עדיין לא חברים שלנו ביוטיוב ובפייסבוק? :( חבל בדרך כלל אנחנו ממש נחמדים:

בונה אתרים » קורס בניית אתרים » יצירה ועריכה של עמודים בוורדפרס

יצירה ועריכה של עמודים בוורדפרס

נכתב ע"י יוחאי ירמיהו2 תגובות

אחד היתרונות הגדולים של וורדפרס הוא היכולת ליצור ולערוך עמודים באתר בקלות ובמהירות. יצירת עמודים חדשים באתר יעזרו בפיתוח האתר ובקידומו במנועי החיפוש. בחלק זה בסדרת מדריכי וורדפרס למתחילים נסביר כיצד ליצור עמוד חדש בוורדפרס, נסביר איך ניתן לערוך עמוד קיים, איך להוסיף כותרת ראשית וכותרות משניות, איך להוסיף תמונות ואיך להכניס קוד HTML לעמוד בוורדפרס.

עדכון: בגרסת וורדפרס 5 ומעלה השיקו עורך תוכן חדש המאפשר לערוך וליצור עמודי וורדפרס בצורה שונה מהמוצג במדריך. למי שמעוניין לחזור לעורך התוכן הישן של וורדפרס ולערוך את עמודי וורדפרס כפי שמוצג במדריך ניתן לעשות זאת לפי ההוראות במדריך הבא של ביטול גוטנברג בוורדפרס.

ניתן לצפות בסרטון הדרכה הבא המסביר איך ליצור ולערוך עמודי וורדפרס באמצעות עורך התוכן הרגיל

יצירת עמודים בוורדפרס והוספת תוכן חדש לאתר

ניתן לצפות בסרטון הדרכה הבא המסביר איך ליצור ולערוך עמודים באמצעות התוסף של אלמנטור

יצירה ועריכת עמודים בוורדפרס באמצעות אלמנטור (Elementor)

איך לבנות אתר בחינם בשעה וחצי?

יש לי הצעה מעניינת עבורך, יצרתי הדרכה מלאה של למעלה משעה וחצי שתלמד אותך איך לבנות אתר מ-0 בחינם כולל רכישת אחסון ודומיין. נשמע מעניין? אשמח לשלוח לך אותה למייל.

יצירת עמוד חדש בוורדפרס

יצירת עמוד חדש בוורדפרס היא פעולה פשוטה מאוד וקיימות 2 דרכים שונות המאפשרות לעשות זאת. הדרך הראשונה ליצירת עמוד חדש היא על ידי לחיצה על הלשונית של "עמודים" בתוך אזור הניהול של וורדפרס ושם יש ללחוץ על הכפתור של "עמוד חדש".

יצירת עמוד חדש בוורדפרס מתוך אזור הניהול

הדרך השנייה לפתיחת עמוד בוורדפרס היא על ידי ריחוף עם העכבר על הכפתור "חדש" בתפריט העליון שמופיע בראש העמוד (התפריט מופיע רק עם אתם מחוברים בוורדפרס), ולאחר מכן תוכלו לבחור באפשרות של "עמוד".

פתיחת עמוד חדש באמצעות הפאנל העליון בוורדפרס

איך לערוך עמוד קיים בוורדפרס

גם כאן התהליך של עריכת עמוד קיים הוא מאוד פשוט. וגם כאן קיימות 2 דרכים שונות לעשות זאת. ניתן לערוך עמודים בוורדפרס על ידי כניסה ללשונית של עמודים באזור ניהול ושם תוכלו לבחור את העמוד שאותו אתם רוצים לערוך על ידי לחיצה על שם העמוד.

עריכת עמודים מתוך פאנל הניהול

הדרך השנייה הרבה יותר פשוטה והיא מאפשרת עריכה של כל עמוד בוורדפרס. על מנת לערוך את העמוד שאתם רוצים פשוט כנסו אליו מאתר ותלחצו על כפתור העריכה שמופיע בראש העמוד. לאחר מכן אתם תועברו לעמוד העריכה ושם תוכלו לבצע את השינויים.

כפתור עריכה של עמוד בוורדפרס

הוספת תוכן לעמוד בוורדפרס

אחרי שהצלחתם להבין איך ליצור ולערוך עמודים בוורדפרס מה שנשאר לעשות זה יצירת/כתיבת תוכן חדש לעמודים חדשים או לשנות תוכן בעמודים הקיימים. תהליך הוספת התוכן לעמוד מאוד פשוט ותוכלו לעשות זאת בצורה דומה לעריכת קובץ Word.

הוספת כותרת ראשית (H1) לעמוד וורדפרס

בעמודים של אתר אינטרנט יש 6 סוגי כותרות המתחילות ב-H1 ונגמרות ב-H6. ככל שהמספר לפני האות H יותר קטן כך לכותרת יש יותר חשיבות ויותר השפעה על קידום של אתר בגוגל. לכותרת הראשית המופיעה בראש העמוד יש חשיבות רבה מאוד ולכן כדאי להשקיע מחשבה בכתיבה שלה ולשבץ שם מילות מפתח שאתם רוצים לקדם.

על מנת לכתוב את הכותרת הראשית תוכלו פשוט להכניס בתיבת המילוי העליונה את הכותרת שאתם רוצים שתופיע בראש העמוד.

הכנסת כותרת ראשית לעמוד וורדפרס

הוספת טקסט לעמוד

לאחר שהגדרתם את כותרת העמוד מה שנותר לעשות הוא להכניס את תוכן העמוד. מתחת לכותרת העמוד יש את תיבת המילוי הגדולה יותר ושם תוכלו להכניס את הטקסט שאתם רוצים שיופיע בעמוד. תוכלו להכניס תוכן, תמונות, קישורים, רשימות וכו'…

על ידי הוספת תוסף לוורדפרס שנקרא TinyMCE תוכלו גם לשנות צבעים לטקסט, לשנות פונטים שיוצגו באתר ויתווסף לאזור העריכה אפשרויות נוספות שיהפכו את החיים שלכם לקלים יותר.

הכנסת תוכן לתוך עמוד בוורדפרס

הוספת תמונות לעמוד בוורדפרס

על מנת להוסיף תמונות לעמוד וורדפרס כל מה שתצטרכו לעשות הוא ללחוץ על הכפתור של הוספת מדיה. במידה וכבר העלאתם את התמונה בעבר תוכלו פשוט לבחור בה מתוך ספריית המדיה שתיפתח ואם עוד לא העלאתם אותה תוכלו להעלות אותה מהמחשב ולאחר מכן לצרף אותה לתוך העמוד.

שימו לב שכאשר אתם מעלים תמונה לאתר חשוב לבצע תהליך של אופטימיזציה לתמונה על מנת לוודא שהאתר נטען בצורה טובה ומהירה, ניתן לראות מידע נוסף בנושא במאמר של שיפור מהירות באתר וורדפרס.

הוספת תמונות לעמוד וורדפרס

הוספת כותרות משניות לעמוד (H2-H6)

כפי שהסברנו מעל תוכלו להוסיף כותרת ראשית (H1) לעמוד על ידי הכנסת הכותרת בתיבת המילוי העליונה בעמוד. מומלץ לא להוסיף יותר מכותרת אחת של H1 בעמוד ולכן במידה ותרצו להוסיף כותרות משנה תוכלו לבחור באפשרויות של כותרת ברמה 2 עד כותרת ברמה 6. מומלץ לחקור את העניין של היררכיה של כותרות בעמוד על מנת לא לבצע טעויות שיפגעו במבנה העמוד ובקידומו במנועי החיפוש.

הכנסת כותרת משנית בעמוד

איך להוסיף קוד HTML לעמוד

לעיתים האפשרויות שעורך התוכן של וורדפרס מציע לא יספיקו עבורכם ועל מנת להוסיף את התוכן שאתם רוצים תצטרכו לעשות זאת על ידי הוספת קוד HTML מותאם.

לדוגמא: כאשר אתם להעלות סרטון מיוטיוב לאתר לא תוכלו לעשות זאת על ידי הדבקת קוד הקישור בעורך הרגיל של וורדפרס מאחר והקוד הוא קוד HTML והעורך הרגיל של וורדפרס לא תומך ב-HTML.

על מנת להוסיף את הקוד שאתם רוצים ב-HTML לעמוד תצטרכו ללחוץ על הכפתור של "עורך טקסט" שנמצא בצד השמאלי העליון של המסך. לאחר לחיצה על הכפתור תוכלו להכניס את הקוד שאתם רוצים ב-HTML ולאחר מכן כאשר תעברו בחזרה לתצוגה של ויזואלי ושם תוכלו לראות איך הקוד HTML יראה בעמוד.

הוספת קוד HTML לעמוד וורדפרס

הוספת סיסמא לעמוד וורדפרס

לוורדפרס יש עוד אלמנט נוסף ושימושי שמאפשר להוסיף סיסמא לעמוד. על מנת להוסיף סיסמא לכו לחלונית של פרסום ובאפשרות של "תצוגה" תלחצו על כפתור "עריכה" ולאחר מכן תגדירו את הסיסמא שאתם רוצים שתופיע בעמוד.

לאחר הגדרת הסיסמא כל מי שיכנס לעמוד יאלץ לרשום את הסיסמא שהגדרתם על מנת לצפות בתוכן העמוד.

הוספת סיסמא לעמוד וורדפרס

פתיחת עמוד חדש מסקנות וטיפים

כפי שבטח ראיתם במדריך התהליך של פתיחה ועריכה של עמודים בוורדפרס פשוט מאוד. גם הוספה ויצירה של תכנים חדשים לא מהווה מכשול שלא ניתן לפתור לאחר כמה דקות בודדות שבהם תוכלו ללמוד איך המערכת פועלת.

בעת בניית אתר וורדפרס יצירת עמודים חדשים ותוכן חדש ישמש כבסיס לבניית אתר מצליח שיעזור להפוך את העסק שלכם למצליח. באתרים חדשים יותר ניתן גם לבצע עריכה ויצירה של עמודים באלמנטור מה שיהפוך את חייכם לקלים יותר.

לאלו מכם שיוצרים תוכן ועמודים בתדירות גבוהה יש גם את האפשרות שמצוינת של יצירת פוסטים/עמודים מתוזמנים בוורדפרס. תהליך זה יאפשר לכם ליצור היום מספר עמודים מוגדרים והם יתפרסמו באופן אוטומטי בתאריכים שתגדירו מראש.

במאמר זה הסברנו את העקרונות הבסיסיים והחשובים בעת יצירת תוכן חדש בעמוד של וורדפרס. כמובן שיש דברים נוספים שניתן ללמוד אך זה אמור להספיק לבינתיים.

במדריך הבא שלנו בסדרת מדריכי וורדפרס למתחילים נדאג להסביר את הנושא של יצירה/עריכת פוסטים וניהול בלוג וורדפרס על מנת לבצע סגירת מעגל בנושא של יצירת עמודים/פוסטים לאתר שלכם.

עוד לא צפיתם בהדרכה? זה בחינם!

 אני רוצה ללמד אתכם לבנות אתר אחד בחינם. מדובר על הדרכה של למעלה משעה וחצי שבה אני אלמד אותך מ-0 לבנות אתר כולל רכישת אחסון ודומיין. לקבלת ההדרכה למייל באופן מיידי יש להשאיר פרטים מתחת.

אם אהבתם את המדריך ואתם רוצים לשתף אותו ניתן לעשות זאת על ידי לחיצה על כפתורי השיתוף מתחת:

יוחאי ירמיהו

יוחאי ירמיהו

בעל תואר ראשון בלוגיסטיקה וכלכלה ותואר הנדסאי בתעשייה וניהול עם התמחות בשיווק.
מעצב גרפי ומפתח אתרים עם ניסיון מעשי של למעלה מעשור בכל מה שקשור לעולם הדיגיטלי. נינג'ה מומחה למערכת המופלאה לבניית אתרים שנקראת וורדפרס, וזהו בסך הכל :-).

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם:

יצירה ועריכת עמודים באלמנטור

בשנים האחרונות אלמנטור (Elementor) הפך להיות אחד התוספים המובילים לבניית אתרים בוורדפרס. במדריך זה תוכלו ללמוד איך ליצור, לערוץ ולנהל עמודים באלמנטור.

יצירת פוסטים וניהול בלוג וורדפרס

במדריך זה נסביר איך לנהל בלוג בוורדפרס ואיך ליצור פוסטים חדשים לבלוג. נסביר איך להגדיר קטגוריות, תגיות, איך להוסיף תמונות, איך לפרסם פוסט מתוזמן ועוד...

ההבדל בין פוסטים לעמודים בוורדפרס

אחת השאלות העיקריות שמטרידה משתמשים בוורדפרס היא מה ההבדל בין פוסטים לעמודים. במאמר זה נענה על השאלה החשובה.

פרסום פוסטים/עמודים מתוזמנים

אז למי שלא יודע אחד פיצ’ר מועיל שיש לוורדפרס להציע הוא היכולת לפרסום עמוד מתוזמן לעדכן את האתר שלכם חודשים ואפילו שנים קדימה. כנסו ותלמדו כיצד לעשות זאת.

עבודה עם תוספים בוורדפרס

הסיבה לכך שוורדפרס כל כך פופולרית היא היכולת להשתמש בתוספים. במדריך זה נלמד אתכם מאיפה להוריד תוספי וורדפרס בחינם ונסביר גם איך להשתמש בהם בצורה נכונה.

ביטול גוטנברג בוורדפרס

בעדכון של גרסת וורדפרס 5 שוחרר עורך התוכן החדש של וורדפרס הנקרא גוטנברג (Gutenberg). במדריך זה נסביר איך תוכלו לבטל את השינוי ולחזור לעורך התוכן הישן.

יש לכם שאלות או משהו להוסיף? שתפו אותנו בתגובות מתחת!

אם יש לכם שאלות או משהו להוסיף נשמח לשמוע מכם בתגובות מתחת ולסייע במידת הצורך.

2 תגובות

 1. אילנה
  אילנה

  היי, התקנתי אתר על וורדפרס וניסיתי לצפות במדריך כאן ובמדריכים אחרים אבל בכולם ברגע שאני רוצה ליצור עמוד חדש מופיע לי משהו אחר ממה שמופיע בסרטון. האם הבעיה היא אצלי באתר?

  1. יוחאי ירמיהו
   יוחאי ירמיהו

   שלום אילנה, את צודקת כשוורדפרס השיקו את גרסה 5 למערכת שלהם הם שינו את עורך התוכן שמופיע בסרטון לעורך תוכן חדש בשם גוטנברג ולכן עורך התוכן שלך שונה מהמדריך.
   עורך התוכן החדש כרגע פחות פופולרי ופחות יעיל והרבה מהאנשים משתמשים בתוספים כמו Elementor וב-Visual Compose לבניית עמודים באתר.
   אם את רוצה לחזור לעורך התוכן שמופיע בסרטון אפשר לבטל כרגע את עורך התוכן החדש לפי ההוראות שבמדריך בעמוד מתחת:
   https://www.yydevelopment.co.il/?p=7953

לא ניתן לפרסם תגובות

כלי נגישות