עדיין לא חברים שלנו ביוטיוב ובפייסבוק? :( חבל בדרך כלל אנחנו ממש נחמדים:

בונה אתרים » קורס בניית אתרים » מערכת בפיתוח אישי – כן או לא?

מערכת בפיתוח אישי – כן או לא?

נכתב ע"י יוחאי ירמיהו

פניתם אל בונה אתרים או אל חברה לבניית אתרים והם הציעו לכם לבנות את האתר על מערכת בפיתוח אישי? במרבית המקרים בניית מערכת בפיתוח אישי תהיה רעיון גרוע שיעלה לכם ביותר בהמשך הדרך.

בעבר כבר דיברתי סוגי אתרים, על למה מערכת קוד סגור לא מומלצת ומה יותר טוב וורדפרס או וויקס. היום אסביר לכם למה מערכת בפיתוח אישי היא רעיון גרוע

צפו בסרטון הבא על מנת להבין האם מערכת בפיתוח אישי תתאים לכם או לא

מערכת בפיתוח אישי – כן? או ממש ממש לא??

איך לבנות אתר בחינם בשעה וחצי?

יש לי הצעה מעניינת עבורך, יצרתי הדרכה מלאה של למעלה משעה וחצי שתלמד אותך איך לבנות אתר מ-0 בחינם כולל רכישת אחסון ודומיין. נשמע מעניין? אשמח לשלוח לך אותה למייל.

מה זה מערכת בפיתוח אישי?

טוב אז כולנו כבר יודעים מה זה וורדפרס, מדובר על המערכת הפופולרית ביותר בעולם לבניית אתרים. בצורה דומה קיימות מערכות נוספות שמאפשרות לנו לבנות אתרים חלקם הם מערכות קוד סגור בתשלום חודשי או בחינם כמו וויקס וישנם מערכות נוספות ופופולריות כמו: מג'נטו, דרופל, ג'ומלה ועוד…

בצורה דומה למערכות לבניית האתרים שהזכרתי קיימות גם חברות קטנות בארץ או בוני אתרים שהחליטו לבנות מערכת בעצמם וכאשר פונה אליהם לקוח הם אומרים משהו בסגנון "עזוב אותך מוורדפרס, בניית אתרים בוורדפרס זה למטומטמים, אז מה אם שליש מהאתרים בכל העולם בנויים בוורדפרס וזה לא חשוב שכולם ממליצים על וורדפרס המערכת שלי יותר טוב ויותר מהירה." (אולי קצת הגזמתי אבל זה הסגנון).

בדרך כלל הרעיון שחברת בניית אתרים קטנה או מפתח/בונה אתרים מהארץ יודעים לעשות עבודה יותר טובה מהמערכת הפופולרית ביותר בעולם היא מראה קצת על (קצת הרבה) יוהרה ובפסקה הבאה אדבר על למה מציעים מערכת בפיתוח אישי.

למה להתרחק ממערכת בפיתוח אישי כמו מאש?

אז אחרי שהבנו מה זה מערכת בפיתוח אישי עכשיו כל מה שנותר להבין זה למה עדיף להתרחק ממערכת בפיתוח ואישי ומחברות, פרילנסרים המציעים בניית אתרים באמצעות מערכת בפיתוח אישי.

הופכים אתכם ללקוחות שבויים

ב-90% מהמקרים כאשר מדובר במערכת בפיתוח אישי אתם תהיו כבולים למי שפיתח את המערכת. זאת אומרת שלכם לא תהיה גישה לקבצי האתר ולא יהיה ניתן לבצע בו שינויים. בנוסף ב-90% מהמקרים אותה חברה שבנתה לכם את האתר תהיה גם חברות האחסון שתדאג לאחסן את האתר בעלות חודשית.

ומה יקרה אם תחליטו שאתם לא מרוצים? סביר להניח שאם תרצו לעזוב תצטרכו לבנות את האתר מחדש. יוצא לי לעשות לא מעט פרויקטים של בניית אתרים מחדש כאשר הם נבנים במערכת קוד סגור או מערכת בפיתוח אישי ואם יש לכם אתר יחסית פשוט צרו קשר אם אתם זקוקים לעזרה בנושא.

עלויות הקמה מטורפות

אין ספק שהפרמטר החשוב ביותר בבנייה של מערכת אישית הוא עלות ההקמה. בשונה מבניית אתרים באמצעות מערכת מוכנה כמו וורדפרס כאן יש צורך להקים מ-0 או להקים ממשהו קיים את האתר ואזור ניהול מותאם וזה יכול לייקר את העלות פי כמה וכמה.

על מנת להבין את הכיוון בדרך כלל עלות של מערכת בפיתוח אישי תעלה כמה עשרות אלפי שקלים בהתאם לסוג האתר שיש בו צורך.

גם עדכון ושינויים באתר יכולים להתבצע רק על מי שפיתח את האתר ולכן מדובר גם עלויות עתידיות מאוד גבוהות.

תלות במפתח המערכת

אין ספק שהפרמטר הבעייתי ביותר בעת שימוש במערכת בפיתוח אישי היא התלות שלכם במי שפיתח את האתר עבורכם. במידה ומדובר במערכת בפיתוח אישי במרבית המקרים לא תהיה לכם האפשרות לפנות למישהו אחר שיבצע שינויים באתר וכמו שאתם יודעים ברגע שאין תחרות המחיר עולה באופן משמעותי.

כאשר מדובר על אתר וורדפרס תוכלו למצוא בונה אתרים או מפתח אתרים שישמח לסייע ותוכלו לעשות זאת בקלות (יש ביקוש והיצע מאוד גדולים). לעומת זאת כאשר מדובר במערכת בפיתוח אישי יש צורך להבין כיצד המערכת עובדת על מנת לבצע את השינויים.

הזמן שיש להקדיש ללימוד המערכת הוא יחסית גדול וזה יגדיל גם את העלות של ביצוע שינויים עם מפתח חיצוני. בנוסף לכך אין הרבה מפתחים רציניים שיסכימו לעבוד עם מערכת שהם לא מכירים. נכון להיום אני באופן אישי לא מקבל עבודות על שום מערכת שאני לא מכיר (זה לא שווה את הזמן התעסקות).

מחסור בעדכונים

כאשר מדובר על מערכת כמו וורדפרס, המערכת מתעדכנת לעיתים קרובות ואת העדכונים והמערכת אנחנו מקבלים 100% בחינם. כאשר מתבצע למשל עדכון PHP אנחנו לא צריכים לבצע שינויים אלה רק עדכון של האתר.

בשונה מכך כאשר אנחנו לצורך הדוגמא מבצעים עדכון PHP במערכת בפיתוח אישי במידה וקוד של המערכת לא תואם לגרסת ה-PHP החדשה זה יגרום לבעיות באתר.

במידה ומשהו כזה קורה אתם תהיו חייבים לפנות שוב לסיוע של בונה האתר מה שיגרום לעלויות נוספות שאין בהם צורך במערכות אחרות.

מתי כן אפשר להשתמש במערכת בפיתוח אישי?

במרבית המקרים עדיף להימנע לגמרי ממערכת בפיתוח אישי כי היא הרבה יותר יקרה, היא תגרום לבעיות בהמשך הדרך והיא לא מומלצת.

המקרים שבהם כן בדרך כלל יהיה צורך לעשות שימוש במערכת בפיתוח אישי היא כאשר מדובר על אתרי ענק עם אלפי משתמשים בכל יום ומחזור רווחים גדול.

בסופו של דבר מערכות מוכנות לא יתאימו באופן מושלם לצרכים של עסקים גדולים שכל הפעילות שלהם מתבצעת דרך האתר ולכן במקרים קיצוניים כאלו לעיתים מערכת בפיתוח אישי תהיה רעיון טוב יותר וזאת כל עוד יש לכם שליטה מלאה על האתר והמערכת והיכולות לפתח ולשנות את האתר על ידי צוות פיתוח קיים בחברה.

עוד לא צפיתם בהדרכה? זה בחינם!

 אני רוצה ללמד אתכם לבנות אתר אחד בחינם. מדובר על הדרכה של למעלה משעה וחצי שבה אני אלמד אותך מ-0 לבנות אתר כולל רכישת אחסון ודומיין. לקבלת ההדרכה למייל באופן מיידי יש להשאיר פרטים מתחת.

אם אהבתם את המדריך ואתם רוצים לשתף אותו ניתן לעשות זאת על ידי לחיצה על כפתורי השיתוף מתחת:

יוחאי ירמיהו

יוחאי ירמיהו

בעל תואר ראשון בלוגיסטיקה וכלכלה ותואר הנדסאי בתעשייה וניהול עם התמחות בשיווק.
מעצב גרפי ומפתח אתרים עם ניסיון מעשי של למעלה מעשור בכל מה שקשור לעולם הדיגיטלי. נינג'ה מומחה למערכת המופלאה לבניית אתרים שנקראת וורדפרס, וזהו בסך הכל :-).

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם:

בחירת שם דומיין - טיפים חשובים

מעוניינים לרכוש דומיין ולא יודעים מה צריך לקחת בחשבון לפני הרכישה? במדריך הבא נלמד אתכם מהם הבדיקות שצריך לעשות לפני שרוכשים דומיין ומה מאפיין דומיין טוב.

וויקס או וורדפרס - המבחן הגדול

אז כולנו שמעו על וויקס (Wix) וכולנו שמענו על וורדפרס (WordPress) חלקנו שמענו קצת יותר וחלקנו קצת פחות. במאמר הבא תוכלו ללמוד איזו אופציה טובה יותר ולמה.

אחסון אתרים מומלץ + ביקורות

מחפשים אחסון אתרים מומלץ, זול ואיכותי? במאמר הבא תוכלו לצפות במספר אחסונים מובילים מישראל ומחו"ל לצד המלצות אישיות, ביקורות ומחירים לכל אחסון.

גרפיקאי פרילנסר או חברה גדולה?

שאלה שעסקים רבים שואלים את עצמכם כאשר הם צריכים סיוע בבניית אתרים או עיצוב גרפי היא למי לפנות? לפרילנסר? או לחברה גדולה? צפו ביתרונות והחסרונות של כל אופציה.

העלאת אתר לאוויר מ-0

העלאת אתר לאינטרנט היא לא פעולה מסובכת. במדריך זה המיועד למתחילים נלמד אתכם כיצד לרכוש דומיין ושרת אחסון ומה עליכם לעשות על מנת להעלות את האתר שלכם לרשת.

מה זה וורדפרס (WordPress)?

שמעתם את המילה וורדפרס (WordPress) ולא ידעתם מה זה? במאמר הבא נלמד אתכם מה זה וורדפרס, מה עושים עם וורדפרס, ומה היתרונות של וורדפרס על המתחרים.

יש לכם שאלות או משהו להוסיף? שתפו אותנו בתגובות מתחת!

אם יש לכם שאלות או משהו להוסיף נשמח לשמוע מכם בתגובות מתחת ולסייע במידת הצורך.

כלי נגישות