עדיין לא חברים שלנו ביוטיוב ובפייסבוק? :( חבל בדרך כלל אנחנו ממש נחמדים:

בונה אתרים » שמירת תמונה עם רקע שקוף בפוטושופ

שמירת תמונה עם רקע שקוף בפוטושופ

נכתב ע"י יוחאי ירמיהו

לתמונות עם רקע שקוף יש יתרונות רבים בפרויקטים הקשורים לעיצוב גרפי ובפרויקטים של בניית אתרים. במדריך זה נסקור את הנושא של תמונות ללא רקע ונסביר מה זה תמונה עם רקע שקוף, מה היתרונות והשימושים של תמונות עם רקע שקוף וכיצד ניתן לשמור תמונה עם רקע שקוף באמצעות פוטושופ (Photoshop).

ניתן לצפות בסרטון הדרכה הבא המסביר איך לשמור תמונה עם רקע שקוף בפוטושופ

איך לשמור תמונה עם רקע שקוף בפוטושופ

הרשמה לרשימת תפוצה:

מה זה תמונה עם רקע שקוף?

למרבית התמונות שאנחנו רואים ברחבי הרשת יש רקע. לעיתים מדובר ברקע לבן, לפעמים ברקע צבעוני ולעיתים מדובר בתמונה שצילמתם במצלמה והיא מכילה את הדמות או האובייקט שצילמתם ביחד עם הרקע שהיה מאחוריו.

בשונה מהתמונות הרגילות שאנחנו מכירים תמונה עם רקע שקוף היא תמונה שמכילה את האובייקט (לוגו, אדם, פריט לבוש, בעל חיים וכו'…) ללא רקע מה שמאפשר להלביש את התמונה בתוך תמונה עם רקע אחר. קיימים פורמטים שונים של תמונות המאפשרים לשמור תמונה עם רקע שקוף כאשר הפורמט הנפוץ ביותר הוא פורמט PNG.

תמונה שקופה בדרך כלל תהיה תמונה שבה יש לנו אובייקט בתוך התמונה וכאשר נפתח את התמונה נוכל לראות שרקע התמונה לא לבן או בצבע אחר ובמקום זאת אנחנו רואים את הצבע של התוכנה לצפייה בתמונות.

מהם השימושים העיקריים של תמונה ללא רקע?

אחד השימושים העיקריים של הפיכת תמונה לשקופה הוא בביצוע פרויקט של עיצוב לוגו. אחת הסיבות לכך שרצוי לשמור לוגו עם רקע שקוף היא מאחר ונעשה שימוש רב בלוגו בפרויקטים שיווקיים של העסק ובפרויקטים של עיצובים לדפוס. תמונה עם רקע שקוף תאפשר לבצע שימוש בלוגו על רקעי תמונה שונים ללא מאמץ וללא הצורך במחיקת הרקע של מהתמונה.

אז לצורך הדוגמא אם אתם רוצים ליצור עיצוב באנר על מנת לפרסם את העסק והמעצב יבקש ממכם תמונה של הלוגו, על ידי שליחה של תמונה עם רקע שקוף או קבצי המקור של הלוגו ניתן יהיה לעבוד עם הלוגו בקלות. כאשר מדובר על רקע לא שקוף זה מגביל את האפשרויות.

בנוסף ללוגו ניתן גם לחתוך את הרקע של תמונות המכילות פריטי לבוש, בני אדם, בעלי חיים או כל אובייקט אחר. כל עוד תשמרו את התמונה עם רקע שקוף ניתן יהיה לשלב אותה על תמונות אחרות או על רקעים בצבעים שונים.

תמונה של לוגו עם רקע שקוף

דוגמא להלבשת תמונה של לוגו עם רקע שקוף על תמונות עם רקע בצבע שונה

על מנת לתת לכם דוגמא מעשית נוספת, תוכלו להסיר את הרקע של תמונה משפחתית שצילמתם ולהדביק את התמונה עם הרקע השקוף על תמונה של מגדל אייפל. בגלל שלתמונה יש רקע שקוף זה יראה כאילו ביקרתם במגדל אייפל.

אם אתם מנסים להבין איך אמור להיות מוצג רקע ללוגו אז הדרך היחידה לשמירת לוגו היא באמצעות תמונה עם רקע שקוף. ללא תמונה שקופה שאתם שולחים ללקוח אתם מגבילים אותו ואת היכולת שלו לעבוד עם ספקים אחרים בהמשך.

איך שומרים תמונה עם רקע שקוף בפוטושופ?

שמירת תמונה עם רקע שקוף בפוטושופ (Photoshop) היא לא פעולה מסובכת כל עוד לתמונה שאתם יוצרים בפוטושופ אין רקע. בחלק זה אנחנו לא הולכים להסביר איך להסיר רקע מתמונה אלה רק איך לשמור תמונה שיצרתם באמצעות פוטושופ ללא רקע.

שמירת תמונה עם רקע שקוף

כאשר אתם יוצרים חלון חדש בפוטושופ באופן אוטומטי נוצר רקע לבן ביחד עם החלון. לאחר שיצרתם את התמונה שאתם רוצים לשמור ללא הרקע תצטרכו להסיר את הרקע הלבן מהתמונה על ידי לחיצה על סימן העין שמופיע מצד שמאל לרקע בפאנל של Layers. בדרך כלל השם של השכבה שאתם תרצו להסתיר תהיה Background.

תמונה עם רקע לבן בפוטושופ

לאחר לחיצה על האייקון של העין התמונה תופיע עם רקע שקוף. כאשר אתם רואים משבצות מאחורי האלמנט בפוטושופ זה מסמל על רקע שקוף לתמונה כפי שניתן לראות בתמונה מתחת.

חשוב לציין שבמידה ויצרתם שכבות נוספות שאתם לא רוצים שיופיעו בתמונה תוכלו להסתיר אותם בצורה דומה על ידי לחיצה על האייקון של העין שלצד השכבה שאתם רוצים להסתיר.

הסרת רקע לבן בפוטושופ - תמונה עם רקע שקוף

לאחר שהצלחתם להפוך את הרקע הלבן לשקוף כל מה שיישאר לעשות הוא לשמור את התמונה עם הרקע השקוף. תוכלו לעשות זאת על ידי כניסה ל-File >> Export >> Save for Web.

בגרסאות הישנות יותר של פוטושופ תוכלו למצוא את האפשרות של השמירה תחת File >> Save for Web. ניתן גם להגיע לחלונית של Save for Web גם באמצעות מקשי הקיצור של המקלדת Alt + Shift + Ctrl + S.

כניסה ל-Save for Web בפוטושופ

לאחר שהצלחתם להיכנס לחלונית של Save for Web וודאו שאתם בוחרים בפורמט PNG-24 כפי שמתואר בתמונה ותסמנו את תיבת הסימון של Transparency (שקיפות) אם היא לא מסומנת.

שמירת תמונה עם רקע שקוף בפורמט PNG בפוטושופ

ניתן גם לשמור תמונה ללא רקע בפורמט GIF או בפורמט PNG-8 אך עדיף לשמור את התמונה בפורמט PNG-24 על מנת לקבל תוצאות אופטימליות. פורמט GIF ופורמט PNG-8 מגבילים את כמות הצבעים שבתמונה ולעיתים זה מוריד מאיכות התמונה.

נציין בנוסף שאם אתם מתכננים למשל להשתמש בתמונה עבור פרויקטים כמו בניית אתרים בוורדפרס יש חשיבות גדולה למשקל התמונה על מהירות הטעינה של האתר ולכן מומלץ לבצע אופטימיזציה למשקל התמונה, במיוחד כאשר מדובר על תמונות עם רקע שקוף שבהם משקל התמונה גדולה יותר ממשקל של תמונה רגילה.

תמונה עם רקע שקוף עבור עיצוב לוגו

כפי שנאמר מעל לתמונות עם רקע שקוף יש יתרונות ושימושים רבים בתחום של בניית אתרים ועיצוב גרפי. כאשר אתם יוצרים תמונות שאתם יודעים שתצטרכו לעשות בהם שימוש על רקעים בצבעים שונים מומלץ לשמור את האלמנטים בתמונה עם רקע שקוף.

ועוד טיפ קטן לבעלי עסקים המעוניינים בלוגו לעסק. אם אתם עובדים עם מעצב לוגו דרשו לקבל ממנו תמונה של הלוגו עם רקע שקוף ודרשו גם לקבל הקבצים של יצירת הלוגו בתוכנה שהוא עובד איתה (Illustrator או Photoshop).

מניסיון בעבודה עם בעלי עסקים חלק גדול מהם לא מקבל את הקבצים שהם צריכים לקבל עבור הלוגו וזה הופך את העבודה איתם למסובכת יותר. ניתן לראות מידע נוסף בנושא במאמר מה חשוב לדעת לפני שיוצרים לוגו לעסק.

אל תחמיצו אף פוסט

אהבתם את מה שיש לנו להציע? הצטרפו לרשימת התפוצה שלנו ונדאג לעדכן אתכם על פוסטים חדשים.

אם אהבתם את המדריך ואתם רוצים לשתף אותו ניתן לעשות זאת על ידי לחיצה על כפתורי השיתוף מתחת:

יוחאי ירמיהו
יוחאי ירמיהו

בעל תואר ראשון בלוגיסטיקה וכלכלה ותואר הנדסאי בתעשייה וניהול עם התמחות בשיווק.
מעצב גרפי ומפתח אתרים עם ניסיון מעשי של למעלה מעשור בכל מה שקשור לעולם הדיגיטלי. נינג'ה מומחה למערכת המופלאה לבניית אתרים שנקראת וורדפרס, וזהו בסך הכל :-).

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם:

אתרי תמונות להורדה בחינם

צפו ברשימת אתרי התמונות הטובים ביותר שמאפשרים הורדת תמונות בחינם לשימוש מסחרי וללא הצורך במתן זכויות יוצרים. כנסו עכשיו והתחילו להוריד תמונות בחינם.

אתרי פונטים להורדה בחינם

צפו בכל האתרים המציעים פונטים בעברית להורדה בחינם. רשימת אתרי פונטים בעברית הגדולה ביותר ברשת עם פונטים שניתן להוריד בחינם עם רישיון לשימוש מסחרי.

מה זה לוגו? ומה עושים איתו?

לוגו הוא אחד האלמנטים הגרפיים החשובים ביותר לכל עסק חדש. במדריך הבא נסביר מה זה לוגו, מה השימושים של הלוגו וניתן בנוסף כמה טיפים חשובים ליצירת לוגו לעסק.

מה חשוב לדעת לפני שיוצרים לוגו?

לוגו הוא תעודת הזהות של העסק והוא מאפשר להבדיל בין העסק שלכם למתחרים. הלוגו הוא האלמנט הגרפי החשוב ביותר וישנם דברים שחשוב לדעת לפני שיוצרים לוגו לעסק.

מה זה מיתוג עסקי?

מעוניינים להתחיל תהליך של מיתוג עסקי? במאמר הבא תוכלו ללמוד כל מה שאתם צריכים לדעת על מיתוג. מה זה מיתוג? איך מתבצע תהליך מיתוג? ומה כולל המיתוג העסקי?

יצירת נייר מכתבים מעוצב בוורד

רוצים ללמוד איך להוסיף עיצוב של נייר מכתבים (דף לוגו) לקובץ Word? במדריך הבא נלמד אתכם כיצד ליצור נייר מכתבים מעוצב בתוכנת וורד המכיל את הלוגו ופרטי העסק.

יש לכם שאלות או משהו להוסיף? שתפו אותנו בתגובות מתחת!

אם יש לכם שאלות או משהו להוסיף נשמח לשמוע מכם בתגובות מתחת ולסייע במידת הצורך.

    כתיבת תגובה

    מלאו את כל השדות על מנת להשאיר תגובה (האימייל שלכם לא יוצג באתר).

    כלי נגישות