עדיין לא חברים שלנו ביוטיוב ובפייסבוק? :( חבל בדרך כלל אנחנו ממש נחמדים:

בונה אתרים » איך למשוך דולרים מפייפאל (PayPal) לחשבון בנק באמצעות ויזה

איך למשוך דולרים מפייפאל (PayPal) לחשבון בנק באמצעות ויזה

נכתב ע"י יוחאי ירמיהו

כל בעל עסק שעובד עם לקוחות מחו"ל ומחייב אותם באמצעות פייפאל (PayPal) כבר מודע לעמלות המטורפות שיש לכל חיוב. אז בואו נשים לרגע בצד את העמלות הגבוהות ואת ההנפצה שאומרת שבכל ביצוע עסקה עם לקוח מחו"ל פייפאל יכולים לגבות עמלה של עד 5.4% בלי פירוט של למה ואיך, ובמקום זה נתמקד בעמלת ההמרה של דולרים לשקלים שבה אנחנו יכולים לחסוך.

עמלת ההמרה של פייפאל מדולרים לשקלים היא מהגבוהות בשוק ואם עד היום המרתם את הדולרים שבחשבון שלכם לשקלים באמצעות פייפאל (בעת משיכת דולרים לחשבון בנק מתבצעת המרה אוטומטית) אז כנראה שהפסדתם מאות שקלים בתהליך ההמרה. במדריך זה נסביר לכם איך למשוך דולרים מחשבון הפייפאל לחשבון הבנק שלכם באמצעות הכרטיס ויזה ובכך לחסוך את עמלות ההמרה הגבוהות.

בסרטון הבא תוכלו לראות הסבר מקיף לנושא של משיכת דולרים מפייאפל לחשבון בנק באמצעות ויזה

משיכת כסף מפייפאל (בדולרים) לחשבון בנק באמצעות ויזה

איך לבנות אתר בחינם בשעה וחצי?

יש לי הצעה מעניינת עבורך, יצרתי הדרכה מלאה של למעלה משעה וחצי שתלמד אותך איך לבנות אתר מ-0 בחינם כולל רכישת אחסון ודומיין. נשמע מעניין? אשמח לשלוח לך אותה למייל.

למה למשוך את הכסף לחשבון הבנק בדולרים?

כפי שהסברנו מעל עמלת ההמרה של פייפאל  מדולרים לשקלים גבוהה באופן קיצוני מעמלת ההמרה של בנקים ומוסדות פיננסיים מוכרים. על ידי משיכה של דולרים לחשבון הבנק שלכם באמצעות ויזה תוכלו לחסוך את העמלה הגבוהה שיכולה להצטבר לסכומים נכבדים לאורך זמן. כאשר אתם מושכים דולרים לחשבון הבנק תהיה לכם האפשרות להשאיר בחשבון את סכום הכסף בדולרים או לבצע את ההמרה מדולרים לשקלים בשער ההמרה של הבנק שלכם (שער המרה הנמוך מהשער ההמרה של פייפאל).

מתחת נסביר לכם את השלבים שצריך לבצע בפעם הראשונה על מנת שתוכלו למשוך דולרים מפייפאל לחשבון הבנק.

איך למשוך דולרים מפייפל לויזה

שלב א' - הוספת כרטיס ויזה לפייפאל

תחילה נציין שהויזה צריכה להיות ויזה המקושרת לחשבון הבנק שלכם וזאת צריכה להיות ויזה בינלאומית שניתן לבצע בה גם תשלומים בדולרים. משיחה עם נציגת השירות של PayPal הוסבר לנו שכרטיסי הויזה בהם ניתן למשוך דולרים הם ויזה כאל ולאומי קארד. אם יש לכם כרטיס אשראי אחר מומלץ להתקשר לשירות הלקוחות של פייפאל ולבדוק האם ניתן למשוך לכרטיס דולרים בצורה דומה.

בשביל להוסיף כרטיס ויזה לפייפאל כנסו לחשבון שלכם ותבחרו באפשרות של "ארנק". בעמוד שיפתח תלחצו על הכפתור של "הוספת כרטיס אשראי" ותוסיפו את פרטי הכרטיס.

הוספת כרטיס אשראי לחשבון פייפאל

לאחר שסיימתם להוסיף את הכרטיס לחשבון תצטרכו לאמת אותו. תהליך האימות מתבצע בצורה כזאת שפייפאל מחייבים אתכם בעלות של כ-8 ש"ח ובתוך החיוב הם מוסיפים קוד שאתם תצטרכו בשביל לאמת את הכרטיס. הקוד יופיע לאחר כמה ימים בתוך הפירוט של החיובים שלכם בכרטיס הויזה.

אם אין לכם את האפשרות לצפות בחיובים של הויזה באינטרנט תתקשרו לשירות הלקוחות של כרטיס האשראי שלכם ותבקשו מהם לבדוק מה הקוד שמופיע בחיוב.

לאחר אימות הכרטיס כנסו שוב לעמוד "ארנק" בחשבון הפייפאל שלכם ותלחצו על כרטיס האשראי שהוספתם. בעמוד שיפתח יופיעו הפרטים של כרטיס האשראי ובמידה ומדובר בכרטיס אשראי שניתן למשוך לתוכו כסף תופיע השורה "Accepts PayPal withdrawals" שאומרת שניתן למשוך כסף לתוך הכרטיס.

כרטיס ויזה שמאפשר משיכת דולרים

שלב ב' - הגדרת הכרטיס כויזה דולרית בחשבון פייפאל

לאחר שהוספתם את הכרטיס ולאחר שראיתם שניתן למשוך כסף לכרטיס השלב הבא יהיה להגדיר את הויזה כויזה דולרית בחשבון הפייפאל.

בשביל להגדיר את הויזה כדולרית תצטרכו להתקשר לפייפאל ולבקש מהם להגדיר את הכרטיס ככרטיס דולרי. במצב ברירת מחדל הכרטיס מוגדר ככרטיס שקלי וכאשר אתם מושכים כסף לתוך הכרטיס פייפאל ימירו את הסכום לשקלים לפי שער ההמרה שלהם. לאחר שתגדירו את הכרטיס כדולרי באמצעות נציגי השירות של פייפאל הכסף יועבר לחשבון שלכם בדולרים במקום בשקלים.

כאשר אתם מתקשרים לנציגי השירות של פייפאל וודאו איתם גם שמדובר בכרטיס אשראי שניתן למשוך אליו דולרים.

שלב ג' - פתיחת חשבון מט"ח וקישור הויזה אליו

השלב הבא שעליכם לעשות הוא ללכת לבנק שלכם ולפתוח חשבון מט"ח בדולרים. שימו לב שבאופן מסוים חשבון מט"ח הוא חשבון נוסף שעובד בנפרד מהחשבון הרגיל, כך שיש צורך לוודא מה העמלות שיהיו לכם בחשבון (עמלות פעולה, ועמלת המרה לשקלים).

לאחר שתפתחו את חשבון המט"ח בדולרים בקשו מנציג השירות של הבנק שיקשר את הויזה שלכם לחשבון המט"ח שפתחתם על מנת שתוכלו למשוך אליו את הדולרים מפייפאל.

שלב ד' - משיכת הכסף מפייפאל לויזה

לאחר ביצוע כל הפעולות מעל כל מה שנותר לעשות הוא למשוך את יתרת הדולרים מחשבון הפייפאל שלכם אל כרטיס הויזה. בשביל למשוך כסף לויזה כנסו לחשבון שלכם ותבחרו באפשרות של משיכת כסף:

משיכת כסף מפייפאל

בעמוד שיפתח תהיה לכם האפשרות לבחור לבצע משיכה של כסף מיתרת הדולרים שיש לכם בחשבון אל כרטיס הויזה החדש שהגדרתם.

ברגע שתסיימו למשוך את הכסף לכרטיס הויזה תצטרכו לחכות כמה ימים ולאחר מכן הכסף יופיע בחשבון המט"ח שפתחתם.

בפעם הראשונה שאתם מושכים דולרים לויזה מומלץ להימנע ממשיכה של סכומים גבוהים. עדיף לא למשוך סכום הגבוהה מ-$2000 על מנת שתוכלו לבדוק קודם כל שביצעתם את התהליך בצורה נכונה ושהכול עובד כמו שצריך.

האם זה באמת משתלם?

אז אתם לא הולכים לחסוך פה מיליונים אבל מניסיון משיכה של $1,500 לחשבון הבנק חסכנו באזור של 50-70 ש"ח לאחר כל העמלות של פייפאל ושל הבנק.

חשוב לציין שאחת העמלות הגבוהות בתהליך היא עמלת ההמרה של הבנק והיא עמלה קבועה של בערך 22 ש"ח. אתם תצטרכו לשלם את העמלה הקבועה בכל פעם שאתם ממירים דולרים לשקלים.

על מנת שתוכלו להבין איך התהליך עובד ומה העמלות שתצטרכו לספוג ננסה להסביר כמה כסף תקבלו כאשר תמשכו $1,500 מפייפאל באופן ישיר וכמה כסף תקבלו כאשר תמשכו את הסכום לחשבון הבנק באופן עקיף (בדוגמא שלנו מדובר בחשבון דיסקונט עם ויזה כאל).

נציין שאת הבדיקה עשינו בתאריך 5.7.2018 ושער הדולר הנוכחי לפי בנק ישראל בתאריך זה היה 3.6570 ש"ח

שער הדולר הנוכחי לפי בנק ישראל

משיכת 1,500 דולר מפייפאל באופן ישיר

משיכת ה-$1,500 בפייפאל באופן ישיר היא פעולה פשוטה שבסופו של דבר עולה לנו יותר. בתאריך 5.7.2018 שער ההמרה של פייפאל היה 3.553666167 ש"ח.

אם ננסה למשוך את הסכום באופן ישיר נקבל עבור ה-$1,500 את הסכום 5,330.49 ש"ח.

משיכת דולרים מפייפאל באופן ישיר

משיכת $1,500 מפייפאל לחשבון הבנק באמצעות ויזה

כאשר אתם מושכים את הדולרים לכרטיס הויזה יש לא מעט עמלות בדרך וננסה לציין אותם מתחת (העמלות שלנו מתייחסות לבנק דיסקונט, בבנקים אחרים יכולות להיות עמלות שונות):

  1. עמלת משיכה של PayPal – העמלה הראשונה היא העמלה של PayPal. כאשר אתם מושכים כסף בדולרים לויזה יש לכם עמלה קבועה של $5. כך שאם סכום המשיכה הוא $1,500 בפועל תקבלו $1,495.
  2. עמלת המרה של הבנק – לבנק יש עמלת המרה קבועה בעת המרה מדולרים לשקלים. עמלת ההמרה היא $6.8 או 0.19% (הסכום הגבוה מבין השניים). במקרה שלנו עמלת ההמרה הייתה 21.88 ש"ח.
  3. עמלות פעולה ישירה וניהול חשבון מט"ח – הבנקים רואים את חשבון המט"ח כחשבון נפרד מחשבון הבנק הקיים ולכן סביר להניח שתצטרכו לשלם עלות חודשית מינימלית. במקרה שלנו העלות היא 5.9 ש"ח לחודש. במידה ואתם מבצעים הרבה פעולות העלות יכולה להיות גבוהה יותר.

שער ההמרה של בנק דיסקונט ליום ביצוע הפעולה היה 3.6231 ש"ח.

ככה שפועל נקבל 1,495 * 3.6231 = 5,416.53 ש"ח

מתוך הסכום שקיבלנו נחסר את עמלת ההמרה של הבנק ואת עמלת הפעולה בערוץ ישיר:

5,416.53 – 21.88 – 1.85 = 5,392.8 ש"ח

הסכום שיישאר לנו בחשבון לאחר כל העמלות הוא 5,392.8 ש"ח.

לסיכום - כמה חסכנו?

אז אחרי שסיימנו עם השיעור בחשבון למתקדמים אפשר לראות שכאשר הוצאנו את הכסף באופן ישיר מפייפאל אז הסכום שקיבלנו היה 5,330.49 ש"ח.

כאשר משכנו את הכסף לחשבון הבנק באמצעות הויזה אז הסכום הסופי שקיבלנו לאחר כל ההורדות היה 5,392.8 ש"ח.

בפועל החיסכון מכל הכאב ראש הזה הוא חיסכון של 62 ש"ח.

למרות שהחיסכון פה לא כזה גדול עדיין מדובר בכסף מצטבר שיכול להגיע לסכומים גדולים לאורך זמן ובנוסף לכך למרות שזה כאב ראש לבצע את כל הפרוצדורה בפעם הראשונה התהליך יהיה פשוט ומהיר בפעם השנייה.

ככל שסכום המשיכה יהיה גדול יותר החיסכון יגדל בהתאמה. ואם אתה בוחרים להמיר את הכסף לעיתים רחוקות ולא בכל העברה אז תוכלו אפילו לחסוך את עמלת ההמרה הקבועה (כ-22 ש"ח) של הבנק.

בנוסף אתם יכולים להשאיר בחשבון המט"ח את הדולרים באופן קבוע ולבצע תשלומים לספקים מחו"ל באמצעות כרטיס הויזה. כך שבמקום לחייב את החשבון השיקלי כאשר אתם מבצעים רכישה מחו"ל תוכלו לבצע את הרכישה באמצעות הויזה והכסף ילקח באופן ישיר מחשבון המט"ח הדולרי (וודאו עם חברת האשראי שהחיוב הדולרי יתבצע מתוך חשבון המט"ח). על ידי רכישה בדולרים מספקים מחו"ל ניתן לחסוך את עמלת ההמרה משקלים לדולרים כאשר אתם רוכשים מוצרים בדולרים ובכך אתם חוסכים את עמלת ההמרה פעמיים (כאשר אתם מושכים מפייפאל וכאשר אתם רוכשים מספקים מחו"ל).

בשורה התחתונה פייפאל גוזלים מאיתנו מספיק כסף ואין סיבה לתת לאפשר להם לקחת חלק נוסף מהעוגה אם אנחנו לא חייבים (כי מי שאוכל לבד אוכל יותר).

עוד לא צפיתם בהדרכה? זה בחינם!

 אני רוצה ללמד אתכם לבנות אתר אחד בחינם. מדובר על הדרכה של למעלה משעה וחצי שבה אני אלמד אותך מ-0 לבנות אתר כולל רכישת אחסון ודומיין. לקבלת ההדרכה למייל באופן מיידי יש להשאיר פרטים מתחת.

אם אהבתם את המדריך ואתם רוצים לשתף אותו ניתן לעשות זאת על ידי לחיצה על כפתורי השיתוף מתחת:

יוחאי ירמיהו

יוחאי ירמיהו

בעל תואר ראשון בלוגיסטיקה וכלכלה ותואר הנדסאי בתעשייה וניהול עם התמחות בשיווק.
מעצב גרפי ומפתח אתרים עם ניסיון מעשי של למעלה מעשור בכל מה שקשור לעולם הדיגיטלי. נינג'ה מומחה למערכת המופלאה לבניית אתרים שנקראת וורדפרס, וזהו בסך הכל :-).

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם:

פתיחת עמוד פייסבוק עסקי

פתיחת דף עסקי בפייסבוק היא פעולה פשוטה שלא מצריכה מאמץ או השקעה כספית. במדריך זה נלמד אתכם צעד אחר צעד איך לפתוח עמוד עסקי בפייסבוק בצורה נכונה.

פתיחת מייל עסקי ב-Gmail

צפו במדריך הבא על מנת ללמוד איך לפתוח מייל עסקי ב-Gmail עם סיומת הדומיין ובחינם. נלמד אתכם צעד אחר צעד כל מה שאתם צריכים לדעת על מנת ליצור אימייל לעסק.

27 כלים לשיווק, ופרסום העסק

מעוניינים לקדם את העסק שלכם אבל אתם לא יודעים איך? במאמר הבא הכולל תמונות ודוגמאות נציג בפניכם 27 כלים שונים לקידום, מיתוג ושיווק העסק שכדאי לכם להכיר.

מדריך לרכישת דומיין ואחסון

העלאת אתר לאינטרנט היא לא פעולה מסובכת. במדריך זה המיועד למתחילים נלמד אתכם כיצד לרכוש דומיין ושרת אחסון ומה עליכם לעשות על מנת להעלות את האתר שלכם לרשת.

פתיחת חשבון וואטסאפ עסקי

המדריך המלא לפתיחת וואטסאפ עסקי (WhatsApp Business). במדריך זה נלמד אתכם איך להגדיר את פרטי העסק, איך ליצור הודעות מהירות, איך לנהל את הלקוחות שלכם וכו'...

פרופיל עסקי במדיה החברתית

מעוניינים להגדיל את החשיפה ללקוחות חדשים? כנסו לעמוד הבא ונציג בפניכם את כל אתרי המדיה החברתית הפופולריים שאתם רוצים לפתוח בהם פרופיל לעסק שלכם.

יש לכם שאלות או משהו להוסיף? שתפו אותנו בתגובות מתחת!

אם יש לכם שאלות או משהו להוסיף נשמח לשמוע מכם בתגובות מתחת ולסייע במידת הצורך.

כלי נגישות