יש לכם שאלה? מעוניינים בהצעת מחיר? צרו קשר:

פונטים להורדה בחינם ולשימוש מסחרי

נכתב ע"י יוחאי ירמיהו 7 תגובות

מאמר זה מיועד לכל אדם המתכוון לעשות שימוש כלשהו בפונטים בהווה או בעתיד. במאמר ננסה לספק את כל המידע שעליכם לדעת כאשר אתם משתמשים בפונטים לצורך אישי או לשימוש מסחרי (מעצב גרפי המבצע עבודות ללקוחות).

במאמר זה ננסה לעזור ולסייע לכם במציאת אתרי פונטים בעברית המאפשרים הורדת פונטים בחינם ולשימוש מסחרי. בנוסף נספק הסבר למה ההבדל בין פונטים חינמיים לשימוש אישי לבין פונטים לשימוש מסחרי.

פונטים בעברית חינמיים להורדה

הרשמה לרשימת תפוצה:

מה ההבדל בין פונטים לשימוש אישי לבין פונטים לשימוש מסחרי?

חלק גדול מהפונטים שתוכלו למצוא להורדה בחינם מאינטרנט הם פונטים הניתנים לשימוש אישי ולא מסחרי. פונטים הניתנים לשימוש אישי הם פונטים שניתן להשתמש בהם כל עוד השימוש לא נעשה למטרות רווח.

אם למשל אתם רוצים להשתמש בפונט עבור עיצוב כרטיס ביקור, עיצוב פלייר, עיצוב לוגו לעסק, עיצוב באנרים, נייר מכתבים או כל עבודה גרפית בתהליך של מיתוג לעסק שתעשו ללקוח לא תוכלו לעשות זאת מאחר ועבודות אלו מוגדרות בתור עבודות שאתם עושים למטרות רווח. בעזרת פונטים אלו תוכלו לבצע עבודות לבית הספר או ללימודים אקדמאים, תוכלו לבצע עיצוב עצמי של עבודות גראפיות לעמותת התנדבות ללא מטרות רווח וכו’… כל עוד אתם מרווחים כסף מהשימוש בפונט באופן ישיר או עקיף אסור לכם להשתמש בו.

באופן כללי עדיף להימנע מפונטים המיועדים לשימוש אישי גם אם השימוש שלכם בפונטים הוא לא למטרות רווח. נושא זה יכול להיות מבלבל ושימוש בטעות בפונט אישי למטרות רווח יכול להיגמר בתביעה משפטית ונזק כספי גדול. אם הורדתם בעבר פונטים חינמיים מומלץ להסיר אותם. תוכלו לבדוק את המאמר של הסרת פונטים לא חוקיים מהמחשב על מנת לקבל סיוע במחיקת פונטים לשימוש אישי ופונטיים לא חוקיים..

אתרי פונטים בעברית בחינם לשימוש מסחרי

האתרים המופיעים מתחת מציעים פונטים חופשיים/בחינם להורדה בעברית ומאפשרים בנוסף לבצע בפונטים עבודות לשימוש מסחרי. למרות האפשרות של השימוש המסחרי בכל אתר ואפילו בכל פונט לעיתים יש תנאי שימוש ורישיון שונה, עליכם לבדוק את הרישיון ותנאי השימוש בכל פונט ופונט שתורידו.

חלק מאתרי הפונטים החינמיים מאפשרים הורדה ושימוש ללא הגבלות וחלק אחר מחייב מתן קרדיט ליוצר הפונט או לאתר ממנו הורדתם אותו. מתחת לא תמצאו קישור להורדה ישירה אלה קישור לאתרים שמציעים את הפונטים בחינם. שוב אנחנו מציינים בכל אתר תבדקו טוב טוב את זכויות היוצרים ואת תנאי השימוש בפונטים שלהם.

לצערנו קשה למצוא אתרים המציעים פונטים חינמיים לשימוש מסחרי וכאשר תרצו לעשות עבודות בצורה מקצועית תאלצו לחפש אתרי פונטים בתשלום.

כל שימוש שתעשו בפונטים שתורידו מהאתרים הוא על אחריותכם המלאה.

בניית אתרים לעסקים קטנים שרוצים לגדול מבלי לקחת משכנתא

מעוניינים לקבל הצעת מחיר לבניית אתר אינטרנט מקצועי ואיכותי המותאם לטלפונים ניידים ולמנועי החיפוש? השאירו פרטים בטופס מתחת ונציג יחזור אליכם עם הצעה משתלמת שפשוט לא תוכלו לסרב לה:

Google Fonts - גוגל פונטס

גוגל פונטס / גוגל פונט - פונטים חינמיים להורדה

גוגל הוא לא רק מנוע החיפוש המוביל בעולם. גוגל פונטס הוא מיזם של גוגל שמטרתו לאפשר לסייע בפיתוח של הרשת ושל אתרי אינטרנט. באתר תוכלו למצוא ספרייה של פונטים חינמיים שתוכלו להשתמש בהם עבור שימוש מסחרי ועבור בניית אתרים.

בגוגל פונטס תוכלו למצוא פונטים בשפות שונות וכ-15 פונטים שונים בעברית. מרבית הפונטים באתר מפורסמים תחת Open Font License (רישיון פתוח) מה שמאפשר שימוש חופשי בפונטים ללא צורך במתן קרדיט ליוצר.

גוגל פונט מציעים פונטים נוספים שניתן להוריד מהקישור הבא:

https://fonts.google.com/earlyaccess

בעמוד זה תוכלו למצוא פונטים נוספים שניתנים להורדה על ידי גוגל, בעמוד תוכלו גם למצוא את הפונט Open Sans Hebrew המפורסם. על מנת למצוא בעמוד פונטים בעברית חפשו פונטים שהכותרת שלהם מכילה את המילה Hebrew. לחלק מהפונטים שם יש רישיון שימוש שונה ולכן תבדקו את הרישיון של כל אחד מהפונטים לפני השימוש שלו.

לואי דוד ושות'

פונטים חינמיים לשימוש מסחרי של לואי דוד ושות'

לואי דוד ושות’ הוא סטודיו לעיצוב המציע הורדה של פונטים בחינם לשימוש מסחרי תחת רישיון של OPEN FONT LICENSE. מה שאומר שאתם יכולים להשתמש בפונט בעבודות שלכם בצורה חופשית גם ללא השארת קרדיט ליוצר. הפונטים המופיעים באתר מאוד מקצועיים והם תחליף הולם אפילו לפונטים בתשלום.

פרויקט קולמוס - Culmus Project

פונטים להורדה מפרויקט קולמוס

פרויקט קולמוס הוא האתר של מקסים יורש המפרסם פונטים להורדה שמרביתם תחת רישיון GNU General Public License version 2. באתר תוכלו למצוא מעל מ-10 פונטים הניתנים להורדה בחינם ומאפשרים גם לבצע עבודות לשימוש מסחרי.

פונטים להורדה בחינם של אאא (AlefAlefAlef)

פונטים חינמיים מאתר אאא

אאא הוא אתר המציע רכישה של פונטים בתשלום. בנוסף לפונטים בתשלום הם גם מציעים כ-6 פונטים שונים שניתנים להורדה בחינם ומאפשרים ביצוע עבודות למטרות שימוש מסחרי. יש לקרוא בקפידה את כל התקנות ולבדוק את הרישיון של כל אחד מהפונטים בנפרד

הגופניה - Gofania

פונטים בחינם מאתר הגופניה

הגופניה הוא אתר של אדם מגניב שהחליט לשתף אותנו בפונטים בעברית שהוא יוצר לגמרי בחינם. בעל האתר טוען שהוא לא טיפוגרף והוא מפרסם את הפונטים שלו בחינם תחת רישיון Creative Commons 3.0 ובעצם אתם יכולים להשתמש בפונטים באופן חופשי כל עוד אתם לא “מייצגים בנק נוראי או איזה תאגיד מרושע…”

הטייס - Hatayas

פונטים לשימוש חופשי מאתר הטייס

דני מירב הוא מייסד אתר הטייס וגם חבר באתר הגילדה (אתר שניתן לרכוש ממנו פונטים). באתר הטייס תוכלו למצוא שלושה פונטים נוספים שניתן להוריד בחינם ולהשתמש בהם בצורה חופשית.

PixelPerfect

פונטים חינמיים מ-PixelPerfect

בדומה למאמר שלנו תוכלו למצוא מאמר מצוין נוסף המאגד פונטים להורדה באתר PixelPerfect. בשונה מהמאמר שלנו המאגד את אתרי הפונטים שם תוכלו לראות את התצוגה של מרבית הפונטים המופיעים באתרים. הסיבה שהמאמר שלהם נכנס לרשימה שלנו היא מאחר והם מוציאים קישור חיצוני לאתר המאפשר את ההורדה של הפונט ושם תוכלו לבדוק גם את הרישיון שלו לפני השימוש בו.

לא רק פונטים, יש לנו הרבה להציע

מעוניינים לקבל מדריכים ומאמרים נוספים ישירות למייל מיד ברגע שהם מתפרסמים? הצטרפו לרשימת התפוצה ונדאג להשאיר אתכם מעודכנים.

אנחנו מקווים שהצלחנו לעזור לאלו מכם שניסו לחפש פונטים בחינם לצורך שימוש מסחרי. לצערנו הרשימה לא גדולה במיוחד אבל היא אמורה לספק התחלה טובה לאלו מכם שמתחילים את צעדכם הראשונים בתחום של עיצוב גרפי.

 

אהבתם את המדריך שתפו אותו עם החברים שלכם ואפשרו גם להם להוריד פונטים בחינם.

יוחאי ירמיהו
יוחאי ירמיהו

בעל תואר ראשון בלוגיסטיקה וכלכלה ותואר הנדסאי בתעשייה וניהול עם התמחות בשיווק.
מעצב גרפי ומפתח אתרים עם ניסיון מעשי של למעלה מעשור בכל מה שקשור לעולם הדיגיטלי. נינג'ה מומחה למערכת המופלאה לבניית אתרים שנקראת וורדפרס, וזהו בסך הכל :-).

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם:

מחיקת פונטים לא חוקיים

במידה והורדתם פונטים חינמיים מהאינטרנט בלי לדעת אם הם מותרים לשימוש מסחרי צפו במדריך הבא על מנת למחוק אותם.

אתרי תמונות חינמיים

במאמר הבא תוכלו למצוא אתרי תמונות חינמיים שיאפשרו לכם להוריד תמונות ולעשות בהם שימוש מסחרי ללא הצורך בקרדיט ליוצר התמונה.

מה זה לוגו?

אחד השימושים המרכזיים של פונטים הוא לעיצוב לוגו לעסק. אם אתה עדיין לא בטוחים מה זה לוגו ומה השימושים שלו כנסו ותגלו.

מכירים אתרים נוספים המציעים פונטים בעברית בחינם? שתפו אותנו בתגובות מתחת!

אם אתם מכירים אתרים נוספים המציעים פונטים להורדה בחינם עם רישיון לשימוש מסחרי שלא ציינו כאן במאמר שתפו אותנו בתגובות מתחת ונדאג להוסיף גם אותם למאמר.

7 תגובות

 1. תודה על השיתוף. האם מותר לי להשתמש בפונטים האלה גם באתר שלי? אני מתכוון לטעון אותם באמצעות CSS ואני רוצה שהטקסט של האתר יופיע בתור הפונט.

  1. היי נתנאל,
   זה תלוי בסוג הרישיון אבל תוכל להשתמש במרבית הפונטים בחינם שמופיעים באתרים מעל גם לאתר שלך.

   המטרה העיקרית של הפונטים של גוגל פונטס היא לשימוש באתרי אינטרנט. אפשר אפילו לטעון את הפונטים באופן ישיר מהשרתים של גוגל ולא משרת האחסון שלך (תהיה לך אפשרות לראות את הקוד שצריך להדביק באתר כאשר אתה מוריד את הפונט).

   ככה שאם אתה מחפש פונט בעברית הייתי מתחיל את החיפוש בפונטים של גוגל ואם לא תמצא שם את מה שאתה רוצה תבדוק גם את האופציות האחרות ואת הרישיון של הפונט שבו אתה רוצה להשתמש באתר.

 2. יש לי על המחשב פונט בשם Rubik Bold ואני לא בטוח מאיפה הורדתי את הפונט.
  האם הפונט הזה הוא פונט לשימוש מסחרי?

  1. היי מיכאל,
   הפונט Rubik הוא אחד מהפונטים של Google Fonts כך שהוא פונט חינמי ואתה יכול לעשות בו גם שימוש לעבודות מסחריות.
   https://fonts.google.com/specimen/Rubik

 3. היי אני כותבת תוכן, מעלה פוסטים בעיקר באינסטגרם, משתמשת באפליקציית פונטו שאליה מורידה פונטים. משתמשת בפונט דוריאן ואליניה. הם מוגדרים כמותרים לשימוש מסחרי?

  1. שלום ליאור,
   אם ב”דוריאן” מדובר על Dorian CLM אז זה פונט חינמי של פרויקט קולמוס (את יכולה לוודא שמדובר באותו פונט בעמוד מתחת):
   http://culmus.sourceforge.net/fancy/

   בקשר לאלניה אם מדובר על Ellinia CLM או שכתוב לך elliniaclm בשם של הפונט עצמו זה גם אמור להיות פונט של פרויקט קולמוס. משום מה אני לא מוצא אותו באתר של הפרויקט אבל תחילית או צמד האותיות של CLM שייכות לפרויקט קולמוס ושם הפונטים הם חינמיים וניתן להשתמש בהם גם לעבודות של שימוש מסחרי.

   1. תודה רבה רבה !!! ❤

כתיבת תגובה

מלאו את כל השדות על מנת להשאיר תגובה (האימייל שלכם לא יוצג באתר).

היי שמי יוחאי, אם יש לך שאלה הקשורה לאחד מהשירותים שיש לנו להציע ניתן לשאול אותה כאן ואשמח לסייע יוחאי ירמיהו

זמינים בוואטסאפ: 073-7514909
כלי נגישות