עדיין לא חברים שלנו ביוטיוב ובפייסבוק? :( חבל בדרך כלל אנחנו ממש נחמדים:

בונה אתרים » עדכון גרסת PHP בשרת האחסון

עדכון גרסת PHP בשרת האחסון

נכתב ע"י יוחאי ירמיהו

קיבלתם הודעה מהאחסון או מתוך פאנל הניהול של וורדפרס שאתם צריכים לבצע עדכון לגרסת PHP באחסון? במדריך הבא אלמד אתכם איך לבצע עדכון PHP באתר דרך שרת האחסון, אסביר מה זה PHP, ומה חשוב לדעת לפני שמבצעים עדכון לגרסת PHP.

צפו בסרטון הבא על מנת להבין איך לעשות עדכון PHP לאתר וורדפרס

עדכון גרסת PHP בשרת האחסון

איך לבנות אתר בחינם בשעה וחצי?

יש לי הצעה מעניינת עבורך, יצרתי הדרכה מלאה של למעלה משעה וחצי שתלמד אותך איך לבנות אתר מ-0 בחינם כולל רכישת אחסון ודומיין. נשמע מעניין? אשמח לשלוח לך אותה למייל.

מה זה PHP?

אז לפני שנבין כיצד לבצע עדכון לגרסת PHP נדבר בקצרה על מה זה PHP למי שעדיין לא יודע מה זה. PHP היא שפת קוד שבאמצעותה נבנתה המערכת של וורדפרס.

בצורה דומה לצורה שאנחנו מבצעים עדכונים לוורדפרס כך גם יש עדכונים לשפת הקוד של PHP ועל מנת שהאתר שלנו יעבוד בצורה תקינה, מהירה ואם כמה שפחות פרצות אבטחה נרצה לעדכן את גרסת ה-PHP שרצה על שרת האחסון שלנו כאשר יש בכך צורך.

נכון להיום זה מאוד מומלץ שכל בונה אתרים מקצועי בוורדפרס יידע גם PHP  על מנת שתהיה לו היכולת לבצע שינויים במערכת ולא רק את היכולת לשחק עם אלמנטור.

גרסת ה-PHP שלכם מותקנת מתוך שרת האחסון וניתן לשנות את הגרסה הנוכחית לגרסה החדשה בלחיצת כפתור. מרבית חברות האחסון יאפשרו לכם לטעון לשרת רק את גרסאות ה-PHP היציבות ולא את הגרסאות החדשות יותר. למי שרוצה להבין קצת יותר מה זה PHP לחצו כאן למידע נוסף מאתר PHP ישראל.

איך לדעת אם צריך לעשות שדרוג ל-PHP?

כפי שאתם יודעים אני עוסק בעיקר בתחום של בניית אתרים בוורדפרס וכל תקופת זמן מסוימת פתאום מתחילה להופיע הודעה בפאנל הניהול שיש צורך לבצע עדכון לגרסת ה-PHP הנוכחית שמותקנת בשרת האחסון. זאת ההודעה שבדרך כלל אתם תקבלו וכאשר אתם צופים בה אז בעצם אתם מקבלים התראה מוורדפרס שצריך לעדכן את ה-PHP בשרת האחסון שלכם.

התראת עדכון גרסת PHP בוורדפרס

בדרך כלל ההתראה תכלול את ההודעה שאומרת "וורדפרס זיהתה שהאתר פועל בגרסה לא מאובטחת של PHP" ביחד עם הסברים על מה זה PHP ועל העדכון של PHP מאתר וורדפרס.

מה חשוב לדעת לפני ביצוע עדכון PHP?

כמו שעדכון PHP יכול לסייע בחלק מהמקרים הוא גם יכול להזיק. כפי שציינתי על מנת שהאתר שלכם יעבוד באופן תקין צריך להיות סנכרון בין גרסת ה-PHP העדכנית לבין גרסת וורדפרס שבה אתם משתמשים.

בדומה למערכת שמפעילה את האתר יש לכם גם תבנית וורדפרס ואפילו תוספי וורדפרס שמשפיעים על הצורה שבה האתר עובד ומתפקד. כאשר משתחררת גרסה PHP חדשה לעיתים לוקח כמה חודשים עד שכל התוספים והתבנית מתעדכנים לגרסה החדשה של שפת הקוד ועדכון שפת PHP עם רכיבים לא מעודכנים היא מתכון לטעויות.

בגרסאות PHP החדשות לעיתים חלק מבטלים חלק מהפקודות ושימוש בפקודות לא מעודכנות יגרמו לכך שהתוספים לא יעבדו בצורה תקינה או לכך שהתוספים יציגו התראות ושגיאות באתר. זאת גם הסיבה שאני באופן אישי מבטל עדכונים בוורדפרס ולא מבצע אף פעם עדכון לשום דבר ללא ליווי של מבוגר אחראי.

לפני שאתם עוברים לשלב הבא של עדכון לגרסת ה-PHP רצוי לבצע גיבוי לאתר וורדפרס, או גיבוי לכל האתרים שנמצאים על שרת האחסון שלכם (כאשר יש לכם יותר מאתר חדש זה ישפיע על כולם).

לאחר שאתם מסיימים לבצע את הגיבוי יש צורך לבצע עדכון לכל התוספים באתר, לתבנית האחסון וגם לוורדפרס. כל אלמנט או רכיב קיים באתר צריך להתעדכן לפני שאתם מבצעים את העדכון על מנת למנוע בעיות ותקלות.

עדכון/שדרוג PHP דרך שרת האחסון

לאחר שהצלחנו להבין מה זה PHP, מתי צריך לבצע עדכון גרסת PHP וממה יש להימנע לפני ביצוע העדכון עכשיו מה שנותר זה לבצע שינוי גרסת PHP דרך שרת האחסון.

ההסבר שמופיע מתחת מיועד בעיקר למי שמאחסן את האתר באמצעות אחסון אתרים עם פאנל ניהול של cPanel ובמידה ויש לכם פאנל ניהול אחר יש לפנות לאחסון לצורך סיוע בנושא. בלי קשר למדריך רצוי לבחור רק אחסון אתרים עם פאנל ניהול של cPanel ותוכלו לראות למה במדריך של בחירת אחסון אתרים מומלץ.

בשביל לבצע עדכון גרסה יש להיכנס לאזור הניהול של האחסון שלכם ושם ללחוץ על האפשרות של Select PHP Version.

בחירת גרסת PHP מתוך שרת האחסון

בעמוד הבא שיפתח תוכלו לראות מהי גרסת ה-PHP הנוכחית שעליה רץ האחסון ותוכלו גם לבחור את גרסת ה-PHP החדש שאתם רוצים לעשות בה שימוש. נכון ליום פרסום המאמר גרסת ה-PHP המומלצת היא גרסת 7.3 אך סביר להניח שאם תיכנסו למדריך הזה בעתיד הגרסה היציבה תהיה גרסה אחרת ויש לבדוק מהי.

בחירת/שדרוג גרסת PHP עדכנית

לאחר שבחרתם את גרסת ה-PHP החדשה יש ללחוץ על הכפתור Set as current כדי לבצע את התהליך ולאחר לחיצה על הכפתור גרסת ה-PHP תתעדכן בכל האתרים שנמצאים על האחסון.

במידה ויש לכם על שרת האחסון אתרים נוספים או מערכת בפיתוח אישי שלא רצים על גרסת ה-PHP החדשה קיימת האפשרות לחריג אתרים מסוימים משימוש בגרסה החדשה יותר על ידי הוספת כלל בתוך הקובץ htaccess של האתר ועל מנת לעשות זאת יש לפנות לתמיכה של האחסון.

העדכון גרם לבעיות מה עושים עכשיו?

לאחר שסיימתם לבצע את העדכון יש לבצע בדיקה מקיפה של האתר וכל הפונקציות המיוחדות שלו (טפסי יצירת קשר, רכישת מוצרים, פופאפים וכו'…) על מנת לוודא שהכל עובד כמו שצריך.

במידה וגרסת ה-PHP החדשה לא עובדת בצורה טובה עם אחד התוספים, התבנית או במידה ויש תקלה שמתרחשת באתר לאחר העדכון כל מה שצריך לעשות זה לבצע שוב את התהליך שהסברתי בפסקה הקודמת ובמקום לעדכן גרסה הפעם תורידו את הגרסה חדשה של PHP לגרסה שעבדה כמו שצריך לפני ביצוע השידרוג.

אם ביצעתם גיבוי כפי שאמרתי לכם שכדאי לעשות בהתחלה אז גם היכולת לשחזר את האתר תאפשר לכם לפתור את הבעיות שהשדרוג PHP גרם או את הבעיות שנגרמו מעדכון של התוספים (במידה ועדכנתם אותם).

עוד לא צפיתם בהדרכה? זה בחינם!

 אני רוצה ללמד אתכם לבנות אתר אחד בחינם. מדובר על הדרכה של למעלה משעה וחצי שבה אני אלמד אותך מ-0 לבנות אתר כולל רכישת אחסון ודומיין. לקבלת ההדרכה למייל באופן מיידי יש להשאיר פרטים מתחת.

אם אהבתם את המדריך ואתם רוצים לשתף אותו ניתן לעשות זאת על ידי לחיצה על כפתורי השיתוף מתחת:

יוחאי ירמיהו

יוחאי ירמיהו

בעל תואר ראשון בלוגיסטיקה וכלכלה ותואר הנדסאי בתעשייה וניהול עם התמחות בשיווק.
מעצב גרפי ומפתח אתרים עם ניסיון מעשי של למעלה מעשור בכל מה שקשור לעולם הדיגיטלי. נינג'ה מומחה למערכת המופלאה לבניית אתרים שנקראת וורדפרס, וזהו בסך הכל :-).

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם:

עריכה ויצירת עמודים באלמנטור

בשנים האחרונות אלמנטור (Elementor) הפך להיות אחד התוספים המובילים לבניית אתרים בוורדפרס. במדריך זה תוכלו ללמוד איך ליצור, לערוץ ולנהל עמודים באלמנטור.

תוספים לוורדפרס שפיתחנו

בעמוד זה תוכלו לצפות בכל התוספים לוורדפרס שפיתחנו ב-YYDevelopment. את כל התוספים שלנו לוורדפרס תוכלו להוריד בחינם ולהשתמש בהם בכל בפרויקטים שלכם.

שיפור מהירות טעינה באתר

בשנים האחרונות גוגל דוחפים חזק את הנושא של שיפור מהירות טעינה ובמדריך הבא נלמד אתכם כל מה שאתם צריכים לדעת על מנת שתוכלו לשפר את מהירות הטעינה לאתר שלכם.

מה זהSSL ו-HTTPS

פרוטוקול אבטחה SSL יאפשר להגן על המידע החשוב והרגיש של הגולשים באתר שלכם. במאמר הבא נסביר מה זה SSL, HTTPS ו-TLS ולמה חשוב שתתקינו פרוטוקול אבטחה באתר.

הוספת אתר לגוגל סרץ' קונסול

גוגל סרץ' קונסול (Search Console) הוא אחד הכלים המובילים בתחום לקידום אתרים. כלי זה משמש לביצוע מעקב וניתוח נתוני מילות מפתח וחיפושים בגוגל עבור האתר שלכם.

אופטימיזציה לתמונות באתר

במדריך זה נלמד אתכם איך להעלות תמונות לאתר בצורה נכונה. איך להקטין משקל תמונה, איך להקטין רזולוציה, איך להוסיף תגית ALT, איך להגדיר שם תמונה ועוד...

יש לכם שאלות או משהו להוסיף? שתפו אותנו בתגובות מתחת!

אם יש לכם שאלות או משהו להוסיף נשמח לשמוע מכם בתגובות מתחת ולסייע במידת הצורך.

כלי נגישות