עדיין לא חברים שלנו ביוטיוב ובפייסבוק? :( חבל בדרך כלל אנחנו ממש נחמדים:

בונה אתרים » בניית אתרים בוורדפרס » עבודה עם Plugins תוספים לוורדפרס

עבודה עם Plugins תוספים לוורדפרס

נכתב ע"י יוחאי ירמיהו6 תגובות

אמרנו זאת כבר פעם אחת ונגיד זאת שוב. הסיבה העיקרית לכך שוורדפרס היא מערכת ניהול התוכן הפופולרית ביותר בעולם היא היכולת להתקין תוספים (Plugins) באתר. בעזרת תוספי וורדפרס ניתן לעשות כמעט הכל: אפשר לבנות אתרים מורכבים, אפשר להוסיף סליידר, ניתן להוסיף טפסי יצירת קשר, לקדם את האתר במנועי החיפוש, לבנות חנות וירטואלית ועוד…

במדריך זה נסביר לכם איך לעבוד בצורה נכונה עם תוספי וורדפרס. נסביר איך להתקין תוסף בוורדפרס, נסביר איך למחוק ולעדכן תוספים, מאיפה ניתן להוריד תוספים בחינם ומאיפה ניתן להוריד תוספים בתשלום בנוסף ניתן לכם גם כמה טיפים לשימוש נכון בתוספים.

ניתן לצפות בסרטון הדרכה הבא המסביר איך לעבוד עם תוספי וורדפרס

סרטון וידאו

הרשמה לרשימת תפוצה:

עבודה עם תוספים לוורדפרס

מה זה תוספים לוורדפרס ולמה הם כל כך חשובים?

במדריכים הקודמים הסברנו לכם מה זה וורדפרס ונתנו גם הסבר קצר לנושא של תוספים. תוספים כשמם הם, מאחר והם מאפשרים להוסיף פונקציות ואפשרויות נוספות לאתר שלכם.

וורדפרס התחילה בתור מערכת לניהול בלוגים ובעבר זה היה השימוש העיקרי שלה. היום באמצעות תוספים כמו: אלמנטור ,Visual Composer ו-Divi Builder ניתן לבנות עמודים מורכבים המחולקים לפי עמודות ושורות. היכולת של וורדפרס להתפתח ממערכת לבניית בלוגים למערכת הפופולרית ביותר של בניית אתרים היא בזכות היכולים להוסיף תוספים מסוג זה לאתר.

מדריך תוספים לוורדפרס

תוספי וורדפרס יאפשרו לכם להוסיף אלמנטים רבים לאתר ולערוך אותו בצורה נוחה יותר. באמצעות התוסף Slider Revolution תוכלו להוסיף לאתר תמונה מתחלפת וליצור אנימציות, Contact Form 7 הוא תוסף מצוין שמאפשר להוסיף טופס מילוי באתר, Yoast Seo הוא תוסף מעולה של קידום אתרים במנועי החיפוש, בעזרת התוסף WooCommerce תוכלו להפוך את האתר שלכם לחנות וירטואלית, All-in-One WP Migration הוא תוסף שמאפשר לבצע גיבוי ושחזור לאתר וורדפרס בלחיצת כפתור אחת ובעזרת bbPress תוכלו אפילו לפתוח ולנהל פורום בתור אתר וורדפרס.

התוספים המופיעים מעל הם רק רשימה קטנה מעשרות אלפי התוספים הקיימים ברשת. והשימוש בתוספים בדרך כלל מתאפשר בצורה פשוטה שלא מצריכה שום ידע או הבנה של שפות קוד ושפות תכנות.

הורדת תוספים לוורדפרס בחינם

המקור הטוב ביותר למציאת תופסים לוורדפרס בחינם הוא האתר של וורדפרס. את ההורדה תוכלו לבצע באופן ישיר מעמוד התוספים של וורדפרס ותוכלו גם לעשות חיפוש והתקנה של תוספים באופן ישיר מתוך אזור הניהול של האתר שלכם.

תוספים להורדה בחינם בוורדפרס

שימו לב שלמרות שהתוספים ניתנים להורדה בחינם למרביתם יש אפשרויות מתקדמות שחסומות בגרסה החינמית ועל מנת לפתוח אותם תאלצו לרכוש את הגרסה המלאה של התוסף.

הערה חשובה: קיימים ברשת אתרים שמאפשרים הורדה בחינם של תוספים ולעיתים תוכלו גם למצוא הורדה בחינם של תוספים שאמורים להיות בתשלום. חלק מהאתרים שמציעים הורדה בחינם לפעמים מכניסים קודים זדוניים לתוך התוסף בצורה כזאת שיכולה לפגוע באתר שלכם ואולי גם בגולשים. אם אתם מורידים תוספים בחינם מהרשת תעשו זאת רק ממקורות רשמיים ולא מאתרים לא מוכרים.

התקנת תוסף וורדפרס

ההתקנה של תוסף וורדפרס היא פעולה מאוד פשוטה. ניתן להתקין תוספים בחינם מתוך ממשק הניהול של האתר שלכם וניתן גם להתקין תוספים באופן ידני באמצעות קובץ ZIP הנמצא על המחשב שלכם.

התקנת תוספים מתוך ממשק הניהול של וורדפרס

על מנת להתקין תוספים בחינם מתוך האתר כנסו לממשק הניהול של וורדפרס ובתוך ממשק הניהול כנסו לעמוד של תוספים ותבחרו באפשרות של תוסף חדש.

הוספת תוסף חדש בממשק ניהול של וורדפרס

בתיבת החיפוש המופיעה בצד שמאל של המסך תוכלו לעשות חיפוש לתוסף שאתם רוצים להתקין בוורדפרס וברגע שתמצאו את התוסף תלחצו על הכפתור של “התקן עכשיו” שנמצא ליד התוסף המבוקש.

התקנת תוסף בוורדפרס

לאחר התקנת התוסף תהיה לכם האפשרות ללחוץ על כפתור ההפעלה וברגע שתעשו זאת התוסף יתחיל לפעול.

הפעלת תוסף בוורדפרס

אם לא לחצתם על כפתור ההפעלה תוכלו תמיד להפעיל ולכבות את התוסף גם מתוך עמוד התוספים המותקנים.

הפעלת תוסף לא פעיל בעמוד התוספים

התקנת תוספים באופן ידני באמצעות קובץ ZIP

במידה והורדתם את התוסף באופן ישיר מאתר התוספים של וורדפרס ולא מתוך ממשק הניהול אז תוכלו להתקין אותו באמצעות קובץ ZIP. גם כאשר אתם רוכשים תוסף בתשלום אתם תקבלו קובץ ZIP ותצטרכו להתקין אותו באופן ידני.

אם אתם עדיין לא יודעים מה זה קובץ ZIP אז אתם מוזמנים לקרוא את המדריך לקבצי ZIP שפרסמנו בעבר.

בשביל להתקין תוסף בקובץ ZIP כנסו לעמוד התוספים, לחצו על התת עמוד של “תוסף חדש” ולאחר מכן לחצו על הכפתור של “העלאת תוסף”. בתיבה של העלאת הקובץ תבחרו את קובץ ה-ZIP של התוסף שאתם רוצים להעלות ותלחצו על הכפתור של “התקן עכשיו”.

העלאת תוסף וורדפרס בקובץ ZIP (זיפ)

לאחר ההתקנה תחזרו לעמוד התוספים ותבחרו בעמוד של תוספים מותקנים. בתוך העמוד חפשו את התוסף שהעלאתם ותלחצו על “הפעלה” על מנת להפעיל אותו.

הפעלת תוסף בוורדפרס

העלאת תוסף וורדפרס לשרת האחסון

הדרך השלישית להתקנת תוסף WordPress היא על ידי העלאת קבצי התוסף לתוך תיקיית התוספים של האתר בשרת האחסון.

בשביל להעלות את התוסף באופן ישיר לשרת האחסון תצטרכו להעלות את הקבצים באמצעות FTP או על ידי כניסה למנהל הקבצים (File Manager) בתוך שרת האחסון שלכם.

בתוך התיקייה של האתר שאתם רוצים להתקין בה את התוסף כנסו ל-wp-content ושם תצטרכו להיכנס לתיקייה של plugins. בתוך התיקייה של plugins מופיעים כל התוספים המותקנים באתר ותוכלו להעלות לשם את התוסף החדש שאתם רוצים להתקין.

למי שזה היה מסובך מידי דיברנו קצת על הנושא של העלאת קבצים לשרת האחסון במדריך של העלאת אתר לאינטרנט.

העלאת תוסף וורדפרס באופן ישיר לשרת האחסון

לאחר שהעלאתם את התוסף אל שרת האחסון אתם תצטרכו להפעיל אותו בשביל שהוא יתחיל לעבוד. על מנת להפעיל את התוסף כנסו לעמוד התוספים המותקנים בממשק הניהול של וורדפרס ותלחצו על כפתור ההפעלה שנמצא ליד התוסף שהעלאתם לשרת האחסון.

הפעלת תוסף וורדפרס שהועלה לשרת האחסון

מחיקת תוספים בוורדפרס

במידה והחלטתם שאתם לא מעוניינים בתוסף יותר ואתם רוצים למחוק אותו מהאתר תוכלו לעשות זאת על ידי כניסה לעמוד התוספים ובעמוד התוספים תבחרו בתוספים מותקנים. בתוך העמוד תוכלו לראות את כל התוספים המותקנים באתר.

אם התוסף שאתם רוצים למחוק פעיל אז תצטרכו ללחוץ על כפתור ה-“כיבוי” בשביל לכבות אותו לפני מחיקתו. לאחר שכיבתם את התוסף יופיע כפתור של מחיקה ליד התוסף וכאשר תלחצו עליו התוסף יימחק מהאתר.

מחיקת תוסף בוורדפרס

עדכון של תוספים בוורדפרס

חשוב בכל תקופת זמן מסוימת לעדכן את התוספים של וורדפרס. עדכון התוספים מאפשר לעיתים הוספת פונקציות חדשות לתוסף, תיקון באגים ותיקון פרצות אבטחה.

על מנת לעדכן את התוסף יש להיכנס לעמוד התוספים המותקנים ושם תוכלו לראות שליד התוספים המצריכים עדכון תופיע הודעה המאפשרת לכם לבצע שדרוג. לאחר שתלחצו על הכפתור של “בצע שדרוג” התוסף יתעדכן באתר שלכם.

עדכון תוסף בוורדפרס

באופן כללי אנחנו ממליצים על ביטול עדכונים אוטומטיים בוורדפרס על מנת להימנע מבעיות ושינויים שיכולים להיגרם מעדכון התוספים. בנוסף לפני ביצוע עדכונים באתר יכול להיות רעיון טוב לבצע גיבוי לוורדפרס על מנת שתהיה לכם היכולת לשחזר את האתר במידה ותהיה בעיה.

על מנת לתת לכם דוגמא מעשית התוסף של אלמנטור הוא תוסף המשמש עבור בניית אתרים בוורדפרס. קרה לנו לא פעם ולא פעמיים שעדכון של התוסף גרם לכך שהתצוגה של האתר נשברה וזאת דוגמא מצוינת לכך שצריך לבצע עדכונים בפיקוח ותוך כדי יצירת גיבוי מסודר.

הורדה של תוספים בתשלום

למרות שיש אלפי תוספים שניתנים להורדה בחינם לא תמיד תצליחו למצוא את התוסף שאתם רוצים. כאשר לא תצליחו למצוא את התוסף בחינם תוכלו לבדוק את האפשרות של הורדת התוסף בתשלום.

Envato Market - הורדת תוספים לוורדפרס בתשלום

הורדת תוספים בתשלום מ-Envato Market

על Envato Market הספקנו כבר להמליץ במדריך של עבודה עם תבניות בוורדפרס. האתר מכיל תבניות ותוספים לוורדפרס שניתנים להורדה בתשלום והוא כנראה האתר המוביל בתחומו בעולם.

חשוב לדעת כמה דברים לפני רכישת תוספים מהאתר. דבר ראשון האתר הוא אתר באנגלית וסביר להניח שלמרבית התוספים אין תמיכה בעברית או שיש תמיכה חלקית.

רצוי לבדוק את תיאור התוסף בהרחבה לפני הרכישה שלו על מנת לוודא שהוא באמת נותן מענה ופתרון לצרכים שלכם והדבר שהכי חשוב לבדוק זה את ביקורות הגולשים לתוסף שאתם רוצים לרכוש (עדיף להימנע מרכישת תוספים בתשלום ללא ביקורות).

תוספים לוורדפרס - מסקנות וכמה טיפים נוספים

במדריך זה סקרנו את הנושא של תוספים לוורדפרס. הסברנו מאיפה ניתן להוריד תוספים בחינם ומאיפה ניתן למצוא תוספים בתשלום.

אנחנו שוב מדגישים שעדיף לא להוריד תוספים בחינם מאתרים לא מוכרים. עדיף להוריד את התוספים בעיקר מהאתר הרשמי של וורדפרס מאחר ושם נעשית בדיקה לקוד זדוני בתוספים לפני ההוספה שלהם לאתר.

במידה ואתם רוצים לרכוש תוספים בתשלום האתר המוביל בתחום שמאפשר רכישת תוספים הוא Envato Market.

אחת הטעויות שעושים בוני אתרים חדשים היא התקנה של הרבה תוספים באתר. אין צורך להתקין תוספים שאין להם שימוש ובאופן כללי עדיף להתקין כמה שפחות תוספים. לפעמים התקנת תוספים יכולה להשפיע על מהירות טעינת האתר מאחר וחלק מהתוספים מוסיפים קבצים לא נחוצים ולעיתים גם גורמים לבאגים ובעיות.

תוספי וורדפרס הם תוספת נפלאה המאפשרת למערכת הנפלאה הזאת להיות כל כך מוצלחת. עשו בתוספים שימוש נכון והם יהפכו את החיים שלכם להרבה יותר קלים ונעימים.

אהבתם את המדריך? אנחנו שמחים לשמוע. כמו המדריך הזה יש לנו באתר עוד עשרות מדריכים לוורדפרס שיעזרו לכם ללמוד איך לעבוד בצורה הטובה ביותר עם וורדפרס.

דרך אגב גם אנחנו חוטאים בפיתוח תוספים לוורדפרס בחלק מהפרויקטים שלנו ואם זה מעניין אתכם תוכלו תוספים לוורדפרס שפיתחנו וניתנים להורדה בחינם בעמוד של פיתוח תוספים לוורדפרס ב-YYDevelopment.

אל תחמיצו אף פוסט

אהבתם את מה שיש לנו להציע? הצטרפו לרשימת התפוצה שלנו ונדאג לעדכן אתכם על פוסטים חדשים.

אם אהבתם את המדריך ואתם רוצים לשתף אותו ניתן לעשות זאת על ידי לחיצה על כפתורי השיתוף מתחת:

יוחאי ירמיהו
יוחאי ירמיהו

בעל תואר ראשון בלוגיסטיקה וכלכלה ותואר הנדסאי בתעשייה וניהול עם התמחות בשיווק.
מעצב גרפי ומפתח אתרים עם ניסיון מעשי של למעלה מעשור בכל מה שקשור לעולם הדיגיטלי. נינג'ה מומחה למערכת המופלאה לבניית אתרים שנקראת וורדפרס, וזהו בסך הכל :-).

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם:

גיבוי ושחזור לאתר וורדפרס

אחת המשימות החשובות ביותר שכל בעל אתר צריך לבצע לעיתים קרובות היא גיבוי לאתר. במדריך זה נלמד אתכם איך לבצע גיבוי בקלות ואיך לעשות שחזור לאתר וורדפרס.

יצירה/עריכת תפריטים בוורדפרס

תפריטי הניווט בוורדפרס הם חלק חשוב ואינטגרלי באתר שלכם. במדריך זה תוכלו ללמוד כל מה שתרצו לדעת על יצירה, עריכה והוספה של תפריטים ניווט באתר וורדפרס.

מה זה HTTPS פרוטוקול אבטחה

פרוטוקול אבטחה SSL יאפשר להגן על המידע החשוב והרגיש של הגולשים באתר שלכם. במאמר הבא נסביר מה זה SSL, HTTPS ו-TLS ולמה חשוב שתתקינו פרוטוקול אבטחה באתר.

שיפור מהירות אתר וורדפרס

בשנים האחרונות גוגל דוחפים חזק את הנושא של שיפור מהירות טעינה ובמדריך הבא נלמד אתכם כל מה שאתם צריכים לדעת על מנת שתוכלו לשפר את מהירות הטעינה לאתר שלכם.

יצירה ועריכת עמודים באלמנטור

בשנים האחרונות אלמנטור (Elementor) הפך להיות אחד התוספים המובילים לבניית אתרים בוורדפרס. במדריך זה תוכלו ללמוד איך ליצור, לערוץ ולנהל עמודים באלמנטור.

תוספים YYDevelopment בחינם

בעמוד זה תוכלו לצפות בכל התוספים לוורדפרס שפיתחנו ב-YYDevelopment. את כל התוספים שלנו לוורדפרס תוכלו להוריד בחינם ולהשתמש בהם בכל בפרויקטים שלכם.

יש לכם שאלות או משהו להוסיף? שתפו אותנו בתגובות מתחת!

אם יש לכם שאלות או משהו להוסיף נשמח לשמוע מכם בתגובות מתחת ולסייע במידת הצורך.

6 תגובות

 1. ראיתי שאתה מבין בתוספים.
  אני זקוק לתוסף לעורך הטקסט בוורדפרס, שעושה מה שעושה “מברשת עיצוב” בוורד.
  שמעתיקים איתו עיצוב, ומעצבים טקסט איתו שוב ושוב.
  אתה מכיר משהו שעושה את זה?
  תודה

  1. שלום כהן,
   לצערי לא יצא לי להיתקל בתוסף שעושה פעולה דומה למברשת העיצוב בוורד.
   אחד התוספים המפורסמים שמסייעים בעיצוב טקסט בוורדפרס הוא TinyMCE Advanced ואם אתה עדיין לא משתמש בו אז אולי יופיעו שם האפשרויות עיצוב שאתה מחפש והם יקלו עליך כאשר אתה רוצה לעצב את הטקסט.

   אתה יכול גם בנוסף לנסות לעשות “העתק הדבק” של הטקסט שאתה רוצה. תעתיק את הטקסט עם העיצוב ותדביק אותו במקום אחר בעמוד. וורדפרס בדרך כלל יעתיק את הטקסט עם העיצוב ותצטרך פשוט לערוך את הטקסט לטקסט החדש שאתה רוצה.

   אם השיטה של “העתק הדבק” לא עובדת בצורה טובה (לפעמים זה לא מעתיק את כל סוגי העיצוב) אז תצטרך לעשות את החלק של העתק הדבק מתוך “עורך הטקסט” במקום מהעורך ה-“ויזואלי”. אם תיכנס לעורך הטקסט תוכל לראות שם את הטקסט בפורמט HTML ותוכל פשוט להעתיק את התוכן עם העיצוב ולהדביק אותו במקום אחר בעמוד. אתה תצטרך לשנות את התוכן הפנימי שנמצא בין תגיות ה-HTML. זה קצת יותר מסובך אבל זאת האופציה הכי טובה להעתיק טקסט עם עיצוב.
   העתקת טקסט עם עיצוב בוורדפרס

 2. תודה.
  אבל אני לא צריך להעתיק טקסט עם עיצוב, היתרון של “מברשת עיצוב” הוא שהיא מעתיקה רק את העיצוב, ומדביקה אותו לכל טקסט.
  אני מעונין לעשות עיצוב לפסקאות רבות – בולד+קו תחתון+כותרת H2, ולזה רציתי את המברשת עיצוב.

  1. נכון זה באמת יתרון אבל לא בטוח שקיים תוסף של מברשת העיצוב (לפחות אני לא מכיר אחד) ובגלל זה הצעתי את החלופות האחרות.

 3. מדריך מפורט מאוד!!
  רציתי לשאול אם אפשר באיזה תוסף אתם משתמשים על מנת להציג את המאמרים הנוספים באתר שלכם? אני רואה שעושים את זה בהרבה אתרים ולא הצלחתי למצוא תוסף שעושה את זה בצורה טובה.

  1. שלום אפריים,
   התוסף למאמרים נוספים והרבה מהאפשרויות הנוספות שאתה רואה באתר שלנו הם בפיתוח אישי.

   רוב האתרים שאתה רואה ברחבי הרשת ומכילים מאמרים נוספים בנויים באמצעות תבנית לוורדפרס שמותאמת במיוחד לבניית בלוגים ונקראת Sahifa. באמצעות התבנית אתה תוכל להוסיף מאמרים נוספים בצורה דומה למה שאתה רואה ברוב אתרי הבלוגים ברשת.

   אם כבר יש לך אתר קיים ואתה לא רוצה לשנות את התבנית אתה יכול לחפש אולי תוסף בתשלום שעושה את זה. אני באופן אישי עשיתי חיפוש לתוסף כזה בספריית התוספים החינמית של וורדפרס ולא מצאתי משהו טוב. אני לא יודע אם יש תוסף כזה בתשלום אבל אני מאמין שאם תנסה לחפש אתה תצליח למצוא משהו, בהצלחה.

כתיבת תגובה

מלאו את כל השדות על מנת להשאיר תגובה (האימייל שלכם לא יוצג באתר).

כלי נגישות