עדיין לא חברים שלנו ביוטיוב ובפייסבוק? :( חבל בדרך כלל אנחנו ממש נחמדים:

בונה אתרים » פתיחת מייל עסקי ב-Gmail ובחינם

פתיחת מייל עסקי ב-Gmail ובחינם

נכתב ע"י יוחאי ירמיהו34 תגובות

פתיחת מייל עסקי עם סיומת הדומיין היא פעולה הכרחית לכל בעל עסק, מהקטן ביותר ועד הגדול ביותר. השליחה של אימייל עם הסיומת של כתובת האתר תשדר רצינות ומקצועיות בקרב הלקוחות של העסק שלכם.

במדריך זה נתחיל מלהסביר לכם איך לפתוח חשבון מייל בחינם עם סיומת הדומיין באמצעות שרת האחסון ולאחר מכן נסביר איך לקשר ולהוסיף את המייל העסקי שפתחתם לחשבון ה-Gmail בחינם.

שימו לב: פתיחת חשבון מייל עסקי הוא לא שירות שאנחנו מציעים ב-YYDevelopment. אם יש לכם שאלות הקשורות לנושא ניתן להשאיר אותם בתגובות שבתחתית העמוד. פניות ישירות בנושאים של יצירת מייל לעסקים לא יקבלו מענה.

ניתן גם לצפות בסרטון הדרכה הבא המסביר כיצד ליצור מייל עסקי ב-Gmail

פתיחת מייל עסקי עם כתובת הדומיין ב-Gmail בחינם

איך לבנות אתר בחינם בשעה וחצי?

יש לי הצעה מעניינת עבורך, יצרתי הדרכה מלאה של למעלה משעה וחצי שתלמד אותך איך לבנות אתר מ-0 בחינם כולל רכישת אחסון ודומיין. נשמע מעניין? אשמח לשלוח לך אותה למייל.

מה צריך בשביל יצירת מייל עסקי?

בשביל שנוכל לפתוח מייל עסקי אנחנו צריכים לבצע כמה פעולות שונות ואנחנו צריכים גם כמה אלמנטים שונים על מנת שנוכל ליצור את המייל ולהשתמש בו בגימייל ועל מנת לשלוח ולקבל הודעות דרך הדואר האלקטרוני.

הכלים והשלבים שאנחנו צריכים בתהליך בשביל ליצור מייל עסקי הם הכלים הבאים:

 1. דומיין – כתובת האתר (למשל yydevelopment.co.il).
 2. שרת אחסון – באמצעות האחסון נוכל לפתוח את המייל העסקי ולהשתמש בו בחינם דרך גימייל. באמצעות אחסון לאתר תהיה לנו גם את האפשרות להעלות אתר ולאפשר לגולשים להיכנס אליו בעתיד.
 3. קישור בין הדומיין לאחסון – על מנת שתהיה לנו את היכולת ליצור מייל עסקי נצטרך לקשר בין הדומיין לשרת האחסון.
 4. יצירת המייל באחסון וייבוא לגימייל – בצעו את התהליכים לאחר רכישת אחסון, דומיין וקישור בניהם ויהיה לכם מייל עסקי.

שלב ראשון למייל עסקי - רכישת דומיין

ברגע שהחלטתם לפתוח מייל עסקי אם אין לכם כתובת דומיין פעילה מה שתצטרכו לעשות זה לרכוש דומיין לאתר.

דומיין הוא השם של האתר ובדרך כלל יכיל את שם העסק או פשוט את השם שאתם רוצים שיכניסו בדפדפן על מנת להגיע אל האתר שלכם. לפני בחירת דומיין כנסו למאמר שיצרתי עם טיפים עבור בחירת שם דומיין והוא יעזור לכם להבין איך התהליך עובד.

בשביל לרכוש דומיין בצורה נכונה אתם יכולים לצפות בסרטון וידאו הבא ומתחת לסרטון אציין כמה ספקי דומיינים לרכישת דומיינים מחו"ל ודומיינים מהארץ. שימו לב שכאשר סיומת הדומיין והמייל היא co.il יש לרכוש את הדומיין מספק ישראלי וכאשר היא סיומת בינלאומית כמו com יש צורך לרכוש את הסיומת מספק מחו"ל.

בסרטון הבא תלמדו כיצד לרכוש דומיין לשימוש של מייל עסקי

רכישת דומיין עבור מייל לעסק

בחירת ספק דומיינים עבור המייל לעסק

מתחת אתם יכולים למצוא כמה מחברות הדומיינים הישראליות וחברות דומיינים מחו"ל שאתם יכולים להשתמש בהם עבור פתיחת מייל עסקי. בגדול התמיכה של החברות בארץ ברמה נמוכה אז לבחור את החברה הזולה ביותר זאת בהחלט טקטיקה שאפשר לעשות בה שימוש.

לוגו של Box חברת דומיינים ישראליים

רכישת דומיין ישראלי בעלות של 67 ש"ח לשנה

דומיין למייל עסקי בזול

רכישת דומיין ישראלי בעלות של 55 ש"ח לשנה

לוגו של GoDaddy חברת דומיינים

רכישת דומיין עולמי כמו com

לוגו של NameCheap חברת דומיינים

רכישת דומיין עולמי כמו com – מומלץ

שלב 2 - רכישת אחסון לאתר

בשלב זה נצטרך לרכוש אחסון לאתר על מנת שנוכל ליצור באמצעות שרת האחסון מייל עסקי וכאן יש כמה פרמטרים שחשוב מאוד להבין ולקחת בחשבון לפני רכישת האחסון.

דבר ראשון חשוב לדעת שברגע שאתם רוכשים אחסון למרות שאתם עושים זאת במטרה לרכוש מייל עסקי ניתן להשתמש באחסון גם עבור העלאת אתר לאוויר ככה שאתם מקבלים 2 במחיר של 1 (גם מייל עסקי וגם אחסון לאתר).

הדבר השני שחשוב לדעת זה שיש במרבית חברות האחסון כמה חבילות שונות. החבילה הראשונה בדרך כלל מגבילה אתכם למייל עסקי אחד ולדומיין אחד ושאר החבילות בדרך כלל יאפשרו לכך לפתוח יותר ממייל עסקי אחד ולהכניס גם יותר מדומיין אחד.

בדרך כלל רצוי יהיה לבחור חבילה שתאפשר לכם יותר ליצור ממייל עסקי אחד כדי שלא תהיו מוגבלים לכמות המיילים שתוכלו ליצור. למשל אם אתם רוצים ליצור מייל נוסף עם סיומת נוספת או מייל נוסף לאחד העובדים בעתיד תהיה לכם את האפשרות לעשות זאת.

הדבר השני שחשוב לקחת בחשבון זאת העובדה שהמחיר עולה לאחר תקופת ההתקשרות ולכן בדרך כלל יהיה רעיון חכם לרכוש אחסון ל-3 שנים על מנת שתהיה לכם את היכולת לקבל את המחיר הנמוך לכמה שיותר זמן.

לחצו לצפייה בסרטון וידאו המסביר איך לבצע קנייה של אחסון באתר של Godaddy

מדריך לרכישת אחסון - קניית אחסון מחו"ל באתר Godaddy

בחירת אחסון אתרים למייל

כעת אחרי שהבנתם מהם הפרמטרים שיש לקחת בחשבון כאשר רוכשים אחסון עבור מייל עסקי תוכלו לצפות בכמה חברות אחסון שמהם תוכלו לרכוש את האחסון על מנת שתוכלו גם ליצור את המייל העסקי.

חשוב לוודא לפני רכישת האחסון מול התמיכה שפאנל הניהול שלהם הוא cPanel על מנת שתוכלו לעקוב אחר המדריך וידאו שנמצא בראש העמוד. כאשר פאנל הניהול הוא שונה יכול להיות שהתהליך של יצירת המייל גם יהיה שונה.

אחסון FastComet

אחסון אתרים מומלץ החל מ-$2.95 לחודש למייל אחד ו-$4.45 למיילים ללא הגבלה

אחסון הוסט הרמדה

אחסון מעולה ומהיר במיוחד עם כמות משאבים גדולה במחיר נמוך וסופר ומשתלם.

לוגו של hostgator אחסון אתרים בחו"ל

החל מ-$2.76 לחודש למייל אחד ו-$3.5 למיילים ודומיינים ללא הגבלה

לוגו של GoDaddy אחסון אתרים בחו

החל מ-$4.5 לחודש למייל אחד (בסרטון הדרכה הצגתי איך להשתמש באחסון של גודדי)

אחסון ג'טסרבר

אחסון ישראלי החל מ-44 ש"ח + מע"מ לדומיין אחד והם מציינים שזה ללא הגבלת מיילים

שלב 3 - קישור הדומיין לאחסון

כעת לאחר שסיימתם לרכוש אחסון אתרים ודומיין בשביל מייל עסקי מה שנותר לעשות זה לבצע קישור בין שרת האחסון לספק הדומיינים שבחרתם. מתחת תוכלו לצפות בסרטון שמסביר איך לבצע את התהליך של קישור הדומיין באמצעות כתובת DNS.

בסרטון אני מציג איך אפשר לקשר בין מייל שנרכש באמצעות בוקס לבין שרת אחסון של גודדי.

לחצו לצפייה בסרטון וידאו המסביר איך לקשר בין שרת האחסון לבין הדומיין

בסרטון הבא תוכלו לראות איך לקשר בין דומיין לאחסון

פתיחת מייל עסקי בשרת האחסון - שלב 4

חשוב לציין שעל מנת שתוכלו לפתוח מייל עסקי אתם צריכים דומיין ושרת אחסון ובנוסף לכך הדומיין צריך להיות מקושר לאחסון. אם אין לכם עדיין ואתם רוצים לשנות זאת אז אנחנו מציעים שירותי בניית אתרים בוורדפרס ואם זה משהו שיכול לעניין אתכם צרו קשר.

אם יש לכם אתר לעסק וגישה לשרת האחסון של האתר אז זה אומר שתוכלו ליצור חשבון אימייל עם סיומת הדומיין. כך שאם כתובת האתר היא yydevelopment.co.il האימייל שניתן ליצור יהיה name@yydevelopment.co.il וה-name שמופיע במודגש יהיה ניתן לשינוי לפי בחירתכם איך ניתן להשתמש רק בשמות באנגלית ובמספרים.

במרבית חברות האחסון תוכלו לפתוח אימיילים עם סיומת הדומיין בחינם וללא הגבלה. בשרתי אחסון מסוימים (כאשר מדובר בחבילה זולה) לעיתים יש הגבלה לכמות האימיילים שניתן ליצור ולעיתים צריך לשלם תשלום סמלי בשביל לפתוח אימייל עסקי (נדיר מאוד שלא תוכלו ליצור לפחות אימייל אחד בחינם).

השלב הראשון שצריך לבצע לעשות על מנת ליצור מייל עסקי הוא לפתוח חשבון מייל דרך שרת האחסון. על מנת לעשות זאת כנסו לשרת האחסון של האתר שלכם (cPanel) ובתוך שרת האחסון תבחרו באפשרות של "Email Accounts".

בעמוד של Email Account תהיה לכם האפשרות לנהל את חשבונות המיילים הקיימים וליצור את המייל החדש עם סיומת האתר.

כניסה לאימיילים בשרת האחסון

בתיבה של Email תוכלו לבחור את השם שיופיע בדומיין name@domain.com.

בשדה של ה-Domain וודאו שהדומיין שאתם רוצים ליצור לו את חשבון המייל מסומן (אם יש לכם יותר מאתר אחד יהיו לכם אפשרויות בחירה לסיומות השונות של האתרים).

ב-Password תגדירו את הסיסמא של המייל ותשמרו אותה מאחר ותצטרכו אותה להמשך המדריך.

השדה של Mailbox Quota מסמל את המכסה של גודל החשבון. לדוגמא: אם תסמנו את הערך 500mb ברגע שכמות האימיילים שתקבלו ותשלחו יעברו את המשקל של 500 מגה אז לא תוכלו לקבל אימיילים נוספים עד שתמחקו מיילים קיימים ותפנו מקום. אם קיימת אפשרות של Unlimited (ללא הגבלה) תבחרו באפשרות הזאת ואם היא לא קיימת תבחרו את הערך הכי גבוה שאתם יכולים.

יצירת מייל עם סיומת הדומיין ב-Cpaenl

לאחר שתלחצו על "Create Account" חשבון המייל שהגדרתם יהפוך לפעיל ותוכלו גם להשתמש בו בשרת האחסון אם תרצו בכך. הרבה יותר נוח להשתמש בחשבון  באמצעות גימייל ואם תמשיכו לקרוא את המדריך נסביר איך לעשות זאת.

מתחת תוכלו לראות איך יופיע חשבון המייל בשרת האחסון שלכם לאחר שהוספתם אותו לאחסון.

מייל עסקי של האחסון שנוצר ב-Cpael

איך להגדיר מייל עם סיומת הדומיין ב-Gmail

גוגל מאפשרים ליצור חשבון אימייל עסקי בג'ימייל גם על ידי G Suite / WorkSpace וזאת באמצעות תהליך קצר יותר ועם אפשרויות נוספות שכדאי לבדוק. החיסרון בשירות זה הוא שהוא בתשלום חודשי קבוע.

לאלו מכם שרוצים להימנע מהתשלום הקבוע ומהשימוש ב-G Suite נסביר איך לקשר את החשבון העסקי שיצרנו בשרת האחסון לחשבון Gmail קיים בחינם, תהליך זה יותר מורכב והוא מוגבל ל-5 כתובת מייל לחשבון אחד.

כאשר יש לכם כמות עובדים גדולה אז התהליך החינמי כנראה פחות יתאים ורצוי מאוד שיהיה מייל עסקי עבור כל אחד מהעובדים בחברה. זה חשוב מאוד כאשר אנחנו מסתכלים על מיתוג לעסק וההשפעה שיש לדברים הקטנים על הלקוחות שלנו.

התהליך החינמי מתבצע על ידי ייבוא של האימיילים מתוך המייל שיצרנו ל-Gmail. כמובן שתוכלו לקבל מיילים ותוכלו לשלוח מיילים כמעט באותה צורה שבה אתם משתמשים בחשבון הקיים.

מציאת הגדרות המייל העסקי שיצרנו בשרת האחסון

על מנת שנוכל לייבא את חשבון המייל העסקי שיצרנו בג'ימייל נצטרך תחילה למצוא את הגדרות התצורה של חשבון המייל. בשביל למצוא את המידע הרצוי נלחץ על הכפתור "More" ונבחר באפשרות של "Configure Email Client" במייל החדש שיצרנו.

כניסה להגדרות נוספות בחשבון המייל

בעמוד שיפתח נוכל לצפות בהגדרות המייל ונעשה בהם שימוש בשלב הבא כאשר אנחנו מייבאים את החשבון לתוך Gmail.

הגדרות התצורה של חשבון המייל

הוספת חשבון מייל עם סיומת הדומיין ב-Gmail

בשביל להוסיף את דומיין המייל בחינם ל-Gmail נצטרך לייבא את ההודעות של החשבון משרת האחסון אל תוך המייל ב-Gmail. אם עוד אין לכם חשבון מייל ב-Gmail תצטרכו ליצור אחד על מנת לבצע את השלב הבא בתהליך.

בשביל לייבא הודעות לחשבון Gmail תלחצו על האייקון של גלגל השיניים שמופיע בראש העמוד ותבחרו באפשרות של "הגדרות".

כניסה לעמוד ההגדרות בגימייל

בחלון שיפתח תבחרו בלשונית של "חשבונות וייבוא" ותלחצו על הכפתור של "הוסף חשבון אימייל".

ייבוא חשבון מייל עסקי ב-Gmail

בחלון הבא שיפתח תכניסו את כתובת המייל שיצרתם בשרת האחסון ותלחצו על הכפתור של הבא.

הגדרת שם חשבון המייל לייבוא

בחלון הבא שיופיע תוודאו שהאפשרות המסומנת היא "יבא הודעות אימייל מהחשבון האחר שלי (POP3)" ותלחצו על הכפתור "הבא".

ייבוא הודעות אימייל מחשבון אחר באמצעות POP3

בחלון הבא שיפתח תצטרכו להגדיר את ההגדרות של המייל מתוך ההגדרות של שרת האחסון.

תוכלו להיעזר בתמונות מתחת על מנת שתוכלו להגדיר את המייל בצורה נכונה. שימו לב שההגדרות והפורטים יכולים להשתנות משרת אחסון אחד לאחר ככה שהפרטים שאתם תצטרכו להכניס בשרת האחסון שלכם יכולים להיות מעט שונים.

הגדרות תצורה למייל בחשבון האחסון

על מנת לייבא את חשבון המייל החדש עם סיומת הדומיין תעתיקו את המידע המופיע בתמונה למעלה (הפרטים משרת האחסון שלכם) לחלון ב-Gmail שמופיע מתחת.

הגדרות תצורה למייל בגימייל

תלחצו על הוספת חשבון ובחלון הבא שיפתח יתחיל התהליך של הגדרת האפשרות לשלוח אימיילים בתור המייל העסקי.

שליחת אימיילים מהחשבון דומיין מייל באמצעות Gmail

לאחר שביצעתם את השלב הקודם שהגדיר ייבוא של אימיילים מהחשבון העסקי כעת מה שנשאר לעשות הוא להגדיר את האפשרות של שליחת אימיילים עם כתובת המייל העסקי מתוך Gmail.

אחרי שלחצתם על "הוספת חשבון" בשלב הקודם יופיע החלון הבא. תבחרו באפשרות של "אני מעוניין לשלוח דואר בתור…" ותלחצו על הבא.

שליחת מיילים בתור החשבון העסקי ב-Gmail

בחלון הבא שיפתח תוכלו להגדיר את השם/כינוי של חשבון המייל שלכם. בדרך כלל נהוג להכניס את שם העסק אך תוכלו לבחור בכל שם שאתם רוצים ולאחר מכן תלחצו על הכפתור הבא.

בחירת כינוי למייל העסקי

בחלון הבא תצטרכו להגדיר את הפרטים של שרת הדואר היוצא. את הפרטים תוכלו להעתיק משרת האחסון כפי שניתן לראות בתמונה מתחת והשדות שתצטרכו הם השדות שמסומנים באדום.

הגדרות דואר יוצא בשרת האחסון

את נתוני הדואר היוצא בתמונה מעל תעתיקו לחלון ב-Gmail כפי שניתן לראות בתמונה מתחת.

הגדרות דואר יוצא ב-Gmail

אימות חשבון המייל ב-Gmail

אחרי שסיימתם את השלב של הוספת פרטי הדואר היוצא הגעתם בהצלחה לשלב האחרון בתהליך. בחלון הבא שיפתח תופיע לכם הודעה שאומרת שאתם צריכים לאמת את כתובת המייל על מנת שתוכלו לשלוח הודעות באמצעות המייל העסקי

על מנת שתוכלו לאמת את המייל תצטרכו לחכות (זה יכול לקחת עד כ-60 דקות ולעיתים גם יותר) עד שתקבלו מייל מ-Gmail עם קוד האישור וקישור שמאפשר לאמת את החשבון.

תוכלו להכניס את קוד הקישור ולאחר לחיצה על אימות תוכלו גם להתחיל ולשלוח הודעות באמצעות המייל החדש שלכם.

אימות חשבון Gmail

שליחת הודעות מהמייל העסקי באמצעות Gmail

שליחת הודעות עם המייל של הדומיין משפרת את התהליך של מיתוג העסק ומוסיפה אווירה של מקצועיות. לאחר שסיימתם את כל התהליך של פתיחת מייל והוספת המייל העסקי לגימייל כפי שהסברנו בשלבים מעל כל מה שנשאר לעשות הוא להתחיל ולשלוח הודעות באמצעות המייל החדש.

על מנת לשלוח הודעה באמצעות האימייל של דומיין תלחצו על הכפתור של "אימייל חדש" ובחלון שיפתח תלחצו על החץ שנמצא בשורה של "מאת" ותבחרו את החשבון שממנו אתם רוצים לשלוח את המייל.

תוכלו לראות שיש לכם את האפשרות לשליחת אימייל באמצעות חשבון ה-Gmail ושקיימת גם אפשרות לשליחת הודעה באמצעות חשבון המייל שהוספת עם הסיומת של האתר. אם אתם מוסיפים יותר מכתובת מייל אחת אז יהיו לכם כמה אפשרויות שונות ותוכלו לשלוח את המייל באמצעות כל אחת מהאפשרויות.

שליחת הודעה במייל עם האימייל של הדומיין

איך להגיב עם האימייל העסקי באופן אוטומטי

כאשר אתם מקבלים הודעה לחשבון המייל המצב ברירת מחדל של Gmail הוא להגיב באמצעות כתובת המייל של Gmail ולא באמצעות המייל העסקי שהוספתם.

ניתן לשנות את המצב ברירת מחדל ולהגיב למיילים שאתם מקבלים באמצעות הכתובת שאליה ההודעה נשלחה. כך שאם המייל נשלח לחשבון ה-Gmail התגובה תהיה באמצעות חשבון ה-Gmail ואם המייל נשלח לחשבון העסקי התגובה תהיה באמצעות החשבון העסקי.

בשביל לאפשר תגובה אוטומטית באמצעות האימייל העסקי כנסו שוב לעמוד הגדרות ותבחרו באפשרות של "חשבונות וייבוא". תחת הכותרת של "בעת מענה להודעה" תבחרו באופציה של "תשובה תישלח מאותה כתובת שאליה נשלחה ההודעה".

שליחת תגובה מהמייל העסקי באופן אוטומטי

שלחו לי הודעה למייל ולא קיבלתי אותה, מה לעשות?

בגלל שאנחנו מייבאים את המיילים מהחשבון בשרת האחסון אז לעיתים לוקח יותר זמן מהרגע שהמייל מתקבל בשרת האחסון ועד הרגע שבו הוא מופיע בחשבון ב-Gmaill. גימייל מבצעים בדיקה למיילים חדשים בכל פרק זמן מסוים. הבדיקה יכולה להתבצע בכל כמה דקות ולעיתים היא יכולה לקחת גם יותר משעה מה שאומר שתעבור מעל שעה מהרגע שנשלח המייל ועד שתקבלו אותו.

אם קיבלתם מייל דחוף שאתם חייבים לקרוא עכשיו אז ניתן לבדוק ולייבא דואר חדש גם באופן ידני. בשביל לבצע בדיקה ידנית למיילים חדשים תלחצו על גלגל השיניים ותבחרו בהגדרות.

כניסה לעמוד ההגדרות

בעמוד ההגדרות תבחרו באפשרות של "חשבונות וייבוא" ובאפשרות של "בדוק דואר מחשבונות אחרים" תמצאו את חשבון המייל שאתם רוצים לבדוק האם יש לו הודעות חדשות ותלחצו על הכפתור של "בדיקת דואר כעת".

בדיקה האם יש אימיילים חדשים ב-Gmail

לאחר לחיצה על כפתור הבדיקה תחזרו לעמוד הראשי בחשבון ה-Gmail שלכם ותוכלו לראות אם יש הודעות חדשות שקיבלתם.

יצירת אימייל לעסק מסקנות לסיום

כעת לאחר שלמדתם איך להוסיף כתובת מייל עם דומיין העסק תוכלו להוסיף חשבונות מייל נוספים עם שמות אחרים. את שמות החשבונות למייל אתם יכולים לבחור לפי מחלקות, לפי עובדים או בכל צורה שאתם רואים לנכון. אם אתם מעוניינים להוסיף ל-Gmail את החשבונות מייל בחינם תוכלו להוסיף עד 5 כתובות אימיילים שונות לכל חשבון מייל קיים.

אם הצרכים שלכם גדולים יותר ממה שהחשבון החינמי מציע או אם אתם רוצים ליצור חשבון שונה לכל עובד בעסק אז שווה לבדוק את גוגל G Suite (Workspace) שמציעים אפשרויות מעניינות לבעלי עסקים.

השלב הבא בתהליך הוא להוסיף גם חתימה למייל שתופיע בכל הודעה שאתם שולחים ללקוחות שלכם ותכיל גם עיצוב לוגו של העסק.

בעבר עשינו מדריך שמסביר איך להוסיף חתימה ב-Gmail ועשינו גם מדריך שמסביר איך להוסיף חתימה ב-Outlook אתם מוזמנים לצפות בהם על מנת ללמוד איך להוסיף חתימה.

לאחר הגדרת אימייל עסקי וחתימה למייל התדמית של העסק שלכם תהפוך למקצועית יותר בעת התכתבויות עם לקוחות במייל. ואם אתם רוצים לקחת את זה צעד קדימה בקרו באתר החדש שלנו MediaMail המציע מגוון פתרונות למייל לעסקים וחברות.

עוד לא צפיתם בהדרכה? זה בחינם!

 אני רוצה ללמד אתכם לבנות אתר אחד בחינם. מדובר על הדרכה של למעלה משעה וחצי שבה אני אלמד אותך מ-0 לבנות אתר כולל רכישת אחסון ודומיין. לקבלת ההדרכה למייל באופן מיידי יש להשאיר פרטים מתחת.

אם אהבתם את המדריך ואתם רוצים לשתף אותו ניתן לעשות זאת על ידי לחיצה על כפתורי השיתוף מתחת:

יוחאי ירמיהו

יוחאי ירמיהו

בעל תואר ראשון בלוגיסטיקה וכלכלה ותואר הנדסאי בתעשייה וניהול עם התמחות בשיווק.
מעצב גרפי ומפתח אתרים עם ניסיון מעשי של למעלה מעשור בכל מה שקשור לעולם הדיגיטלי. נינג'ה מומחה למערכת המופלאה לבניית אתרים שנקראת וורדפרס, וזהו בסך הכל :-).

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם:

קורס בניית אתרים בחינם

רוצים ללמוד לבנות אתרים בחינם? מעולה יש לי פתרון שאתם תאהבו. יצרתי במיוחד עבורכם הדרכה מלאה של שעה וחצי שבמהלכה אלמד אתכם איך לבנות אתר מ-0 בוורדפרס.

הוספת חתימה למייל ב-Gmail

באמצעות חתימה למייל תוכלו למתג את העסק על ידי שליחת אימיילים ללקוחות עם פרטי העסק והלוגו שלו. במדריך זה נלמד אתכם איך להוסיף חתימה למייל בג'ימייל (Gmail).

כלים לשיווק, מיתוג וקידום העסק

מעוניינים לקדם את העסק שלכם אבל אתם לא יודעים איך? במאמר הבא הכולל תמונות ודוגמאות נציג בפניכם 27 כלים שונים לקידום, מיתוג ושיווק העסק שכדאי לכם להכיר.

פתיחת דף פייסבוק עסקי

פתיחת דף עסקי בפייסבוק היא פעולה פשוטה שלא מצריכה מאמץ או השקעה כספית. במדריך זה נלמד אתכם צעד אחר צעד איך לפתוח עמוד עסקי בפייסבוק בצורה נכונה.

פתיחת חשבון וואטסאפ עסקי

המדריך המלא לפתיחת וואטסאפ עסקי (WhatsApp Business). במדריך זה נלמד אתכם איך להגדיר את פרטי העסק, איך ליצור הודעות מהירות, איך לנהל את הלקוחות שלכם וכו'...

מה זה מיתוג עסקי?

מעוניינים להתחיל תהליך של מיתוג עסקי? במאמר הבא תוכלו ללמוד כל מה שאתם צריכים לדעת על מיתוג. מה זה מיתוג? איך מתבצע תהליך מיתוג? ומה כולל המיתוג העסקי?

יש לכם שאלות או משהו להוסיף? שתפו אותנו בתגובות מתחת!

אם יש לכם שאלות או משהו להוסיף נשמח לשמוע מכם בתגובות מתחת ולסייע במידת הצורך.

34 תגובות

 1. יחזקאל
  יחזקאל

  מדריך מצויין תודה רבה!!
  ניסיתי כבר כמה מדריכים שונים ולא הצלחתם דרכם. המדריך שלכם עזר לי מאוד והצלחתי באמצעותו לפתוח מייל לעסק שלי.

  1. יוחאי ירמיהו
   יוחאי ירמיהו

   היי יחזקאל,
   תודה על התגובה שלך.
   אני שמח לשמוע שמהדריך עזר לך לפתוח את חשבון המייל העסקי.

 2. שמחה
  שמחה

  האם יש אפשרות להגדיר בגימייל חתימה מסוימת שתהיה רק כשאני משיב ככתובת מסוימת?

  1. יוחאי ירמיהו
   יוחאי ירמיהו

   שלום שמחה,
   במידה ויש לך יותר מכתובת מייל אחת בחשבון הג'ימייל שלך אז את תוכלי להגדיר חתימה שונה לכל אחת מהכתובות שבחשבון.

   בשביל לעשות זאת תיכנסי להגדרות של החשבון ותחת הלשונית של החתימה את תוכלי לראות שיש לך את האפשרות לבחור במייל אחר וליצור חתימה שונה לכל מייל.

   הגדרת חתימה שונה למיילים שונים בג'ימייל

   אם את זקוקה לעזרה גם ביצירת החתימה את יכולה לצפות במדריך הנוסף שלנו של יצירת חתימה למייל ב-Gmail.

 3. אילנית
  אילנית

  אם הבנתי נכון אני יכולה לייבא כמה אימיילים שונים עם סיומת עסקית ולנהל אותם כולם תחת המשתמש החינמי שיש לי כרגע בגימייל???

  1. יוחאי ירמיהו
   יוחאי ירמיהו

   שלום אילנית
   הבנת נכון, את יכולה לייבא כמה אימיילים שונים ולנהל את כולם תחת משתמש אחד ב-Gmail.
   אבל עד כמה שאני זוכר בחשבון גימייל חינמי יש הגבלה של עד 5 משתמשים שניתן לייבא.

 4. יהודה אורשלימי
  יהודה אורשלימי

  מדריך מעולה ממש. השקעה מדהימה וירידה לפרטים הקטנים שיכולים לסבך כהוגן. תודה ענקית.

  1. יוחאי ירמיהו
   יוחאי ירמיהו

   תודה על התגובה יהודה, שמח שאהבת את המדריך

 5. CHAIM
  CHAIM

  היי הוא מבקש smtp בשביל היציאה רק השרת לא נותן לי בכלל קוד יציאה כזה רק Incoming Mail Server: mbox.100ws.com
  IMAP Port: 993
  POP3 Port: 995
  אני די תקוע איזה קוד צריך לשים

  1. יוחאי ירמיהו
   יוחאי ירמיהו

   שלום חיים,
   אני אצא מנקודת הנחה שלא מדובר כאן באחסון חינמי ואם מדובר באחסון חינמי אז לא בטוח שיש לך את האפשרות לפתוח מייל ולהפנות אותו ל-Gmail. דרך אגב לפעמים גם באחסונים המאוד זולים אין את האופציה לפתיחת מייל.

   לצערי אין לי תשובה בשבילך. תנסה להריץ את הקוד עם 2 הפורטים השונים וכל הקומבינציות השונות ותראה אם אחת האפשרויות עובדות.

   אני מתאר לעצמי שניסית כבר וזה לא עבד ואם זה המצב אני ממליץ שתפנה לתמיכה של האחסון שלך (אם יש תמיכה) ותנסה לבדוק האם יש לך אפשרות לפתוח מייל באחסון ואם כן איך לעשות את זה.

 6. CHAIM
  CHAIM

  דוקא יש לי שם מייל וניסתי אבל הוא מראה לי בפאנל שזה סגור שרת smtp
  בכל אופן תודה על ההתיחסות המהירה

 7. חיה
  חיה

  אם אין לי אתר (רק דפי נחיתה ברב מסר)
  ואני רוצה מייל עם סיומת של שם העסק. איך עושים את זה?

  1. יוחאי ירמיהו
   יוחאי ירמיהו

   שלום חיה,
   נתחיל מזה שאם את רוצה מייל עסקי עם סיומת העסק את חייבת שיהיה לך קודם כל דומיין (כתובת אתר: website.co.il) ולאחר מכן את תצטרכי שיהיה לך גם אחסון כדי ליצור את המייל לפי המדריך.

   אם כבר יש לך דומיין לדפי הנחיתה אז את יכול לנסות לפנות לרב מסר ולבדוק אם הם מאפשרים ליצור מייל עסקי תחת הפלטפורמה שלהם.

   במידה והתשובה שלהם תהיה שלילית אז את יכולה לנסות לרכוש אחסון ודומיין לפי המדריך בעמוד מתחת:
   https://www.yydevelopment.co.il/?p=3800

   אם את לא מתכוונת להשתמש באחסון לצורך העלאת אתר לאוויר אז האחסון שתשתמשי בו פחות חשוב ואת יכולה ולבחור את האחסון הכי זול שיש שם ולחזור למדריך כאן כדי לראות איך לבצע את השיוך ל-Gmail.

 8. עינת
  עינת

  איזה כייף שיש מידע כל כך מפורט וזמין – תודה 🙂

  היכן אני מוצאת הסבר כיצד להקים מייל נוסף לעובדת שלי מתוך הדומיין שלי?

  1. יוחאי ירמיהו
   יוחאי ירמיהו

   היי עינת, תודה על המחמאות.
   בקשר למייל הנוסף מדובר על אותו תהליך שכבר ביצעת עבור המייל שלך.

   את יוצרת חשבון מייל נוסף בשרת האחסון ואת מבצעת את אותו התהליך של יבוא המייל העסקי אל חשבון המייל (ב-Gmail) של העובדת שלך. אם אין לה מייל קיים בג'ימייל אז את יכולה לפתוח מייל חדש ולתת גישה למייל אחרי שהוספת את המייל העסקי.

 9. צביקה
  צביקה

  מאוד נהניתי,
  אבל אני נתקעתי במייל שרציתי לשלוח ל100 אנשים מייל עם חומר עבודה כולל סרטונים בסך 20 מ"ב
  ולאחר פעמיים ביום כבר לא נתן לי לשלוח רציתי לדעת אם יש לזה פתרון.
  תודה מראש

  1. יוחאי ירמיהו
   יוחאי ירמיהו

   היי, אני לא חושב שיש מגבלה של שליחת מיילים ל-100 איש.

   עד כמה שאני זוכר המגבלה של שליחת כמות מיילים בגימייל היא עד 500 מיילים לשעה ואני מתאר לעצמי שיש גם כמות שליחת מיילים יומית.

   אני לא יודע אם יש לזה פתרון אבל יכול להיות שהחשבונות מייל העסקיים שלהם ב-G Suite מאפשרים להגדיל את המגבלה אבל בגדול Gmail לא משמשים לשליחת מיילים בכמויות גדולות.

   אם מדובר על שליחה חד פעמית יכול להיות שיהיה יותר קל לחכות ולשלוח את זה בכמה ימים או לשלוח את המייל מכמה חשבונות שונים ולעשות את זה באותו יום.

   אם אתה שולח מייל לרשימת תפוצה גדולה לעיתים קרובות אז עדיף לבדוק את האפשרות של חברות דיוור אלקטרוני. בדרך כלל זה משמש לשליחת ניוזלטרים אבל יכול להיות שזה יספק את הפתרון שאתה צריך.

   אם אתה מחפש אתר מחו"ל תבדוק את Mailchimp (אמור להיות בחינם עד 2,000 אנשים אבל אני לא יודע אם יש מגבלה של גודל הקובץ) ואם אתה מחפש חברה מהארץ תעשה חיפוש בגוגל עבור "דיוור אלקטרוני" ואתה תמצא את האפשרויות השונות.

   1. צביקה
    צביקה

    האמת היא שאני שולח לכמות של 500 איש פעמיים ביום כרגע.
    ואני נתקע אז חלקתי את זה ל10 כתובות וגם פה אני נתקע כי מדי פעם זה כותב לי שהגעתי למגבלת שליחת דואר .
    אבל ככל הנראה לא הבעיה הכמות מיילים אלא הכמות חומר שאני שולח אני שולח 25 מ"ב
    ולכן גם כשפניתי לחברות דיוור הם אמרו לי שזה בעיה ומי שמצאתי הכי הרבה נתנו לי אפשרות של 10 מ"ב אז למי שיש פתרון אני ישמח

    1. יוחאי ירמיהו
     יוחאי ירמיהו

     אם המגבלה היא גודל הקובץ אז אתה יכול לשלוח את זה בתור קישור במקום בתור קובץ המצורף למייל.

     תנסה להעלות את הקובץ לאתרי העלאת קבצים או לגוגל דרייב וצרף את הקישור להודעה שאתה שולח לנמענים. יש לך מתחת מדריך שמסביר איך להעלות תמונה לגוגל דרייב וזה גם ייתן לך רעיון לאיך להעלות קובץ ואיך להפוך אותו לציבורי (מצריך הרשאות).
     https://www.yydevelopment.co.il/google-drive-images/

     ואם אתה רוצה קצת יותר שליטה ממה שהאתרים האלו מציעים אז האופציה הטובה יותר היא לרכוש אחסון, להעלות לשם את הקבצים ומשם ליצור את הקישור. באמצעות אחסון תהיה לך יותר שליטה על מחיקה ושינוי של הקבצים אם זה משהו שיש בו צורך. אתה יכול לראות מדריך בעמוד מתחת:
     https://www.yydevelopment.co.il/upload-website/

     1. צביקה
      צביקה

      דבר ראשון תודה רבה
      דבר שני אני לא מחפש לשלוח עם קישור אני מחפש אפשרות לשלוח ללא קישור

      1. יוחאי ירמיהו
       יוחאי ירמיהו

       בכיף, לצערי אין לי פתרון עבורך.
       הפתרון אמור להגיע מחברות דיוור. תנסה לפנות לכמה חברות שונות ואני מאמין מאמין שתצליח למצוא חברה שתסכים לשלוח את הקובץ. אם אתה לא מוצא חברה דיוור בארץ תנסה לחפש חברות מחו"ל.

       תציע לשלם יותר כסף מהחבילות הרגילות ואם הם לא מסכימים תנסה לחפש את החברות הקטנות יותר ואני מאמין שהם יסכימו להיות יותר גמישים כל עוד אתה מוכן לשלם עבור זה.

      2. צביקה
       צביקה

       אני מוכן לשלם אפילו יותר מהמוקבל אבל עד עכשיו לא מצאתי חברה שאמרה לי אוקיי וגם בחו"ל דברתימ עם החברה שרשמתי לי למעלה וגם אמרו לי רק קישורים אז אם אתה יודע על חברה מסוימת שיש לה עזאת אפשרות אני ישמח

      3. יוחאי ירמיהו
       יוחאי ירמיהו

       אני לא מכיר באופן אישי חברה שעושה את זה. החברה שרשמתי למעלה היא החברה כנראה הכי חזקה בתחום. לחברות הגדולות בדרך כלל יש כללים מסויימים והם לא סוטים מהם ולכן לדעתי יש לך יותר סיכוי להשיג את מה שאתה מחפש בחברות קטנות יותר.

 10. צביקה
  צביקה

  אוקיי תודה רבה רבה

 11. אהוד
  אהוד

  האם לאחר הקמת כתובת מייל יש תשלום חודשי ?

  1. יוחאי ירמיהו
   יוחאי ירמיהו

   היי, בהמשך לתגובה שגם כתבתי לך בוואטסאפ בשיטה שהסברתי כאן במדריך אין תשלום חודשי

 12. שני
  שני

  הי – קודם כל באמת הסבר מעולה -תודה
  שאלה- איך אני פותחת מייל באתר של שופיפיי ?

  1. יוחאי ירמיהו
   יוחאי ירמיהו

   היי, לצערי אני לא יודע. אני עובד רק עם וורדפרס

   1. שני
    שני

    תודה רבה

 13. simcha
  simcha

  שלום יוחאי
  ושוב תודה על המדריכים הנפלאים
  רציתי לשאול
  פתחתי מייל עסקי לפי המדריך הזה
  ובאמת נפתח בהצלחה
  השאלה היא
  האם יש אפשרות להוסיף את תמונת הפרופיל שלי למיילים שישלחו מהמייל העסקי?
  לא מצאתי אפשרות כזו בהגדרות של ג'ימייל
  תודה רבה
  שמחה

  1. יוחאי ירמיהו
   יוחאי ירמיהו

   שלום שמחה, זה אפשרי בגימייל. אם את נכנס למייל יש לך שם את הפרופיל (התמונה) במידה ואת לוחצת על זה לפעמים אפשר לשנות את זה משם (תנסי ללחוץ על התחתית של תמונת הפרופיל).

   אם זה לא משם אז זה דרך ההגדרות של הפרופיל של גוגל אבל אין לי מדריך בנושא הזה.

   1. simcha
    simcha

    תודה על התגובה
    כן הכנסתי את התמונת פרופיל בחשבון הגוגל
    אבל הבעיה שרואים את תמונת הפרופיל רק במייים שנשלחים מחשבון הגוגל המקורי
    אבל מיילים שנשלחים מהחשבון העסקי לא מראים את תמונת הפרופיל
    וגם אין דרך להכניס להגדיר תמונת פרופיל מכיוון שזה מייל שהופנה לג'ימל ולא נוצר בגי'ימל
    האם צריך להכניס את התמונה בסי פאנל או משהו כזה?
    תודה שמחה

    1. יוחאי ירמיהו
     יוחאי ירמיהו

     היי, לצערי אני לא יודע. לא בדקתי את הנושא. אבל אם הגדרת תמונה לחשבון גימייל שבו את משתמש אז כנראה שזה לא אפשרי.

     1. simcha
      simcha

      תודה רבה בכל אופן

לא ניתן לפרסם תגובות

כלי נגישות