עדיין לא חברים שלנו ביוטיוב ובפייסבוק? :( חבל בדרך כלל אנחנו ממש נחמדים:

YYDevelopment » פונטים להורדה בחינם ולשימוש מסחרי

פונטים להורדה בחינם ולשימוש מסחרי

נכתב ע"י יוחאי ירמיהו7 תגובות

מאמר זה מיועד לכל אדם המתכוון לעשות שימוש כלשהו בפונטים בהווה או בעתיד. במאמר ננסה לספק את כל המידע שעליכם לדעת כאשר אתם משתמשים בפונטים לצורך אישי או לשימוש מסחרי (לדוגמא: מעצב גרפי המבצע עבודות ללקוחות).

במאמר ננסה לעזור ולסייע במציאת אתרי פונטים בעברית המאפשרים הורדת פונטים בחינם ולשימוש מסחרי. בנוסף נספק הסבר המסביר מה ההבדל בין פונטים חינמיים לשימוש אישי לבין פונטים בחינם לשימוש מסחרי.

ניתן לצפות בסרטון הבא על מאיפה להוריד פונטים בחינם וממה כדאי להיזהר שמורידים פונטים חינמיים

סרטון וידאו

הרשמה לרשימת תפוצה:

מה ההבדל בין פונטים בחינם לשימוש אישי לבין פונטים לשימוש מסחרי?

חלק גדול מהפונטים שתוכלו למצוא להורדה בחינם מאינטרנט הם פונטים הניתנים לשימוש אישי ולא מסחרי. פונטים הניתנים לשימוש אישי הם פונטים שניתן להשתמש בהם כל עוד השימוש לא נעשה למטרות רווח.

אם למשל אתם רוצים להשתמש בפונט עבור עיצוב כרטיס ביקור, עיצוב פלייר, עיצוב לוגו לעסק, עיצוב באנרים, נייר מכתבים או כל עבודה גרפית בתהליך של מיתוג לעסק שתעשו ללקוח לא תוכלו לעשות זאת מאחר ועבודות אלו מוגדרות בתור עבודות שאתם עושים למטרות רווח.

בעזרת פונטים אלו תוכלו לבצע עבודות לבית הספר או ללימודים אקדמאים, תוכלו לבצע עיצוב עצמי של עבודות גרפיות לעמותת התנדבות ללא מטרות רווח וכו’… כל עוד אתם מרווחים כסף מהשימוש בפונט באופן ישיר או עקיף אז אסור לכם להשתמש בו.

הכלל אצבע אומר שעדיף להימנע מפונטים המיועדים לשימוש אישי גם אם השימוש שלכם בפונטים הוא לא למטרות רווח. נושא זה יכול להיות מבלבל ושימוש בטעות למטרות רווח בפונט שמוגדר בתור פונט לשימוש אישי יכול להיגמר בתביעה משפטית ונזק כספי גדול.

אם הורדתם בעבר פונטים חינמיים מומלץ להסיר אותם. ניתן לבדוק את המאמר הסרת פונטים לא חוקיים מהמחשב על מנת לקבל סיוע במחיקת פונטים לשימוש אישי ופונטיים לא חוקיים שהורדתם בטעות.

פונטים חינמיים בעברית להורדה

אתרי פונטים בעברית בחינם לשימוש מסחרי

האתרים המופיעים מתחת מציעים פונטים חופשיים/בחינם להורדה בעברית ומאפשרים בנוסף לבצע בפונטים עבודות לשימוש מסחרי. למרות האפשרות של השימוש המסחרי לעיתים יש תנאי שימוש ורישיון שונה לפונטים השונים באתרים שמוצגים מתחת ועליכם לבדוק את הרישיון ותנאי השימוש בכל פונט ופונט שתורידו.

חלק מאתרי הפונטים החינמיים מאפשרים הורדה ושימוש ללא הגבלות וחלק אחר מחייב מתן קרדיט ליוצר הפונט או לאתר ממנו הורדתם אותו. מתחת לא תמצאו קישור להורדה ישירה אלה קישור לאתרים שמציעים את הפונטים בחינם. שוב אנו מציינים יש לבדוק בכל אתר את זכויות היוצרים ואת תנאי השימוש בכל פונט שאתם מורידים. השימוש בפונטים שתורידו מהאתרים אלו הוא על אחריותכם המלאה.

לצערנו קשה למצוא אתרים המציעים פונטים חינמיים לשימוש מסחרי וכאשר תרצו לעשות עבודות בצורה מקצועית תאלצו לחפש אתרי פונטים בתשלום ואולי נדבר גם על זה במדריך עתידי.

Google Fonts - גוגל פונטס

פונטים חינמיים של גוגל פונטס

גוגל הוא לא רק מנוע החיפוש המוביל בעולם. גוגל פונטס הוא מיזם של גוגל שמטרתו לאפשר לסייע בפיתוח של הרשת ושל אתרי אינטרנט. באתר תוכלו למצוא ספרייה של פונטים חינמיים ושתוכלו להשתמש בהם עבור שימוש מסחרי ועבור פרויקטים של בניית אתרים.

בגוגל פונטס תוכלו למצוא פונטים בכל השפות השונות וכ-17 פונטים שונים בעברית. מרבית הפונטים באתר מפורסמים תחת Open Font License (רישיון פתוח) מה שמאפשר שימוש חופשי בפונטים ללא צורך במתן קרדיט ליוצר.

בנוסף ללחצן הכחול מתחת גוגל פונט מציעים פונטים נוספים שניתן להוריד מהקישור הבא, בעמוד זה תוכלו למצוא פונטים נוספים שניתנים להורדה על ידי גוגל וגם את הפונט Open Sans Hebrew המפורסם. על מנת למצוא בעמוד פונטים בעברית חפשו פונטים שהכותרת שלהם מכילה את המילה Hebrew. (לחלק מהפונטים שם יש רישיון שימוש שונה ולכן תבדקו את הרישיון של כל אחד מהפונטים לפני השימוש שלו.)

https://fonts.google.com/earlyaccess

על מנת להיכנס לאתר גוגל פונט ולהוריד את כל הפונטים המעודכנים מתוך ספריית הפונטים המלאה בעברית של גוגל לחצו על הכפתור מתחת. הפונטים מתחת הם גם פונטים שבדרך כלל עושים בהם שימוש וטעינה באתרי האינטרנט השונים ברחבי הרשת.

לואי דוד ושות'

פונטים חינמיים לשימוש מסחרי של לואי דוד ושות'

לואי דוד ושות’ הוא סטודיו לעיצוב המציע הורדה של פונטים חופשיים בחינם לשימוש מסחרי תחת רישיון של OPEN FONT LICENSE. מה שאומר שאתם יכולים להשתמש בפונט בעבודות שלכם בצורה חופשית גם ללא השארת קרדיט ליוצר.

הפונטים המופיעים באתר מאוד מקצועיים והם תחליף הולם אפילו לפונטים בתשלום שמציעים אתרי הפונטים בארץ.

פרויקט קולמוס - Culmus Project

פונטים להורדה מפרויקט קולמוס

פרויקט קולמוס הוא האתר של מקסים יורש המפרסם פונטים להורדה שמרביתם תחת רישיון GNU General Public License version 2. באתר תוכלו למצוא למעלה מ-10 פונטים הניתנים להורדה בחינם ומאפשרים גם לבצע עבודות לשימוש מסחרי.

פונטים להורדה בחינם של אאא (AlefAlefAlef)

פונטים חינמיים מאתר אאא

אאא הוא אתר המציע רכישה של פונטים בתשלום. בנוסף לפונטים בתשלום הם גם מציעים כ-6 פונטים שונים שניתנים להורדה בחינם ומאפשרים ביצוע עבודות למטרות שימוש מסחרי. יש לקרוא בקפידה את כל התקנות ולבדוק את הרישיון של כל אחד מהפונטים בנפרד

הגופניה - Gofania

פונטים בחינם מאתר הגופניה

הגופניה הוא אתר של ” אנימטור בשאיפה, טיפוגרף כושל, וסוציאליסט. או ניהליסט, אם שואלים את חבריו…” שהחליט לשתף אותנו בפונטים בעברית שהוא יוצר לגמרי בחינם.

בעל האתר טוען שהוא לא טיפוגרף והוא מפרסם את הפונטים שלו בחינם תחת רישיון Creative Commons 3.0 ובעצם אתם יכולים להשתמש בפונטים באופן חופשי כל עוד אתם לא “מייצגים בנק נוראי או איזה תאגיד מרושע…”.

אתר עם תוכן מעניין וקצת שונה אז שווה לקדיש גם כמה דקות ולקרוא את התיאור של כל אחד מהפונטים, איך הוא נוצר ולמה.

הטייס - Hatayas

פונטים לשימוש חופשי מאתר הטייס

דני מירב הוא מייסד אתר הטייס וגם חבר באתר הגילדה (אתר שניתן לרכוש ממנו פונטים בעברית). באתר הטייס אין מבחר גדול של פונטים אבל תוכלו למצוא שלושה פונטים נוספים שניתן להוריד בחינם ולהשתמש בהם בצורה חופשית.

פיקסל פרפקט - Pixel Perfect

פונטים חינמיים מ-PixelPerfect

בדומה למאמר שלנו תוכלו למצוא מאמר מצוין נוסף המאגד פונטים להורדה באתר PixelPerfect. בשונה מהמאמר שלנו המאגד את אתרי הפונטים שם תוכלו לראות את התצוגה של מרבית הפונטים החינמיים בנפרד.

הסיבה שהמאמר שלהם נכנס לרשימה שלנו היא מאחר והם מוציאים קישור חיצוני לאתר המאפשר את ההורדה של הפונט ושם תוכלו לבדוק גם את הרישיון של כל אחד מהפונטים לפני השימוש בו.

אנחנו מקווים שהצלחנו לעזור לאלו מכם שניסו לחפש פונטים בחינם לצורך שימוש מסחרי. לצערנו הרשימה לא גדולה במיוחד אבל היא אמורה לספק התחלה טובה לאלו מכם שמתחילים את צעדכם הראשונים בתחום של עיצוב גרפי.

שוב אנחנו מציינים שבכל צעד שאתם עושים בדרך כאשר אתם בוחרים את הכלים שיסייעו לכם בעתיד עשו זאת בקפידה וחשוב לוודא שאתם לא עוברים על חוקי זכויות יוצרים. למי שאהב את המאמר הזה אולי תאהבו גם את המאמר שלנו המציג אתרי תמונות בחינם לשימוש מסחרי.

אל תחמיצו אף פוסט

אהבתם את מה שיש לנו להציע? הצטרפו לרשימת התפוצה שלנו ונדאג לעדכן אתכם על פוסטים חדשים.

אם אהבתם את המדריך ואתם רוצים לשתף אותו ניתן לעשות זאת על ידי לחיצה על כפתורי השיתוף מתחת:

יוחאי ירמיהו
יוחאי ירמיהו

בעל תואר ראשון בלוגיסטיקה וכלכלה ותואר הנדסאי בתעשייה וניהול עם התמחות בשיווק.
מעצב גרפי ומפתח אתרים עם ניסיון מעשי של למעלה מעשור בכל מה שקשור לעולם הדיגיטלי. נינג'ה מומחה למערכת המופלאה לבניית אתרים שנקראת וורדפרס, וזהו בסך הכל :-).

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם:

מחיקת פונטים לא חוקיים

במידה והורדתם פונטים חינמיים מהאינטרנט בלי לדעת אם הם מותרים לשימוש מסחרי צפו במדריך הבא על מנת למחוק אותם.

אתרי תמונות חינמיים

במאמר הבא תוכלו למצוא אתרי תמונות חינמיים שיאפשרו לכם להוריד תמונות ולעשות בהם שימוש מסחרי ללא הצורך בקרדיט ליוצר התמונה.

מה זה לוגו?

אחד השימושים המרכזיים של פונטים הוא לעיצוב לוגו לעסק. אם אתה עדיין לא בטוחים מה זה לוגו ומה השימושים שלו כנסו ותגלו.

מכירים אתרים נוספים המציעים פונטים בעברית בחינם? שתפו אותנו בתגובות מתחת!

אם אתם מכירים אתרים נוספים המציעים פונטים להורדה בחינם עם רישיון לשימוש מסחרי שלא ציינו כאן במאמר שתפו אותנו בתגובות מתחת ונדאג להוסיף גם אותם למאמר.

7 תגובות

 1. תודה על השיתוף. האם מותר לי להשתמש בפונטים האלה גם באתר שלי? אני מתכוון לטעון אותם באמצעות CSS ואני רוצה שהטקסט של האתר יופיע בתור הפונט.

  1. היי נתנאל,
   זה תלוי בסוג הרישיון אבל תוכל להשתמש במרבית הפונטים בחינם שמופיעים באתרים מעל גם לאתר שלך.

   המטרה העיקרית של הפונטים של גוגל פונטס היא לשימוש באתרי אינטרנט. אפשר אפילו לטעון את הפונטים באופן ישיר מהשרתים של גוגל ולא משרת האחסון שלך (תהיה לך אפשרות לראות את הקוד שצריך להדביק באתר כאשר אתה מוריד את הפונט).

   ככה שאם אתה מחפש פונט בעברית הייתי מתחיל את החיפוש בפונטים של גוגל ואם לא תמצא שם את מה שאתה רוצה תבדוק גם את האופציות האחרות ואת הרישיון של הפונט שבו אתה רוצה להשתמש באתר.

 2. יש לי על המחשב פונט בשם Rubik Bold ואני לא בטוח מאיפה הורדתי את הפונט.
  האם הפונט הזה הוא פונט לשימוש מסחרי?

  1. היי מיכאל,
   הפונט Rubik הוא אחד מהפונטים של Google Fonts כך שהוא פונט חינמי ואתה יכול לעשות בו גם שימוש לעבודות מסחריות.
   https://fonts.google.com/specimen/Rubik

 3. היי אני כותבת תוכן, מעלה פוסטים בעיקר באינסטגרם, משתמשת באפליקציית פונטו שאליה מורידה פונטים. משתמשת בפונט דוריאן ואליניה. הם מוגדרים כמותרים לשימוש מסחרי?

  1. שלום ליאור,
   אם ב”דוריאן” מדובר על Dorian CLM אז זה פונט חינמי של פרויקט קולמוס (את יכולה לוודא שמדובר באותו פונט בעמוד מתחת):
   http://culmus.sourceforge.net/fancy/

   בקשר לאלניה אם מדובר על Ellinia CLM או שכתוב לך elliniaclm בשם של הפונט עצמו זה גם אמור להיות פונט של פרויקט קולמוס. משום מה אני לא מוצא אותו באתר של הפרויקט אבל תחילית או צמד האותיות של CLM שייכות לפרויקט קולמוס ושם הפונטים הם חינמיים וניתן להשתמש בהם גם לעבודות של שימוש מסחרי.

כתיבת תגובה

מלאו את כל השדות על מנת להשאיר תגובה (האימייל שלכם לא יוצג באתר).

כלי נגישות