעל אני עושה שימוש במספרי זיהוי של עמודים כמעט בכל פיתוח שאני עושה מאחר והם עוזרים לחסוך זמן פיתוח משמעותי. על מנת להפוך את העבודה שלי ליותר מהירה ויעילה התוסף הראשון שפיתחתי היה Show Pages IDs ותוכלו להוריד אותו מספריית התוספים של וורדפרס על ידי לחיצה על התמונה מתחת:

תוסף למציאת מספרי זיהוי לעמודים

לאחר התקנת תוסף לוורדפרס שמציג מספרי זיהוי האתר שלכם ישתנה באופן אוטומטי ללא צורך בשום פעולה מצדכם וכעת תוכלו למצוא את ה-ID של העמוד שאתם מחפשים כמעט בכל מקום באתר שלכם.

בתור התחלה כאשר אתם נכנסים לעמוד באתר מכאן והלאה יופיע לכם ה-ID של העמוד בבאר הניהול העליון של וורדפרס.

מציאת ID של עמוד באמצעות תוסף

בנוסף לכך תוכלו למצוא את ה-ID של העמודים גם בתוך אזור הניהול של וורדפרס והתוסף יציג את מספר המזהה כמעט בכל טבלת ניהול של וורדפרס, כך שתוכלו למצוא את ה-ID של עמודי וורדפרס, פוסטים בוורדפרס, ID של תמונות, תגובות, קטגוריות ותגיות.

צפייה במספרי זיהוי בטבלת עמודים של וורדפרס

דוגמא לשימושים ב-ID של עמודים

לאחר שהבנתם איך למצוא את מספר המזהה של העמודים באתר כעת על מנת שהכל יתחבר אני אתן לכם דוגמא קטנה לשימוש ב-ID באופן מעשי שאני עושה באתרים שלי.

קיימים תוספים רבים שמסתמכים באופן משמעותי על ID של עמודים. לצורך הדוגמא למי שמפרסם באנרים לגוגל באתרים שלו קיים תוסף בשם Ad Inserter שמאפשר לטעון באופן אוטומטי קוד בכל העמודים באתר. במידה ואתם רוצים להסיר את הקוד שמתווסף לחלק מהעמודים ניתן להסיר אותם על ידי הוספת רשימת מספרי ה-ID של העמודים שבהם אתם לא מעוניינים להציג את הקוד.

דוגמא נוספת תוכלו למצוא בתוסף נוסף של וורדפרס שפיתחתי הנקרא Advanced Related Posts והוא מאפשר הוספה של מאמרים רלוונטיים לוורדפרס. כפי שתוכלו לראות בתחתית של כל המאמרים בעמודי הבלוג שבאתר זה יש מאמרים רלוונטיים הנטענים בעמוד וניתן לטעון את כל המידע של המאמר באמצעות ה-ID של העמוד שרוצים לטעון.

דוגמא לתוסף המשתמש במספר מזהה של עמודים

דרך נוספת להצגת ID וכתובת URL של עמודים

באחד המדריכים הקודמים באתר דיברתי קצת על הנושא של תזמון עמודים בוורדפרס ועל כך שנכון להיום כאשר אני בונה אתר לעצמי ועושה לו קידום בגוגל אני בונה אותו בדרך כלל עם תוכן לחצי שנה קדימה. ביחד עם מגוון סיבות לכך שוורדפרס מומלצת לקידום בגוגל התזמון של פוסטים הוא אחד הפיצ’רים האהובים עליי ביותר.

היכולת עריכה של עמודים בוורדפרס כעת היא קצת מגושמת עבורי ובגלל שההתנהלות עם פוסטים מתוזמנים הייתה מורכבת באופן פיתחתי תוסף נוסף בשם Show All Pages URL שניתן להוריד על ידי לחיצה על התמונה מתחת:

תוסף להצגת כתובות URL ו-ID של עמודים

מעבר לעובדה שהתוסף הזה יאפשר לכם לצפות באופן יותר מאורגן בכל העמודים שהאתר שלכם מכיל ויאפשר לנהל בצורה טובה יותר פוסטים מתוזמנים הוא יאפשר גם לצפות בכל העמודים שבאתר ובכל כתובת ה-ID שמופיעות באתר מה שבעיני הופך את העבודה להרבה יותר פשוטה וקלה.

הצגת טבלת ID בתסוף

כך שבמידה והאתר שלכם מכיל הרבה עמודים ואתם מעוניינים למצפות בכל ה-ID של כל העמודים תוכלו לעשות זאת בצורה הרבה יותר נוחה באמצעות התוסף הזה. דרך אגב למי שמסקרן אותו אילו עוד תוספים פיתחתי ניתן לצפות ברשימת תוספים לוורדפרס של YYDevelopment ולהוריד את כולם בחינם.

אל תחמיצו אף פוסט

אהבתם את מה שיש לנו להציע? הצטרפו לרשימת התפוצה שלנו ונדאג לעדכן אתכם על פוסטים חדשים.

אם אהבתם את המדריך ואתם רוצים לשתף אותו ניתן לעשות זאת על ידי לחיצה על כפתורי השיתוף מתחת:

יוחאי ירמיהו
יוחאי ירמיהו

בעל תואר ראשון בלוגיסטיקה וכלכלה ותואר הנדסאי בתעשייה וניהול עם התמחות בשיווק.
מעצב גרפי ומפתח אתרים עם ניסיון מעשי של למעלה מעשור בכל מה שקשור לעולם הדיגיטלי. נינג'ה מומחה למערכת המופלאה לבניית אתרים שנקראת וורדפרס, וזהו בסך הכל :-).

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם:

יצירה ועריכת עמודים באלמנטור

בשנים האחרונות אלמנטור (Elementor) הפך להיות אחד התוספים המובילים לבניית אתרים בוורדפרס. במדריך זה תוכלו ללמוד איך ליצור, לערוץ ולנהל עמודים באלמנטור.

תוספים לוורדפרס שפיתחנו בחינם

בעמוד זה תוכלו לצפות בכל התוספים לוורדפרס שפיתחנו ב-YYDevelopment. את כל התוספים שלנו לוורדפרס תוכלו להוריד בחינם ולהשתמש בהם בכל בפרויקטים שלכם.

פרסום עמודים מתוזמנים בוורדפרס

אז למי שלא יודע אחד פיצ’ר מועיל שיש לוורדפרס להציע הוא היכולת לפרסום עמוד מתוזמן לעדכן את האתר שלכם חודשים ואפילו שנים קדימה. כנסו ותלמדו כיצד לעשות זאת.

הוספת מאמרים רלוונטיים לאתר

מעוניינים להוסיף מאמרים רלוונטיים (Related Posts) לאתר בוורדפרס? במדריך הבא תוכלו ללמוד איך להוסיף מאמרים נוספים לאתר ואיך לשפר את חווית הגלישה של הגולש באתר.

יצירת עמודים בוורדפרס

עם הדרכה קצרה יצירת עמודים בוורדפרס תהפוך לפעולה פשוטה וקלה עבורכם. צפו במדריך הבא ותלמדו איך ליצור ולערוך עמודים בוורדפרס בעצמכם בצורה נכונה וללא מאמץ.

ניהול בלוג באתר וורדפרס

במדריך זה נסביר איך לנהל בלוג בוורדפרס ואיך ליצור פוסטים חדשים לבלוג. נסביר איך להגדיר קטגוריות, איך להגדיר תגיות, איך להוסיף תמונות, איך לפרסם פוסט מתוזמן ועוד...

יש לכם שאלות או משהו להוסיף? שתפו אותנו בתגובות מתחת!

אם יש לכם שאלות או משהו להוסיף נשמח לשמוע מכם בתגובות מתחת ולסייע במידת הצורך.

    כתיבת תגובה

    מלאו את כל השדות על מנת להשאיר תגובה (האימייל שלכם לא יוצג באתר).

    כלי נגישות