עדיין לא חברים שלנו ביוטיוב ובפייסבוק? :( חבל בדרך כלל אנחנו ממש נחמדים:

בונה אתרים » שכפול עמודים באתר וורדפרס

שכפול עמודים באתר וורדפרס

נכתב ע"י יוחאי ירמיהו

בשנים האחרונות אחד הדברים שהכי חשובים לי בעסק זה שיפור תהליכים וביצוע פעולות בצורה המהירה ביותר שאפשר. נכון להיום בכל פרויקט של בניית אתר בוורדפרס אני מתחיל לנסות ולחפש את הדרכים שיהפכו את העבודה שלי להכי מהירה ויעילה שאפשר.

יש לי היום כמה עשרות אתרים וכדי לשמור על הקידום שלהם בגוגל בעת יצירת עמודים בוורדפרס או בעת יצירת פוסטים לבלוג מצאתי שאחד הכלים שמקצרים לי את הזמן באופן הטוב ביותר זה היכולת לשכפל עמודים ובמדריך הבא אלמד אתכם איך לשכפל עמודים בוורדפרס וגם איך להעתיק עמודים שלמים באלמנטור.

כל הדרכים לשכפול עמודים בוורדפרס באמצעות תוסף ובאמצעות אלמנטור

 איך לשכפל עמוד באתר וורדפרס (כולל שכפול עמודים באלמנטור)  co.il או com

איך לבנות אתר בחינם בשעה וחצי?

יש לי הצעה מעניינת עבורך, יצרתי הדרכה מלאה של למעלה משעה וחצי שתלמד אותך איך לבנות אתר מ-0 בחינם כולל רכישת אחסון ודומיין. נשמע מעניין? אשמח לשלוח לך אותה למייל.

שכפול עמודים שלמים בוורדפרס באמצעות תוסף

הדרך הקלה ביותר לשכפול עמודים בוורדפרס היא על ידי שימוש בתוסף Yoast Duplicate Post. מדובר על תוסף מבית יוסט ולמי שלא מכיר אותם מדובר על אחד התוספים המובילים בעולם לקידום אתרי וורדפרס בגוגל.

לאחר התקנת התוסף באתר תוכלו לראות שברגע שאתם נכנסים אל עמוד באתר יופיע לכם בתפריט הניווט העליון של העמוד כפתור חדש מאפשר לבצע שכפול של פוסט או שכפול של עמוד.

שכפול עמוד/פוסט באלמנטור

לאחר לחיצה על הכפתור של שכפול פוסט/עמוד התוסף יעביר אתכם באופן אוטומטי לעמוד חדש ויכתוב שהעמוד הועתק ועליכם יהיה לשנות את כל התוכן של העמוד לתוכן החדש. הפרמטרים שאתם רוצים לשנות לאחר העתקת עמוד הם הפרמטרים הבאים:

  1. יש לשנות את הכותרת של העמוד לכותרת חדשה
  2. יש לשנות את מבנה ה-URL של העמוד ועדיף להגדיר כתובת URL באנגלית.
  3. אם מדובר על פוסט של בלוג ואתם מגדירים תמונה לפוסטים אז רצוי להעלות תמונה חדשה (ותעשו גם אופטימיזציה לתמונה בשביל שיפור מהירות אתר).
  4. לאחר מכן אם מותקן באתר שלכם התוסף יוסט SEO יש לעדכן את הכותרת מטא וגם את התיאור שמוגדרים לעמוד (התוסף ישכפל גם את הנתונים של העמוד הקודם).
  5. השלב האחרון הוא כתיבת תוכן לעמוד החדש אתם רוצים ליצור. אפשר ליצור את התוכן מחדש או לערוך את העמוד הישן לפי מה שיותר נוח ומהיר.

שכפול/העתקת עמודים באלמנטור

כן, כן אלמנטור הפך להיות תוסף כל פופולרי שהוא הולך לקבל 2 פסקאות במדריך. התחום של בניית אתרים באלמנטור התפתח באופן מטורף בשנים האחרונות מהסיבה הפשוטה שמדובר על תוסף שכל כך נוח לשימוש.

אני באופן אישי מכיר 2 דרכים לשכפל תוכן או עמודים באלמנטור והדרך הראשונה תהיה על ידי העתקה של כל התוכן של העמוד לעמוד חדש.

אז בשונה מהסעיף הקודם שבו התוסף של יוסט יצר עבורנו את כל העמוד ואנחנו היינו צריכים לעדכן את הכתובת, הכותרת ושאר הנתונים באתר, בשיטה הזאת אנחנו ניצור את העמוד בעצמנו ופשוט נעתיק את תוכן העמוד כדי לחסוך את הזמן של ליצור אותו מחדש ובמקום אנחנו נוכל רק לערוך אותו.

אז מה שאתם צריכים לעשות זה ליצור עמוד חדש ולהיכנס לעריכה שלו באמצעות אלמנטור. לאחר מכן יש לפתוח גם את עמוד העריכה של אלמנטור בעמוד שאתם רוצים להעתיק/לשכפל ויש לרדת לתחתית העמוד שאתם רוצים לשכפל.

באזור שמאפשר לנו ליצור שורה חדשה או להוסיף תבנית מוכנה נלחץ עם הלחצן הימני של העכבר ונבחר באפשרות של של "העתק את כל התוכן" בשביל להעתיק את כל העמוד.

העתקת עמוד שלם באלמנטור

לאחר מכן ניכנס אל העמוד שיצרנו ופעם נוספת נרד לתחתית העמוד ונלחץ עם הלחצן הימני של העכבר והפעם נבחר באפשרות של "הדבק".

לאחר שנעשה זאת כל התוכן שהופיע בעמוד שאנחנו רוצים להעתיק יופיע גם בעמוד החדש שרצינו לשכפל וכל מה שנותר לנו לעשות זה לערוך את העמוד עם התוכן החדש.

שכפול עמוד באלמנטור באמצעות טמפלטים

כשהתחלתי את הדרך בתור בונה אתרים אחת המטרות המרכזיות שלי הייתה לאפשר לבעלי עסקים ליצור ולערוך עמודים לבד וללא הצורך בסיוע שלי. כמובן שאני מציע גם שירותי תחזוקת אתרים אבל זה שירות שאני מציע בעיקר למי שלא רוצה להתעסק עם הנושא של עריכה או אחסון אתרים.

אחד הדברים שיצא לי לגלות ברגע שאמרתי לבעלי האתרים לערוך את האתר בעצכם אפילו עם המדריכים שיש לי באתר או בערוץ היוטיוב הוא שהם עושים בלאגן באתר. הם לא מבינים כלום על כתיבת תוכן לאתר באופן תקני, הם לא יודעים לשמור על אחידות עיצובית, הם לפעמים מעתיקים תוכן מקבצי וורד או אתרים אחרים עם קוד HTML שלא אמור להופיע באתר ועוד…

הדרך היעילה ביותר שהצלחתי למצוא על מנת לאפשר להם ליצור עמודים בעצמם היא על ידי התבניות של אלמנטור. אז מה שעשיתי זה ליצור עבורם תבנית עמוד רגיל, תבנית עמוד בלוג ואם היו עמודים נוספים באתר הייתי יוצר גם להם טמפלט נפרד.

בצורה הזאת כל מה שהם היו צריכים לעשות זה ליצור עמוד חדש, לטעון טמפלט עם עיצוב מוכן ובמקום ליצור את תוכן העמוד בעצמם כל מה שהם היו צריכים לעשות זה רק לעדכן אותו ולשנות את התוכן.

גם ברשת האתרים שלי (ואם מעניין אתכם איך זה נראה בקרו בעמוד של קניית קישורים) אני יוצר טמפלטים לחלק מהעמודים והאזורים ומשתמש בהם לשיפור המהירות שבה אני יוצר עמודים ללא הצורך ליצור את הבסיס של הדף בכל פעם מחדש.

אם גם אתם רוצים ליצור תבנית עמוד שבאמצעותה תוכלו לשכפל וליצור עמודים באופן מהיר יותר יש להיכנס אל האזור עריכה באלמנטור של העמוד שאתם רוצים לשכפל. לאחר מכן יש לגלול אל תחתית העמוד וללחוץ על האייקון של התיקייה.

הוספת תבנית עמוד באלמנטור

בחלונית לחצו על כפתור השמירה ולאחר מכן הגדירו את השם שאתם רוצים עבור התבנית, למשל "תבנית עמוד בלוג". לאחר בחירת השם שמרו את השינויים.

שמירת תבנית/טמפלט באלמנטור

לאחר שיצרנו את תבנית העמוד כעת עלינו להיכנס אל העמוד החדש שאנחנו רוצים ליצור. ונגלול פעם נוספת אל החלק התחתון של העמוד ונלחץ על האייקון של התיקייה.

בתפריט העליון של החלונית שתיפתח יש ללחוץ על הכפתור של "הטמפלטים שלי" ולבחור את התבנית שכרגע יצרנו. לאחר לחיצה עליה כל העמוד עם התבנית שטענו יתווסף באופן אוטומטי לעמוד החדש וכל מה שנצטרך לעשות זה פשוט לערוך אותו.

אם אתם רוצים להבין איך זה עובד בצורה מעשית תוכלו לצפות בסרטון הבא שבו אני מסביר איך לערוך עמודי אלמנטור באתרים שאני בונה ללקוחות, בסרטון תוכלו גם לראות את השימוש אני עושה בתבניות.

בסרטון מתחת תוכלו ללמוד איך לערוך עמודים באלמנטור וליצור עמודים חדשים עם תבניות

 איך לשכפל עמוד יצירה ועריכת עמודים בוורדפרס באמצעות אלמנטור

עוד לא צפיתם בהדרכה? זה בחינם!

 אני רוצה ללמד אתכם לבנות אתר אחד בחינם. מדובר על הדרכה של למעלה משעה וחצי שבה אני אלמד אותך מ-0 לבנות אתר כולל רכישת אחסון ודומיין. לקבלת ההדרכה למייל באופן מיידי יש להשאיר פרטים מתחת.

אם אהבתם את המדריך ואתם רוצים לשתף אותו ניתן לעשות זאת על ידי לחיצה על כפתורי השיתוף מתחת:

יוחאי ירמיהו

יוחאי ירמיהו

בעל תואר ראשון בלוגיסטיקה וכלכלה ותואר הנדסאי בתעשייה וניהול עם התמחות בשיווק.
מעצב גרפי ומפתח אתרים עם ניסיון מעשי של למעלה מעשור בכל מה שקשור לעולם הדיגיטלי. נינג'ה מומחה למערכת המופלאה לבניית אתרים שנקראת וורדפרס, וזהו בסך הכל :-).

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם:

איך לשפר את האתר

רוצים ללמוד איך לשפר את האתר שלכם? בסדרת סרטוני הדרכה הבאים אקח כל פעם אתר קיים ואלמד אתכם מה אפשר לעשות כדי לשפר אותו וכדי להפוך אותו ליותר טוב ויעיל.

ניהול חנות אינטרנטית ווקומרס

רוצים ללמוד כיצד לנהל בעצמכם חנות וירטואלית שנבנתה בוורדפרס באמצעות ווקומרס? במדריך הבא אלמד אתכם צעד אחר צעד כיצד תוכלו לנהל ולתפעל חנות אינטרנטית.

אחסון אתרים מומלץ

מחפשים אחסון אתרים מומלץ, זול ואיכותי? במאמר הבא תוכלו לצפות במספר אחסונים מובילים מישראל ומחו"ל לצד המלצות אישיות, ביקורות ומחירים לכל אחסון.

כתיבת תוכן לאתר

כתיבת תוכן לאתר הוא אחד הנושאים החשובים ביותר בתחום של בניית אתרים וקידום בגוגל. במאמר הבא תוכלו לצפות ב-11 כללים חשובים לכתיבת תוכן איכותי לעמודים באתר.

שיפור מהירות אתר וורדפרס

בשנים האחרונות גוגל דוחפים חזק את הנושא של שיפור מהירות טעינה ובמדריך הבא נלמד אתכם כל מה שאתם צריכים לדעת על מנת שתוכלו לשפר את מהירות הטעינה לאתר שלכם.

מה זה פרוטוקול אבטחה?

פרוטוקול אבטחה SSL יאפשר להגן על המידע החשוב והרגיש של הגולשים באתר שלכם. במאמר הבא נסביר מה זה SSL, HTTPS ו-TLS ולמה חשוב שתתקינו פרוטוקול אבטחה באתר.

יש לכם שאלות או משהו להוסיף? שתפו אותנו בתגובות מתחת!

אם יש לכם שאלות או משהו להוסיף נשמח לשמוע מכם בתגובות מתחת ולסייע במידת הצורך.

כלי נגישות