יש לכם שאלה? מעוניינים בהצעת מחיר? צרו קשר:

YYDevelopment » בניית אתרים בוורדפרס » יצירה ועריכה של עמודים בוורדפרס

יצירה ועריכה של עמודים בוורדפרס

נכתב ע"י יוחאי ירמיהו2 תגובות

אחד היתרונות הגדולים של וורדפרס הוא היכולת ליצור ולערוך עמודים באתר בקלות ובמהירות. יצירת עמודים חדשים באתר יעזרו בפיתוח האתר ובקידומו במנועי החיפוש. בחלק זה בסדרת מדריכי וורדפרס למתחילים נסביר כיצד ליצור עמוד חדש בוורדפרס, נסביר איך ניתן לערוך עמוד קיים, איך להוסיף כותרת ראשית וכותרות משניות, איך להוסיף תמונות ואיך להכניס קוד HTML לעמוד בוורדפרס.

עדכון: באחד מעדכוני המערכת האחרונים של וורדפרס הם השיקו עורך תוכן חדש המאפשר לערוך וליצור עמודי וורדפרס בצורה שונה מהמוצג במדריך. למי שמעוניין לחזור לעורך התוכן הישן של וורדפרס ולערוך את עמודי וורדפרס כפי שמוצג במדריך ניתן לעשות זאת לפי ההוראות במדריך הבא של ביטול גוטנברג בוורדפרס.

ניתן לצפות בסרטון הדרכה הבא המסביר איך ליצור ולערוך עמודי וורדפרס

הרשמה לרשימת תפוצה:

יצירת עמוד חדש בוורדפרס

יצירת עמוד חדש בוורדפרס היא פעולה פשוטה מאוד וקיימות 2 דרכים שונות המאפשרות לעשות זאת. הדרך הראשונה ליצירת עמוד חדש היא על ידי לחיצה על הלשונית של “עמודים” בתוך אזור הניהול של וורדפרס ושם יש ללחוץ על הכפתור של “עמוד חדש”.

יצירת עמוד חדש בוורדפרס מתוך אזור הניהול

הדרך השנייה לפתיחת עמוד בוורדפרס היא על ידי ריחוף עם העכבר על הכפתור “חדש” בתפריט העליון שמופיע בראש העמוד (התפריט מופיע רק עם אתם מחוברים בוורדפרס), ולאחר מכן תוכלו לבחור באפשרות של “עמוד”.

פתיחת עמוד חדש באמצעות הפאנל העליון בוורדפרס

מעוניינים בבניית אתר וורדפרס מקצועי לעסק?

רוצים לשמוע פרטים נוספים בנוגע לבניית אתרים בוורדפרס? השאירו פרטים מתחת וניצור קשר בהקדם:

איך לערוך עמוד קיים בוורדפרס

גם כאן התהליך של עריכת עמוד קיים הוא מאוד פשוט. וגם כאן קיימות 2 דרכים שונות לעשות זאת. ניתן לערוך עמודים בוורדפרס על ידי כניסה ללשונית של עמודים באזור ניהול ושם תוכלו לבחור את העמוד שאותו אתם רוצים לערוך על ידי לחיצה על שם העמוד.

עריכת עמודים מתוך פאנל הניהול

הדרך השנייה הרבה יותר פשוטה והיא מאפשרת עריכה של כל עמוד בוורדפרס. על מנת לערוך את העמוד שאתם רוצים פשוט כנסו אליו מאתר ותלחצו על כפתור העריכה שמופיע בראש העמוד. לאחר מכן אתם תועברו לעמוד העריכה ושם תוכלו לבצע את השינויים.

כפתור עריכה של עמוד בוורדפרס

הוספת תוכן לעמוד בוורדפרס

אחרי שהצלחתם להבין איך ליצור ואיך לערוך עמודים בוורדפרס מה שנשאר לעשות הוא להוסיף תוכן לעמודים חדשים או לשנות תוכן בעמודים הקיימים. תהליך הוספת התוכן לעמוד מאוד פשוט ותוכלו לעשות זאת בצורה דומה לעריכת קובץ Word.

הוספת כותרת ראשית (H1) לעמוד וורדפרס

בעמודים של אתר אינטרנט יש 6 סוגי כותרות המתחילות ב-H1 ונגמרות ב-H6. ככל שהמספר לפני האות H יותר קטן כך לכותרת יש יותר חשיבות ויותר השפעה על קידום האתר בגוגל. לכותרת הראשית המופיעה בראש העמוד יש חשיבות רבה מאוד ולכן כדאי להשקיע מחשבה בכתיבה שלה ולהשתמש במילות מפתח שאתם רוצים לקדם.

על מנת לכתוב את הכותרת הראשית תוכלו פשוט להכניס בתיבת המילוי העליונה את הכותרת שאתם רוצים שתופיע בראש העמוד.

הכנסת כותרת ראשית לעמוד וורדפרס

הוספה של טקסט לעמוד

לאחר שהגדרתם את כותרת העמוד שלכם מה שנשאר לעשות הוא להכניס את תוכן העמוד. מתחת לכותרת העמוד יש את תיבת המילוי הגדולה יותר ושם תוכלו להכניס את הטקסט שאתם רוצים שיופיע בעמוד. תוכלו להכניס תוכן, תמונות, קישורים, רשימות וכו’…

הכנסת תוכן לתוך עמוד בוורדפרס

הוספת תמונות לעמוד בוורדפרס

על מנת להוסיף תמונה לעמוד וורדפרס כל מה שתצטרכו לעשות הוא ללחוץ על הכפתור של הוספת מדיה. במידה וכבר העלאתם את התמונה בעבר תוכלו פשוט לבחור בה מתוך ספריית המדיה שתיפתח ואם עוד לא העלאתם אותה תוכלו לעשות זאת ולאחר מכן לצרף אותה לתוך העמוד.

הוספת תמונות לעמוד וורדפרס

הוספת כותרות משניות לעמוד (H2-H6)

כפי שהסברנו מעל תוכלו להוסיף כותרת ראשית (H1) לעמוד על ידי הכנסת הכותרת בתיבת המילוי העליונה בעמוד. מומלץ לא להוסיף יותר מכותרת אחת של H1 בעמוד ולכן במידה ותרצו להוסיף כותרות משנה תוכלו לבחור באפשרויות של כותרת ברמה 2 עד כותרת ברמה 6. מומלץ לחקור את העניין של היררכיה של כותרות בעמוד על מנת לא לבצע טעויות שיפגעו במבנה העמוד ובקידומו במנועי החיפוש.

הכנסת כותרת משנית בעמוד

בניית אתרים לעסקים קטנים שרוצים לגדול מבלי לקחת משכנתא

מעוניינים לקבל הצעת מחיר לבניית אתר אינטרנט מקצועי ואיכותי המותאם לטלפונים ניידים ולמנועי החיפוש? השאירו פרטים בטופס מתחת ונציג יחזור אליכם עם הצעה משתלמת שפשוט לא תוכלו לסרב לה:

איך להוסיף קוד HTML לעמוד

לעיתים האפשרויות שעורך התוכן של וורדפרס מציע לא יספיקו עבורכם ועל מנת להוסיף את התוכן שאתם רוצים תצטרכו לעשות זאת על ידי הוספת קוד HTML.

לדוגמא: כאשר אתם לייבא סרטון מיוטיוב לאתר שלכם לא תוכלו לעשות זאת על ידי הדבקת קוד הקישור בעורך הרגיל של וורדפרס מאחר והקוד הוא קוד HTML והעורך הרגיל של וורדפרס לא תומך ב-HTML.

על מנת להוסיף את הקוד שאתם רוצים ב-HTML לעמוד תצטרכו ללחוץ על הכפתור של “עורך טקסט” שנמצא בצד השמאלי העליון של המסך. לאחר לחיצה על הכפתור תוכלו להכניס את הקוד שאתם רוצים ב-HTML ולאחר מכן כאשר תעברו בחזרה לתצוגה של ויזואלי ושם תוכלו לראות איך הקוד HTML יראה בעמוד.

הוספת קוד HTML לעמוד וורדפרס

הוספת סיסמא לעמוד וורדפרס

לוורדפרס יש עוד אלמנט נוסף ושימושי שמאפשר להוסיף סיסמא לעמוד. על מנת להוסיף סיסמא לכו לחלונית של פרסום ובאפשרות של “תצוגה” תלחצו על כפתור “עריכה” ולאחר מכן תגדירו את הסיסמא שאתם רוצים שתופיע בעמוד.

לאחר הגדרת הסיסמא כל מי שיכנס לעמוד יאלץ לרשום את הסיסמא שהגדרתם על מנת לצפות בתוכן העמוד.

הוספת סיסמא לעמוד וורדפרס

פתיחת עמוד חדש מסקנות וטיפים

כפי שבטח ראיתם במדריך התהליך של פתיחה ועריכה של עמודים בוורדפרס פשוט מאוד. גם הוספה ויצירה של תכנים חדשים לא מהווה מכשול שלא ניתן לפתור לאחר כמה דקות בודדות שבהם תוכלו ללמוד איך המערכת פועלת. בעת בניית אתר וורדפרס יצירת עמודים חדשים ותוכן חדש ישמש כבסיס לבניית אתר מצליח שיעזור להפוך את העסק שלכם למצליח.

במאמר זה הסברנו את העקרונות הבסיסיים והחשובים בעת יצירה של תוכן חדש בעמוד של וורדפרס. כמובן שיש דברים נוספים שניתן ללמוד אך זה אמור להספיק עבורכם לבינתיים. במדריך הבא של וורדפרס למתחילים נדאג להסביר את הנושא של עבודה עם פוסטים וניהול בלוג בוורדפרס.

קבלו מדריכי וורדפרס נוספים ישירות למייל

אהבתם את המדריך שלנו ליצירה ועריכה של עמודים בוורדפרס? יש לנו מדריכים נוספים באתר ואנחנו מוסיפים מדריכים איכותיים נוספים. השאירו את המייל שלכם ונדאג לעדכן אתכם בכל פעם שנפרסם מדריך חדש.

אם אהבתם את המדריך ואתם רוצים לשתף אותו ניתן לעשות זאת על ידי לחיצה על כפתורי השיתוף מתחת.

יוחאי ירמיהו
יוחאי ירמיהו

בעל תואר ראשון בלוגיסטיקה וכלכלה ותואר הנדסאי בתעשייה וניהול עם התמחות בשיווק.
מעצב גרפי ומפתח אתרים עם ניסיון מעשי של למעלה מעשור בכל מה שקשור לעולם הדיגיטלי. נינג'ה מומחה למערכת המופלאה לבניית אתרים שנקראת וורדפרס, וזהו בסך הכל :-).

מאמרים נוספים בנושא וורדפרס:

יצירת פוסטים בוורדפרס

במדריך הבא נלמד אתכם איך ליצור עמודים חדשים בוורדפרס ואיך תוכלו לערוך עמודים קיימים של האתר בקלות וללא מאמץ.

עבודה עם תבניות וורדפרס

המדריך המלא לעבודה עם תבניות עיצוב בוורדפרס. תוכלו ללמוד מאיפה להוריד תבניות בחינם ובתשלום ואיך להתקין אותם.

יצירה ועריכה של תפריטים

במדריך הבא תוכלו ללמוד כיצד לערוך ולשנות תפריטי ניווט קיימים באתר וורדפרס ואיך ליצור תפריטים ניווט חדשים.

עבודה עם תוספים בוורדפרס

במדריך הבא תוכלו ללמוד כל מה שצריך לדעת על מנת שתוכלו להשתמש בתוספים חינמיים ותוספים בתשלום לוורדפרס.

גיבוי אתר וורדפרס

צפו במדריך הבא על מנת ללמוד איך לבצע גיבוי לאתר וורדפרס ואיך לשחזר את האתר בקלות במידה ותתרחש תקלה באתר.

שימוש בווידג'טים בוורדפרס

ווידג’טים הם כלי חשוב שעוזר בתהליך של בניית אתר בוורדפרס. במדריך זה נלמד אתכם כל מה שרציתם לדעת על ווידג’טים.

מדריך ל-Elementor (אלמנטור)נטור (Elementor)

בשנים האחרונות אלמנטור (Elementor) הפך להיות אחד התוספים המובילים לבניית אתרים בוורדפרס. במדריך זה תוכלו ללמוד איך ליצור, לערוץ ולנהל עמודים באלמנטור.

יש לכם שאלות או משהו להוסיף? שתפו אותנו בתגובות מתחת!

אנחנו תמיד שמחים ללמוד דברים חדשים ולסייע לגולשים באתר שלנו. אם יש לכם שאלות או משהו להוסיף נשמח לשמוע מכם.

2 תגובות

 1. היי, התקנתי אתר על וורדפרס וניסיתי לצפות במדריך כאן ובמדריכים אחרים אבל בכולם ברגע שאני רוצה ליצור עמוד חדש מופיע לי משהו אחר ממה שמופיע בסרטון. האם הבעיה היא אצלי באתר?

  1. שלום אילנה, את צודקת כשוורדפרס השיקו את גרסה 5 למערכת שלהם הם שינו את עורך התוכן שמופיע בסרטון לעורך תוכן חדש בשם גוטנברג ולכן עורך התוכן שלך שונה מהמדריך.
   עורך התוכן החדש כרגע פחות פופולרי ופחות יעיל והרבה מהאנשים משתמשים בתוספים כמו Elementor וב-Visual Compose לבניית עמודים באתר.
   אם את רוצה לחזור לעורך התוכן שמופיע בסרטון אפשר לבטל כרגע את עורך התוכן החדש לפי ההוראות שבמדריך בעמוד מתחת:
   https://www.yydevelopment.co.il/?p=7953

כתיבת תגובה

מלאו את כל השדות על מנת להשאיר תגובה (האימייל שלכם לא יוצג באתר).

כלי נגישות

היי שמי יוחאי, אם יש לך שאלה הקשורה לאחד מהשירותים שיש לנו להציע ניתן לשאול אותה כאן ואשמח לסייע יוחאי ירמיהו

זמין גם בוואטסאפ: 073-7514909
שליחת וואטסאפ