עדיין לא חברים שלנו ביוטיוב ובפייסבוק? :( חבל בדרך כלל אנחנו ממש נחמדים:

בונה אתרים » אלמנטור פרו (PRO) – רישיון, תנאי שימוש ועבודה עם לקוחות

אלמנטור פרו (PRO) – רישיון, תנאי שימוש ועבודה עם לקוחות

נכתב ע"י יוחאי ירמיהו

בשנים האחרונות התוסף של אלמנטור הפך להיות אחד התוספים המובילים לבניית אתרים באמצעות וורדפרס. לתוסף יש גרסה בחינם + גרסה בתשלום ולפעמים יש בלבול בין איזה גרסה תתאים לי, מהם תנאי הרישיון ואיך להתנהל עם לקוחות.

במסגרת המאמר הזה נדבר על עבודה עם אלמנטור פרו. נדבר בקצרה על מה זה אלמנטור, למה אנחנו צריכים את התוסף, איך עובד הרישיון ולכמה זמן, ואיך להתנהל עם לקוחות בתור בונה אתרים.

אלמנטור פרו - תנאי שימוש ועבודה עם לקוחות

איך לבנות אתר בחינם בשעה וחצי?

יש לי הצעה מעניינת עבורך, יצרתי הדרכה מלאה של למעלה משעה וחצי שתלמד אותך איך לבנות אתר מ-0 בחינם כולל רכישת אחסון ודומיין. נשמע מעניין? אשמח לשלוח לך אותה למייל.

מחיר אלמנטור פרו מעודכן

לאלמנטור יש גרסה בחינם וגרסה בתשלום. הגרסה החינמית תאפשר לנו ליצור עמודים יחסית בסיסיים ולהוסיף כותרות, טקסט לעמוד, תמונות, כפתורים וחלקים בסיסיים נוספים.

הגרסה החינמית תתאים עבור יצירה ועריכה של עמודים באלמנטור אבל אם אנחנו רוצים לבנות אתרים מרשימים יהיה לנו צורך להשתמש בגרסת הפרו של אלמנטור ולא רק בגרסה החינמית.

בגרסת אלמנטור PRO נוכל להוסיף טפסי יצירת קשר, סליידרים, להשתמש בבונה התבנית, ליצור אנימציות לוטי, הוספת קוד CSS מותאם וכו'… מרבית האפשרויות המתקדמות של אלמנטור נמצאות בגרסת הפרו ובגלל זה יהיה לנו צורך בגרסה בתשלום.

מתחת אפשר לראות את המחירון הנוכחי של אלמנטור פרו לפי כמות אתרים שאנחנו מתכננים לרכוש. בהמשך המאמר נדבר גם על תנאי הרישיון ועל איך הוא עובד.

חשוב לציין שלאלמנטור יש גרסה של התוסף להורדה בנפרד + גרסה של התוסף ביחד עם שירותי אחסון אתרים. אין סיבה לבחור בשירות אחסון אתרים שלהם ולשלם יותר ולכן מומלץ לבחור רק בתוסף עצמו ללא אחסון.

מחירון אלמנטור פרו לפי כמות אתרים

איזה כמות אתרים לרכוש ברישיון?

בפסקה הקודמת הבנו שהמחירון של אלמנטור מתחלק לפי כמות האתרים שאנחנו רוצים להתקין עליהם את הגרסה של התוסף בתשלום. המחיר של אלמנטור פרו לאתר אחד הוא 239 ש"ח בזמן שהמחיר ל-1,000 אתרים הוא 1,599 ש"ח.

ככל שאנחנו רוכשים רישיון לכמות אתרים גדולה יותר כך העלות היחסית של התוסף לכל אתר תקטן בהתאמה. כאשר אנחנו מחליטים על רכישת הרישיון ובודקים כמה עולה כל חבילה מומלץ להבין מהם הצרכים שלנו ולהחליט איזה חבילה תתאים בצורה הטובה ביותר.

לבעלי עסקים החבילה של אתר אחד או 3 אתרים אמורה להספיק ולבוני אתרים בדרך כלל יהיה מומלץ לבחור את החבילה של 25 אתרים או 1,000 אתרים לפי כמות האתרים שיש לבונה האתרים.

תנאי הרישיון של אלמנטור ומה קורה לאחר שמפסיקים לשלם?

ברגע שרכשנו רישיון לאלמנטור הרישיון עובד למשך שנה אחת. במסגרת השנה הזאת אנחנו מקבלים את היכולת לעדכן את התוסף ולקבל תמיכה מצוות התמיכה של אלמנטור PRO.

לאחר סיום השנה לא תהיה לנו את האפשרות לעדכן את התוסף וגם לא לקבל תמיכה מהצוות של אלמנטור. חשוב גם להבין שתהיה לנו את היכולת לערוך ולשנות את האתר אבל לאחר סיום הרישיון לא יהיה ניתן להוסיף אלמנטים נוספים ששייכים לגרסת הפרו.

אז אם לצורך הדוגמה הוספתי טופס יצירת קשר לאתר (אפשרות של אלמנטור פרו) לאחר שהרישיון מפסיק לעבוד תהיה לי אפשרות לערוך את הטופס באתר, אבל לא תהיה לי אפשרות להוסיף טופס נוסף כי האופציה הזאת נחסמת.

יש טריקים שאפשר לעשות כדי לעקוף את החסימה כמו לשכפל את התוסף ולשנות אותו אבל זה עובד רק במידה ויצרתי את הטופס והכנסתי אותו לאתר לפני שנגמר לי הרישיון.

אם חשובה לי היכולת לעדכן את התוסף ולהשתמש בעתיד בכל האפשרויות של אלמנטור פרו בתשלום אז אני צריך לצאת מנקודת הנחה שאם אני רוכש את גרסת הפרו אני אצטרך גם לחדש את הרישיון בכל פעם מחדש ולשלם את אותו הסכום בכל שנה.

התקנת אלמנטור PRO + שימוש באלמנטור

לאחר שהבנו כמה עולה הרישיון של אלמנטור ואיך תנאי הרישיון עובדים בפועל כעת מה שנותר לעשות זה להבין איך להתקין את התוסף באתר לאחר הרכישה שלו, וגם איך להשתמש באלמנטור באתר.

בתור התחלה למי שאין רקע בכלל לאיך לבנות אתרים מומלץ לחפש מדריכים באינטרנט או אפילו לצפות במדריך של קורס בניית אתרים בחינם שיאפשר לקבל הבנה קצת יותר עמוקה לתהליך.

לאחר ההבנה של איך אתר עובד ולאחר התקנה של התוסף הרגיל באתר תהיה לנו גם את האפשרות להוריד את גרסת אלמנטור מתוך האתר של אלמנטור ולהתקין את התוסף באופן ידני בתוך האתר.

זאת אומרת שאנחנו נקבל קובץ ZIP שניתן להוריד מהאתר ונוכל להעלות את התוסף באמצעות קובץ זה לאתר ולהתקין אותו.

לאלמנטור יש יתרונות אבל גם חסרונות. למרות החסרונות במבחן התוצאה הרבה יותר קל לבנות אתרים באמצעות אלמנטור וזה גם הרבה יותר מהיר, ולכן זה ממש מומלץ ללמוד אלמנטור עבור כל בונה אתרים ובעל עסק.

מתחת ניתן לצפות בהדרכה מהירה כדי להבין איך לערוך עמודים באלמנטור בקלות ולכל מי שרוצה להתעמק יותר באפשרויות של אלמנטור פרו, יצרתי גם קורס אלמנטור שמתאים למתחילים וגם למתקדמים.

סרטון המסביר מה זה אלמנטור ואיך לעבוד עם התוסף

סרטון המסביר מה זה אלמנטור ואיך לעבוד עם התוסף

עוד לא צפיתם בהדרכה? זה בחינם!

 אני רוצה ללמד אתכם לבנות אתר אחד בחינם. מדובר על הדרכה של למעלה משעה וחצי שבה אני אלמד אותך מ-0 לבנות אתר כולל רכישת אחסון ודומיין. לקבלת ההדרכה למייל באופן מיידי יש להשאיר פרטים מתחת.

אם אהבתם את המדריך ואתם רוצים לשתף אותו ניתן לעשות זאת על ידי לחיצה על כפתורי השיתוף מתחת:

יוחאי ירמיהו

יוחאי ירמיהו

בעל תואר ראשון בלוגיסטיקה וכלכלה ותואר הנדסאי בתעשייה וניהול עם התמחות בשיווק.
מעצב גרפי ומפתח אתרים עם ניסיון מעשי של למעלה מעשור בכל מה שקשור לעולם הדיגיטלי. נינג'ה מומחה למערכת המופלאה לבניית אתרים שנקראת וורדפרס, וזהו בסך הכל :-).

יש לכם שאלות או משהו להוסיף? שתפו אותנו בתגובות מתחת!

אם יש לכם שאלות או משהו להוסיף נשמח לשמוע מכם בתגובות מתחת ולסייע במידת הצורך.

כלי נגישות