עדיין לא חברים שלנו ביוטיוב ובפייסבוק? :( חבל בדרך כלל אנחנו ממש נחמדים:

בונה אתרים » פתיחת חשבון וואטסאפ (WhatsApp) עסקי

פתיחת חשבון וואטסאפ (WhatsApp) עסקי

נכתב ע"י יוחאי ירמיהו174 תגובות

וואטסאפ היא אחת האפליקציות המובילות בארץ ולמי שפספס הם השיקו אפליקציה נוספת שמיועדת לבעלי עסקים ונקראת וואטסאפ ביזנס (WhatsApp Business). באמצעות וואטסאפ לעסקים תוכלו לפתוח חשבון באפליקציה המכיל את: פרטי העסק, שעות הפעילות, כתובת העסק, אתר אינטרנט, עיצוב לוגו (תמונת פרופיל), מייל עסקי ועוד.

יתרון נוסף וחשוב מאוד שיש לוואטסאפ העסקי על פני הוואטסאפ הרגיל הוא שניתן ליצור את החשבון באמצעות מספר טלפון קווי של העסק במקום מספר הטלפון הסלולארי וכך לבצע הפרדה בין הלקוחות לחברים ומשפחה.

במדריך זה נלמד אתכם איך לפתוח חשבון עסקי בוואטסאפ. נסביר מה זה וואטסאפ עסקי, איך להשתמש באפליקציה בחינם, איך להגדיר את החשבון, איך להשתמש בתוויות, תגובות מהירות, הודעות לא זמין, איך ליצור רשימות תפוצה, מה זה וואטסאפ API ועוד…

שימו לב: פתיחת חשבון וואטסאפ עסקי הוא לא שירות שאנחנו מציעים ב-YYDevelopment. אם יש לכם שאלות הקשורות לנושא ניתן להשאיר אותם בתגובות שבתחתית העמוד. פניות ישירות בנושאים הקשורים לוואטסאפ לא יקבלו מענה.

ניתן לצפות בסרטון הדרכה הבא המסביר איך ליצור חשבון וואטסאפ עסקי

פתיחת חשבון וואטסאפ עסקי

הרשמה לרשימת תפוצה:

איך לפתוח חשבון וואטסאפ ביזנס לעסקים

מה זה וואטסאפ עסקי?

אז מה זה וואטסאפ עסקי? בדומה לאפליקציית וואטסאפ הרגילה שכולנו מכירים ואוהבים קיימת אפליקציה נוספת שמותקנת באופן נפרד ונקראת וואטסאפ ביזנס (WhatsApp Business).

וואטסאפ ביזנס מיועדת בעיקר לבעלי עסקים שעושים שימוש בוואטסאפ עבור העסק שלהם ורוצים לנהל את אנשי הקשר שלהם בתוכנה בצורה נוחה יותר ואפילו תוך כדי הפרדה בין החשבון הפרטי לחשבון העסקי.

אפשרויות נוספות בוואטסאפ ביזנס

היתרונות של וואטסאפ ביזנס על פני וואטסאפ רגיל:

 • באמצעות וואטסאפ עסקי ניתן להגדיר פרופיל לעסק שמכיל את שם העסק, שעות הפעילות, כתובת העסק, אתר אינטרנט, דואר אלקטרוני וכו’… שימוש בוואטסאפ עסקי יעזור לשפר את התקשור עם הלקוחות ויסייע בחיזוק ושיפור של מיתוג לעסק שלכם.
 • באמצעות Whatsapp עסקי ניתן ליצור חשבון גם עם מספר טלפון קווי כך שניתן להפריד בין אנשי הקשר בוואטסאפ הרגיל לבין אנשי הקשר בוואטסאפ העסקי (הלקוחות שלכם).
 • בוואטסאפ עסקי ניתן ליצור תגובות מהירות (תגובות מוכנות מראש) ולשלוח ללא הצורך בכתיבת התגובה בכל פעם מחדש.
 • אפליקציית וואטסאפ ביזנס מאפשרת ליצור הודעת “לא זמין”, הודעה שתשלח באופן אוטומטי לפי זמנים שתקבעו לאנשי הקשר ששולחים לכם הודעה בוואטסאפ.
 • וואטסאפ ביזנס מאפשרת לסדר, לארגן ולמיין את אנשי הקשר שלכם באמצעות תוויות

התקנת וואטסאפ ביזנס

נכון להיום ניתן להתקין את וואטסאפ ביזנס בחינם על ידי הורדה של האפליקציה מ-Google Play. בשביל להתקין את התוכנה כנסו ל-Google Play בטלפון הנייד שלכם.

כניסה לגוגל פליי בטלפון אנדרואיד

בעמוד שיפתח תעשו חיפוש ל-WhatsApp Business ותבחרו באפליקציה שנקראת WhatsApp Business. לאחר מכן תלחצו על כפתור “התקנה” ולאחר שההתקנה תסתיים תפתחו את האפליקציה.

התקנת וואטסאפ ביזנס/עסקי

פתיחת חשבון עסקי בוואטסאפ

כאשר אתם פותחים חשבון וואטסאפ עסקי יהיו לנו 2 אפשרויות. האפשרות הראשונה תהיה להגדיר את החשבון עם מספר הטלפון הנייד שבו אתם עושים שימוש כיום באפליקציית הוואטסאפ הרגילה והאפשרות השנייה תהיה על ידי הגדרת החשבון באמצעות קו הטלפון הקווי של העסק (עדיין יצריך טלפון נייד לצורך הניהול העסקי).

ההמלצה שלנו היא לפתוח את החשבון עם מספר הטלפון קווי של העסק בכדי שתוכלו ליצור הפרדה בין אנשי הקשר הרגילים שלכם לבין הלקוחות. מתחת תוכלו לראות איך לפתוח את החשבון עם מספר טלפון נייד ואיך ליצור את החשבון עם הטלפון הקווי של העסק.

פתיחת וואטסאפ עסקי עם מספר טלפון סלולרי קיים

האפשרות הראשונה תהיה לפתוח את חשבון הוואטסאפ העסקי באמצעות מספר הטלפון הסלולרי שהשתמשתם בו עד היום.

החדשות הרעות הם שכאשר מדובר באותו מספר טלפון לא ניתן להשתמש גם בוואטסאפ הרגיל וגם בוואטסאפ העסקי כך שאם אתם בוחרים לא להשתמש במספר טלפון עסקי אתם תוכלו מעתה ואילך להשתמש ולנהל את אנשי הקשר רק באמצעות תוכנת הוואטסאפ העסקי ולא באמצעות הוואטסאפ הרגיל. לאחר שתעבירו את החשבון לוואטסאפ עסקי לא תוכלו לחזור בחזרה ולהשתמש בוואטסאפ הרגיל במקום.

לפני שאתם עוברים לוואטסאפ העסקי ומפסיקים להשתמש באפליקציית הוואטסאפ הרגילה רצוי תחילה להיכנס לאפליקציית הוואטסאפ שבה השתמשתם עד היום  ולגבות את החשבון הקיים.

תוכלו לגבות את הוואטסאפ על ידי כניסה לתוכנה (הוואטסאפ הרגיל ולא העסקי) ולחיצה האייקון של שלוש הנקודות בראש המסך, לאחר מכן תבחרו בהגדרות ובעמוד שיפתח תלחצו על האפשרות של צ’אטים.

כניסה להגדרות צ'אטים בוואטסאפ

בחלונית הבאה תבחרו באפשרות של “גיבוי צ’אטים” ובעמוד שיפתח תלחצו על הכפתור של הגיבוי.

ביצוע גיבוי לוואטסאפ

לאחר ביצוע הגיבוי אתם תצטרכו למחוק את אפליקציית וואטסאפ הישנה על מנת שתוכלו להעביר את החשבון הפרטי והיסטוריית השיחות לחשבון העסקי. לאחר שמחקתם את וואטסאפ הרגילה מהמחשב כנסו לתוכנת הוואטסאפ ביזנס שהתקנת בטלפון שלכם.

ברגע שתיכנסו לאפליקציית הוואטסאפ ביזנס אתם תתבקשו להכניס את מספר הטלפון שלכם. תוכלו להכניס שם את מספר הטלפון הנייד שלכם ולאחר מכן תלחצו על כפתור האימות. רצוי לוודא שהקידומת היא קידומת 972+ (קידומת של ישראל).

הרשמה לוואטסאפ עסקים באמצעות טלפון נייד

לאחר לחיצה על אימות אתם תקבלו הודעת SMS המכילה קוד אימות. תכניסו את הקוד שקיבלתם ותוכלו לאמת את החשבון שלכם ולהתחיל להשתמש באפליקציית וואטסאפ לעסקים.

פתיחת וואטסאפ עסקי עם מספר הטלפון הקווי של העסק

האופציה המועדפת היא לפתוח את חשבון הוואטסאפ העסקי שלכם באמצעות הטלפון הקווי של העסק. על ידי פתיחה של החשבון עם מספר הטלפון של העסק תוכלו לעשות הפרדה בין החשבון העסקי עם הלקוחות שלכם לבין החשבון הרגיל שמכיל חברים ומשפחה.

על מנת להשתמש במספר הטלפון הקווי כנסו לתוכנת וואטסאפ ביזנס ותכניסו שם את מספר הטלפון שלכם (ניתן להירשם עם טלפון קווי רק בוואטסאפ ביזנס). רצוי לוודא שהקידומת המופיעה לצד המספר היא +972 (קידומת של ישראל).

אימות וואטסאפ באמצעות טלפון קווי

לאחר שתנסו לאמת את מספר של קו טלפון קווי אתם תקבלו הודעה שאומרת “לא הצלחנו לשלוח SMS למספר שלך. אנא בדוק את המספר שלך ונסה שוב בעוד 5 דקות”. תלחצו על אישור ולאחר מכן תלחצו על האפשרות “תתקשרו אליי”.

אימות וואטסאפ באמצעות שיחה

לאחר לחיצה על תתקשרו אליי אתם תקבלו שיחה טלפון עם מענה קולי אוטומטי שיקריא לכם את קוד האימות. תקישו את קוד האימות שקיבלתם באפליקציה ולאחר מכן תוכלו להתחיל להשתמש בוואטסאפ העסקי עם הטלפון הקווי שלכם.

הגדרת פרופיל עסקי בוואטסאפ

אחד היתרונות המרכזיים שיש לוואטסאפ העסקי הוא האפשרות להגדיר את הפרופיל העסקי שלכם. בפרופיל העסקי אתם יכולים להוסיף תמונת פרופיל, את כתובת העסק, תיאור העסק, שעות פעילות, דואר אלקטרוני, אתר אינטרנט וכו’…

מומלץ להכניס כתובת של אתר אינטרנט או עמוד פייסבוק עסקי במידה ונכנסים צופים לעמוד ואם עדיין אין לכם אתר ואתם רוצים לשנות את המצב אז תוכלו לבקר בעמוד של בניית אתרים בוורדפרס כדי לראות מידע נוסף על השירותים שיש לנו להציע.

אם מדובר בהתקנת וואטסאפ חדש אז בפרופיל שלכם תופיע ההודעה “Hey There! I am Using WhatsApp”. הדבר הראשון שנרצה לעשות הוא לשנות את ההודעה הזאת.

ניתן לעשות זאת על ידי לחיצה על כפתור ה-3 נקודות שבצד השמאלי העליון של המסך ולאחר מכן תבחרו באפשרות של הגדרות. בעמוד הבא תלחצו על ההודעה עם הכיתוב באנגלית ותערכו את המשפט באנגלית למשפט אחר וקצר שיכול לתאר את הפעילות של העסקית שלכם.

שינוי שורת ההודעה באודות בוואטסאפ עסקי

לאחר שינוי שורת האודות נתחיל בשינוי הפרופיל של העסק. על מנת לשנות את הפרופיל כנסו שוב לעמוד ההגדרות ותבחרו באפשרות של “הגדרות העסק” ובעמוד שיפתח תלחצו על האפשרות של פרופיל.

שינוי הגדרות העסק בוואטסאפ ביזנס

בעמוד הפרופיל תהיה לכם האפשרות ללחוץ על האייקון של עריכה שנמצא בחלק העליון של המסך בצד שמאל. לאחר לחיצה על סימן העריכה תהיה לכם האפשרות לערוך את כל הפרטים של העסק שלכם. מתחת תוכלו לראות תיאור העסק שלנו בוואטסאפ המכיל את תמונת הפרופיל, כתובת, שעות פעילות, תיאור העסק, מייל ואתר העסק.

דוגמה לפרופיל עסקי וואטסאפ ביזנס

יצירת תגובות מהירות בוואטסאפ

פיצ’ר מצוין ויעיל שניתן לעשות בו שימוש בוואטסאפ ביזנס הוא היכולת ליצור תגובות מהירות. אם אתם מוצאים את עצמכם מגיבים באמצעות אותה תגובה ללקוחות שונים העסק אז מהיום כבר אין צורך להקליד את התגובה בכל פעם מחדש.

באמצעות תגובה מהירה תוכלו ליצור כמה תגובות מוכנות מראש שחוזרות על עצמם לעיתים קרובות ותוכלו לטעון את ההודעה על ידי לחיצה על מקש קיצור הדרך של וואטסאפ.

על מנת ליצור תגובות מהירות לחצו על האייקון של שלוש הנקודות שנמצא בראש המסך ותבחרו בהגדרות. בחלונית שתיפתח תבחרו ב-“הגדרות העסק” ולאחר מכן תבחרו אפשרות של “תגובות מהירות”.

כניסה לתגובה מהירה בהגדרות וואטסאפ ביזנס

בעמוד שיפתח תוכלו לראות את התגובות המהירות הקיימות ותלחצו על כפתור הפלוס על מנת ליצור תגובה מהירה חדשה.

בחלונית של תגובה מהירה תכניסו בשדה של “הודעה” את ההודעה שאתם רוצים לשלוח באמצעות תגובה מהירה ובשדה של “קיצור דרך” תוכלו להגדיר את הכותרת/תגית של ההודעה.

יצירת תגובה מהירה בוואטסאפ עסקי

לאחר שיצרתם תגובה מהירה תוכלו להיכנס לצ’אט עם אחד מאנשי הקשר שלכם ולטעון את התגובה על ידי שימוש במקש סלאש/לוכסן (למי שלא יודע מקש סלאש נראה כך /) לטעינת ההודעה המהירה.

בתמונה מתחת תוכלו לראות איך נטענות התגובות המהירות לאחר לחיצה על מקש הסלאש.

תגובה ללקוח בוואטסאפ באמצעות תגובה מהירה

הוספת הודעת לא זמין

באמצעות וואטסאפ ביזנס תוכלו אפילו ליצור לפי זמנים מוגדרים מראש הודעת “לא זמין” שיקבלו באופן אוטומטי אנשי הקשר ששולחים לכם הודעות. על מנת להוסיף הודעת לא זמין כנסו להגדרות של התוכנה >> הגדרות עסק >> הודעת “לא זמין”.

הודעות לא זמין של וואטסאפ

במידה ואתם רוצים להפעיל את הודעת הלא הזמין עבור העסק שלכם תוכלו להפעיל אותו בחלונית שתפתח על ידי לחיצה על הלחצן שלצד “שלח הודעת לא זמין”.

לאחר הפעלת הפיצ’ר של “לא זמין” תוכלו להגדיר את ההודעה שאתם רוצים שיקבל באופן אוטומטי איש הקשר ששלח לכם הודעה בוואטסאפ.

הפעלת הודעות לא זמין בוואטסאפ ביזנס

לאחר הפעלת השירות וכתיבת ההודעה שאתם רוצים שתופיע תוכלו לבחור מתי תופיע הודעת “אני לא זמין” על ידי לחיצה על האפשריות שנמצאות מתחת לתגית של לוח זמנים. וכפי שניתן לראות בתמונה יהיו לכם 3 אפשרויות שונות.

הגדרת לוח זמנים להודעת לא זמינים

 • שלח תמיד – באפשרות זו תישלח ההודעה האוטומטית לכל מי שישלח לכם הודעה בוואטסאפ.
 • לוח זמנים מותאם אישית – באפשרות זו תוכלו להגדיר מתי יקבלו את ההודעה האוטומטית לפי תאריך ושעה. למשל תוכלו להגדיר שמתאריך 4.2.2018 בשעה 8:00 עד לתאריך 6.2.2018 בשעה 18:00 כל מי שישלח לכם הודעה בוואטסאפ יקבל באופן אוטומטי את ההודעה שהגדרתם. הגדרת לוח זמנים מותאם אישית יכולה להיות יעילה בתקופות של חגים שבהם העסק לא עובד.
 • מחוץ לשעות הפעילות – אם תבחרו באופציה זו הלקוח יקבל את ההודעה בכל פעם שהוא ישלח לכם הודעה מחוץ לשעות הפעילות שהגדרתם בפרופיל העסקי (כפי שהסברנו בתחילת המאמר). אם למשל הגדרתם שהעסק עובד בימים א’ עד ה’ מ-8:00 עד 18:00 אז בכל פעם שמישהו ישלח לכם הודעה מחוץ לשעות הפעילות הוא יקבל את ההודעה שהגדרתם.

שימוש בתוויות לוואטסאפ עסקים

אפשרות נוספת ומעניינת שיש לוואטסאפ עסקים להציע היא הוספת תוויות למשתמשים ברשימת הצ’אטים. על ידי שימוש בתוויות תוכלו לארגן ולמיין באופן מסודר את סוג האנשים/לקוחות שאיתם אתם משוחחים. לדוגמא תוכלו ליצור סימניות ללקוחות מתעניינים, לקוחות שלא שילמו, לקוחות עם הזמנות שהסתיימו וכו’…

אם הוספתם תווית לאיש קשר אז לצד איש הקשר תופיע סימנייה. לכל תווית שמוגדרת בוואטסאפ יש צבע אחר ותוכלו להבדיל בין אנשי הקשר המופיעים ברשימת הצ’אטים לפי הצבע של התווית המופיעה לצד איש הקשר.

תווית שמופיעה ללקוח בצ'אטים של וואטסאפ

על מנת להוסיף תווית ללקוח ברשימת אנשי הקשר שלכם תצטרכו ללחוץ באופן ממושך עם האצבע על איש הקשר שלו אתם מעוניינים להוסיף את התווית. לאחר שאיש הקשר סומן תוכלו ללחוץ בתפריט העליון על האייקון של התווית ולהגדיר את סוג התווית שאתם רוצים שתופיע.הוספת תווית ללקוח בוואטסאפ

בחלונית שתיפתח תוכלו לבחור את התווית שאתם רוצים להוסיף לאיש הקשר. אם מדובר בהתקנת וואטסאפ חדשה אז התוויות ברירת מחדל שמגיעות עם התוכנה הם: לקוח חדש, הזמנה חדשה, ממתין לתשלום, שולם, ההזמנה הושלמה, לקוח מתעניין. וכמובן שניתן למחוק תוויות ישנות, לערוך תוויות קיימות וליצור תוויות חדשות.

הצמדת תווית לצ'אט בוואטסאפ עסקים

אם אתם רוצים ליצור, לערוך או למחוק תוויות תוכלו לעשות זאת על ידי לחיצה על הכפתור של ה-3 נקודות שנמצא בראש במסך ולאחר מכן תלחצו על האפשרות של תוויות.

עמוד עריכת תוויות בוואטסאפ

בחלונית התוויות תוכלו למחוק תוויות ישנות, לערוך תוויות קיימות, ליצור תוויות חדשות ותוכלו גם לצפות בכל אנשי הקשר שנמצאים תחת תווית מסוימת על ידי לחיצה על התווית.

יצירת רשימת תפוצה בוואטסאפ עסקי

אם אתם רוצים לשלוח הודעה זהה ללקוחות שונים שלכם בוואטסאפ ניתן לעשות זאת על ידי יצירת רשימות תפוצה. על ידי פתיחת רשימת תפוצה בחשבון וואטסאפ עסקי וואטסאפ ניתן לשלוח הודעה זהה לרשימה של עד 256 אנשים.

רשימות תפוצה הם כלי יעיל עבור יצירת פרסום לעסק ללקוחות קיימים ובשביל ליצור רשימת תפוצה לחצו על האייקון של 3 הנקודות שנמצא בראש המסך בוואטסאפ ותלחצו על האפשרות של “רשימת תפוצה חדשה”.

יצירת רשימת תפוצה בוואטסאפ עסקי

בחלון שיפתח תהיה לכם האפשרות לבחור ולהוסיף לרשימת תפוצה חדשה עד 256 אנשים ואם תרצו לשלוח את ההודעה ליותר אנשים תצטרכו לפתוח רשימת תפוצה נוספות ולשלוח את ההודעה פעמים ל-2 רשימות התפוצה השונות. שימו לב שפתיחת כמות גדולה של רשימות תפוצה ושליחת הודעה לכולם בו זמנית יכולה לגרום לחסימה של החשבון שלכם אז עדיף להימנע מכך.

כאשר אתם שולחים את ההודעה לרשימת התפוצה כל אחד מאנשי הקשר יקבל את ההודעה בנפרד בצורה דומה לשליחת הודעה לכל אדם בנפרד. אם אחד מהאנשים/לקוחות יגיב לכם אז אתם תקבלו את התגובה מתוך איש הקשר ולא מתוך רשימת התפוצה (בצורה דומה לשיחה עם איש קשר בוואטסאפ).

החיסרון של רשימות תפוצה – לרשימות התפוצה בוואטסאפ ביזנס יש חיסרון אחד מאוד גדול שהופך אותם לפחות יעילות. אם תשלחו הודעה לאיש קשר ברשימת התפוצה והוא לא שמר אתכם בתור איש קשר בטלפון אז הוא לא יקבל את ההודעה ששלחתם.

את ההודעה יקבלו רק לקוחות ששמרו אתכם בתור אנשי קשר בטלפון וזה יכול לגרום למצב שחלק גדול מהאנשים לא יקבלו את ההודעה.

וואטסאפ ביזנס להורדה למחשב

אז לאחר שלימדנו אתכם מה זה וואטסאפ ביזנס, איך פותחים וואטסאפ עסקי ואיך להשתמש באפליקציה בקלות על מנת לקדם את העסק לא באמת חשבתם שניתן לכם להשתמש באפליקציה בטלפון וכך להתנהל מול הלקוחות נכון?

אומנם זה לא הפתרון האידאלי בגלל שזה מורכב להתנהל באמצעות וואטסאפ עסקי בכמה עמדות במקביל אבל אחד הפתרונות המועילים שיש זה וואטסאפ עסקי להורדה או יותר נכון תוכנת וואטסאפ להורדה (או וואטסאפ ווב) על מנת לנהל את התקשורת מול לקוחות דרך המחשב.

אז אם עדיין לא יצא לכם לצפות במדריך של התקנת וואטסאפ במחשב תוכלו לצפות בסרטון מתחת וללמוד כיצד להוריד את וואטסאפ למחשב ולהשתמש בזה גם עבור וואטסאפ עסקי וגם עבור וואטסאפ הרגיל.

ניתן לצפות בסרטון הדרכה הבא המסביר איפה ניתן למצוא את תוכנת וואטסאפ ביזנס להורדה למחשב

וואטסאפ עסקי להורדה למחשב בחינם

הוספת כפתור וואטסאפ לאתר

אנחנו דואגים לכסות אתכם מכל הכיוונים. אז חשבון וואטסאפ ביזנס זה דבר אחד אבל מה שיותר מועיל ומאפשר לקבל לידים באופן פשוט וקל יותר זה הוספת כפתור וואטסאפ מהיר לאתר.

באמצעות כפתור וואטסאפ שמופיע באתר תוכלו לקבל יותר לידים באופן יותר פשוט ובאמצעות לחיצת כפתור אחת קטנה ובודדת. מניסיון אישי כפתור וואטסאפ באתר עוזר להגדיל את כמות הפניות באופן משמעותי והחלק הטוב ביותר זה שאתם גם זוכים לצפות במספר הטלפון של האדם שיוצר קשר.

אם עוד אין לכם אתר אינטרנט ואתם זקוקים לסיוע של בונה אתרים מקצועי צרו קשר ונשמח לסייע בביצוע המטלה. ואם כרגע אתם מסודרים מבחינת האתר אז תוכלו לצפות בסרטון הבא ולהשתמש בתוסף לוורדפרס שפיתחנו על מנת להוסיף כפתור וואטסאפ לאתר בקלות.

ניתן לצפות בסרטון הדרכה הבא המסביר איך להוסיף כפתור וואטסאפ לאתר

הוספת כפתור וואטסאפ לאתר

וואטסאפ ביזנס API

וואטסאפ ביזנס API

אחת השאלות הנפוצות שמופיעות בתגובות של העמוד היא האם ניתן לנהל את וואטסאפ בכמה מחשבים/עמודות במקביל.

לעסקים קטנים יש את האפשרות להתקין את וואטסאפ ביזנס בטלפון ויצרנו גם מדריך שמסביר איך להתקין את וואטסאפ במחשב. על ידי התקנת וואטסאפ במחשב תהיה לכם האפשרות להשתמש בוואטסאפ במקביל גם בטלפון הנייד וגם בעמדת מחשב כך שניתן יהיה להשתמש בוואטסאפ ב-2 עמדות שונות וזה הפתרון שמומלץ לעסקים קטנים.

לעסקים הגדולים יותר קיימת אפשרות לשימוש ב-WhatsApp Business API ונכון לעכשיו אין עדיין הרבה מידע על השימושים הנוספים שוואטסאפ API מאפשרים לבצע, אבל אם קיימת האפשרות לשימוש בכמה מחשבים במקביל הפתרון יגיע משם ולא משימוש באפליקציית וואטסאפ הרגילה.

ההתממשקות עם וואטסאפ API די מורכבת ובשל ההיצע הנמוך של חברות המציעות פתרונות לעסקים גדולים סביר להניח שהעלות/מחיר של הוספת וואטסאפ ביזנס API לחברה שלכם תהיה גבוהה. לאלו מכם שבכל זאת רוצים לבדוק את האפשרות, פייסבוק מציגים באתר שלכם חברות/שותפים שמציעים פתרונות לעבודה עם וואטסאפ API וניתן לצפות בהם בעמוד הבא.

הפסקת הודעות מחוץ לשעות הפעילות

אנחנו עוסקים בתחום של בניית אתרים והרבה מההתנהלות שלנו מול הלקוחות נעשית באמצעות וואטסאפ. אם אתם צופים באתר שלנו בטלפון נייד אתם תוכלו אפילו לראות כפתור וואטסאפ מהיר שיאפשר להתחיל בשיחה איתנו.

אחת הבעיות הגדלות ביותר של עסקים שמשתמשים בוואטסאפ עם טלפון פרטי היא קבלת הודעות מחוץ לשעות הפעילות. לקוחות שאיתם אנחנו עובדים שולחים לנו הודעות בשעות הלילה המאוחרות, בחגים, בשישי ואפילו בשבתות.

קיימות דרכים שונות שבהם ניתן להפסיק לקבל הודעות/התראות מוואטסאפ ובחלק זה של המדריך נלמד אתכם איך תוכלו לחסום התראות בוואטסאפ דרך ההגדרות של הטלפון ואיך תוכלו לאלץ סגירה של התוכנה.

למי שמעוניין באפשרויות מתקדמות יותר קיימת אפליקציה נוספת לאוטומציה שמאפשר לבטל את התוכנה/התראות ולהפעיל אותה מחדש לפי שעות ותאריכים מוגדרים מראש.

האפליקציה נקראת MacroDroid ולמי שרוצה לנסות אותה בעצמו ניתן להוריד אותה מ-Google Play בטלפון שלכם.

הפסקת התראות ב-Whatsapp Business

הדרך הקלה ביותר להפסקת התראות בוואטסאפ מחוץ לשעות הפעילות של העסק היא לכבות באופן ידני את היכולת של התוכנה להציג התראות כאשר אתם מסיימים את יום העבודה.

ניתן להפסיק את ההתראות בוואטסאפ על ידי כניסה ללשונית ההגדרות (של הטלפון ולא של וואטסאפ).

כניסה להגדרות של הטלפון

בהגדרות תסמנו את כפתור “עוד” בתפריט הניווט העליון ותבחרו באפשרות של “מנהל היישומים”. במנהל היישומים תוכלו לצפות בכל התוכנות שמותקנות בטלפון שלכם.

כניסה למנהל היישומים

בחלונית של מנהל היישומים תבחרו באפליקציה של Whatsapp Business.

בחירת בוואטסאפ עסקים במנהל היישומים של הטלפון

בחלונית שתיפתח תוכלו להוריד את הסימון של “הצג התראות” וברגע שתעשו את זה התוכנה תפסיק להציג התראות מוואטסאפ.

כיבוי התראות ב-Whatsapp Business

חשוב לציין שאם החלטתם להפסיק את ההתראות אתם תפסיקו לקבל התראות בטלפון בכל פעם שמישהו שולח לכם הודעה. וואטסאפ תמשיך לעבוד ברקע ובכל פעם שתפתחו את הטלפון אתם עדיין תוכלו לראות אם יש הודעות חדשות באמצעות מונה ההודעות שלא נקראו שמופיע באייקון של התוכנה.

אם תרצו להחזיר את ההודעות של התוכנה בחזרה אתם תצטרכו להיכנס מחדש להגדרות התוכנה במנהל היישומים ולסמן מחדש את האפשרות של הצג התראות.

סגירת התוכנה של וואטסאפ ביזנס

הדרך השנייה והפחות מומלצת להפסיק לקבל התראות מוואטסאפ היא על ידי סגירת התוכנה מחוץ לשעות הפעילות והפעלה שלה מחדש בזמן שעות הפעילות של יום העסקים הבא.

על מנת לסגור את וואטסאפ ביזנס כפי שהסברנו מעל בחלק של הפסקת התראות בוואטסאפ כנסו להגדרות הטלפון >> בחרו בתפריט העליון בלחצן “עוד” >> מנהל היישומים >> Whatsapp Business.

בחלון שיפתח תלחצו על “אלץ סגירה” ולאחר שתעשו זאת התוכנה תפסיק לעבוד ואתם תפסיקו לקבל התראות.

הפסקת וואטסאפ ביזנס בטלפון

הערה חשובה: אם אתם בוחרים באפשרות של אלץ סגירה התוכנה תפסיק לעבוד בטלפון. זה אומר שאם ישלחו לכם הודעות אתם לא תוכלו לראות אותם עד שלא תפעילו את התוכנה מחדש (ההפעלה נעשית על ידי כניסה לתוכנה).

בנוסף אם בחרתם באפשרות של הגדרת הודעת “לא זמין” אז ההודעות האוטומטיות לא יעבדו במידה ותכבו את התוכנה.

היתרון של כיבוי התוכנה על פני כיבוי ההתראות הוא שוואטסאפ תפסיק לזלול את הבטרייה של הטלפון. למי שלא יודע וואטסאפ היא אחת התוכנות שגוזלות הכי הרבה משאבים מהטלפון וזה גורם לכך שהבטרייה של הטלפון נגמרת מהר יותר.

יש וואטסאפ עסקי מה עכשיו?

אם סיימתם ליצור את הפרופיל העסקי בוואטסאפ ביזנס אתם תגלו שהתוכנה תהפוך את החיים שלכם וההתנהלות מול הלקוחות להרבה יותר פשוטה. באמצעות וואטסאפ לעסקים תוכלו לבצע פעולות כמו: שליחת הודעות רגילות וקוליות, שליחת תמונות, ניהול לקוחות, ביצוע שיחות טלפון (מצוין להתנהלות מול לקוחות מחו”ל) ללא מאמץ רב וללא הצורך בשום ידע טכני.

אנחנו מזמינים אתכם בנוסף להירשם לרשימת התפוצה של האתר בטופס הרישום מתחת על מנת לקבל עדכונים בכל פעם שאנחנו מפרסמים מדריך חדש באתר וניתן לצפות בעמוד של מדריכים לבעלי עסקים על מנת למצוא כלים נוספים שיסייעו לכם.

אל תחמיצו אף פוסט

אהבתם את מה שיש לנו להציע? הצטרפו לרשימת התפוצה שלנו ונדאג לעדכן אתכם על פוסטים חדשים.

אם אהבתם את המדריך ואתם רוצים לשתף אותו ניתן לעשות זאת על ידי לחיצה על כפתורי השיתוף מתחת:

יוחאי ירמיהו
יוחאי ירמיהו

בעל תואר ראשון בלוגיסטיקה וכלכלה ותואר הנדסאי בתעשייה וניהול עם התמחות בשיווק.
מעצב גרפי ומפתח אתרים עם ניסיון מעשי של למעלה מעשור בכל מה שקשור לעולם הדיגיטלי. נינג'ה מומחה למערכת המופלאה לבניית אתרים שנקראת וורדפרס, וזהו בסך הכל :-).

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם:

התקנת וואטסאפ במחשב

מהיום תוכלו להוריד, להתקין ולהשתמש באפליקציית וואטסאפ (WhatsApp) גם במחשב הביתי שלכם. במדריך הבא נלמד אתכם שלב אחר שלב איך להוריד ולהתקין וואטסאפ למחשב.

הוספת כפתור וואטסאפ לאתר

רוצים לאפשר ללקוחות ליצור קשר בוואטסאפ בלחיצת כפתור? במדריך הבא נלמד אתכם איך להוסיף כפתור וואטסאפ (Whatsapp) לאתר ואיך לאפשר ללקוחות ליצור קשר בקלות.

פתיחת עמוד עסקי בפייסבוק

פתיחת דף עסקי בפייסבוק היא פעולה פשוטה שלא מצריכה מאמץ או השקעה כספית. במדריך זה נלמד אתכם צעד אחר צעד איך לפתוח עמוד עסקי בפייסבוק בצורה נכונה.

פתיחת מייל עסקי ב-Gmail

צפו במדריך הבא על מנת ללמוד איך לפתוח מייל עסקי ב-Gmail עם סיומת הדומיין ובחינם. נלמד אתכם צעד אחר צעד כל מה שאתם צריכים לדעת על מנת ליצור אימייל לעסק.

מדריך העלאת אתר לאינטרנט

העלאת אתר לאינטרנט היא לא פעולה מסובכת. במדריך זה המיועד למתחילים נלמד אתכם כיצד לרכוש דומיין ושרת אחסון ומה עליכם לעשות על מנת להעלות את האתר שלכם לרשת.

27 כלים לשיווק ומיתוג העסק

מעוניינים לקדם את העסק שלכם אבל אתם לא יודעים איך? במאמר הבא הכולל תמונות ודוגמאות נציג בפניכם 27 כלים שונים לקידום, מיתוג ושיווק העסק שכדאי לכם להכיר.

יש לכם שאלות או משהו להוסיף? שתפו אותנו בתגובות מתחת!

אם יש לכם שאלות או משהו להוסיף נשמח לשמוע מכם בתגובות מתחת ולסייע במידת הצורך.

174 תגובות

 1. מדריך מצוין ומפורט שמכיל את כל מה שצריך לדעת על וואטסאפ עסקי
  תודה על השיתוף

  1. תודה רבה על המחמאה אלון, שמח לשמוע שאהבת את המדריך

   1. ועוד שאלה.
    אני רוצה להגיע לרשימה אחת ארוכה של כל מי שפנה אליי בווטסאפ הפרטי שהיה עד עכשיו גם עסקי.
    לפחות את השם ומס הטלפון שלו.
    איך אני שם את הפרטים האלה על אקסל או על גוגל שיטס?

    1. אתה עושה העתק הדבק (בדרך הקשה) לכל מי שפנה אליך לתוך מסמך גוגל שיטס.

     עד כמה שאני יודע אין דרך ליצא את הנתונים האלה ואין כלי של אוטומציה שעושה את זה בשבילך אבל אתה יכול לנסות ולעשות חיפוש בגוגל אולי אני טועה.

  2. אני רוצה הלוריד את התוכנה למחשב שיהיה מחובר בכמה מחשבים האם זה אפשרי? אם כן איך

   1. היי שקד, אי אפשר להתחבר בכמה מחשבים שונים בו זמנית על אותו מספר טלפון.

    במדריך שבקישור מתחת יש לך הסבר נוסף לנושא הזה ולאיך להתקין את התוכנה של וואטסאפ ואת וואטסאפ Web במחשב.
    https://www.yydevelopment.co.il/install-whatsapp-on-pc/

  3. שאלה, אם יש לנו מספר נציגי שירות שכל אחד מטפל בנושא אחר, האם ניתן להעביר את הפניה בן הנציגים שלנו באופן אוטומטי?
   אם לקוח שואל שאלה מסויימת האם רק בן אדם אחד שולט על כל המערכת או ניתן לנתב תשובות למספר נציגים?

 2. היי! רציתי לשאול בנוגע לוואצפ העסקי.
  ניסיתי להתקין את הוואצפ העסקי עם אותו מספר טלפון ולא הצלחתי.
  אני מקבלת הודעה שיש וואצפ קיים עם המספר! מה אפשר לעשות???
  תודה!

  1. שלום אפרת,
   לצערי אחד מהשלבים להעברת הוואטסאפ הרגיל לוואטסאפ העסקי היה חסר במדריך (רלוונטי רק לפתיחת וואטסאפ עסקי עם מספר הטלפון של הוואטסאפ הרגיל).

   לאחר שאת מבצעת גיבוי להיסטוריית השיחות ואנשי הקשר בוואטסאפ הרגיל את תצטרכי למחוק את האפליקציה של וואטסאפ שהשתמשת בה עד היום ורק לאחר המחיקה של וואטסאפ הישן תהיה לך האפשרות לפתוח את הוואטסאפ העסקי עם הטלפון הקיים.

   אחרי שאת מכניסה את המספר ומבצעת אימות לוואטסאפ תהיה לך האפשרות לטעון את אנשי הקשר והיסטוריית השיחות מהוואטסאפ האישי.

 3. חן, חן, כל הכבוד!
  ברור, רהוט, מקיף וממוקד.
  הצלחתי תוך כדי צפייה בסרטון.
  השאלה כעת כיצד מצרפים את אנשי הקשר? אחד אחד או שיש אופציה לשימוש בקבצי אקסל עבור רשימות ארוכות?

  תודה

  1. היי נתן, תודה על המחמאות.

   לצערי אני לא מכיר דרך להוסיף רשימה של אנשים לוואטסאפ בבת אחת אז כנראה שאתה תצטרך להוסיף את אנשי הקשר אחד אחד.

   אם אנשי הקשר כבר קיימים בטלפון אז אולי כדי שתבדוק את האפשרות של התקנת וואטסאפ במחשב. ההבדל לא משמעותי אבל לדעתי זה יהיה קצת יותר מהיר להוסיף את אנשי הקשר מהמחשב ולא מהטלפון.

 4. שלום. פעלתי על פי ההוראות (למיטב הבנתי) ופתחתי חשבון וואטסאפ עסקי.
  בדקתי ולחיצה על שלח הודעת וואטסאפ בדף העסקי שלי אכן שולחת הודעה אל הוואטסאפ העסקי.
  כאשר אני מנסה לקדם פוסט ממומן בפייסבוק מתקבלת הודעת שגיאה:
  The Whatsapp number in post is not verified with the page.‎
  ‎Please verify your whatsapp number with the page.‎

  יש לך רעיון מה אני עושה לא נכון?

  1. שלום דורון, זה נראה כאילו קישרת בצורה מסוימת את חשבון הפייסבוק שלך לחשבון הוואסאטפ, לא נושא שאני מכיר במיוחד ולא משהו שדיברתי עליו כאן במדריך.

   אני לא מכיר את השגיאה הזאת אבל זה נראה כאילו השגיאה אומרת שהמספר טלפון שאתה מנסה לפרסם איתו בפוסט הממומן לא מאומת עם החשבון פייסבוק שלך. אתה יכול אולי לנסות ולהוסיף להגדרות של העמוד/חשבון את מספר הטלפון של הוואטסאפ, לאמת אותו (במידה וצריך) ולראות אם זה פותר את הבעיה.

 5. היי, כתבה מעולה ומפרטת.
  2 שאלות:
  כמה אנשי קשר אפשר להגדיר לקבוצה מסויימת?
  האם אפשר להגדיר לקבוצה ספציפית, קבלת הודעות בלבד ללא תגובה לקבוצה. שתגובות ייכנסו בהודעה אישית?

  1. שלום ורד.

   1) בוואטסאפ הרגיל יש מגבלה של 256 משתמשים שניתן להוסיף לקבוצה (אני חושב שיש גם דרכים להגדיל את המגבלה לכמות משתמשים גדולה יותר). אני לא בטוח לגבי הוואטסאפ העסקי אבל אני מתאר לעצמי שמגבלת הכמות היא זהה.

   2) קיימת אפשרות לחסום הודעות בקבוצה כך שרק מנהלי הקבוצה יוכלו לשלוח הודעות ולמשתתפי הקבוצה תהיה אפשרות רק לצפות בהודעות ללא היכולת להגיב.

   בשביל לחסום את היכולת של משתמשים להגיב כנסי לקבוצת הוואטסאפ שאת רוצה לשנות >> תלחצי על הכפתור של ה-3 נקודות בראש האפליקציה >> תבחרי ב-“פרטי קבוצה”.

   בחלונית שתיפתח כנסי ל-“הגדרות קבוצה” ושם תלחצי על הכפתור של “שליחת הודעות”.
   בחלונית הבאה שתיפתח תהיה לך האפשרות לבחור מי יכול לשלוח הודעות בקבוצה ותסמני את האפשרות של “מנהלים בלבד”.

 6. תודה רבה על המאמר המפורט והמצוין.
  אשמח לדעת האם קיימת דרך לשלוח הודעות בוואטסאפ העסקי לכמה משתמשים בבת אחד וללא פתיחת קבוצה. אני רוצה שכל אחד יקבל את ההודעה בנפרד ויגיב לי בצאט פרטי בלי ששאר האנשים יוכלו לראות את ההודעה. האם יש דרך לעשות זאת?
  המון תודות ושבוע מקסים (:

  1. שלום אילנית,
   וואטסאפ מאפשרים ליצור רשימת תפוצה ולשלוח הודעות לעד 256 אנשים ללא צורך הצורך בקבוצה.

   לאפשרות של רשימות תפוצה בוואטסאפ יש חיסרון אחד מאוד גדול שאומר שאם תשלחי הודעה דרך הרשימת תפוצה לאדם שלא שמר אותך בתור איש קשר בטלפון שלו אז הוא לא יראה את ההודעה.
   מהניסיון שלי זה יכול לגרום לבעיות ועדיף לשלוח את ההודעות בצורה רגילה כך שכולם יקבלו את ההודעה גם אם הם לא הוסיפו אותך בתור אישר קשר.

   אם את בכל זאת רוצה לנסות את השימוש ברשימות התפוצה אז תלחצי על הכפתור של 3 הנקודות שנמצא בראש האפליקציה בצד שמאל ותבחרי באפשרות של “רשימת תפוצה חדשה”.
   יצירת רשימת תפוצה בוואטסאפ
   לאחר מכן את תוכלי לבחור את האנשים שאת רוצה להוסיף לרשימת התפוצה ולשלוח לכולם את ההודעה בפעם אחת.

   ברגע שאת שולחת את ההודעה בוואטסאפ לכמה אנשים ביחד באמצעות רשימת תפוצה כל אחד מהם יקבל את ההודעה באופן פרטי וברגע שאחד מהם יגיב אז את תקבלי את התגובה באופן פרטי.

   מקווה שהצלחתי לעזור ושיהיה שבוע מקסים גם לך

 7. היי
  כל הכבוד על ההדרכה ברורה מאוד!!
  1.האם בוואצפ העסקי גם צריך לשמור ב-אנשי הקשר גם בית העסק וגם הלקוח כדי שיקבלו הודעות ברשימת התפוצה?
  2.האם זה מוגבל ל256 משתמשים ?
  3.האם יש הגבלה לפתוח רשימות תפוצה?
  4.בקבוצת ווצאפ יש אפשרות להסתיר את חברי הקבוצה כדי שלא יראו מי נמצא בתוך הקבוצה ?

  1. שלום חזי,

   1) בשביל לשלוח הודעה למישהו ברשימת תפוצה אתה צריך לשמור את מספר הטלפון של הלקוח שמותקן עליו וואטסאפ. אתה לא תוכל להוסיף לרשימת תפוצה מספר טלפון שלא מותקן בו וואטסאפ. במרבית המקרים זה יהיה איש הקשר (אין הרבה בתי עסקים עם וואטסאפ על מספר הטלפון של העסק).

   הבעיה ברשימות תפוצה היא שעל מנת שהלקוח יקבל את ההודעה שאתה שולח הוא יהיה חייב לשמור אותך בתור איש קשר בטלפון שלו. אם אתה לא שמור אצלו בטלפון בתור איש קשר הוא לא יקבל את ההודעה שתשלח.

   2) רשימות התפוצה מוגבלות ל-256 אנשים.

   3) עד כמה שאני יודע אין הגבלה לכמות רשימות התפוצה שאתה יכול ליצור.

   4) אין דרך להסתיר את אנשי הקשר אחד מהשני בקבוצה בוואטסאפ. התחליף הוא הרשימת תפוצה אבל שוב התחליף מגיע עם חיסרון מאוד גדול שאתה חייב להיות שמור בטלפון של מי שאתה שולח לו ההודעה.

   1. האם החסרון עליו אתה מספר שקשור לרשימת התפוצה (שמי שאין לו את הטלפון שלי באנשי הקשר שלו לא יקבל ממני את ההודעה) קורה גם בוואטסאפ רגיל או שזה בעיה שקורית רק בוואטסאפ העסקי?

    1. היי חגית, זה קורה גם בוואטסאפ הרגיל וגם בעסקי.

     את יכולה גם לשים לב שאם את פותחת רשימת תפוצה חדשה בוואטסאפ יש לך התראה למעלה שאומרת “רק אנשי קשר ש-(מספר טלפון) מופיע בספר הטלפונים שלהם יקבלו את הודעות התפוצה שלך” ככה שאנחנו לא באמת יכולים לדעת מי קיבל את ההודעה שנשלחה ומי לא.

 8. היי, תודה על המדריך המצויין עזרת לי מאוד.
  רציתי לדעת האם יש לי אפשרות ליצור חשבון וואטסאפ ולחסום את האפשרות להתקשר אליי? אני רוצה שיוכלו רק לשלוח לי הודעות ושלא יוכלו להתקשר.

  תודה מראש,
  אייל

  1. שלום אייל,
   אפשר לחסום את היכולת להתקשר אליך אבל לא מתוך וואטסאפ. והחסימה תהיה לכלל המתקשרים ולא רק למי שיוצר איתך קשר דרך וואטסאפ.

   אם זה משהו שאתה מעוניין בו לאחר שאתה מאמת את חשבון הוואטסאפ אתה יכול לנסות ולפנות לספק הטלפון שלך (בזק, סלקום, אורנג, הוט וכו’…) ולבקש מהם לחסום את השיחות הנכנסות למספר הטלפון.

   אם מדובר במספר של טלפון נייד אתה יכול גם לנסות ולבדוק גם האם קיימות אפליקציות שמאפשרות לחסום שיחות נכנסות ואני מאמין שקיימות אפליקציות כאלו וזה יהיה פתרון עדיף מחסימה של השיחות דרך חברת הטלפון.

   1. שאלה לגבי הגיבוי,
    אם אני פותח חשבון ווטסאפ עסקי עם מספר קווי האם גם צריך לעשות גיבוי לווטסאפ האישי שלי?

    1. היי, כל עוד החשבון וואטסאפ העסקי הוא על אותו מספר של חשבון הוואטסאפ האישי אז רצוי לעשות גיבוי גם למספר.

     אם מדובר על חשבון וואטסאפ קווי אם מספר טלפון אחר אז זה לא חובה אבל זה לא יזיק לעשות בכל מקרה.

 9. פתחתי חשבון ווטסאפ עסקי עם מס’ טלפון קווי. איך אני יכולה לקבל לשם הודעות?… או לשלוח הודעות (הרי אין לי אנשי קשר)

  1. היי שירלי,

   בשביל לשלוח הודעות לאנשי קשר בוואטסאפ את צריכה ללחוץ על האייקון של הזכוכית מגדלת שנמצא בראש האפליקציה ולעשות חיפוש אחר איש הקשר שאליו את רוצה לשלוח את ההודעה. שימי לב שאנשי הקשר שיופיעו בחיפוש הם רק אנשי הקשר השמורים בטלפון הנייד שלך עם וואטסאפ המותקן בטלפון שלהם.
   ברגע שמצאת את איש הקשר שאת רוצה לשלוח לו הודעה תלחצי עליו ובחלון שיפתח תשלחי לו הודעה. לאחר שאת שולחת את ההודעה הראשונה אותו איש הקשר יישמר ברשימת אנשי הקשר שלך בחלון הראשי של וואטסאפ.

   אם את רוצה לקבל הודעה ממישהו אז את פשוט נותנת לו את מספר הטלפון שעליו התקנת את וואטסאפ (מספר הטלפון הקווי) ואומרת לו שהוא יוכל לשלוח הודעה למספר שנתת לו. אותו אדם יצטרך להוסיף אותך לאנשי הקשר בטלפון שלו ולבצע את אותו תהליך שהסברתי מעל על מנת לשלוח לך הודעה.

 10. היי!
  תודה על המדריך 🙂
  אני לא מצליחה לעשות תוויות להודעות באייפון..
  אשמח להסבר

  תודה

  1. שלום ירדן,
   למען האמת אין לי ניסיון בעבודה עם וואטסאפ באייפון אבל ציפיתי שתהיה אחידות בין הממשק אנדרואיד ובאייפון. את צפית במדריך מההתחלה עד הסוף ואצלך לא מופיעה האפשרות של תוויות כמו שזה מופיע במדריך?

   את בטוחה שהוואטסאפ שהתקנת הוא וואטסאפ עסקי (Whatsapp Business) ולא וואטסאפ רגיל? בוואטסאפ הרגיל אי אפשר להשתמש בתוויות.

   אם עשית הכל נכון ובאייפון אין את האפשרות להוסיף תוויות אז את יכולה לבדוק את האופציה של התקנת וואטסאפ במחשב. בוואטסאפ למחשב אם תלחצי על אחד מאנשי הקשר עם הלחצן הימני של העכבר אמורה להיות האפשרות של “עריכת תווית” לכל איש אבל אני לא יודע כמה נוח לבצע את זה מתוך המחשב ואני לא יודע אם יש את כל האפשרויות לתוויות כמו שיש בטלפון.

 11. אין לי סמרטפון,
  יש אפשרות להתקין וואטסאפ ביזנס על המחשב?

  1. שלום מוריה,
   אני לא בטוח בזה ב-100% אבל אני חושב שזה אפשרי עם את מתקינה אמולטור של טלפון אנדרואיד במחשב שלך. על האמולטר (שזה בעצם התקנה של סוג של מערכת הפעלה של טלפון במחשב) את יכולה להתקין וואטסאפ עסקי ולנסות ולהפעיל אותו באמצעות טלפון קווי לפי איך שהסברתי בסרטון.

   עד כמה שאני זוכר הבנתי ש-BlueStacks היא אפשרות יחסית פשוטה להתקנת וואטסאפ ללא טלפון. את יכולה לנסות גם לצפות בסרטון הבא (באנגלית) ואולי הוא יעזור:
   https://www.youtube.com/watch?v=NYRCrXlgOUY

 12. הי,
  תודה על המדריך!!
  שאלה: האם אפשר לתזמן הודעות ללקוחות?
  כלומר, להכין הודעה שתשלח באופן אוטומטי ביום ושעה מסויימים שיוגדרו מראש?

  1. שלום נטע,
   עד כמה שאני יודע זה לא אפשרי לשלוח הודעות מתוזמנות בוואטסאפ.

   יכול להיות שיש אפליקציות ייעודיות שמאפשרות לשלוח הודעות באופן מתוזמן כמו SKEDit אבל זה לא משהו שיצא לי להתנסות איתו באופן אישי.

 13. תודה רבה על המדריך! פשוט נוח וקל להבין.
  מעוניין לברר כיצד אפשר לתכנן תשובה אוטומטית לכל מיני שאלות? לדוגמא: אם לקוח ישאל כתובת, האם אפשר להקפיץ תשובה (רובוט) אוטומטית?
  או אם ישאל על זמני פתיחה, האם ישנה אפשרות להקפיץ תשובה אוטומטית?

  תודה!!!

  1. שלום ברוך,
   באופן רגיל אי אפשר להגדיר תשובות אוטומטיות בוואטסאפ.
   אם זה כן משהו שחשוב לך, פייסבוק שחררו משהו שנקרא וואטסאפ ביזנס API ולפי מה שהבנתי הפלטפורמה הזאת אמורה לאפשר יצירת תגובות אוטומטיות כפי שביקשת.

   הבעיה עם ה-API של וואטסאפ היא שזה מצריך את הסיוע של מתכנת וזאת תהיה השקעה כספית גדולה ככה שזאת אופציה שיותר מומלצת לעסקים גדולים ולא לעסקים קטנים.

 14. אני מנסה להכניס מספר טלפון קווי לפי ההדרכה המעולה שלך,
  אבל הוא כותב לי שהמספר קצר מדי…
  (——-02) מה אני אמורה לעשות?

  1. עם השאלה הנ”ל הסתדרתי…
   איך אני מעבירה את כל ההיסטוריה מהחשבון הפרטי לעסקי כשהם לא על אותו מספר?

   1. שלום פנינה,
    אני לא חושב שזה אפשרי לפחות לא בברירת מחדל של וואטסאפ.

    בדרך כלל שאת פותחת וואטסאפ עסקי עם אותו מספר טלפון של הטלפון הנייד אז ההיסטוריה מועברת באופן אוטומטי לוואטסאפ העסקי.

    אם פתחת את הוואטסאפ העסקי עם מספר טלפון חדש אז את תצטרכי להתחיל מחדש וללא ההיסטוריה של המספר וואטסאפ הישן.

    יכול להיות שקיימת אפשרות בצורה מסוימת לקחת גיבוי של הוואטסאפ הישן ולעשות איזושהי מניפולציה ולהכניס אותו לוואטסאפ העסקי באופן ידני דרך הטלפון אבל אני לא בטוח אם זה יעבוד ולצערי זה לא משהו שאוכל לעזור איתו.

 15. יש אפשרות להשתמש מ2 מכשירים עם אותו מספר עיסקי?

  1. שלום חמדת,
   זה לא משהו שיצא לי לנסות באופן אישי אבל אני לא חושב שאפשר להשתמש ב-2 טלפונים ניידים עם אותו חשבון וואטסאפ עסקי.

   מה שכן אפשר לעשות זה להתקין את וואטסאפ במחשב ואז יהיה אפשר להשתמש גם בוואטסאפ במחשב וגם בוואטסאפ בטלפון עם אותו מספר עסקי. את יכולה לצפות במדריך שמסביר איך לעשות את זה בקישור מתחת:
   https://www.yydevelopment.co.il/?p=8211

 16. הי
  תודה רבה על המדריך! פשוט נהדר

  אני מנסה להפעיל וואצפ עסקי קווי לארגון
  האפליקציה מבקשת לאמת את מס הטלפון
  אי אפשר לאמת מס’ קווי ע”י שליחת הודעה ולכן ניסיתי את ה תתקשרו אלי

  במס’ הקווי של הארגון יש מערכת לניתוב שיחות ולכן לא הצלחתי לקבל את מס’ האימות
  ועכשיו אני נמצאת בנק’ שזה תקוע והחלק של חייג אלי נמצא כרגע על – חייג אלי בעוד 2 שעות
  מה עושים ?

  1. שלום סיוון,
   בקשר להודעה של חייג אלי בעוד 2 שעות את פשוט תצטרכי לחכות כמה שעות עד שההגבלה תסתיים ואז תהיה לך האפשרות לנסות שוב את האפשרות של חייג אליי.

   ברגע שאת מנסה שוב לאמת את החשבון העסקי באמצעות הטלפון תוודאי שאת מבטלת את הניתוב והשיחה תגיע אליך באופן ישיר.

   אם את תפספי שוב את השיחה ההגבלה של “חייג אלי בעוד 2 שעות” יכולה לגדול ואז את תצטרכי לחכות 24-8 שעות נוספת בין כל אימות ואם זה משהו שיקרה הרבה פעמים יכול להיות שבסוף יגבילו את החשבון ועדיף להימנע מהמצב הזה.

   1. הי.. לי היה מצב שונה קצת
    עניתי לשיחת האימות והם לא אמרו את מספר האימות כמה פעמים? ואז הגביל אותי לשעתיים .. אני מפחד שיגבילו את החשבון וזו בעיה כי זה מספר העסק.
    מה עושים?
    תודה

    1. היי, עד כמה שאני זוכר לאחר ההגבלה של השעתיים יש הגבלה של 8 שעות ולאחר מכן הגבלה של 24 שעות, אז אם לא השתנה משהו יש לך עוד 2 הגבלות בדרך.

     אני לא מכיר את הבעיה שלא אומרים את המספר. יכול להיות שמדובר באיזשהו באג אז כדאי לנסות ולבצע את האימות פעם נוספת לאחר כמה ימים בתקווה שהבעיה נפתרה.

     1. הייי. תודה על התגובה. ניסיתי אחרי שעתיים וזה עבד. כלי מהמם הביזנס הזה.

 17. האם אפשר להשתמש בשני מחשבים עם אותו מספר הוואטסאפ?

  1. שלום יניב, באופן רגיל אי אפשר להשתמש בוואטסאפ ב-2 מחשבים עם אותו מספר טלפון.

   ברגע שאתה מתחבר למחשב אחר אז התוכנה מנתקת באופן אוטומטי את המחשב האחר.

   הגבתי על זה יותר בהרחבה באחת התגובות למעלה ויש על זה קצת מידע נוסף בעמוד הבא שמסביר איך להתקין וואטסאפ במחשב.
   https://www.yydevelopment.co.il/?p=8211

   1. תודה על התגובה המהירה והמידע

   2. סליחה שאני מציק אבל אני רוצה לוודא משהו שאני לא בטוח לגביו.

    גם כשאני מתקין את הוואטס אפ על המחשב זה עדיין מתנתק, ורשמת “באופן רגיל אי אפשר להשתמש בוואטס ב-2 מחשבים עם אותו מספר טלפון”
    האם זה אומר שאם אעביר את הוואטס לחשבון עסקי כן אוכל להתחבר משני מחשבים בו”ז?

    תודה רבה מראש

    1. שלום יניב,
     אי אפשר להתחבר מ-2 מחשבים בו זמנית על אותו מספר טלפון וזה לא רלוונטי אם זה וואטסאפ עסקי או וואטסאפ רגיל.

     האופציה היחידה שאולי (דגש על אולי כי אני לא בטוח) תאפשר להתחבר מכמה מחשבים בו זמנית היא וואטסאפ ביזנס API.

     הבעיה כאן שהשימוש ב-API של וואטסאפ מצריך מתכנת או חברה שכבר פיתחה איזשהו ממשק שעובד עם ה-API ומאפשר שימוש חודשי במערכת (לא בטוח שיש חברה בארץ שעשתה את זה) וגם אם זה אפשרי לבצע חיבור כמה מחשבים במקביל עם ה-API האופציה הזאת כנראה תהיה יקרה מאוד אז זאת פריווילגיה השמורה רק לחברות גדולות.

 18. שלום רב,

  הצלחתי לפתוח ווטסאפ עסקי, אך שאני מעלה סטאטוס זה שולח אבל לא מופיע אצל אנשי הקשר שהמס’ מופיע אצליהם?

  מה הפתרון?

  1. שלום משה,

   1) עד כמה שאני יודע בשביל שאנשי הקשר יוכלו לראות את הסטטוס שאתה מפרסם הם צריכים להופיע ברשימת הצ’אטים בוואטסאפ ולא מספיק שאתה מופיע בתור איש קשר בטלפון (לא בדקתי את זה אז אני לא בטוח ב-100%).

   2) במידה ופתחת וואטסאפ עסקי עם מספר טלפון חדש (טלפון קווי) אז תוודא שאותם אנשי קשר שלא רואים את הסטטוס הוסיפו את המספר העסקי ולא את מספר הטלפון הסלולרי.

   3) בשביל שאנשים יוכלו לראות את הסטטוס שאתה מפרסם הם צריכים להיכנס לאפליקציה של וואטסאפ ובתפריט העליון ללחוץ על הלשונית של סטטוס ורק שם יוכלו לראות את הסטטוס שפרסמת. (רק מוודא שלא חשבת שהסטטוס זה משהו אחר שנשלח באופן אוטומטי לכולם).

   אם אחת מהאופציות מעל לא נתנה לך מענה לשאלה אז לצערי אני לא יודע מה יכולה להיות הבעיה.

 19. מדריך מצוין מושקע, איכותי ונפלא המון תודה על התוכן.
  ראיתי כאן בתגובות שהגבתם לחלק מהאנשים וכתבם שיש לוואטסאפ משהו שנקרא API ושמדובר בהשקעה כספית גדולה עבור החברה. ראיתי בתחילת העמוד שאתם לא מציעים שירותים לוואטסאפ והייתי שמחה עם תוכלו לכוון אותי למישהו שכן עובד עם וואטסאפ API ויכול לעזור לי להטמיע את זה כמו שצריך בעסק.

  1. שלום נועה, לצערי אני לא מכיר באופן אישי מישהו שעושה הטמעה של וואטסאפ API בארגונים אבל את יכולה לראות קצת יותר מידע על וואטסאפ API בעמוד מתחת:
   https://www.whatsapp.com/business/api?lang=he

   ובנוסף וואטסאפ מפרסמים בעמוד ה-API חברות/שותפים רשמיים שסביר להניח שמציעים שירותים או פלטפורמות שמאפשרות הטמעה של וואטסאפ לארגון ואת יכול לראות את הרשימה המלאה בעמוד מתחת (לא מדובר בחברות ישראליות):
   https://www.facebook.com/business/partner-directory/search?platforms=whatsapp&solution_type=messaging

 20. האם בוואצפ לעסקים זה יכול להיות על כמה מחשבים בבת אחת בוואצפ app

  1. שלום יעקב,
   אם אתה משתמש באותו מספר טלפון אז אפשר להשתמש בוואטסאפ רק במחשב אחד. ברגע שאתה מחובר למחשב אחד ואתה מתחבר למחשב אחר זה ינתק את המחשב הראשון.

 21. אז איך ויזה כאל משתמשים בהרבה מחשבים יחד

  1. אני לא יודע מה ויזה כאל עושים אבל אם הם משתמשים בכמה מחשבים ביחד הם כנראה עושים את זה באמצעות שימוש בוואטסאפ API. הגבתי לשאלה בקשר ל-Whatsapp API תגובה אחת מעליך בעמוד אז אני ממליץ שתקרא אותה.

   להטמיע וואטסאפ לארגון באופן שונה מהתוכנות שוואטסאפ מציעים לשימוש במחשב זה לא משהו פשוט וסביר להניח שהעלות של זה תהיה גבוהה ככה שזאת בדרך כלל לא אופציה ריאלית לעסקים קטנים

 22. תודה על ההסברים המומחשים היטב. פתחתי קבוצה, ועכשיו אני רוצה למחוק אותה. מחקתי – אבל אני רואה שכל חברי הקבוצה מופיעים עדיין בנייד של חבר קבוצה אחר, (כלומר הקבוצה ואנשיה עדיין פעילים ביניהם) ובקלות אפשר להמשיך ולתקשר בהודעות אישיות. מה גם שממשיכים לשלוח לי הודעות, יש אפשרות למחוק את החברים כך שאחד לא יראה את השני, ולא ניתן יהיה לתקשר ביניהם בקבוצה? מחיקה מלאה של הקבוצה כולל ההיסטוריה? תודה.

  1. היי אסתי,
   לצערי התשובה היא לא. קודם כל גם אם את מוחקת את הקבוצה, חברי הקבוצה עדיין יראו את ההודעות בהיסטוריה. אומנם הקבוצה תימחק מהטלפון שלך אבל היא תישאר בטלפונים של שאר חברי הקבוצה.

   יכול להיות שזה קצת לא מובן מהצד של וואטסאפ אבל ניסיתי כרגע לעשות ניסוי ולהמחיש את מה שאמרת שעשית. ברגע שפתחתי קבוצה ומחקתי אותה הקבוצה נמחקה מהוואטסאפ שלי אבל נשארה פעילה והניהול של הקבוצה עבר לאחר מחברי הקבוצה הקיימים.

   לצערי כרגע את בעצמך לא יכולה לעשות כלום כי כאשר מחקת את הקבוצה את הפסקת להיות המנהלת של הקבוצה. אם יש לך אפשרות תנסי להיכנס לפרטי הקבוצה ולראות מי כרגע מוגדר בתור מנהל הקבוצה. אחרי שתגלי מי המנהל את יכולה לנסות לפנות אליו באופן ישיר ולבקש ממנו לבטל את האפשרות של שליחת הודעות בקבוצה, ולמרות שההיסטוריה תישאר בטלפונים של חברי הקבוצה לא יהיה ניתן להגיב בה יותר אלה אם כן אתה מנהל הקבוצה.

   בשביל לבטל את האפשרות של הודעות בקבוצה צריך ללחוץ על האייקון של 3 הנקודות שנמצא בראש העמוד וללחוץ על “פרטי הקבוצה”, לאחר מכן יש לבחור באפשרות של “הגדרות קבוצה” ושם ללחוץ על “שליחת הודעות” ולסמן את האפשרות של שליחת הודעות על ידי “מנהלים בלבד”.

   מקווה שזה עוזר ושיהיה בהצלחה

   1. תודה על תשובתכם המהירה, מטלפון של חבר הקבוצה אני רואה שאני עדיין מוגדרת שם כמנהלת. כשהייתי מנהלת הגדרתי שרק אני יכולה לכתוב תגובה. אני משארת שהגדרה זו עדיין תקפה. מה שמתסכל שהקבוצה נמחקה. אבל עדיין חברי הקבוצה יכולים אם הם רוצים לתקשר אחד עם השני. חבל שוואטסאפ/פייסבוק לא מוחקים את הקבוצה כולל ההיסטוריה עם שמות המשתמשים שהיו בקבוצה.
    שאלה, עדיין לא מחקתי את הטלפון הקווי ולא מחקתי את הלוגו של הקבוצה. נראה לי שאם אמחוק את הפרטים הללו עדיין הבעיה של חברי הקבוצה והתקשור ביניהם יהיה פעיל? מאחר וכל חברי הקבוצה הם גורמים “עיסקיים”, שלא הייתי רוצה שיטרידו /ידוגו אותם…

    1. היי אסתי,
     פרטי הקבוצה וההיסטוריה נשמרים בטלפון של כל אחד מהאנשים ואם זה אין ממש מה לעשות אבל אם יש לך גישה בתור מנהלת את יכולה לנסות למחוק את כל המשתמשים מתוך הקבוצה ואולי אם תסירי אותם זה יתעדכן גם בטלפון שלהם והם לא יוכלו לראות את שאר חברי הקבוצה.

     כשאת בקבוצה את יכולה להיכנס ל-“פרטי הקבוצה” וללחוץ על כל אחד מהמשתמשים ולמחוק אותו. אני חושב שעדיין יוכלו לראות את ההיסטוריה של השיחות אבל יש מצב שלא יוכלו לראות באופן מסודר את כל החברים שנמצאים בקבוצה.

     1. שוב תודה, התקשורת סביב קבוצות עסקיות או אחרות, נראות לי חשובות כמידע למשתמשים. אני כמנהלת קבוצה היות ויצאתי אחרונה לא יכולה לראות יותר את המשתמשים רק דרך טלפון אחר של חבר הקבוצה. אין יותר קבוצה אך יש ונשארו החברים בה. הם הוסרו אחד אחד טרם הקבוצה נמחקה, אבל עדיין ההיסטוריה כולל חבריה נשארו… אוקיי אסדר עם כך שקבוצה נמחקת אך לא טוטאלית… נשארים ספיחים… תודה על האתר המקסים שלכם והטיפים וההדרכות שאתם משתפים את כלל הציבור (:)

      1. בשמחה, וכן קחי מכאן את הלקח לעתיד ותזכרי שברגע שאת מפרסמת משהו בכל הפלטפורמות שקשורות לפייסבוק (אינסטגרם, וואטסאפ, פייסבוק וכו’…) בהרבה מקרים המידע יישאר באוויר בצורה כזאת או אחרת ולא יהיה ניתן להסיר אותו לצמיתות.

 23. ראשית תודה על התדרוך המקצועי והיעיל.
  שאלה חשובה.

  האם אני יכול לשלוח הודעה אחת לכל אנשי הקשר שלי מבלי שיחסמו אותי בחברת ווצאפ????

  1. שלום יהורם,
   לוואטסאפ יש אופציה של יצירת רשימת תפוצה עם מטרה דומה למה שאתה רוצה לעשות והרשימת תפוצה מאפשרת שליחת הודעות בפעם אחת לכמות של עד 256 אנשים. אם יש לך הרבה אנשים אתה יכול ליצור כמה רשימות תפוצה ולחלק את האנשים לקבוצות לפי מאפיינים שונים.

   בשביל ליצור רשימת תפוצה בוואטסאפ אתה צריך ללחוץ על הלחצן של ה-3 נקודות ולבחור באפשרות של “רשימת תפוצה חדשה” ולהוסיף את אנשי הקשר.
   רשימת תפוצה וואטסאפ
   שאתה שולח הודעה ברשימת תפוצה כל מי שנמצא ברשימה יקבל את ההודעה בנפרד בצורה דומה להודעה שאתה שולח באופן אישי. למרות שסביר להניח שרשימת התפוצה זה הפתרון שאתה מחפש יש לזה חיסרון אחד מאוד מאוד גדול. אם אתה שולח הודעה ברשימת התפוצה למישהו שלא שמר אותך בתור איש קשר בטלפון אז הוא לא יקבל את ההודעה וזה יכול לגרום להרבה בעיות ולהרבה אנשים שלא יקבלו את ההודעה.

   האופציה שלך היא או לנסות את הרשימת תפוצה או לשלוח את ההודעה לאנשי הקשר אחד אחד. בקשר לחסימות לצערי אני לא יכול לעזור לך זה נושא שאני פחות מבין בו ולא יודע באיזה שלב ואם בכלל וואטסאפ חוסמים את החשבון לאחר שליחת הודעה ליותר מידי אנשי קשר.

 24. הי
  מנסה לפתוח ווצפ עיסקי
  ביצירת פרופיל כתוב לי לאחר שאני ממלאה את הפרטים ,אין אפשרות להתחבר
  מה עלי לעשות?

  1. שלום סלנה,
   את מנסה להתחבר לוואטסאפ ביזנס עם מספר טלפון קווי או מספר טלפון סלולרי?

   אני לא בטוח אם זאת הבעיה אבל אם יש לך וואטסאפ על מספר ההטלפון הנייד ואת מנסה לפתוח את הוואטסאפ העסקי על אותו מספר טלפון ולא על קו עסקי אז לפני שאת עושה את זה את צריכה לגבות את החשבון הרגיל, למחוק את האפליקצייה הרגילה של וואטסאפ מהטלפון ורק אחר כך תהיה לך האפשרות לפתוח את החשבון העסקי על אותו מספר נייד.

   קחי בחשבון שעד כמה שאני זוכר ברגע שאת עוברת לוואטסאפ עסקי אז אי אפשר לחזור בחזרה ולהשתמש בוואטסאפ הרגיל באותו מספר.

 25. תודה רבה על המדריך המפורט והמקצועי.

  כשאלה בבקשה: לדבריך, כל ואני מכניס את מספר הטלפון הנייד לואטס אפ העסקי, הואטס אפ הרגיל חודל מלעבוד.

  ישנה אפשרות בואטס אפ העסקי להגדיר רק את האנשים הספציפיים (הלקוחות) שיקבלו הודעות מהירות מחוץ לשעות הפעילות וכו’? זאת אומרת, שלאנשים ספציפיים הואטס אפ העסקי יעבוד כרגיל ולאנשים רגילים (לדוגמא משפחה) הואטס אפ יתפקד כרגיל לא באופן עסקי?

  אם כן, הכיצד עושים זאת.

  תודה רבה.

  1. שלום משה,
   אני לא חושב שאפשר לעשות את ההפרדה הזאת עם אותו מספר טלפון.

   ברגע שאתה מתקין את הוואטסאפ ביזנס ומשתמש בו עם מספר הטלפון הנייד אז הוואטסאפ הרגיל יפסיק לעבוד ומכאן כבר לא ניתן לבצע את ההפרדה בין המשפחה והלקוחות. אם אתה בוחר להגדיר הודעות מהירות אז כולם יקבלו אותם ולא רק אנשים ספציפיים.

   הדרך הכי טובה לבצע את ההפרדה כמו שאמרתי במדריך היא להשתמש במספר טלפון קווי בוואטסאפ העסקי ואז אתה מתנהל עם המשפחה במספר של הטלפון הנייד ומול הלקוחות עם המספר טלפון העסקי/קווי.

   1. שלום משה. ותודה על הסבלנות והתשובות המלמדות. עדיין;
    אני לא מצליח להבין איך הווטס אפ ואני כבעל עסק עובד מול הלקוחות עם טלפון קווי, כשאני לא ליד הטלפון הקווי במרבית השעות? ? הרי הם אמורים להתקשר אלי נגיד. וארצה שזה יהיה לנייד. וכנל הם אמורים לשלוח מסרים בווטס אפ. למספר אחד שמסרתי להם. איך הם ישלחו הודעות לטל’ קווי ? האם הקווי הזה הוא וירטואלי ואם הוא פיזי – איך ההודעות שלהם יגיעו לנייד שלי במיידי?

    האם אפשרי כי ע”ג הטלפון הנייד יהיו 2 מספרי טלפון? האחד – ישמש לווטס אפ העיסקי והשני – לשיחות פרטיות או אלה שאיני רוצה לערב אותם בווטס אפ העיסקי ואז אוכל לחיות עם טל אחד ו2 סוגי ווטס אפ ? מה החסרונות של הסדר כזה מלבד אי יכולת לסנכרן את כל אנשי הקשר של הפרטי לעיסקי.. כדבריך. אני חושב שדווקא זה אפשרי ואנשי הקשר אולי יעלו על 2 הווטס אפ.. ? בתודה מראש. דב

    1. היי, הרבה שאלות וקצת קשה לי לענות על כולם אז אני אסביר איך אני מתנהל ואני מקווה שזה יעזור לך ויספק תשובות לרוב השאלות.

     אני נותן ללקוחות שלי רק את המספר הקווי (המספר של העסק) ולא את הנייד.

     המספר הקווי מפנה באופן אוטומטי בשעות הפיעלות לנייד שלי וכך שכל שיחה שמתבצעת לטלפון הקווי מגיעה אלי לנייד ואני לא צריך להיות ליד הטלפון הקווי בשביל לענות לשיחות.

     המספר הקווי הוא גם הוואטסאפ העסקי ואם מישהו רוצה לשלוח הודעה בוואטסאפ אני אומר לו שישלח את ההודעה למספר הוואטסאפ העסקי.

     אז בגדול יש לי מספר קווי וכל ההתנהלות שלי בין אם עסקית ובין אם התנהלות באמצעות וואטסאפ עסקי נעשית מהטלפון הנייד. את השיחות היוצאות אני עושה רק מהטלפון הקווי אבל כל השיחות הנכנסות מהגיעות לנייד כך שאני לא חייב להיות לצד הטלפון הקווי על מנת לענות וזה מה שמאפשר לי לעשות הפרדה בין הצד העסקי לצד הפרטי.

     1. תודה. לי הסדר כזה לא מתאים מהרבה סיבות.
      אני צריך שללקוחות יהיה מס’ נייד . הם פונים אלי אם אתן בפרסום מס נייח הם לא יוכלו להבין כי ניתן לשלוח אליו מסרונים . עדיף גם שאוכל להתכתב עימם בזמן אמת מהנייד . איני רואה מנוס מאפיון העיסקי שלי בנייד . יתכן כי איזקק ל2 מספרים על הקו של הנייד. אם זה אפשרי?

      1. יש טלפונים ניידים שתומכים ב-2 כרטיסי SIM ואיתם תוכל לבצע התנהלות ב-2 מספרים שונים.

       בקשר לוואטסאפ העסקי אני לא יודע איך ההתנהלות מתבצעת באותו טלפון ואני לא יודע בוודאות אם זה אפשרי. זה משהו שתצטרך לבדוק בעצמך אם אתה רוצה להתנהל מטלפון אחד.

       האופציה היותר פשוטה היא לרכוש טלפון נייד נוסף ולהתנהל עם 2 טלפונים שונים אחד פרטי ואחד עסקי.

 26. ברשותי קובץ אקסל עם רשימת אנשי קשר.כיצד אפשר לטעון את הוואטסאפ ביזנס עם נתונים אלו.תודה

  1. שלום מוטי,
   עד כמה שאני יודע לא ניתן לטעון אנשים לוואטסאפ באמצעות קובץ אקסל.

   אם יש לך טלפון עם מערכת אנדרואיד אתה יכול לטעון את האנשים לטלפון עצמו ומשם להוסיף אותם אחד אחד אבל אני לא חושב שיש דרך לטעון אנשים באפליקציה הרגילה של וואטסאפ ביזנס מתוך קובץ Excel.

 27. תודה רבה על המדריך.
  הגדרתי ווטסאפ ביזנס בנייד שלי עם טלפון קווי לפי ההנחיות , כאשר אני פותח את התוכנה היא מבקשת ממני להזמין את חברי , איך אני מוסיף לקוחות / אנשי קשר לווטסאפ ביזנס ? למרות שהם מוגדרים אצלי באנשי הקשר של הנייד.

  1. שלום גיא,

   אני לא בטוח שהבנתי את השאלה אבל אם אתה שואל איך להזמין אנשי קשר בוואטסאפ אז יש לך אייקון של זכוכית מגדלת בתוך האפליקציה. כאשר אתה לוחץ על האייקון אתה יכול לראות את כל אנשי הקשר שיש לך בטלפון ושיש להם וואטסאפ מותקן בטלפון.

   אם תבחר באחד מאנשי הקשר ותשלח לו הודעה אז הוא יופיע בתוך האפליקציה של וואטסאפ תחת החלון של צ’אטים. אם מישהו ישלח לך הודעה אז הוא גם יופיע ברשימה של אנשי הקשר. בגדול בשביל שיופיעו אנשי קשר באפליקציה אתה צריך לשלוח להם הודעה או להיפך.

   אם ניסת לשאול משהו אחר אז תנסה לשאול את זה בניסוח אחר ואני אשתדל לעזור.

   1. הי שוב , הכוונה שלי שיש לי ווטסאפ רגיל בנייד והתקנתי ווטסאפ ביזנס עם מס’ טלפון קווי של העסק באותו הנייד שלי ולאחר שהגדרתי הכל בווטסאפ ביזנס אני מנסה לחפש אנשי קשר או להוסיף והוא לא מוצא , ולשונית צ’טים הוא מראה לי הזמן את חבריך דרך הודעות פייסבוק וכו’ … שאלתי איך אני על אותו נייד מוסיף לווטסאפ ביזנס אנשי קשר קיימים או חדשים ?

    1. היי גיא, לצערי אני לא מכיר את הבעיה הזאת.

     ברגע שאתה מתקין את הוואטסאפ ביזנס הוא אמור לאפשר לך להזמין חברים באותה צורה כמו הוואטסאפ הרגיל וכמובן שאפשר להוסיף גם את החברים במספר של הנייד וגם במספר העסקי.

     אתה יכול לנסות ולעשות מחיקה של נתונים של הוואטסאפ העסקי מתוך הטלפון הנייד ולאחר מכן למחוק את האפליקציה ולנסות להתקין אותה מחדש ולקוות שזה יפתור את הבעיה.

 28. שלום,

  האם ניתן להתקין וואטסאפ עיסקי במחשב בלבד?
  והאם ניתן לעשות זאת עם טלפון בזק קיים לעסק או נייד קיים לעסק? (מספר בלבד ללא מכשיר)

  תודה,

  1. שלום נטע, התייחסתי לנושא הזה באחת התגובות כאן בעמוד.

   לדעתי הדרך הכי טובה להשתמש בוואטסאפ היא באמצעות טלפון נייד. אם את בכל זאת רוצה לנסות להתקין אותו ללא טלפון אז אני חושב שניתן לעשות זאת באמצעות אמולטור בשם BlueStacks.

   את יכולה לצפות בסרטון הדרכה באנגלית שמסביר איך להתקין את וואטסאפ באמצעות התוכנה:
   https://www.youtube.com/watch?v=NYRCrXlgOUY

 29. אחלה מדריך!
  יש אפשרות להוסיף מס׳ משתמשים נוספים לחשבון קיים? (כלומר, שמס׳ אנשים יראו ויוכלו לטפל בהודעות, לדוגמא טכנאים/אנשי מכירות)?

  1. שלום יניב,
   באפליקציית וואטסאפ הרגילה לא ניתן לעשות שימוש בכמה משתמש על אותו חשבון או מספר טלפון.
   זה משהו שאולי אפשרי בעזרת וואטסאפ API ואתה יכול לראות מידע נוסף בעמוד מתחת:
   https://www.whatsapp.com/business/api?lang=he

   ניתן גם לצפות ברשימת ספקים/שותפים רשמיים של פייסבוק שעוסקים בנושא (החברות שמופיעות שם הם מחו”ל ולא מהארץ):
   https://www.facebook.com/business/partner-directory/search?platforms=whatsapp&solution_type=messaging

 30. איך אני מגדירה כמה מנהלים?
  לדוגמה, אני רוצה שכל מחלקת התמיכה תקבל את ההודעות, איך מבצעים זאת?
  תודה

  1. היי שירן, זה לא אפשרי בוואטסאפ הרגיל אבל זה כנראה אפשרי בוואטסאפ ביזנס API.

   עניתי על השאלה הזאת כבר כמה פעמים בתגובות מעל אז את יכולה לעבור עליהם בשביל לצפות בתגובה יותר מפורטת.

   1. תודה רבה על המענה המהיר.
    אכן עברתי על חלק מהתגובות בתחילה ולא נתקלתי בזה ולכן נשלח שוב.
    מצאתי עכשיו משהו רלוונטי לשאלה שלי 🙂

    1. בכיף, ושמח שמצאת

 31. היי!
  תודה רבה על המידע המועיל :))
  לאחר התקנת ווטסאפ ביזנס עם מספר נוסף, על אותו מכשיר- כל לחיצה על קישור הצטרפות לקבוצת ווטסאפ, מצרף אותי אוטומטית לווטסאפ ביזנס…
  רציתי לדעת האם יש אפשרות לשלוט בשיוך הצטרפות?ואיך?כדי שאוכל להחליט האם אני רוצה להצטרף דרך הווטסאפ האישי או דרך הווטסאפ העסקי…

  תודה מראש,
  שיקו

  1. שלום שיקו,
   שאתה משתמש בקישור על מנת לפתוח אפליקציה לפעמים הטלפון מאפשר לך לבחור באפליקציות השונות והוא שואל האם לבצע את הפעולה עם האפליקציה שבחרת “פעם אחת בלבד” או “תמיד”.

   אתה כנראה ביצעת את הפעולה של הצטרפות לקבוצה בוואטסאפ ופתחת את הקישור עם וואטסאפ ביזנס ובחרת באפשרות של “תמיד” לפתוח את הקישור באמצעות וואטסאפ ביזנס ובגלל זה כבר אין לך את האפשרות לבחור בין האופציות השונות. אם הייתי בוחר באפשרות של לפתוח את האפליקציה “פעם אחת בלבד” היית ממשיך לקבל את האפשרויות בחירה בין הוואטסאפ הרגיל וואטסאפ ביזנס.

   בשביל לתקן את הבעיה כנס ל-“הגדרות” בטלפון ושם חפש את האפשרות של “מנהל היישומים”. במנהל היישומים חפש וכנס לאפליקציה של WhatsApp Business ושם תלחץ על הכפתור של “נקה ערכי ברירת מחדל”.

   אחרי שתלחץ על הכפתור זה אמור למחוק את ההגדרות שנשמרו לפתיחת האפליקציה באופן אוטומטי ולאחר מכן אתה אמור לקבל שוב אפשרות בחירה בין 2 האפליקציות של וואטסאפ.

    1. שאלה לשיקו וליוחאי – באיזה מספר נוסף להשתמש על הנייד ?
     אם אני רוצ ה שזה יהיה מס נייד- אני צריך לפנות לחברת התקשורת כדי שתפתח לי ותקשר אותי עם מספר נייד נוסף על הטלפון? ואז כשיתקשרו הלקוחות הם בעצם יתקשרו לנייד הנוסף וגם ישלחו אליו ווטסאפים?

     1. אם אתה פותח מספר טלפון נייד נוסף אז יהיה כבר עדיף לרכוש מכשיר טלפון נייד נוסף ולהתנהל איתו בנפרד מול הלקוחות. המדריך הוא בעיקר להוספת מספר וואטסאפ קווי/עסקי ולא מספר טלפון נייד נוסף.

      לצערי אני לא יודע אם אפשר לפתוח וואטסאפ ביזנס עם מספר נייד נוסף על אותו מכשיר. ואם זה אפשרי אתה כנראה תצטרך טלפון שתומך ב-2 כרטיסי SIM. לדעתי יותר קל יהיה פשוט לרכוש מכשיר טלפון סלולרי נוסף אך ורק לעסק או להתנהל עם מספר טלפון קווי.

      1. תודה. אכן זה פיתרון פשוט. אולי אפילו קל. ( רק שלי, כשכחן כרוני זה יהיה לדאוג עכשיו ל2 מכשירים . עד עכשיו היה אחד בלבד שדאגתי לו ולקיומו.. . ) אבל העיקרון- לא רע בכלל. .
       יש רק בעייה קטנה של כמה מאות לקוחות על הנייד הנכחי וגם פרסומים המזכירים את המספר הנייד הנכחי. ..
       אבל כשיטה זה רעיון לגיטימי אפילו מביא סדר. . אפשר גם לנטוש אותו בשעות הלא פעילות .. קצת מנוחה..

 32. האם יש דרך למנוע את ההודעה האוטומטית הנשלחת לאנשי התפוצה בה רשום “צ’אט זה מתנהל כעת עם חשבון עסקי”. (אין לי בעיה עם זה שרשום לי עסקי כשנכנסים פנימה לפרטי העסק כמובן).
  יצא לי לקבל הודעות כאלו מאנשי קשר שלי ואני לא מעוניינת שאנשי הקשר שלי יקבלו כזו הודעה ככה פתאום מסיבה אישית שלי, האם זה אפשרי להגדיר זאת ולמנוע זאת אם כן כיצד?

  ובכללי, האם כשאני מעדכנת את הפרופיל במידע, האם אנשי הקשר שלי מקבלים התראות כל שהן בדומה לזו שציינתי?

  1. היי חגית, עד כמה שאני יודע אין דרך להסביר את ההודעה של “צ’אט זה מתנהל כעת עם חשבון עסקי” אני חושב שהם עושים את זה בכוונה כדי לנסות לגרום לאנשים לעבור לחשבון עסקי או כדי ליידע אנשים שקיים דבר כזה שנקרא וואטסאפ עסקי.

   ובכללי אלה אם כן מדובר על יצירת סטטוס אני לא חושב שמקבלים התראות על שינויי פרופיל שאת מבצעת בחשבון שלך. לי בכל אופן לא יצא לקבל התראות כאלו.

 33. שלום, אם אני רוצה לפתוח לעסק של בעלי וואטסאפ עסקי האם בשלבי ההגדרה אני צריכה את הנייד שלו פיזית או שאני יכולה להתקין את זה בנייד שלי ואז להוריד גם אצלו את האפליקציה?

  1. היי תמר, אם אתה מתכוונת להתקנת וואטסאפ עסקי עם מספר טלפון קווי אני חושב שאת יכולה גם לבצע את ההתקנה בטלפון שלך ואז לנסות ולהתקין את זה שוב על הטלפון שלו.

   לדעתי עדיף להימנע מלעשות את זה כדי להימנע מבעיות של יבוא נתונים שזה יכול לגרום ואם הוא הולך להיות מי שישתמש באפליקציה עדיף לחכות ולהתקין את זה על הטלפון שלו.

 34. שלום וברכה,
  נהנתי מאד ממהדרכה הברורה והיעילה.

  1. אני רוצה לוודא, האם ניתן לפתוח חשבון וואצאפ עסקי (עם קו טלפון) בנוסף לוואצאפ הרגיל במכשיר אחד?

  2, אני מבינה שמספר אנשי הקשר מוגבל ל256 אנשי קשר. מה ניתן לעשות אם יש לי מספר גדול יותר של אנשי קשר?

  1. שלום ותודה על המחמאות,

   1) חיובי, את בעצם מתקינה בנוסף לוואטסאפ הרגיל גם וואטסאפ עסקי וההתנהלות שלך בוואטסאפ הרגיל היא מול אנשי הקשר הרגילים בזמן שההתנהלות מול הלקוחות היא באפליקציית וואטסאפ עסקי ועם המספר הטלפון הקווי.

   2) המגבלה של אנשי הקשר היא רק לרשימות תפוצה ולא להתנהלות רגילה מול אנשי קשר. את יכולה להוסיף יותר מ-256 אנשי קשר את פשוט לא יכולה ליצור רשימת תפוצה ולשלוח הודעת ליותר מ-256 אנשי קשר בו זמנית.

   1. שוב אני מקשה; האם כשהגדרתי את הווטס אפ העיסקי עם מספר קווי – כל הפעילות מתרחשת וזורמת לטלפון הנייד שלי . ומה קורה עם שיחות הטלפון של הלקוחות שמצלצלים אלי? מבחינתם הם רואים את הנייד שלי?

    1. היי, המספר העסקי/קווי ממשיך לעבוד באופן רגיל.

     אם מישהו שולח לך הודעה למספר וואטסאפ עסקי הוא רואה אך ורק את המספר העסקי (בוואטסאפ) ולא את הטלפון הנייד.

     מעבר להתנהלות בוואטסאפ מספר הטלפון ממשיך לעבוד רגיל ואין שום הבדל בניהול שלו כך שאם מישהו מתקשר למספר העסקי הוא מגיע למספר העסקי ולא לנייד.

     אם אתה מבצע הפנייה של המספר הקווי לנייד אז מרבית האנשים יראו רק את המספר הקווי ולא את הנייד.

     בלי קשר לוואטסאפ אני חושב שיש אפליקציות של זיהוי מספרי טלפון והם מאפשרות לראות את המספר הנייד ולא רק את הקווי אבל במרבית המקרים בלי שימוש באפליקציות זיהוי מי שמתקשר יראה רק את המספר הקווי.

 35. תודה על המענה המהיר.

  אם הוספתי יותר מ256 אנשי קשר האם ישנה אפשרות לשלוח לכולם בו זמנית את ההודעה?
  האם אפשר לפתוח 2 רשימות תפוצה?
  לדוגמא במערכת החינוך..

  1. קיימת אפשרות לפתוח 2 רשימות תפוצה ולשלוח את זה ליותר מ-256 אנשים בו זמנית אבל אני חושב שברגע שעושים את זה באופן מוגזם יש סיכוי שוואטסאפ יחסמו לך את החשבון אז זה לא משהו שהייתי ממליץ לעשות.

 36. אני מנסה לחבר אץ הטלפון הקווי של העסק שלנו , אבל לא מגיעה שום שיחה לקוד אימות(הקו בטוח זמין והמספר מוזן נכון)
  יכול להיות שזה בגלל שיש מערכת לניתוב שיחות? מה אפשר לעשות כדי לפתור את זה?
  אנחנו רוצים אפשרות להתחבר כמה אנשים בכמה מחשבים שונים לווצאפ ועם סים רגיל זה לא עובד.
  תודה!

  1. היי אורן,

   בקשר לנתב שיחות אני לא בטוח בזה ב-100% אבל סביר להניח שזאת הבעיה. אם זה אפשרי תבטלו את הניתוב ותנסו שוב.

   בקשר להתחברות עם כמה מחשבים במקביל זה לא אפשרי בוואטסאפ העסקי תבדוק את הנושא של וואטסאפ API והתייחסתי לזה כמה פעמים כאן בתגובות מעל.

   1. שלום יוחאי.
    מנסיון אישי של לפני שבוע בלבד:
    במערכת בעלת מרכזיה, יש להתקשר ל׳בזק׳ (במקרה שלי, זו מרכזיה שלהם). לבקש מהם לנתב את כל השיחות הנכנסות לשלוחה אחרת מזו אליה מחוברת המרכזיה, ברגע זה הופך הקו להיות כמו כל קו טלפון פשוט. הנציג נשאר איתך על הקו למשך שניות ספורות, אתה שולח לוואטסאפ את הקשת ההתחברות, מקבל קוד אימות טלפוני, מזין אותו במכשיר הנייד ומבקש מנציג חברת הטלפונים להחזיר את המצב לקדמותו.
    כל התהליך אורך פחות מדקה.
    מקוה שסייעתי.

 37. אנחנו שלושה בעסק.
  האם ניתן להתקין את הווטסאפ ביזנס שפתחנו על מספר קווי בכמה מכשירים?

  1. אם מדובר על מספר זהה אז אפשר להתקין את זה על טלפון אחד ועל מחשב אחד באמצעות הוואטסאפ ביזנס הרגיל. יש לך גם את האופציה לנסות ולבדוק את וואטסאפ API.

   אני על השאלה הזאת כבר כמה פעמים בתגובות למעלה אז תעבור על התגובות בשביל תשובה יותר מפורטת.

 38. יוחאי שלום
  חוזר על שאלתי . הווטס מיועד לתקשורת כתובה ותמונות/ קבצים/ סרטונים. הטלפון הנייד לשיחות עם אותם הלקוחות. כלומר אני מעוניין שהם יתקשרו אלי לאותו הנייד בו הווטס אפ מותקן. איך אני משאיר אותם עם מספר נייד שאליו התקשרו . לא רואה התועלת של שימוש שלהם בטל הקווי?

  מה לגבי הפיתרון שהזכרתי של 2 מספרים ע”ג הנייד ושאחד מהם ישמש לווטס אפ העיסקי? .

  רוב תודות. תשובה אחת ברורה תספק כמובן .
  דב

  1. היי דב,

   עניתי לך על השאלה בתגובות הקודמות שלך. זה או לרכוש 2 מספרים ניידים ולהתנהל עם כל מספר בנפרד (אחד למשפחה ואחד לצד העסקי) או להשתמש במספר טלפון קווי שכל מה שהוא עושה זה להפנות את השיחה אליך לנייד והוא משמש גם כמספר עבור וואטסאפ עסקי.

   לדעתי זה נראה גם קצת יותר מקצועי שלעסק יש מספר טלפון קווי ולא מספר נייד אז אני חושב שזאת האופציה העדיפה על פני 2 מספרי טלפון ניידים.

   1. רק שאלה בעניין ווטס אפ הקווי. לקוחות חדשים שאינם מורגלים לשלוח תקשורת ווטס אפ ( שגם ככה קשה להם – בני גיל הזהב ופנסיונרים) לא מסוגלים לתפוס משלוח מסרים בווטס אפ לטל קווי . כלומר אני אצטרך ליזום איתם את השיחות וההודעות כדי שהמספר שלי יופיע.. אצלם . כנותן השירות .
    ועוד אם הם יתקשרו לנייח זה יעבור לנייד האם אני אראה את השיחה כמזוהה גם במצב שבו יש העברת שיחות? ..
    אם אוכל לשלוח להם הודעות ווטס אפ מהנייד כי המספר שלהם , כולל ניידים מזוהה והם ירשמו את המספר אצלם וישלחו הודעות לנייח . אז נראה לי שזה סוג של פתרון. סביר.

    1. כן, אתה תראה את המספר הישיר שלהם ותוכל לשלוח הודעות למרות שיש הפניית שיחה והם יוכלו לשלוח הודעה למספר הקווי בוואטסאפ שזה המספר שהם ישמרו בנייד.

 39. תודה רבה על המידע, עוזר מאוד!
  יש לי עסק עם מספר פלאפון נפרד רק לעבודה. מספר עובדים לוקחים הזמנות מהלקוחות מאותו מכשיר טלפון. האם אפשרי להתקין וואסטאפ ביזנס של אותו חשבון במספר מכשירים סלולריים שונים (בערך 3) על מנת שמספר עובדים יהיו חשופים לכל ההודעות בו זמנית ויועלו לעבוד במקביל על ההזמנות שמתקבלות בוואטסאפ של העסק?
  (אין לי אפשרות להכניס מחשבים לחנות, רק פלאפונים).

  1. היי הדר, אני לא חושב שזה אפשרי.
   אם אין אפשרות להכניס מחשב לחנות אז אני חושב שהאופציה היחידה היא להמשיך במצב הקיים.

 40. היי,
  המדריך מאוד מפורט ומוסבר בצורה יפה אבל אני רוצה ליצור את הוואטסאפ ביזניס עם המספר הנייד הפרטי שלי ולעשות הפרדה בין העיסקי לפרטי איך עושים את זה?

  1. היי, אתה יכול אולי לעשות תווית שונה ללקוחות ותווית שונה לאנשי הקשר הרגילים אבל זאת לא צורת עבודה יעילה.

   הדרך היחידה להפריד בין וואטסאפ עסקי לפרטי באופן יעיל זה באמצעות מספר נוסף.

 41. אני מנסה להבין האם בווצאפ העסקי יש אפשרות לניתוב שיחות.
  כלומר שכל פונה מקבל הודעת ווצאפ עם כמה אפשרויות ושולח בתשובה את המספר הסידורי של האפשרות המתאימה לו, כתוצאה מזה הוא מקבל אוטומטית רשימה של אפשרויות נוספות, ובסופו של דבר הוא מקבל מענה מדוייק, או אפשרות לשלוח הודעה שתגיע ישירות לאדם הרלוונטי מתוך העובדים בעסק שלי.
  ראיתי מערכת כזו ב-ACE, ורציתי להבין איך מייצרים כזו בעסק שלי.
  תודה

  1. היי חיים, מה שאתה מתאר זה לא משהו שאפשר לעשות עם אפליקציית וואטסאפ ביזנס הרגילה אבל זה משהו שאפשר לעשות באמצעות וואטסאפ API.

   תעבור שוב על המדריך יש שם אזכור על הנושא של וואטסאפ API.

 42. שלום,

  רציתי לדעת כיצד אני הופך את החשבון העסקי לרשמי.

  כרגע שאני שולח הודעה למישהו חדש, אז לא מופיע שם החברה אלא רק מספר הטלפון.

  כיצד אפשר לשנות זאת?

  תודה רבה!

  1. היי, עד כמה שאני יודע אין לך אפשרות לשנות את מה שתיארת.

   אם מישהו מוסיף אותך אז מה שמופיע זה מספר הטלפון. מספר הטלפון משתנה רק אם הוא מוסיף אותך כאיש קשר שמור בטלפון והשם שיופיע זה השם שהוא בחר לאיש הקשר.

 43. שלום ותודה.
  ב WB האם שותפים יכולים להשתמש באותו חשבון בשני פלאפונים שונים?
  לי ולאשתי יש חנות בגדים, הורדתי את WB לפלאפון שלי והתקנתי את המספר הנייח של החנות. וגם פתחתי את החשובן במחשב שבחנות.
  אך כשהורדתי לאשתי את WB ונכנסתי לאותו חשבון – זה יצא אוטומטית מהחשבון שלי וכל ההיסטוריה נמחקה.
  השאלה היא כנ”ל, האם זה אפשרי לעבוד משני מכשירים במקביל?
  ניסיתי לשלוח לWB שאלה זאת ולא קיבלתי מענה…

  1. שלום צחי,
   1) לא ניתן להתקין את החשבון על יותר מפלאפון אחד.
   2) במבחינת התנהלות מ-2 מכשירים במקביל זה אפשרי על טלפון אחד ועל מחשב אחד ואם אתה מחפש משהו יותר מתקדם תבדוק את הנושא של וואטסאפ API
   עניתי על השאלות האלו כבר כמה פעמים בעמוד אז לתשובה יותר מפורטת תעבור התגובות מעל

 44. מאמר מצויין ותודה רבה.
  שאלה יש לי מספר עובדים האם אפשר על אותו מספר קווי לפתוח כמה ווצאפים עסקיים שיגיעו למספרים סלולריים וטלפונים שונים ?

  האם אתה מלווה חברות בהקמת ווצאפ עסקי- אם כן אשמח שתיצור קשר

  תודה

  1. היי יעל,
   זה לא אפשרי באפליקציית וואטסאפ העסקית אבל זה אולי אפשרי באמצעות וואטסאפ API (תעשי חיפוש על המושג בעמוד עניתי על השאלה הזאת הרבה פעמים).

   בקשר לשאלה השנייה, לצערי אני לא עוסק בתחום של וואטסאפ עסקי ולא אוכל לסייע.
   שיהיה בהצלחה

 45. תודה על הסרטונים,מאד עוזרים להבין
  האם ניתן לקבל את הודעות הוואטסאפ בחברה לכמה מחשבים?
  תודה מראש
  אביטל

  1. היי אביטל,
   עניתי על השאלה הזאת בערך 10 פעמים בעמוד.
   בקצרה התשובה היא לא באמצעות וואטסאפ ביזנס הרגיל ואת יכולה לעבור על התגובות לתשובה יותר מפורטת.

 46. יש לי וואטסאפ ביזנס שיושב על מספרמ נייח
  אני רוצה להעביר למכשיר אחר עם אותו מספר אך וואטסאפ לא מצליח לאמת.
  הוא רושם לי כך:
  עברת את מספר הניסיונות האפשרי.ודא עם ספק הסלולר שלך שאתה יכול לקבל אסמס ושיחות.
  המתן לשליחת קוד חדש.נסה שוב לאחר שניה אחת.

  כל זה זה כותב לי מה עושים???

  1. היי יהודה, לאחר מספר ניסיונות מסוים וואטסאפ חוסמים לך את האפשרות להרשמה לפעמים זה לכמה שעות, לפעמים זה יכול לקחת יום ולפעמים גם יותר ובמקרי קיצון הם חוסמים את החשבון לגמרי אז רצוי להימנע משימוש מוגזם של ניסיונות אימות.

   אחרי שיכית את הזמן שצריך לחכות תנסה לאמת את המספר שוב. האימות של מספר נייח מתבצע עם חיוג והודעה קולית בטלפון אז תוודא שברגע שמתקשרים אין משהו שחוסם את השיחה ושיש לך את היכולת לקבל את הקוד הקוד ותכניס אותו לטלפון. כל עוד אתה לא מנסה להשתמש בוואטסאפ ב-2 מכשירים שונים זה אמור לעבוד.

 47. היי,
  ניסיתי להתקין וואטסאפ ביזנס ולחבר אותו למספר קווי של הסניף. כנראה שהיו יותר מידי נסיונות אימות וכעת הוא לא מציג לי את האפשרות של “תתקשר אלי” לטובת אימות מספר הסניף.
  איך ניתן להתגבר על הבעיה בכדי להשלים את תהליך ההתקנה?
  תודה מראש

  1. היי רותם, בדרך כלל אחרי מספר ניסיונות אימות רבים מידי וואטסאפ חוסמים את היכולת להירשם לכמה שעות ולפעמים גם ליום שלם.

   תנסי לחכות ולראות אולי אם לאחר 24 שעות היכולת להתקשר שוב חוזרת. אם עברת גם את החסימה של היום ועדיין אין לך אפשרות להתקשר אז לצערי אין לי תשובה עבורך כי אף פעם לא הגעתי למצב שהמספר נחסם באופן מוחלט (אבל אני מאמין שוואטסאפ יכולים לחסום מספר לגמרי במצב של ריבוי ניסיונות).

 48. שבוע טוב ,
  האם אפשרי ליצור קישור ע”מ לשלוח לאנשי קשר יחד עם הודעה בכדי שיצטרפו לבד לרשימת תפוצה ?

  1. היי, אני לא חושב שיש קישור להוספת אנשים לרשימת תפוצה כי מי שמרכיב את רשימת התפוצה בוואטסאפ זאת את.

   בקבוצות אני זוכר שקיימת איזושהי אפשרות ליצור קישור דרך ההגדרות אבל אני לא יודע אם זה קיים גם ברשימת תפוצה. תנסי לשחק עם ההגדרות של רשימת התפוצה ותראי אם יש שם אופציה ליצירת קישור.

 49. היי יוחאי,
  מאמר מושלם תודה רבה
  יש לי שאלה לגבי הוואטסאפ ביזניס
  אם הגדרתי אותו על הטלפון הקווי
  בכמה מכשירי סלולאר אני יוכל לפתוח את האפליקציה? , האם ל5 אנשים במקביל זה אפשרי ?

 50. יוחאי שלום

  אין מילים. תבורך על מתנות החינם שאתה מעניק לציבור בנועם ובסבלנות רבה.

  שתי שאלות לי אליך, והפעם לשם גיוון, הן אינן עוסקות במסר המחשבים שניתן לחבר לחשבון אחד. (-:

  1. אני רוצה להטמיע בדף הפייסבוק העסקי את אפשרות התיקשור אתנו באמצעות וואטסאפ. לפני זמן מה הבנתי מצפיה במדריך שלך או אחר, שבצד ימין אמורה להופיע המילה וואטסאפ ושם עלי להכניס את מספר הטלפון הקווי וכדו׳. הבעיה, שמילה זו אינה מופיעה. לכל אורך הטור הימני, הדבר הכי קרוב לכך הינה המילה ׳אינסטגרם׳. מה קורה לדעתך?

  2. ה׳קטלוג׳ בוואטסאפ, איננו קטלוג אמיתי. נכון? כלומר, זה לא קובץ PDF מצורף שכל אחד יכול לעלעל בו, אלא שורת תמונות בזו אחר זו. כשאני רוצה להוסיף מלל לכל תמונה, זה בעצם אמור להופיע בגוף התמונה ולא כמלל נלווה שאני מוסיף תחתיה. אכן?
  אגב, הקטלוג מכיל רק תמונות או גם סרטונים?

  3. איפה אני שם קישור מהוואטסאפ לערוץ היוטיוב שלנו? זתומרת, אם אדם צופה בתמונה בקטלוג, חשוב לי שידע כי קיים גם סרטון בנושא.

  שוב תודה רבה רבה
  דוד

  1. שלום דוד, תודה על המילים החמות.
   אני אנסה לעזור עד כמה שאני מבין את השאלות.

   1) קיימת היום אפשרות להוסיף כפתור וואטסאפ בפייסבוק במקום הכפתור טלפון. הכפתור מופיע מתחת לתמונת הנושא. במדריך הבא יש התייחסות לנושא של הוספת/עריכה של כפתור יצירת קשר ובמקום כפתור של טלפון אתה בוחר בכפתור וואטסאפ וזה יאפשר לתקשר איתך באמצעות וואטסאפ מתוך הפייסבוק עסקי.
   https://www.yydevelopment.co.il/facebook-business-page/

   2) לא יצא לי לנסות את הקטלוג של וואטסאפ אז כרגע הידע שלך בנושא יותר גדול משלי ואין לי תשובה על כך.

   3) מבדיקה מהירה של הקטלוג, כשאתה בוחר הוספה של פריט יש לך את היכולת להוסיף מתחת לשם הפריט והמחיר “שדות נוספים” (צריך ללחוץ על הכפתור של שדות נוספים). באפשרויות החדשות שיפתחו לאחר לחיצה על שדות נוספים תוכל אולי להוסיף את הקישור לסרטון תחת השדה של קישור או השדה של תיאור.

   1. שלום שוב ותודה על המענה הסופר מהיר.

    אתה מתכוון לשורה הכחולה בה כתוב ״שלח הודעה״ אותה ניתן להחליף ל״צור קשר״ המוביל לאתר האינטרנט וכדו׳?
    הפכתי את כל האופציות שם. אין זכר למילה וואטסאפ. מה עושים?

    1. היי כן ניתן להחליף את הכפתור הכחול לשיחת טלפון, כפתור וואטסאפ וכו’…
     אלו האפשרויות שמופיעות לי תחת יצירת קשר. יכול להיות שחלק מהאפשרויות נפתחות רק אחרי שהעמוד מקבל מספר לייקים מסויים או אחרי שהוא צובר וותק.
     הוספת כפתור וואטסאפ בפייסבוק

     1. למדנו משו.
      אצלי חסרה בדיוק השורה הזו של הוואטסאפ.
      יתכן, כדבריך, שזוכה לזה רק מי שיש לו הרבה לייקים או וותק עשיר.
      יתכן אולי שזה קשור למראה חדש או הישן של פייסבוק? לא נראה לי.
      ואולי זה קשור לוותק של הוואטסאפ העסקי?

      בכל מקרה, חבל, אך כרגע אין לי את היכולת לקשר ביניהם.

      1. אם הייתי צריך לנחש הייתי אומר שזה כמות הלייקים שיש לעמוד.
       אני חושב שיש כל מיני אפשרויות שנפתחות ברגע שיש לעמוד 100 לייקים אבל אני לא סגור על זה.

     2. עברנו את ה-100 כבר מזמן.
      אתגר מעניין. נראה מה יקרה.

 51. היי יוחאי,
  תודה על המדריך המפורט.
  במשרד שלנו יש מענה שמפנה לשלוחות, כלומר מי שמתקשר מופנה להקיש על מספר כדי להגיע לשלוחה המבוקשת. זה אומר שהטלפון של האימות לא מגיע אלינו, האם יש דרך לעקוף את זה?
  תודה מראש,
  אסף.

  1. היי אסף, תנסה לעשות חיפוש על תגובה של דוד כאן בעמוד.

   הוא פירט באופן מפורט איך הוא עשה את זה. בגדול מה שצריך לעשות זה או לבטל את השלוחה באופן זמני או לנתב את כל השיחות של הקו למספר אחר עד אימות החשבון ולאחר מכן להחזיר את הכל למצב הרגיל.

 52. ב”ה תודה רבה על הסרטון.
  אז התקנתי ווטסאפ במחשב עם המספר הקווי של הבית.
  איך אני מכניסה לשם אנשי קשר?
  איני מעוניינת בכל אנשי הקשר מהנייד שיהיו בווטסאפ הביתי, אלא רק בכמה ספציפיים

  1. היי מילי,

   אם את מנהלת את המספר בטלפון הנייד אז פשוט את צריכה להיכנס לוואטסאפ העסקי ללחוץ על האייקון של החיפוש (זכוכית מגדלת) ולשלוח לאותו אדם שאת רוצה להוסיף הודעה.

   לאחר שאת שולחת הודעה הוא יישמר באנשי הקשר בוואטסאפ העסקי. אם איש הקשר לא קיים בטלפון שבו מותקנת התוכנה של וואטסאפ ביזנס אז קודם תוספי כאיש קשר לנייד ורק לאחר מכן תעשי חיפוש עליו בוואטסאפ.

 53. שלום,
  התקנתי את העסקי וכל אנשי הקשר שלי לא נמצאים, רק קבוצות. כיצד ניתן לראות את אנשי הקשר?
  דבר נוסף, ברצוני לחזור לוואטסאפ הרגיל, האם זה אפשרי?
  תודה

  1. היי אלנתן,

   אם שידרגת את הוואטסאפ הרגיל לוואטסאפ עסקי (אותו מספר טלפון) אז כל אנשי הקשר אמורים להופיע בוואטסאפ העסקי, אם זה לא עובד כנראה משהו התפקשש בדרך מסיבה מסוימת ואתה תצטרך לצבור את אנשי הקשר מחדש.

   זאת אומרת שאיש קשר יופיע רק לאחר ששלחת לו הודעה או לאחר שהוא שלח לך הודעה.

   מבחינת מעבר של וואטסאפ ביזנס לוואטסאפ רגיל אז עד כמה שאני יודע אלא אם כן זה השתנתה אם אתה חוזר לוואטסאפ הרגיל זה מוחק את כל אנשי הקשר וההיסטוריה של התוכנה (לא מומלץ).

   1. תודה יוחאי,
    הסתדר עניין אנשי הקשר, רק שהיסטוריי השיחות לא קיימת. יש דרך לשחזר אותם?
    תודה

    1. היי אלנתן, שוב זה אמור להופיע באופן אוטומטי לאחר ההתקנה אז אם זה לא מופיע אני לא יודע מה אפשר לעשות.
     תחזיק אצבעות שאולי זה יסתדר כמו העניין של אנשי הקשר.

 54. תודה רבה על המדריך, הוא נהדר ועזר לי ממש!

  אשמח לשאול שאלה, מקווה שרלוונטית.

  יש דרך לשלוט בסדר המוצרים בקטלוג, בכל פעם שמוצר מתעדכן בקטלוג בכל סעיף המוצר קופץ לראש הרשימה, זה מאוד מקשה לנהל קטלוג שיש מאות מוצרים.

  האם יש פתרון לזה?

  1. שלום דניאל,

   אני לא חושב שיש הרבה אנשים שעושים שימוש באפשרות של קטלוג מוצרים בוואטסאפ ובגלל זה היכולת להוסיף ולשלוט במוצרים של הקטלוג מאוד בסיסית ולא מפותחת.

   ממה שראיתי לא מצאתי אפשרות לשלוט בסדר של המוצרים בקטלוג. נכון לעכשיו האפשרויות הקיימות הם להוסיף, לערוך ולמחוק מוצרים. יכול להיות שבעתיד הם קצת ישפרו את יכולת העריכה אבל כרגע זה מה שיש.

 55. תודה רבה על מדריך כל כך מפורט ומברור. כל הכבוד על העזרה הנפלאה שאתה מגיש לנו.
  יש לי שאלה, אולי יספסתי למעלה , אבל בכל זאת. איך מונעת שההודעות מהווטצאפ הפרטי לא יעברו לעיסקי. כי הם עברו….
  חןחן
  מיכל ש.

  1. שלום מיכל, יכול להיות שפתחת את הוואטסאפ העסקי על אותו מספר טלפון נייד?

   על מנת לבצע הפרדה בין הוואטסאפ העסקי לבין הוואטסאפ של הטלפון הנייד יש לפתוח את החשבון העסקי על מספר טלפון קווי. בסרטון הסברתי כיצד לעשות את זה על טלפון קווי ולא על אותו מספר של הטלפון הנייד.

   ברגע שאת עוברת לוואטסאפ עסקי עם אותו מספר טלפון אז זה מעביר גם את אנשי הקשר. הבעיה היא שלחזור מוואטסאפ עסקי לרגיל יכול להיות מעט מורכב אם תצטרכי לעשות זאת (אלה אם כן התהליך השתנה).

   1. תודה תודה על התשובה המהירה.
    את העיסקי עשיתי על קווי וגם קיבלתי אלי קוד אימות. אז איך אני מעלימה את שיחות הפרטי מהעיסקי?

    1. איזה הודעות מופיעות לך בוואטסאפ העסקי? אותם הודעות שמופיעות גם בוואטסאפ הרגיל?

     במידה ומדובר על הודעות שלא קשורות אלייך ולא אל הוואטסאפ הרגיל אז אולי משהו פתח בעבר וואטסאפ עסקי על המספר שלח וצבר את ההיסטוריה הזאת.

     את יכולה לנסות ולהיכנס לוואטסאפ העסקי לבחור אדם אחד ולמחוק אותו, אם תראי שזה לא משפיע על הוואטסאפ הרגיל תסמני את כל אנשי הקשר בתוך וואטסאפ ביזנס ותמחקי את כולם בבת אחת.

     1. תשובתי היא כן לשאלתך הראשוה בתשובתך.
      מה שמופיע בעיסקי זה כל ההודעות שאי רואה בפרטי. ממש חופף.
      היתר לא רלוונטי.
      מתסכל.

 56. נתקלתי באותה בעיה.
  יש לי וואצאפ רגיל על המספר של הצפון ועיסקי על המספר של הנייח של העסק.
  וכשאני מפרסם סטטוס העיסקי אף אחד לא רואה את זה.
  (גם אני בואצאפ הרגיל שלי לא רואה את זה)

  1. היי, אפשר לראות סטטוסים רק אם נכנסים ללשונים של סטטוסים בתוכנה של וואטסאפ.

   כאשר שולחים וואטסאפ אף אחד לא מקבל על זה הודעה ככה שהתנהגות שתוארה זאת הצורה שבה סטטוסים בוואטסאפ עובדים.

   אם את רוצה להיכנס לסטטוסים בוואטסאפ אז תוכלי לראות בתפריט העליון של וואטסאפ שיש את האפשרות של סטטוסים ושם יש את הסטטוסים שפורסמו ב-24 שעות האחרונות.

 57. הי יש לי שאלה נא עזרתכם. פתחתי וואטסאפ עסקי וחזרתי לפרטי. כל פעם שאני שולחת הודעה הנמען אז מופיעה הודעה
  חשבון עסקי זה רשום כחשבון רגיל
  איך מסירים הודעה זו? תודה רבה

  1. היי, עד כמה שאני יודע אי אפשר לשלוט בהצגה או בהסתרה של ההודעה הזאת.

   אני לא בטוח מתי זה מופיע או למה אבל גם בחשבון וואטסאפ ביזנס מופיעה הודעה דומה ואני חושב שזה משהו שקורה באופן אוטומטי בתוך וואטסאפ בעיקר כאשר את מדברת עם אנשים בפעם הראשונה.

   1. כשאני לוחצת בפייסבוק לערוך את הלחצן ומנסה להכניס את הטלפון הקווי מכניסה קוד שנשלח אלי להכנסה בפייסבוק והוא כותב שגיאה.
    מה עושים.

 58. היי יוחאי,
  יש לי כמה שאלות:

  1. האם יש אפשרות לפתוח קבוצה שחבריה מוסתרים ? (שלקוח אחד לא יכול לראות אחר) אם לא קבוצה אז האם יש פתרון אחר לצורך זה ?

  2. האם ניתן לחסום תגובות מכולם? (סוג השירות שלנו מצריך חסימת תקשורת ישירה מהלקוח)

  3. האם יש דרך לחסום אפשרות העברת ההודעות ? (שלקוח לא יוכל להעביר הודעה שקיבל ממני ?

  4. האם ניתן לשלוח הודעות קוליות/סרטונים?

  תודה רבה , יום טוב!

  1. שלום ליהי

   1) אני לא חושב שזה אפשרי בקבוצה. זה אפשרי אולי ברשימת תפוצה אבל יש לזה חסרונות (תקראי את החלק על רשימות תפוצה לוואטסאפ בעמוד).

   2) אם מדובר בקבוצה אז יש אפשרות בהגדרות לחסום הודעות של חברי הקבוצה שהם לא מנהלים.

   3) לא חושב שזה אפשרי

   4) השליחה היא זהה לשליחה של הודעה רגילה. אז כל מה שאת יכולה לשלוח לאיש קשר רגיל תוכלו גם לשלוח בקבוצה או ברשימת תפוצה

   בהצלחה

 59. שלום יוחאי ותודה רבה על מאמר מפורט וטוב.
  שאלה : לאחר שיצרתי את הווצאפ העסקי על הטלפון הקווי , עכשיו אני מנסה לערוך את כפתור הוצאפ בדף הפייסבוק שלי וזה שולח לי קוד לאחר שאני מכניסה את מס הטלפון הקווי אבל כותב לי לאחר הכנסת הקוד שארעה שגיאה ואין אפשרות, מה עושים?

  1. היי אפרת, לצערי אני לא מכיר את הבעיה.
   זה גם יכול להיות באג בפייסבוק אז אולי תנסי שוב בעוד כמה ימים בתקווה שזה יפתר.

 60. יוחאי שלום,

  אחלה מדריך, מפורט וברור.
  אני מבקש לברר האם ניתן להתקין על מחשב Whatsapp web עם מספר קווי?
  אני לא רוצה להיות תלוי בטלפון הנייד בגלל בעיות קליטה ורוצה להימנע מאמולטורים.
  תודה

  1. היי אבי,
   עד כמה שידוע לי ללא טלפון נייד האופציה היחידה היא אמולטורים, לא חושב שיש דרך אחרת לעשות את זה ללא אמולטור.

 61. אני רוצה להתקין וואצאפ על המחשב ואין לי טלפון חכם, אם מישהו יוכל להדריך אותי, איך עושים זאת, אשמח מאד
  בתודה מראש!

 62. ברצוני לדעת איך ניתן לאפשר למסר עובדים להגיב תחת הוואטספ העסקי שלי

כתיבת תגובה

מלאו את כל השדות על מנת להשאיר תגובה (האימייל שלכם לא יוצג באתר).

כלי נגישות