עדיין לא חברים שלנו ביוטיוב ובפייסבוק? :( חבל בדרך כלל אנחנו ממש נחמדים:

בונה אתרים » בניית אתרים בוורדפרס » ביטול עדכונים אוטומטיים בוורדפרס

ביטול עדכונים אוטומטיים בוורדפרס

נכתב ע"י יוחאי ירמיהו2 תגובות

כפי שרובכם כבר יודעים אתר שנבנה באמצעות וורדפרס מתעדכן באופן אוטומטי בכל פעם שיוצא עדכון חדש למערכת והרעיון המרכזי שמאחורי עדכונים אוטומטיים הוא מניעת פרצות אבטחה.

למרות שהמטרה העיקרית היא מניעת פרצות בפועל מרבית העדכונים של משמשים לתיקון באגים והוספת פיצ’רים נוספים ולעומת זאת עדכונים שבאים לפתור פרצות אבטחה מתרחשים לעיתים רחוקות יותר מאחר והמערכת כבר יציבה ומאובטחת.

לעדכונים אוטומטיים יש גם חסרון גדול מאחר ועדכון אוטומטי יכול לגרום לכך שהאתר יפסיק לעבוד כראוי או שיפסיק לעבוד בכלל וזאת מכיוון שלעיתים מסוימות תבנית העיצוב והתוספים המותקנים באתר שלכם לא יתמכו בעדכון של המערכת.

במדריך זה נסביר איך תוכלו לבטל עדכונים אוטומטיים של וורדפרס באמצעות תוסף בשם Easy Updates Manager, נסביר איך תוכלו לבטל עדכוני וורדפרס באופן ידני ואיך תוכלו לעדכן את האתר בעצמכם לאחר ביטול העדכונים.

צפו בסרטון הבא המסביר איך לבטל עדכונים אוטומטיים בוורדפרס ואיך לעדכן את וורדפרס באופן ידני

ביטול עדכונים אוטומטיים בוורדפרס - איך להימנע מתקלות בעתיד

הרשמה לרשימת תפוצה:

האם כדאי בכלל להפסיק עדכונים אוטומטיים?

אחת הבעיות השכיחות שיש לאתרי וורדפרס היא שלאחר עדכון אוטומטי תצוגת האתר נשברת או שהאתר מפסיק לעבוד בכלל. כפי שהסברנו במדריך של מה זה וורדפרס, אתרי וורדפרס מורכבים מהרבה אלמנטים. בתור התחלה התצוגה של האתר נשלטת באמצעות תבנית העיצוב ובנוסף לתבנית העיצוב יש גם את התוספים (פלאגינים) המותקנים באתר שלכם.

ביטול עדכונים בוורדפרס

בעדכונים של וורדפרס לעיתים מסוימות יש שינויים בצורה שבה המערכת פועלת ובפקודות שניתן להשתמש כדי לבצע פעולות באתר. שינויים מסוג זה יכולים לגרום לכך שתבנית העיצוב או התוספים המותקנים באתר יפסיקו לעבוד עם המערכת המעודכנת.

כאשר התבנית או התוספים מפסיקים להיתמך על ידי המערכת אז במקרה הטוב תצוגת האתר תישבר ובמקרה הרע האתר פשוט יפסיק לעבוד (אתם תיכנסו לאתר ולא תראו כלום חוץ מחלון לבן).

אל תבינו לא נכון עדכונים זה דבר חשוב ואנחנו לא אומרים בשום צורה שלא צריך לעדכן את האתר אבל במקום שהמערכת תתעדכן באופן אוטומטי עדיף לעדכן אותה באופן ידני. תוכלו לעדכן את המערכת ביחד עם כל התוספים והתבנית באופן ידני, ורצוי לעשות זאת רק לאחר שעשיתם גיבוי לאתר וורדפרס שלכם.

נציין בנוסף שאם מדובר על אתר שמנוהל על ידי אדם בודד ניתן לבצע את העדכונים לעיתים רחוקות יותר אבל אם מדובר באתר המאפשר גישה לאזור ניהול גם למשתמשים אחרים אז עדיף לבצע עדכונים לעיתים תכופות. מרבית הפרויקטים של בניית אתרים בוורדפרס שאנחנו לוקחים הם בניהול של אדם בודד ובמקרים אלו אנחנו מבטלים את העדכונים של וורדפרס ומעדכנים את האתר פעם בשנה.

איך לבטל עדכונים אוטומטיים בוורדפרס באמצעות תוסף

הדרך הקלה ביותר לביטול עדכונים אוטומטיים בוורדפרס היא באמצעות התקנת תוסף וורדפרס שנקרא Easy Updates Manager. התוסף הבא יאפשר לכם להפסיק את העדכונים למערכת של וורדפרס בלחיצה אחת. בנוסף התוסף מאפשר גם להפסיק עדכונים אוטומטיים לתבניות האתר או לתוספים המותקנים (עדכון אוטומטי לתוספים או תבניות זה משהו שמתרחש לעיתים מאוד רחוקות).

התקנת תוסף לביטול עדכונים בוורדפרס

אחרי שהתקנתם את התוסף תפעילו אותו. לאחר מכן כנסו בתוך אזור הניהול של וורדפרס ללוח בקרה ותבחרו ב-Updates Options.

בתוך התוסף וודאו שאתם נמצאים בחלונית של General ותחת הכותרת של Automatic Updates תסמנו את האפשרות של Off.

על ידי ביצוע הפעולות מעל האתר שלכם יפסיק להתעדכן באופן אוטומטי ועל מנת לבצע עדכונים בעתיד תצטרכו לעדכן את האתר באופן ידני (ניתן לראות איך לבצע עדכון ידני לוורדפרס בהמשך המאמר).

הפסקת עדכונים באתר וורדפרס

ביטול עדכוני וורדפרס באופן ידני

למי שלא רוצה לבטל את העדכונים האוטומטיים של וורדפרס באמצעות תוסף או למי שהתוסף לא ביטל את העדכונים של המערכת ניתן לעשות זאת גם באופן ידני.

בשביל לבטל את העדכונים האוטומטיים כנסו לתיקייה הראשית של וורדפרס (התיקייה של האתר שלכם בתוך שרת האחסון). בתוך התיקייה תוכלו למצוא קובץ שנקרא wp-config.php וזה הקובץ שמכיל את נתוני ההתחברות של וורדפרס לבסיסי הנתונים באחסון והגדרות נוספות.

תפתחו את הקובץ באמצעות עורך תוכן ותוסיפו לתחתית העמוד את הקודים הבאים שיבטלו את העדכונים בוורדפרס לצמיתות.

ביטול עדכונים למערכת וורדפרס

define( 'WP_AUTO_UPDATE_CORE', false );

ביטול עדכונים אוטומטיים לתוספים בוורדפרס

add_filter( 'auto_update_plugin', '__return_false' );

ביטול עדכונים אוטומטיים לתבניות עיצוב בוורדפרס

add_filter( 'auto_update_theme', '__return_false' );

עדכון וורדפרס באופן ידני

אחרי ביטול העדכונים בוורדפרס עדיין תהיה לכם האפשרות לעדכן את האתר רק שהפעם תצטרכו לעשות זאת באופן ידני. מומלץ לעדכן את האתר ואת התבנית בכל עדכון חדש של המערכת. במידה ומדובר באתר לא פעיל שמנוהל על ידי אדם בודד תוכלו גם לבצע עדכונים למערכת לעיתים רחוקות יותר.

אנחנו שוב ממליצים לבצע גיבוי לאתר לפני שאתם מעדכנים אותו. ולאחר העדכון מומלץ לבדוק שכל עמודי האתר והתוספים המותקנים עדיין עובדים בצורה תקינה.

על מנת לבצע את הגיבוי באופן ידני לחצו על “לוח בקרה” ותבחרו באפשרות של “שדרוגים”. בעמוד שיפתח תוכלו לעדכן את הגרסה של וורדפרס שמתוקנת באתר ותוכלו גם לעדכן את התוספים של האתר ואת תבנית העיצוב.

עדכון וורדפרס באופן ידני

עדכונים בוורדפרס סיכום המדריך

לסיכום ביטול העדכונים בוורדפרס מתבצע בפשטות באמצעות התוסף Easy Updates Manager. לאחר ביטול העדכונים תוכלו לעדכן את האתר מתי שמתחשק לכם באופן ידני ובכך תוכלו להימנע מתקלות שיכולות להתרחש בעקבות עדכון אוטומטי. וכמו שכבר הזכרנו כמה פעמים לא מבצעים עדכון בלי גיבוי.

אם אתם מעוניינים במדריכים נוספים של וורדפרס תוכלו לבדוק את סדרת מדריכי וורדפרס למתחילים שכתבנו ואם יש לכם שאלות שתפו אותנו בתגובות מתחת ונשמח לעזור

אל תחמיצו אף פוסט

אהבתם את מה שיש לנו להציע? הצטרפו לרשימת התפוצה שלנו ונדאג לעדכן אתכם על פוסטים חדשים.

אם אהבתם את המדריך ואתם רוצים לשתף אותו ניתן לעשות זאת על ידי לחיצה על כפתורי השיתוף מתחת:

יוחאי ירמיהו
יוחאי ירמיהו

בעל תואר ראשון בלוגיסטיקה וכלכלה ותואר הנדסאי בתעשייה וניהול עם התמחות בשיווק.
מעצב גרפי ומפתח אתרים עם ניסיון מעשי של למעלה מעשור בכל מה שקשור לעולם הדיגיטלי. נינג'ה מומחה למערכת המופלאה לבניית אתרים שנקראת וורדפרס, וזהו בסך הכל :-).

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם:

ביטול Gutenberg בוורדפרס

בעדכון של גרסת וורדפרס 5 שוחרר עורך התוכן החדש של וורדפרס הנקרא גוטנברג (Gutenberg). במדריך זה נסביר איך תוכלו לבטל את השינוי ולחזור לעורך התוכן הישן.

גיבוי ושחזור לאתר וורדפרס

אחת המשימות החשובות ביותר שכל בעל אתר צריך לבצע לעיתים קרובות היא גיבוי לאתר. במדריך זה נלמד אתכם איך לבצע גיבוי בקלות ואיך לעשות שחזור לאתר וורדפרס.

יצירה ועריכת עמודים באלמנטור

בשנים האחרונות אלמנטור (Elementor) הפך להיות אחד התוספים המובילים לבניית אתרים בוורדפרס. במדריך זה תוכלו ללמוד איך ליצור, לערוץ ולנהל עמודים באלמנטור.

תוספים לוורדפרס שפיתחנו בחינם

בעמוד זה תוכלו לצפות בכל התוספים לוורדפרס שפיתחנו ב-YYDevelopment. את כל התוספים שלנו לוורדפרס תוכלו להוריד בחינם ולהשתמש בהם בכל בפרויקטים שלכם.

שיפור מהירות אתר וורדפרס

בשנים האחרונות גוגל דוחפים חזק את הנושא של שיפור מהירות טעינה ובמדריך הבא נלמד אתכם כל מה שאתם צריכים לדעת על מנת שתוכלו לשפר את מהירות הטעינה לאתר שלכם.

טיפים לבחירת שם דומיין לעסק

מעוניינים לרכוש דומיין ולא יודעים מה צריך לקחת בחשבון לפני הרכישה? במדריך הבא נלמד אתכם מהם הבדיקות שצריך לעשות לפני שרוכשים דומיין ומה מאפיין דומיין טוב.

יש לכם שאלות או משהו להוסיף? שתפו אותנו בתגובות מתחת!

אם יש לכם שאלות או משהו להוסיף נשמח לשמוע מכם בתגובות מתחת ולסייע במידת הצורך.

2 תגובות

 1. שלום,

  האם לאחר שינוי הקוד באופן ידני יכול להיות שהאתר יקרוס?

  אלי

  1. שלום אלי,
   אתה מתייחס לעדכון קוד של התבנית עיצוב באופן ידני או עדכון של וורדפרס באופן ידני?

   ב-2 המקרים התשובה היא כן. אם אתה משנה את הקוד של התבנית ומכניס קוד PHP לא תקני אז זה יכול לגרום לכך שהאתר יפסיק יקרוס ויפסיק לעלות.

   מבחינת עדכון למערכת של וורדפרס אין הבדל בין עדכון ידני לבין עדכון אוטומטי אבל עדכון מערכת באופן כללי יכול לגרום לאתר להפסיק לעבוד.

   זה די נדיר שעדכון של המערכת יגרום לאתר לקרוס וזה קורה בעיקר שמדובר באתר עם תוספים ישנים ותבנית עיצוב ישנה שמפסקים לעבוד בצורה תקינה עם העדכון של וורדפרס. ולמרות שזה נדיר זה קרה לכמה לקוחות שקמו יום אחד בבוקר והאתר שלהם פשוט הפסיק לעבוד ובגלל זה עדיף לבצע את העדכון באופן ידני ורק אחרי שהתבצע גיבוי לאתר.

כתיבת תגובה

מלאו את כל השדות על מנת להשאיר תגובה (האימייל שלכם לא יוצג באתר).

כלי נגישות