עדיין לא חברים שלנו ביוטיוב ובפייסבוק? :( חבל בדרך כלל אנחנו ממש נחמדים:

בונה אתרים » בניית אתרים בוורדפרס » מדריך לעבודה עם תבניות וורדפרס

מדריך לעבודה עם תבניות וורדפרס

נכתב ע"י יוחאי ירמיהו10 תגובות

תבניות לוורדפרס הם אחת הסיבות העיקריות להצלחה הגדולה של וורדפרס. היכולת לשנות את הדרך שבו מוצג האתר באמצעות לחיצה אחת מאפשרת מרחב פעולה רחב לבעלי האתרים והיום מרבית בוני אתרים בארץ ובעולם בונים אתרים ללקוחות באמצעות תבניות מוכנות.

במדריך זה נסביר כיצד תוכלו להשתמש בתבניות על מנת לבנות אתר וורדפרס עם עיצוב שונה, נסביר מאיפה תוכלו להוריד תבניות עיצוב בחינם ומאיפה תוכלו להוריד תבניות בתשלום, נסביר מה זה RTL ולמה חשוב שהתבנית שבה אתם משתמשים תתמוך ב-RTL ונסביר גם איך להתקין תבניות וורדפרס ואיך להשתמש בהם בצורה נכונה.

ניתן לצפות מדריך וידאו הבא שמראה איך לעבוד עם תבניות וורדפרס בקלות

מדריך לעבודה עם תבניות וורדפרס

הרשמה לרשימת תפוצה:

מהן תבניות העיצוב של וורדפרס

תבנית העיצוב של וורדפרס בעצם שולטת בתצוגת האתר ומאפשרת להציג אותו כמו שהוא. כאשר אתם מתקינים את וורדפרס האתר שלכם מופעל באופן אוטומטי ביחד עם תבנית עיצוב המגיעה עם המערכת של וורדפרס. ברחבי הרשת קיימות אלפי תבניות עיצוב שונות שפותחו על ידי מפתחים מכל העולם ולעיתים החלפה של תבנית עיצוב תגרום לשינוי מהותי בדרך שבה מוצג האתר לגולש.

כאשר אנחנו מדברים על שינויי תצוגה אנחנו מדברים על שינוי הצבעים באתר, שינוי פונטים, שינוי מיקום והדרך בה מוצגים אלמנטים כמו: תפריטי ניווט, החלק התחתון של האתר, התפריט הצדדי, לוגו האתר וכו’… רוב האלמנטים שמופיעים באתר שלכם ומוצגים לגולשים נשלטים על ידי תבנית העיצוב.

תבניות וורדפרס להורדה בחינם

קיימים הרבה אתרים שמהם ניתן למצוא תבניות וורדפרס בחינם (רובם באנגלית). באופן כללי מומלץ להוריד את התבניות החינמיות רק מתוך האתר של וורדפרס בקישור הבא:

https://he.wordpress.org/themes/browse/popular/

עדיף להימנע מהורדת תבניות חינמיות מאתרים לא מוכרים על מנת למנוע הורדה של תבניות עם קוד זדוני שיכולות לפגוע באתר ובגולשי האתר. התבניות שניתן להוריד בחינם באתר של וורדפרס נבדקות אחת אחת באופן ידני לפני שהם מפורסמת להורדה. כך שבדרך כלל לא צריכה להיות לכם סיבה לדאגה בעת השימוש בהם.

תבניות להורדה בחינם מאתר וורדפרס

תצוגה של תבניות להורדה בחינם באתר וורדפרס

ניתן להוריד את התבניות של וורדפרס מתוך אזור הניהול של האתר. על מנת לעשות זאת לחצו על “עיצוב” בתפריט השמאלי שבאזור הניהול ולאחר מכן תלחצו על הכפתור של “תבנית חדשה”.

בחירת תבנית חינמית מאזור הניהול של וורדפרס

לאחר לחיצה על הכפתור של “תבנית חדשה” תוכלו לראות את כל התבניות המומלצות על ידי וורדפרס. אם תסמנו עם העכבר את אחת התבניות תוכלו לבחור באפשרות של “התקנה” שתתקין את התבנית ותאפשר לשנות את התבנית הקיימת של האתר. תוכלו גם לבחור באפשרות של “תצוגה מקדימה” שתראה לכם איך נראית תבנית העיצוב שתתקינו.

התקנה של תבנית עיצוב בוורדפרס

ניתן גם לעשות חיפוש לתבנית שאתם מכירים באמצעות תיבת החיפוש וניתן גם ללחוץ על הכפתור של “סינון מתקדם” ולסנן את התבניות לפי נושא האתר, התכונות של האתר וסוג הפריסה של עמודי האתר.

סינון מתקדם לתבניות העיצוב של וורדפרס

חשוב לציין שלפני שינוי תבנית באתר קיים מומלץ לעשות גיבוי לוורדפרס למקרה שתתרחש תקלה. בנוסף לגיבוי יש צורך לבדוק שהתבנית שאתם מורידים מספיק מהירה על מנת להימנע מאתר שנטען לאט (עוד בנושא במדריך של שיפור מהירות אתר) ויש גם לבדוק שהתבנית שבה תשתמשו תומכת ב-RTL ונרחיב על נושא זה בהמשך המאמר.

מה זה RTL ולמה צריך את זה?

כאשר עובדים עם תבניות או תוספים לוורדפרס חשוב להכיר את המושג RTL שהוא בעצם קיצור של Right To Left (ימין לשמאל) ואת המושג LTR שזה בעצם Left To Right (שמאל לימין).

רוב תבניות האתרים נבנות על ידי מפתחים שבונים את התבנית לקהל שדובר אנגלית. למי שלא יודע כאשר כותבים תוכן באנגלית כותבים את התוכן של העמוד מצד שמאל לימין (LTR), לעומת זאת כאשר כותבים תוכן בעברית או בערבית כותבים את התוכן מצד ימין לשמאל (RTL).

באתר שנכתב באנגלית התוכן, הלוגו ואלמנטים של העיצוב יופיעו בצד שמאל של המסך ולעומת זאת באתר שנכתב בשפה העברית הם יופיע בצד ימין של המסך.

למי שלא יודע האתר שאתם כרגע צופים בו מציע שירותי בניית אתרים בוורדפרס. העבודה שלנו מתנהלת מול לקוחות מהארץ וגם מול לקוחות מחו”ל כך שלאתר יש גרסה בעברית וגרסה באנגלית.

אם תצפו בגרסת YYDevelopment בעברית ולאחר מכן בגרסת YYDevelopment באנגלית תוכלו להבין את השינויים שעליהם אנחנו מדברים. לצורך ההדגמה תוכלו לצפות בתמונות המוצגות מתחת של 2 העיצובים.

דוגמא לאתר RTL בעברית

הצגת אתר RTL בעברית כאשר הטקסט נכתב מימין לשמאל

דוגמא לאתר LTR באנגלית

הצגת אתר LTR באנגלית כאשר הטקסט נכתב משמאל לימין

מה שזה בעצם אומר עבורכם זה שאם אתם מורידים תבנית לאתר שהשפה המרכזית שלה היא אנגלית אז אתם תצטרכו לוודא שהתבנית תומכת ב-RTL ושהיא תוצג בצורה נאותה כאשר אתם תבנו עליה אתר בעברית. חלק גדול מהתבניות באנגלית לא תומכות ב-RTL ולכן כאשר תנסו לבנות את האתר בעברית האתר לא יוצג בצורה טובה.

ניתן כמובן לשנות את התבנית ולהוסיף לה תמיכה ב-RTL אך מדובר בפרויקט די רציני ומסובך כך שמומלץ להימנע מכך ולמצוא תבנית שתומכת ב-RTL לפני התחלת הבנייה של האתר.

כפי שנסביר בהמשך המדריך קיימים גם אתרים שמאפשרים קנייה או הורדה של תבניות בעברית ובהם לא תצטרכו לוודא שהתבניות תומכות ב-RTL מאחר והם נבנו במיוחד לשפה העברית. מהצד השני כמות התבניות בעברית מאוד מצומצמת ולא ניתן למצוא מבחר רב.

אתרים מומלצים לרכישת תבניות וורדפרס

במידה ואתם לא מעוניינים להוריד את התבניות החינמיות שמוצעות באתר של וורדפרס קיימים גם אתרים שמאפשרים רכישה של תבניות לוורדפרס. בדרך כלל תבניות בתשלום יהיו ברמה גבוהה יותר ויכילו יותר אפשרויות עריכה מתקדמות ואפשרות להתקנה מהירה (התקנת העיצוב של האתר בלחיצת כפתור).

רצוי לשים לב גם לרישיון השימוש שמגיע עם התבניות שאתם קונים. ברוב המקרים לפי תנאי הרישיון של תבנית רגילה תאפשר להשתמש בה רק עבור אתר אחד ובמידה ותרצו להשתמש בה שוב לבניית אתר נוסף תאלצו לרכוש רישיון נוסף לשימוש באותה התבנית.

קיימים אתרים רבים המאפשרים רכישת תבניות בוורדפרס אבל בחלק זה של המאמר נציג בפניכם רק את האתרים המובילים לתבניות בעברית ובאנגלית. כאשר מדובר בתבניות באנגלית המבחר גדול ומגוון ולעומת זאת כאשר מדובר בתבניות בעברית אין מבחר גדול.

אם אתם רוכשים תבנית וורדפרס בשפה האנגלית וודאו לפני הרכישה שהיא תומכת ב-RTL כפי שהסברנו בתחילת המאמר.

ThemeForest - תבניות וורדפרס באנגלית ובתשלום

תבניות וורדפרס בתשלום של ThemeForest

ThemeForest מבית Envato Market היא השחקנית הגדולה ביותר בתחום של רכישת תבניות ותוספים לוורדפרס. באתר תוכלו למצוא אלפי תבניות וורדפרס המותאמות כמעט לכל סוגי האתרים הקיימים.

חלק מתבניות העיצוב מכילות גם מאות אפשרויות של עיצובים שונים שאתם יכולים להוסיף לאתר בלחיצת כפתור אחת. המבחר של התבניות הוא כמעט אינסופי ותוכלו למצוא את מבוקשכם בקלות.

רק שימו לב שכאשר אתם רוכשים תבנית יש צורך לוודא שהתבנית תומכת ב-RTL. לפעמים זה כתוב בתיאור של התבנית ולפעמים תאלצו ליצור קשר עם מפתחי התבנית ולשאול אותם זאת בעצמכם.

דבר נוסף שחשוב לדעת לפני רכישת תבנית מהאתר הוא לבדוק שיש לתבנית ביקורות חיובית, עדיף להימנע מרכישת תבנית ללא ביקורות. בנוסף יש לקחת בחשבון שיהיה צורך לתרגם את התבנית מאנגלית לעברית.

Pojo - תבניות וורדפרס בעברית ובתשלום (התבניות כבר לא מתעדכנות)

תבניות עיצוב לוורדפרס בתשלום של Pojo

בשוק של תבניות וורדפרס בעברית Pojo היא השחקנים המובילה. מרבית מפתחי האתרים בארץ שלוקחים פרויקטים של בניית אתרים או בניית דפי נחיתה בוורדפרס בונים את האתרים/עמודים שלהם באמצעות תבניות של Pojo.

לאלו מכם שלא עוסקים בתחום ומעוניינים לחסוך כסף על ידי בניית אתר לעסק באופן עצמי מומלץ לבדוק את האפשרות של Pojo וזאת על מנת שלא תצטרכו להסתבך עם תבניות באנגלית או עם בעיית ה-RTL שהוזכרה מעל.

לעומת זאת אחד החסרונות הגדולים של Pojo או של תבניות וורדפרס בעברית שהם גם בתשלום הוא שהמבחר מאוד מצומצם ואין הרבה אפשרויות בחירה.

עדכון חשוב: חברת Pojo היא החברה שהשיקה את התוסף אלמנטור (Elementor) לעריכה ויצירה של עמודים. נכון להיום עיקר הפעילות שלהם היא תחזוקה של התוסף והם הפסיקו לתמוך ולעדכן את התבניות ולכן עדיף לא להשתמש בתבניות של Pojo.

התקנת תבנית עיצוב של וורדפרס

ניתן להתקין תבניות בוורדפרס בכמה דרכים שונות. ניתן להתקין את התבניות החינמיות מתוך אזור הניהול של וורדפרס, ניתן להעלות את התבנית שאתם רוצים להתקין באופן ידני לשרת האחסון וניתן להעלות את התבנית באמצעות קובץ ZIP מתוך אזור הניהול של וורדפרס. מתחת תוכלו למצוא הסבר מפורט לכל אחת מהדרכים שבהם תוכלו להתקין תבנית בוורדפרס.

התקנת תבניות וורדפרס חינמיות מתוך אזור הניהול

חשוב לציין שבמידה ואתם משנים תבנית לאתר קיים מומלץ לעשות גיבוי לוורדפרס לפני שינוי התבנית על מנת להימנע מבעיות שיכולות להתרחש. לפעמים תבנית העיצוב תשנה את הצורה שבה האתר עובד וכדי שיהיה גיבוי מסודר לאתר.

הדרך הראשונה והכי קלה להתקנת התבנית היא על ידי חיפוש תבניות וורדפרס מתוך אזור הניהול של האתר (כפי שהסברנו בחלק מעל של מציאת תבניות וורדפרס בחינם). לאחר מציאת התבנית תלחצו על כפתור “התקנה” ואחרי ההתקנה תוכלו ללחוץ על הכפתור של “הפעלה” מה שיגרום לתבנית שהתקנתם לעבוד. את פעולת ההורדה של התבנית המערכת של וורדפרס תעשה עבורכם באופן אוטומטי.

התקנת תבנית וורדפרס חינמית

העלאת התבנית לתוך שרת האחסון

במידה ורכשתם תבנית או שהורדתם תבנית בתשלום למחשב ואתם רוצים להעלות את התבנית לאתר תוכלו לעשות זאת על ידי העלאת התבנית באופן ישיר לשרת האחסון.

על מנת להעלות ולהתקין את התבנית תצטרכו להיכנס לתיקייה של וורדפרס בשרת האחסון. בתוך התיקייה תיכנסו ל-wp-content >> themes. בתוך תיקיית themes נמצאות כל תבניות העיצוב המותקנות באתר ולתיקייה תצטרכו להעלות את התבנית שאתם רוצים להוסיף.

העלאת תבנית וורדפרס לתיקיית theme בשרת האחסון

לאחר שסיימת להעלות את התבנית לשרת האחסון כנסו שוב לאזור הניהול של האתר שלכם ותלחצו על “עיצוב” ולאחר מכן על “תבניות”. בתוך העמוד שיפתח תוכלו לראות את התבנית שהוספתם ותצטרכו ללחוץ על כפתור ההפעלה על מנת שהתבנית תתחיל לפעול.

הפעלת תבנית וורדפרס שהועלתה באופן ידני לאחסון

התקנת תבניות וורדפרס באמצעות קובץ ZIP

למי שיש את התבנית על המחשב ולא רוצה להתעסק עם שרת האחסון ניתן גם להעלות את התבנית באמצעות קובץ ZIP (קובץ מכווץ). בדרך כלל כאשר אתם רוכשים תבנית עיצוב בתשלום תקבלו קובץ ZIP עם קבצי התבנית ותוכלו להעלות אותו לאתר מתוך המחשב ללא שימוש בשרת האחסון מתוך פאנל הניהול.

על מנת להתקין את התבנית באמצעות קובץ ZIP כנסו לעיצוב בתפריט הימני ולאחר מכן תבחרו באפשרות של תבניות ובעמוד שיפתח תלחצו על הכפתור תבנית חדשה.

העלאת תבנית וורדפרס חדשה

בעמוד הבא תבחרו באפשרות של העלאת תבנית, בחלונית שתיפתח תלחצו על הכפתור של העלאה ותעלו את הקובץ ZIP של התבנית.

שימו לב שכאשר אתם נכנסים לקובץ ZIP בתוך הקובץ עצמו תופיע התיקייה עם השם של התבנית ובתוך התיקייה הקבצים של התבנית. אם התוכן של הקובץ לא יופיע בצורה כזאת לא בטוח שהעלאה של התבנית תתבצע בהצלחה.

העלאת תבנית וורדפרס בפורמט ZIP

לאחר שתסיימו להעלות את הקובץ (התהליך יכול לקחת כמה דקות לפי המשקל של התבנית) תצטרכו ללחוץ על כפתור ההפעלה על מנת שהתבנית החדשה תתחיל לפעול.

איך להחליף תבנית בוורדפרס

במידה ויש לכם כמה תבניות באתר אתם תמיד יכולים לחזור לעמוד של עיצוב בתפריט הימני ולאחר מכן ללחוץ על כפתור ההפעלה ליד התבנית שאתם רוצים לבחור.

החלפת תבנית וורדפרס

החלפה של תבנית מתוך מבחר התבניות הקיימות היא פעולה מאוד פשוטה שמצריכה לחיצה בודדת. שוב אנחנו מזכירים שמומלץ לבצע גיבוי לוורדפרס לפני החלפת התבנית הקיימת לתבנית חדשה.

איך למחוק תבנית וורדפרס מאזור הניהול

במידה וצברתם הרבה תבניות וורדפרס באתר ואתם רוצים למחוק אותם משיקולי מקום בתוך שרת האחסון או מכל שיקול אחר תוכלו לעשות זאת בקלות על ידי כניסה לעמוד עיצוב ולאחר מכן כנסו לעמוד של תבניות. בעמוד שיפתח יופיעו לכם כל תבניות העיצוב שמותקנות באתר.

לחצו על התמונה של התבנית שאתם רוצים למחוק ויופיעו כל הפרטים של אותה תבנית. בחלק השמאלי התחתון של החלונית יופיע גם כפתור מחיקה ואם תלחצו עליו התבנית תימחק.

מחיקת תבנית בוורדפרס

אם אהבתם את המדריך ואתם רוצים לשתף אותו ניתן לעשות זאת על ידי לחיצה על כפתורי השיתוף מתחת:

יוחאי ירמיהו
יוחאי ירמיהו

בעל תואר ראשון בלוגיסטיקה וכלכלה ותואר הנדסאי בתעשייה וניהול עם התמחות בשיווק.
מעצב גרפי ומפתח אתרים עם ניסיון מעשי של למעלה מעשור בכל מה שקשור לעולם הדיגיטלי. נינג'ה מומחה למערכת המופלאה לבניית אתרים שנקראת וורדפרס, וזהו בסך הכל :-).

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם:

יצירת תבנית בת בוורדפרס

באמצעות תבנית בת בוורדפרס תוכלו לעדכן תבניות בוורדפרס בלי לאבד את השינויים שעשיתם באתר. במדריך זה נלמד אתכם איך ליצור תבנית בת (Child Theme) בוורדפרס.

יצירה ועריכת עמודים באלמנטור

בשנים האחרונות אלמנטור (Elementor) הפך להיות אחד התוספים המובילים לבניית אתרים בוורדפרס. במדריך זה תוכלו ללמוד איך ליצור, לערוץ ולנהל עמודים באלמנטור.

תוספים לוורדפרס שפיתחנו

בעמוד זה תוכלו לצפות בכל התוספים לוורדפרס שפיתחנו ב-YYDevelopment. את כל התוספים שלנו לוורדפרס תוכלו להוריד בחינם ולהשתמש בהם בכל בפרויקטים שלכם.

הוספת מאמרים רלוונטיים באתר

מעוניינים להוסיף מאמרים רלוונטיים (Related Posts) לאתר בוורדפרס? במדריך הבא תוכלו ללמוד איך להוסיף מאמרים נוספים לאתר ואיך לשפר את חווית הגלישה של הגולש באתר.

עבודה עם ווידג'טים בוורדפרס

במדריך זה נלמד אתכם כל מה שצריך לדעת על ווידג'טים באתר וורדפרס. נלמד אתכם מה זה ווידג'טים, איך להוסיף ווידג’טים לאתר, מה השימושים שלהם ואיך למחוק אותם.

עבודה עם תוספים בוורדפרס

הסיבה לכך שוורדפרס כל כך פופולרית היא היכולת להשתמש בתוספים. במדריך זה נלמד אתכם מאיפה להוריד תוספי וורדפרס בחינם ונסביר גם איך להשתמש בהם בצורה נכונה.

יש לכם שאלות או משהו להוסיף? שתפו אותנו בתגובות מתחת!

אם יש לכם שאלות או משהו להוסיף נשמח לשמוע מכם בתגובות מתחת ולסייע במידת הצורך.

10 תגובות

 1. אשמח לדעת איך אני מוחקת תבנית חיצונית (pojo) ?

  1. שלום חגית,
   בשביל למחוק תבנית וורדפרס את צריכה להיכנס לאזור ניהול ובתפריט הצדדי תבחרי ב-“עיצוב” ולאחר מכן ב-“תבניות”. בעמוד של התבניות את יכולה ללחוץ על התבנית שאת רוצה למחוק ולאחר שהיא תיפתח תלחצי על הכפתור של “מחיקה”.
   מחיקת תבנית וורדפרס
   שימי לב שחייבת להיות תבנית פעילה באתר ואם התבנית שאת רוצה למחוק כרגע פעילה אז את תהיי חייבת להחליף אותה לתבנית אחרת על מנת למחוק אותה.

   אם יש לך באתר רק תבנית אחת אז את תצטרכי להוסיף תבנית נוספת, להפוך את התבנית החדשה שהוספת לתבנית הפעילה באתר ורק לאחר מכן את תוכלי למחוק את התבנית הקיימת.

   1. תודה רבה מאד. שאלה נוספת הורדתי תבנית של envato m הורדתי את הקובץ והוא כותב לי שחסר לי קובץ style.css האם זה תוסף? מה עלי לעשות כדי להפעיל את התבנית? תודה רבה

    1. הקובץ style.css זה קובץ שאמור להגיע עם התבנית ולהכיל פרטים על התבנית שנטענים לאזור הניהול של וורדפרס (אין קשר לתוסף).

     אם הקובץ לא קיים זה אומר שיכול להיות שקבצי התבנית פגומים או שהתקנת את התבנית בצורה לא נכונה.

     אם לא צפית בסרטון שנמצא בראש העמוד אני מציע שתעשי את זה. באמצע של הסרטון יש הסבר של איך להתקין את התבנית שהורדת באופן ידני.

     אם תראי שהתקנת את התבנית כמו שצריך והיא עדיין לא עובדת תנסי לפנות לתמיכה של מפתחי התבנית על מנת לוודא שקבצי התבנית לא פגומים (רוב הסיכויים שאת התקנת את זה בצורה לא נכונה).

 2. תודה רבה על הפוסט המדהים .
  שאלה קטנה .
  איך אני מוחק את המדיה [ גדלים של תמונות ] מתבניות ישנות שהיום אין לי צורך בהם .
  מצאתי שיש לי את אותה תמונה בגדלים שונים כ 14 קבצים שונים . כיום כשאני מעלה תמונה יש רק כ5 קבצים [ תמונות בגדלים שונים ] לאותה תמונה .
  אני יכול למחוק ידנית , השאלה אם יש תוסף שמוחק באופן אוטומטי ?
  יפנה לי לא מעט מקום באחסון

  1. שלום בועז,
   וורדפרס באופן אוטומטי יוצר 3 גדלים לכל תמונה שאתה מעלה ולפעמים תבניות וורדפרס מסוימות ותוספים נוספים של וורדפרס יוצרים גדלים נוספים לכל תמונה ועושים שימוש בגדלים האחרים בשביל לשפר את המהירות טעינה של העמוד.

   קיימת אפשרות למחוק את כל גדלי תמונות השונים אבל אם התבנית/התוסף משתמשים ביותר מגודל אחד זה יכול להרוס את התצוגה של האתר ולגרום לבעיות גם בתצוגת המדיה של אזור הניהול של האתר ככה שלדעתי עדיף כרגע לא למחוק אחורה אם לא חייב אבל לנסות למחוק קדימה במקום.

   קיימים תוספים שמוחקים את התמונות באופן אוטומטי. אני לא זוכר את השם של התוסף אבל אני זוכר שפעם ניסיתי למחוק גדלים מאחד האתרים הישנים של באמצעות תוסף וזה גרם לבעיות בתצוגה של האתר אז אם אתה כל זאת מנסה למחוק תדאג לבצע גיבוי לאתר לפני שאתה עושה זאת.

   אם תריץ חיפוש בתיקיית התוספים של וורדפרס על Thumbnail Cleaner אני מאמין שאחד התוספים שם עושה את מה שאתה צריך ואתה רק צריך לנסות אותם ולראות אם אחד מהם עובד (רק אחרי שעשית גיבוי):
   https://wordpress.org/plugins/search/Thumbnail+Cleaner/

   ואם אתה לא רוצה ליצור גדלים נוספים בעתיד לכל תמונה אז יש 2 דרכים לעשות את זה:

   1) אתה יכול להיכנס באזור הניהול של האתר ל-“הגדרות” ולאחר מכן ל-“מדיה” שם תוכל לראות את גדלי התמונות שוורדפרס יוצרים ואם תשנה את כל הערכים בעמוד ל-0 ולאחר מכן תלחץ על שמור זה יבטל חלק ניכר מהגדלים אבל לא תמיד את כולם.

   2) האופציה השנייה שזה בעצם מה שאני עושה היום באתרים שאני בונה לעצמי היא להוסיף קוד לקובץ functions.php שנמצא בתוך התבנית שלך. ברגע שתוסיף את הקוד הבא זה אמור לבטל את כל הגדלים או לפחות את מרבית הגדלים שוורדפרס יוצרים עם כל תמונה שאתה מעלה:
   add_filter( 'intermediate_image_sizes', '__return_empty_array', 999 );

   ודרך אגב אם אתה מנסה להקטין את המשקל של תמונות אתה מוזמן גם לבדוק את המדריך שפרסמנו על אופטימיזציה לתמונות:
   https://www.yydevelopment.co.il/?p=5183

 3. Very nice article, I read it translated to Arabic
  I am one of those people who are looking for native RTL
  So i came here to find help, you can have a look on my site, it uses Newspaper theme which is in English and not supported to RTL
  I converted Style.css to Style-rtl.css but never get RTL direction, So I tried to convert function.php too. but negative result too. I do not want to use Admin CP in Arabic , this is the worst harm to WordPress efforts. I need CP in English as it is but the site in local RTL for my readers.
  at last, thank and best regards.

  Tarek

  1. Hey Tarek,

   Changing your style file name to style-rtl is not enough it requires making changes to the style file and making sure the CSS code support RTL sites.

   From my experience converting a template to RTL doesn’t worth the time and the changes can be overwritten on theme updates so it’s just better practice to use theme that support RTL from the first place and not to deal with this stuff.

   I am working with my own developed theme so i am not familiar much with what themes you should use instead but i know Sahifa is a popular option for newspapers and blogs that supports RTL.

כתיבת תגובה

מלאו את כל השדות על מנת להשאיר תגובה (האימייל שלכם לא יוצג באתר).

כלי נגישות