עדיין לא חברים שלנו ביוטיוב ובפייסבוק? :( חבל בדרך כלל אנחנו ממש נחמדים:

בונה אתרים » הגדרת כתובות URL – אנגלית או עברית? חשוב ביותר!

הגדרת כתובות URL – אנגלית או עברית? חשוב ביותר!

נכתב ע"י יוחאי ירמיהו

אחת ההחלטות הראשונות שעליכם לבצע כאשר אתם בונים אתר חדש בוורדפרס היא האם הכתובות URL (הכתובות של העמודים) יהיו בעברית או באנגלית? לשימוש בכתובות בעברית יש לא מעט חסרונות ובמדריך של היום מדבר על כמה מהם ואסביר איזו אופציה עדיפה מבין השניים (ספוילר: אנגלית).

צפו בסרטון הבא על מנת להבין בצורה טובה יותר האם לבחור בכתובות עמודים בעברית או באנגלית

כתובות עמודים באתר URL - בעברית או באנגלית?

הרשמה לרשימת תפוצה:

כתובת באנגלית או עברית? למה זה בכלל משנה?

אז לפני שנתחיל בואו ונבין מה זה בכלל אומר כתובות עמודים באתר. אחרי שסיימנו לרכוש דומיין ולאחר שהצלחנו להעלות אתר לאוויר מה שנותר לעשות זה להתחיל ליצור עמודים חדשים ותוכן.

לפני שנתחיל אציין שגם חשוב מאוד שכתובת הדומיין של האתר תהיה באנגלית ולא בעברית ואם אתם צריכים סיוע בנושא של בחירת שם דומיין עשיתי על זה מדריך מאוד מושקע שכדאי להעיף בו מבט.

דוגמא לכתובת של עמוד (URL) עם טקסט באנגלית:

https://www.yydevelopment.co.il/banner-design/

 

דוגמא לכתובת של עמוד (URL) עם טקסט בעברית:

https://www.yydevelopment.co.il/עיצוב-באנרים/

מה החסרונות של כתובת דף URL בעברית

הבעיה העיקרית של כתובת עמוד בעברית מתרחשת כאשר אנחנו רוצים להעתיק את הכתובת של הדף בעברית מתוך הדפדפן. ברגע שאנחנו מנסים לקחת את כתובת העמוד ופשוט להעתיק אותה אז הטקסט הופך לג’יבריש.

לכתובת URL  בעברית יש לא מעט חסרונות – הנה כמה מהם:

  • קיימים הרבה פורמים ואתרים בארץ ובחו”ל עם מערכת ישנה שברגע שאתם מכניסים לתוכה קישור עם טקסט בעברית הם לא מצליחים לקרוא את הקישור וזה שובר אותו.
  • כאשר אתם רוצים לצרף קישור לעמוד באתר עבור וואטסאפ, פייסבוק או כל פלטפורמה אחרת ואתם מעתיקים אותו מהדפדפן אז לפעמים קישור קצר הופך למגילת רות עם ג’יבריש וזה לא אסתטי לעין.
  • אנשים לא טכנולוגיים לפעמים רואים קישור עמוד בג’יבריש וחושבים שמדובר בווירוס ולכן הם לא יפתחו אותו.

אז לצורך הדוגמא כדי שתבינו בצורה טובה יותר על מה אני מדבר, ניקח את העמוד באתר שלי שהיה בעבר הכתובת לשירותי מיתוג לעסק. והקישור לכתובת התקינה בעברית היה הקישור הבא:

https://www.yydevelopment.co.il/שירותים-ומחירים/חבילת-מיתוג-לעסק-חדש/

ברגע שנכנסתי לקישור בתוך הדפדפן אם אני רוצה להעתיק אותו אז בגלל שמדובר על כתובת בעברית מה שיקרה זה שלאחר העתקה והדבקה של הטקסט מתוך אזור הכתובת של העמוד בדפדפן אני אקבל את הקישור הבא במקום:

https://www.yydevelopment.co.il/%D7%A9%D7%99%D7%A8%D7%95%D7%AA%D7%99%D7%9D-%D7%95%D7%9E%D7%97%D7%99%D7%A8%D7%99%D7%9D/%D7%97%D7%91%D7%99%D7%9C%D7%AA-%D7%9E%D7%99%D7%AA%D7%95%D7%92-%D7%9C%D7%A2%D7%A1%D7%A7-%D7%97%D7%93%D7%A9/

לא קישור יפה שהייתם רוצים לחלוק בפייסבוק או אם לקוחות נכון? הדפדפן והרבה מהאתרים ברשת לא יודעים לקרוא בצורה טובה את האותיות בעברית ולכן הם מקודדים אותם לתווים מיוחדים ויוצרים את הקישור המאוד ארוך שהופך את היכולת לשתף את העמודים באתר להרבה יותר מורכבת.

איך ליצור/להגדיר כתובת URL בעברית בעמוד חדש?

בכדי ליצור עמוד בוורדפרס באופן תקני אני ממליץ שתצפו במדריך של יצירת עמודים בוורדפרס ובמדריך של יצירת עמודים באלמנטור.

בגדול כאשר אתם יוצרים עמוד חדש תוכלו להגדיר “קישור ישיר” לעמוד ולבחור את השם של העמוד בעברית או באנגלית. כאשר אתם יוצרים כותרת לעמוד וורדפרס אז הכותרת גם מגדירה את הקישור באופן אוטומטי לפי השם של העמוד שבחרתם.

אם השם שבחרתם הוא בעברית אז גם כתובת העמוד תהיה בעברית וכל מה שתצטרכו לעשות זה לשנות את הכתובת הסופית שמוגדרת מעברית לאנגלית ולעדכן את העמוד.

שינוי URL של עמוד באתר וורדפרס

איך לשנות קישור URL של עמוד קיים?

כאשר העמוד כבר קיים היכולת לשנות את הקישור היא יותר מורכבת. בגלל שהעמוד צובר וותק בעיני גוגל אז אם אנחנו משנים כתובת של עמוד ישן ומגדירים כתובת חדשה במקום אנחנו חייבים להפנות את העמוד הישן אל העמוד החדש.

התהליך של הפניית עמוד ישן לעמוד חדש מתבצע באמצעות הפניית 301 שמגדירה כך שבכל פעם שמישהו נכנס לעמוד עם הכתובת הישנה השרת יעביר אותו באופן אוטומטי אל הכתובת החדשה. שימוש בהפניות 301 יאפשר לנו לא לאבד כניסות של גולשים עם גישה לעמוד הישן ויאפשר לגוגל להבין שהעמוד הישן החליף את הכתובת שלו וזאת הכתובת החדשה.

מה זה הפניית 301? וגם איך ליצור הפניות 301 ו-302 באתר וורדפרס

במרבית המקרים לא הייתי ממליץ להחליף את כתובת העמודים לאתר קיים שמכיל כמה עשרות עמודים אלא אם כן זה ממש מפריע לכם. במידה ואתם פונים אל בונה אתרים מקצועי הוא כבר יידע לבנות את הכתובות באנגלית ויחסוך לכם את הבעיות והכאב ראש העתידי שנובע מכתובות עמודים בעברית.

נכון להיום המצב היחידי שבו אני טורח לשנות את הכתובות הוא כאשר אני מבצע תהליך של בניית אתר מחדש ובאתר הישן חצי מהכתובות הם באנגלית וחצי בעברית. חשוב שתהיה אחידות בין הכתובות בעברית לבין הכתובות באנגלית ולכן אני בוחר באחת מהאפשרויות ומשנה את הכתובות של העמודים הישנים תוך כדי יצירת הפניות 301.

אל תחמיצו אף פוסט

אהבתם את מה שיש לנו להציע? הצטרפו לרשימת התפוצה שלנו ונדאג לעדכן אתכם על פוסטים חדשים.

אם אהבתם את המדריך ואתם רוצים לשתף אותו ניתן לעשות זאת על ידי לחיצה על כפתורי השיתוף מתחת:

יוחאי ירמיהו
יוחאי ירמיהו

בעל תואר ראשון בלוגיסטיקה וכלכלה ותואר הנדסאי בתעשייה וניהול עם התמחות בשיווק.
מעצב גרפי ומפתח אתרים עם ניסיון מעשי של למעלה מעשור בכל מה שקשור לעולם הדיגיטלי. נינג'ה מומחה למערכת המופלאה לבניית אתרים שנקראת וורדפרס, וזהו בסך הכל :-).

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם:

בחירת אחסון אתרים מומלץ

מחפשים אחסון אתרים מומלץ, זול ואיכותי? במאמר הבא תוכלו לצפות במספר אחסונים מובילים מישראל ומחו"ל לצד המלצות אישיות, ביקורות ומחירים לכל אחסון.

איך ליצור הפניות באתר

הפניות 301 ו-302 הם הדרך שלנו להודיע לגוגל שאנחנו משנים כתובת לעמוד באתר. במדריך הבא נלמד אתכם איך ליצור הפניות באתר וורדפרס ואיך ליצור הפניות ב-htaccess.

שיפור מהירות טעינה וורדפרס

בשנים האחרונות גוגל דוחפים חזק את הנושא של שיפור מהירות טעינה ובמדריך הבא נלמד אתכם כל מה שאתם צריכים לדעת על מנת שתוכלו לשפר את מהירות הטעינה לאתר שלכם.

מה זה פרוטוקול אבטחה SSL

פרוטוקול אבטחה SSL יאפשר להגן על המידע החשוב והרגיש של הגולשים באתר שלכם. במאמר הבא נסביר מה זה SSL, HTTPS ו-TLS ולמה חשוב שתתקינו פרוטוקול אבטחה באתר.

הוספת אתר לסרץ' קונסול

גוגל סרץ' קונסול (Search Console) הוא אחד הכלים המובילים בתחום לקידום אתרים. כלי זה משמש לביצוע מעקב וניתוח נתוני מילות מפתח וחיפושים בגוגל עבור האתר שלכם.

אופטימיזציה לתמונות באתר

במדריך זה נלמד אתכם איך להעלות תמונות לאתר בצורה נכונה. איך להקטין משקל תמונה, איך להקטין רזולוציה, איך להוסיף תגית ALT, איך להגדיר שם תמונה ועוד...

יש לכם שאלות או משהו להוסיף? שתפו אותנו בתגובות מתחת!

אם יש לכם שאלות או משהו להוסיף נשמח לשמוע מכם בתגובות מתחת ולסייע במידת הצורך.

    כתיבת תגובה

    מלאו את כל השדות על מנת להשאיר תגובה (האימייל שלכם לא יוצג באתר).

    כלי נגישות