עדיין לא חברים שלנו ביוטיוב ובפייסבוק? :( חבל בדרך כלל אנחנו ממש נחמדים:

בונה אתרים » פרסום פוסטים בפייסבוק

פרסום פוסטים בפייסבוק

נכתב ע"י יוחאי ירמיהו

אחרי שהצלחתם לפתוח דף פייסבוק עסקי כל מה שנותר לעשות זה להמשיך לפרסם בו פוסטים חדשים כדי להשאיר את העמוד מעודכן.  במדריך הבא אני הולך ללמד אתכם את מרבית הדרכים הפופולריות שבהם תוכלו לפרסם פוסטים חדשים בעמוד פייסבוק עסקי. נדבר על איך להוסיף פוסטים רגילים, פוסטים עם תמונה, פוסטים עם קישור לאתר שלכם ואיך לפרסם פוסטים מתוזמנים ולאפשר לעמוד הפייסבוק להתעדכן באופן אוטומטי. בנוסף נדבר על איך לערוך פוסטים ואיך למחוק אותם.

ניתן לצפות בסרטון הדרכה הבא המסביר איך לפרסם פוסטים בפייסבוק

פרסום פוסטים בפייסבוק - כל הדרכים הקיימות לפרסום פוסטים בפייסבוק

הרשמה לרשימת תפוצה:

יצירת פוסטים פשוטים בפייסבוק

כאשר אנחנו יוצרים פוסטים לפייסבוק אחת האופציות הראשונות היא פוסטים של טקסט. בשביל ליצור פוסט פשוט המכיל רק טקסט כנסו לעמוד הפייסבוק שלכם ופשוט כתבו שם את התוכן שאתם רוצים שיופיע בפוסט. לאחר שסיימתם להכניס את התוכן לחצו על כפתור הפרסום והפוסט יופיע בעמוד.

יצירת פוסט טקסט פשוט בפייסבוק

פרסום פוסטים עם רקע מעוצב

אפשרות נוספת שפייסבוק מאפשרים לנו כאשר אנחנו מפרסמים פוסט המכיל רק טקסט היא היכולת להוסיף רקע לפוסט מתוך מבחר רקעים שפייסבוק מאפשרים לעשות בהם שימוש. בנוסף לרקע הטקסט הופך לגדול ומודגש אבל החיסרון הוא שניתן רק להכניס משפט קצר וכאשר אתם רוצים להוסיף יותר טקסט זה לא אפשרי.

בשביל להוסיף את הרקע לחצו על האייקון הצבעוני שמופיע בפינה של אזור העריכה לפוסט כפי שאתם יכולים לראות בתמונה מתחת, ולאחר מכן הרקע ישתנה ותוכלו לראות את כל אפשרויות הבחירה של הרקעים שיש לפייסבוק להציע.

הגדרת פוסט עם רקע בפייסבוק

פרסום פוסט שמכיל תמונה/תמונות

פוסטים של טקסט משעממים ואופציה טובה היא להוסיף תמונות ולגרום להודעה שאתם מפרסמים למשוך יותר את העין. אתם יכולים למצוא תמונות בחינם ולעשות בהם שימוש כל עוד הם תמונות איכותיות. ואם אתם זקוקים לסיוע אני מציע שירותי עיצוב מודעות לפייסבוק ושירותי עיצוב באנרים שתוכלו להשתמש בהם בעמוד.

בשביל להוסיף תמונה לחצו על הכפתור של “Photo/Video” ותבחרו את התמונה מהמחשב שלכם. שימו לב שחשוב לבדוק מה גודל התמונה המומלץ לפרסום פוסט בפייסבוק ויש לנו מידע בנושא במאמר של גדלי תמונות לרשת החברתית. אחרי שהעלאתם את התמונה לחצו על הכפתור פרסום והתמונה תופיע בגודל מלא (כל עוד העלאתם גודל תמונה מתאים).

וטיפ קטן – במידה וחשוב לכם הנושא של מיתוג לעסק אז רצוי להוסיף תמונה הכוללת עיצוב לוגו של העסק בתמונות שאתם מעלים לערוץ

יצירת פוסט פייסבוק המכיל תמונה

פרסום פוסט עם תמונה וקישור לאתר

טכניקה נוספת שנפוצה בתחום של קידום אתרים היא פתיחת פרופיל באתרי המדיה החברתית השונים. על ידי שיתוף תוכן מהאתר בפרופילים שונים של העסק תוכלו להזרים יותר תנועה לאתר וגם לאפשר לגוגל להבין שמדובר בעסק רציני המתנהל במספר מישורים ופלטפורמות בו זמנית (מה שיגדיל את סמכות האתר בעיני גוגל).

כאן התהליך מעט יותר מסובך. במידה ויש לכם אתר וורדפרס אתם תצטרכו להתקין תוסף בשם Yoast SEO שעוזר בשיפור הקידום של האתר. למי שזקוק לסיוע יש לכם מדריך המסביר איך להתקין תוספים בוורדפרס ואחרי שהתוסף הותקן כנסו לעריכת העמוד שאתם רוצים לקשר אליו בפייסבוק.

בתוך פאנל העריכה של העמוד בוורדפרס תוכלו למצוא את הממשק של יוסט ושם לחצו בתפריט העליון על האפשרות של “חברתי” ובאזור של “תמונת פייסבוק” בחרו את התמונה שאתם רוצים בתור תמונת הפוסט.

הגדרת תמונת פוסט לעמוד באתר וורדפרס

לאחר שסיימתם להגדיר את תמונת העמוד לפייסבוק עדכנו את העמוד, כנסו לפייסבוק וצרו פוסט חדש עם התוכן שאתם רוצים. לאחר שסיימתם את כתיבת תוכן הפוסט הדביקו את הקישור של העמוד שבו עדכנתם את התמונה והתמונה ביחד עם כותרת העמוד וקישור לעמוד יטענו באופן אוטומטי.

טעינת עמוד מהאתר עם קישור בפייסבוק

לאחר שהתמונה נטענה באופן אוטומטי על ידי פייסבוק אתם יכולים לבחור להשאיר את הקישור או למחוק אותו. בפועל כאשר התמונה מובילה לעמוד אין צורך להשאיר את הקישור. חשוב לציין שלעיתים לפייסבוק לוקח זמן לעדכן את התמונה ואם אתם מנסים לפרסם את העמוד והתמונה לא נטענת אז תוכלו לעשות שימוש בכלי של Sharing Debugger שיאפשר לכם לרענן את נתוני העמוד ולטעון את התמונה מחדש כאשר תנסו לפרסם את הפוסט עם כתובת ה-URL פעם נוספת.

פרסום פוסט מתוזמן בפייסבוק

במאמר של פרסום פוסטים מתוזמנים בוורדפרס דיברתי אתכם על כמה אני אוהב לפרסם באופן מתוזמן ולעיתים גם לקחת אתר ולעדכן אותו חצי שנה קדימה בלי התערבות שלי.

פייסבוק מציעים לנו יכולת פרסום מתוזמן דומה ועל ידי פרסום מתוזמן נוכל ליצור פוסטים בפייסבוק ולגרום להם להתפרסם באופן אוטומטי ללא צורך בהתערבות שלנו.

בשביל ליצור פוסט מתוזמן גשו לחלונית המאפשרת כתיבה של פוסט חדש. כל עוד העמוד העסקי שלכם מאפשר זאת תופיע לכם ההודעה הבאה “Post scheduling and additional options are available in Publishing Tools.”.

לחצו על הכפתור של “Publishing Tools” ואתם תועברו לאזור שמאפשר לכם ליצור פוסטים חדשים ולהגדיר אותם באופן מתוזמן. בחלון שיפתח לחצו על הכפתור של “Create Post” ולאחר מכן יש לכתוב את תוכן הפוסט שאתם רוצים לפרסם.

לאחר שסיימתם לכתוב את התוכן שימו לב שיש כפתור “Share Now” שלידו יש חץ. לחצו על הכפתור ושנו את האפשרות ל-Schedule (פוסט מתוזמן) וכל מה שנשאר לעשות זה לבחור את התאריך והשעה ולחכות שהפוסט יתפרסם בעמוד.

יצירת פוסטים מתוזמנים בפייסבוק

עריכת פוסטים בפייסבוק

טוב הצלחנו לכסות כמעט את כל סוגי הפוסטים שניתן לפרסם בפייסבוק וכעת מה שנשאר לעשות זה ללמוד איך לערוך פוסטים במידה ואתם לא מרוצים מהתוצאה. בשביל לערוך את הפוסט כל מה שאתם צריכים לעשות זה לגשת לפוסט שאתם מעוניינים לערוך וללחוץ על האייקון של ה-3 נקודות. לאחר מכן תבחרו באפשרות של “Edit Post”  ותהיה לכם האפשרות לשנות את כל תוכן הפוסט, למחוק תמונות ואפילו להעלות תמונות חדשות לפוסט.

עריכת פוסטים בפייסבוק

מחיקת פוסטים בפייסבוק

הדבר האחרון שנשאר ללמוד במדריך של היום זה איך אפשר למחוק פוסטים בפייסבוק. אם יש לכם פוסט שאתם לא מעוניינים ושיוכלו לצפות בו אז החדשות הטובות הם שניתן להסיר אותו מהעמוד. בשביל למחוק את הפוסט לחצו על הכפתור של 3 הנקודות ותבחרו באפשרות של “Delete From Page”. לאחר שתעשו זאת הפוסט יעלם מהעמוד.

מחיקת פוסטים בפייסבוק

חשוב לציין שברגע שפרסמתם פוסט בפייסבוק הוא לא תמיד נמחק באופן מלא. לעיתים הוא עדיין קיים ברשת ולעיתים הוא נמצא גם באזורים שונים של פייסבוק שפתוחים לקהל הרחב אז אם יש משהו שאתם לא רוצים שיתפרסם פשוט אל תפרסמו אותו.

אל תחמיצו אף פוסט

אהבתם את מה שיש לנו להציע? הצטרפו לרשימת התפוצה שלנו ונדאג לעדכן אתכם על פוסטים חדשים.

אם אהבתם את המדריך ואתם רוצים לשתף אותו ניתן לעשות זאת על ידי לחיצה על כפתורי השיתוף מתחת:

יוחאי ירמיהו
יוחאי ירמיהו

בעל תואר ראשון בלוגיסטיקה וכלכלה ותואר הנדסאי בתעשייה וניהול עם התמחות בשיווק.
מעצב גרפי ומפתח אתרים עם ניסיון מעשי של למעלה מעשור בכל מה שקשור לעולם הדיגיטלי. נינג'ה מומחה למערכת המופלאה לבניית אתרים שנקראת וורדפרס, וזהו בסך הכל :-).

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם:

פתיחת דף פייסבוק עסקי

פתיחת דף עסקי בפייסבוק היא פעולה פשוטה שלא מצריכה מאמץ או השקעה כספית. במדריך זה נלמד אתכם צעד אחר צעד איך לפתוח עמוד עסקי בפייסבוק בצורה נכונה.

שינוי שם לעמוד פייסבוק עסקי

רוצים לשנות את השם של דף הפייסבוק שלכם ולא יודעים איך? במדריך זה נלמד אתכם צעד אחר צעד איך לשנות את השם של עמוד עסקי בפייסבוק בפחות מ-5 דקות.

הוספת פיסקל של פייסבוק באתר

פייסבוק הוא כלי המאפשר לנו לבצע מעקב לכניסות והמרות באתר שלנו. במדריך הבא נלמד אתכם מה זה פיקסל של פייסבוק, מה השימושים שלו ואיך להתקין אותו באתר וורדפרס.

גודל תמונות לרשתות החברתיות

צפו בגדלי התמונות המעודכנים לאתרי המדיה החברתית. תוכלו למצוא את גודל התמונות לטוויטר, פייסבוק, יוטיוב, לינקדאין, גוגל+, אינסטגרם, וואטסאפ ופינטרסט.

אתרי מדיה חברתית מומלצים

מעוניינים להגדיל את החשיפה ללקוחות חדשים? כנסו לעמוד הבא ונציג בפניכם את כל אתרי המדיה החברתית הפופולריים שאתם רוצים לפתוח בהם פרופיל לעסק שלכם.

תמונות לשימוש מסחרי בחינם

צפו ברשימת אתרי התמונות הטובים ביותר שמאפשרים הורדת תמונות בחינם לשימוש מסחרי וללא הצורך במתן זכויות יוצרים. כנסו עכשיו והתחילו להוריד תמונות בחינם.

יש לכם שאלות או משהו להוסיף? שתפו אותנו בתגובות מתחת!

אם יש לכם שאלות או משהו להוסיף נשמח לשמוע מכם בתגובות מתחת ולסייע במידת הצורך.

    כתיבת תגובה

    מלאו את כל השדות על מנת להשאיר תגובה (האימייל שלכם לא יוצג באתר).

    כלי נגישות