עדיין לא חברים שלנו ביוטיוב ובפייסבוק? :( חבל בדרך כלל אנחנו ממש נחמדים:

בונה אתרים » קידום סרטונים/ערוץ ביוטיוב

קידום סרטונים/ערוץ ביוטיוב

נכתב ע"י יוחאי ירמיהו

ברגע שהחלטתי לקדם את עצמי במידה החברתית החלטתי ש-2 הפלטפורמות העיקריות אקדם את עצמי בהם יהיו גוגל ויוטיוב. יכול להיות שבתקופה הקרובה זה ישתנה אבל לבינתיים את מרבית התוכן אני מפרסם דרך האתר או בערוץ היוטיוב שלי.

במאמר של היום אני הולך לשתף אתכם בכמה שיטות שלמדתי על מנת לקדם את הסרטונים ביוטיוב באופן אורגני ואפקטיבי. בנוסף אסביר מה אפשר לעשות כדי לקדם את הסרטונים גם בחיפושים בגוגל.

בסרטון הבא תוכלו ללמוד איך לקדם סרטון ביוטיוב ואיך לקדם ערוץ יוטיוב באופן כללי

עדכון אתר וורדפרסקידום ערוץ יוטיוב + קידום סרטונים ביוטיוב – מדריך מעשי לקידום ביוטיוב

בסרטון הבא ניתן ללמוד איך לנהל תוכן במדיה החברתית באופן מתוזמן על אוטומט

ניהול מדיה חברתית (סושיאל) על אוטומט

איך לבנות אתר בחינם בשעה וחצי?

יש לי הצעה מעניינת עבורך, יצרתי הדרכה מלאה של למעלה משעה וחצי שתלמד אותך איך לבנות אתר מ-0 בחינם כולל רכישת אחסון ודומיין. נשמע מעניין? אשמח לשלוח לך אותה למייל.

קידום סרטונים ביוטיוב ובגוגל

אז כמו שציינתי מעל בחרתי לפרסם בעיקר ביוטיוב ולא בגלל שמרבית קהל היעד שלי שם אלא בגלל שסרטונים ביוטיוב מתקדמים באותה צורה כמו אתרים בגוגל והם ימשיכו לספק לי תנועה וצפיות גם שאני אפסיק לפרסם.

בקבוצת פייסבוק או בדף פייסבוק עסקי אתם יכולים להשקיע שעות בתהליך של יצירת פוסט לפייסבוק בודד ויראו אותו אולי הרבה אנשים בהתאם לכמות החשיפה ולכמות העוקבים שלכם אבל לאחר כמה ימים/שבועות אף אחד לא יזכור שהפוסט הזה קיים.

לעומת זאת אם נסתכל על גוגל ועל קידום אתרים אז אתר חזק עם עמוד חזק יכולים להישאר בתוצאות הראשונות בחיפושים למשך זמן רב במנועי החיפוש וגם כאשר אני לא משקיע זמן בלקדם את עצמי אני מקבל כניסות אורגניות ועבודה באופן קבוע.

אתם צריכים להבין שכרגע באתר הזה אני משקיע עבודה של כמה ימים כל חצי שנה על ידי יצירת עמודים מתוזמנים וגם בניית קישורים ועבודת התחזוקה הזאת מספיקה כדי להביא לי באזור של 10,000 כניסות בכל חודש כבר כמה שנים.

הרעיון דומה בסרטונים של יוטיוב מאחר ויוטיוב הוא מנוע החיפוש השני בעולם וכמות התנועה האורגנית שיש ביוטיוב מטורפת. וזה לא רק זה, הסיבה המרכזית שבגללה בחרתי להשתמש גם ביוטיוב לפרסום היא בגלל שהסרטונים של יוטיוב מופיעים גם בחיפושים בגוגל.

שאני מפרסם סרטון ומצליח לקדם אותו בצורה טובה אז לא רק שאני מקבל כניסות מחיפושים ביוטיוב אלא גם מחיפושים בגוגל. המסקנה שחשוב לדעת לפני שמתחילים היא שכאשר אנחנו מקדמים סרטון ביוטיוב אנחנו גם נבצע פעולות של קידום בגוגל.

שיפור העיצוב של הערוץ והוספת תיאור לעסק

הדבר הראשון שנרצה לעשות בעת קידום ערוץ יוטיוב הוא לשפר בתור התחלה את המראה הכללי של הערוץ. כאשר נכנסים אל עמוד הערוץ הראשי עליכם לבצע התאמה ולהוסיף בעיקר סרטונים שאתם רוצים לקדם, אפשר גם להוסיף סרטון Intro שירוץ ברקע שמישהו נכנס, אפשר להוסיף פלייליסטים מוכנים ועוד…

דבר נוסף שאתם רוצים לעשות זה לשנות את תמונת הערוץ ולהוסיף תמונת ערוץ מקצועית ומעוצבת, ובמקביל גם להגדיר תיאור לערוץ ולהוסיף פלטפורמות נוספות כמו כתובת האתר, עמוד פייסבוק, וכפתור הרשמה לרשימת תפוצה.

למי שצריך סיוע בלמצוא גודל תמונת הערוץ ניתן לראות פרטים נוספים ואת כל גדלי התמונות של יוטיוב במדריך של גודל תמונות לרשתות החברתיות ואפשר גם להוריד תבנית לתמונה באתר גדלים.

שיפור עיצוב לערוץ יוטיוב

הוספת תמונה ממוזערת לסרטון בעיצוב אישי

כאשר אתם מעלים סרטון ביוטיוב יש לכם את האפשרות להעלות את הסרטון ולבחור תמונה קיימת מתוך הסרטון עצמו ויש לכם את האפשרות להעלות תמונה מעוצבת מהמחשב.

ההמלצה החמה היא ליצור תמונה מעוצבת ולהעלות אותה במקום תמונת ברירת המחדל של יוטיוב. תמונה ממוזערת המעוצבת באופן מקצועי תאפשר להגדיל באופן משמעותי את כמות הכניסות והלחיצות שכל סרטון מקבל.

במידה ואתם מעלים סרטונים בתדירות גבוהה אפשר גם ליצור תבנית עיצוב לסרטון שנראית טוב ובמקום להכין בכל פעם עיצוב מחדש לכל סרטון תוכלו פשוט לערוך את הטקסט ולהשתמש באותה תמנה גם לסרטונים נוספים.

הוספת כותרת ותיאור עם מילות מפתח

בדומה לגוגל יוטיוב הוא מנוע חיפוש והיכולת של יוטיוב להבין על מה הסרטון מדבר מגיעה מהתוכן שאתם מכניסים. בצורה דומה לקידום של אתר בגוגל גם כאן ההשפעה הגדולה ביותר מגיעה מהכותרת של הסרטון ולכן שם נרצה להכניס את מילות המפתח העיקריות שאנחנו רוצים לקדם ויחד עם זאת גם לתיאור הסרטון יש חשיבות גדולה.

קרא לכם פעם שניסיתי לחפש שיר ביוטיוב ועשיתם חיפוש לפי מילות השיר וזה מצא לכם את השיר? יוטיוב לא יודעים מה התוכן של השיר אבל אם תבדקו את זה תוכלו לראות שבתיאור הסרטון יש את המילים והלחן שמאפשרים לכם למצוא את השיר.

במאמר של כתיבת תוכן לאתר נתתי הרבה טיפים חשובים שצריך להכיר כאשר כותבים תוכן לאתר שאנחנו רוצים שיתקדם בגוגל ורוב הדברים שאמרתי שם תקפים גם לקידום של סרטון ביוטיוב. על רגל אחת מה שאתם צריכים לדעת זה שרצוי גם בתוכן של הסרטון להכניס את מילות המפתח שאתם רוצים לקדם ורצוי להשקיע זמן ולתאר את מה שקרה בסרטון רק בשביל האלגוריתם של יוטיוב.

מהניסיון של ככל שיש יותר תוכן הסיכוי שהסרטון יתקדם בגוגל גודל באופן משמעותי אבל לא רק שהסיכוי שהסרטון יופיע ביוטיוב גדל גם הסיכוי שהסרטון יופיע בגוגל גדל באופן משמעותי. בגוגל מתייחסים יותר לנושא של התוכן וביוטיוב נותנים גם דגש לכמות לייקים, תגובות, זמן שהייה ועוד… אז המיקומים של התוצאות לא תמיד חופפים בין 2 מנועי החיפוש.

יצירת תפריט ניווט והוספת כתוביות

רוצים לקחת את זה צעד אחד נוסף קדימה? אחד הדברים שאתם יכולים לעשות כדי לשפר את הקידום של הסרטון זה ליצור תפריט ניווט שיאפשר לגולש לנווט בין האזורים השונים של האתר.

ברגע שאתם מוסיפים תפריט ניווט אז באופן אוטומטי הוספתם תוכן נוסף לסרטון ואתם מאפשרים לו להתקדם בצורה טובה יותר. היתרון השני הו התצוגה המקדימה של סרטונים ביוטיוב המכילים תפריט ניווט. למי שלא יצא לראות את זה כאשר יש לסרטון תפריט ניווט הוא תוסף יותר נפח בעמוד החיפוש של גוגל.

הוספת תפריט ניווט לסרטון ותצוגה בגוגל

ביחד עם הנושא של הסרטונים אפשר גם לעשות שימוש בכתוביות. ברגע שאנחנו מעלים כתוביות אנחנו נותנים ליוטיוב ולגוגל תוכן נוסף על הסרטון ומידע נוסף וחשוב שיעזור להם להבין את נושא הסרטון ולקדם אותו בצורה טובה יותר. אין לי הרבה ניסיון עם כתוביות אבל לאחרונה הוספתי כתוביות ל-2 סרטונים מובילים ואני אנסה לראות בהמשך האם זה משפיע על כמות הצפיות החודשית.

החיסרון של כתוביות הוא שהתהליך לוקח הרבה זמן ולמרות שיש היום כלים אוטומטיים שמאפשרים ליצור תוכן כתוב מפלט שמע של סרטון הם עדיין לא יוצרים פלט שלם שמאפשר לבצע העתק והדבק ויש צורך להקדיש הרבה זמן בשביל להתאים את הכתוביות לסרטון ובשביל לתקן שגיאות כתיב ומילים לא נכונות.

לייקים, תגובות, כמות צפיות ואיך זה משפיע

הפרמטרים החשובים ביותר לשיפור ההתקדמות של הסרטון הוא היכולת לקבל לייקים, תגובות וכמות צפיות גדולה. זה הרבה יותר קל אם יש לכם ערוץ קיים עם מספר עוקבים גדול אבל אם אין לכם את הנתון הזה אתם יכולים לנסות ולהביא תנועה ממקורות אחרים.

למשל חלק גדול מהתנועה שאני מביע לסרטונים ביוטיוב מגיע מהאתר הזה ומכמה אתרים אחרים. בגלל שהאתר הזה חזק מאוד ועם וותק של כמה שנים יותר קל לי לקדם עמוד על ביטויי חיפוש למקומות הראשונים וזה מאפשר לי להגדיל את מדדי כמות הצפיות ביוטיוב.

למי שאין אתר אז אני יודע שפלטפורמות אחרות מאפשרות להביא תנועה בצורה טובה יותר לסרטון כמו בקבוצות פייסבוק, אינסטגרם, טיקטוק וכו'… יש אפילו בעלי ערוצים ביוטיוב שלעיתים על מנת לשפר את המדדים קונים פרסום ממומן לסרטונים רק כדי לתת את זריקת ההתחלה.

זמן שהייה לסרטון ואחוזי נטישה

פרמטר נוסף שכמעט ולא מדברים עליו הוא זמן שהייה ואחוזי נטישה לסרטון. אחד הפרמטרים החשובים ביותר עבור יוטיוב לקידום סרטון הוא מה קורה לאחר שהגולש נכנס אל הסרטון. האם הוא נשאר ביוטיוב וצפה בסרטון נוסף? האם הוא עזב את הפלטפורמה לאחר הסרטון או ברגע שהוא התחיל? ואם הוא עוזב את הסרטון האלגוריתם לא הולך לאהוב את זה.

לצורך הדוגמא יש לי סרטון שעשיתי ומציג השוואת אחסון אתרים ומדובר על שיווק שותפים שבו אני מרוויח עמלה ברגע שמישהו נרשם מהקישור שלי. בתחילת הסרטון אני מפנה את הצופים להיכנס לאתר שלי שנמצא בקישור ולצפות בהמשך הסרטון מהאתר שלי.

אחד החסרונות בזה שאני מפנה את הגולשים מיד בתחילת הסרטון להמשיך את הצפייה באתר שלי הוא שיוטיוב מחליש את הסרטון ומציג סרטונים עם פחות צפיות לפני הסרטון שלי בגלל שהסרטון שלי גורם לצופים לעזוב את הפלטפורמה.

המסקנה מזה היא שאתם צריכים ליצור תוכן איכותי שיגרום לגולשים במרבית המקרים להישאר ביוטיוב ולצפות בסרטון מתחילתו ועד סופו.

קידום סרטון וערוץ יוטיוב - מסקנות

במאמר ניסיתי לתת לכם כמה טיפים מעשיים לקידום הערוץ והסרטונים שלכם. השינויים המרכזיים שאתם צריכים לעשות זה להוסיף תוכן לתיאור הערוץ ולתיאור הסרטון, לשפר את הגרפיקה ולדאוג ליצור סרטון איכותי שנותן ערך לקהל היעד של הערוץ.

לאחר שתבצעו באופן מעשי את מה שציינתי כאן אני בטוח שההתקדמות של הערוץ שלכם תגדל. יחד עם זאת סבלנות היא מעלה חשובה וקחו בחשבון שלוקח הרבה מאוד זמן להשיג תוצאות.

ברגע שכבר הגעתם לכמות צפיות ועוקבים מספיק גדולה השלב הבא יהיה ללמוד איך עושים כסף מיוטיוב בעזרת מונטיזציה.  אפשר גם לצפות בסרטון הבא למידע נוסף על הנושא.

בסרטון הבא תוכלו לראות איך אפשר לעשות כסף באמצעות ערוץ יוטיוב

איך עושים כסף מיוטיוב (מונטיזציה) – כל המספרים נחשפים

עוד לא צפיתם בהדרכה? זה בחינם!

 אני רוצה ללמד אתכם לבנות אתר אחד בחינם. מדובר על הדרכה של למעלה משעה וחצי שבה אני אלמד אותך מ-0 לבנות אתר כולל רכישת אחסון ודומיין. לקבלת ההדרכה למייל באופן מיידי יש להשאיר פרטים מתחת.

אם אהבתם את המדריך ואתם רוצים לשתף אותו ניתן לעשות זאת על ידי לחיצה על כפתורי השיתוף מתחת:

יוחאי ירמיהו

יוחאי ירמיהו

בעל תואר ראשון בלוגיסטיקה וכלכלה ותואר הנדסאי בתעשייה וניהול עם התמחות בשיווק.
מעצב גרפי ומפתח אתרים עם ניסיון מעשי של למעלה מעשור בכל מה שקשור לעולם הדיגיטלי. נינג'ה מומחה למערכת המופלאה לבניית אתרים שנקראת וורדפרס, וזהו בסך הכל :-).

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם:

איך להרוויח כסף מיוטיוב

רוצים ללמוד איך להרוויח כסף מיוטיוב וכמה כסף אפשר לעשות בפועל? במדריך הבא אחשוף לכם את הנתונים מהחשבון שלי כדי שתוכלו לראות האם אפשר להרוויח כסף מיוטיוב.

27 כלים חשובים לקידום העסק

מעוניינים לקדם את העסק שלכם אבל אתם לא יודעים איך? במאמר הבא הכולל תמונות ודוגמאות נציג בפניכם 27 כלים שונים לקידום, מיתוג ושיווק העסק שכדאי לכם להכיר.

פתיחת חשבון וואטסאפ עסקי

עוד אין לכם חשבון וואטסאפ עסקי (WhatsApp Business)? במדריך הבא נלמד אתכם כל מה שאתם צריכים לדעת על מנת לפתוח וואטסאפ ביזנס והכי חשוב זה 100% בחינם.

גודל תמונות לרשתות החברתיות

כל גדלי התמונות המעודכנים לאתרי המדיה החברתית. תוכלו למצוא את גודל התמונות לטוויטר, פייסבוק, יוטיוב, לינקדאין, אינסטגרם, וואטסאפ ועוד... כל הגדלים במקום אחד.

פתיחת דף פייסבוק עסקי

פתיחת דף עסקי בפייסבוק היא פעולה פשוטה שלא מצריכה מאמץ או השקעה כספית. במדריך זה נלמד אתכם צעד אחר צעד איך לפתוח עמוד עסקי בפייסבוק בצורה נכונה.

מדריך העלאת אתר לאוויר

העלאת אתר לאינטרנט היא לא פעולה מסובכת. במדריך זה המיועד למתחילים נלמד אתכם כיצד לרכוש דומיין ושרת אחסון ומה עליכם לעשות על מנת להעלות את האתר שלכם לאוויר.

יש לכם שאלות או משהו להוסיף? שתפו אותנו בתגובות מתחת!

אם יש לכם שאלות או משהו להוסיף נשמח לשמוע מכם בתגובות מתחת ולסייע במידת הצורך.

כלי נגישות