יש לכם שאלה? מעוניינים בהצעת מחיר? צרו קשר:

תפריט ניווט

אתרי תמונות להורדה בחינם לשימוש מסחרי וללא זכויות יוצרים

פורסם בתאריך: נובמבר 08, 2018 - 4 תגובות

לאחר ההצלחה של המדריך הקודם שלנו המציע אתרי פונטים חינמיים לשימוש מסחרי החלטנו לעשות מדריך נוסף והפעם נציג בפניכם אתרי תמונות להורדה בחינם, לשימוש מסחרי וללא צורך במתן זכויות יוצרים.

במאמר זה נסביר קצת על הנושא של תמונות וזכויות יוצרים. נציג בפניכם את אתרי התמונות החינמיים הטובים ביותר שקיימים ברשת ונציג גם כמה מאתרי התמונות בתשלום לאלו מכם שצריכים תמונות באיכות טובה יותר.

ניתן לצפות בסרטון הדרכה הבא המסביר את הנושא של זכויות יוצרים לתמונות ואיך להוריד תמונות בחינם

הרשמה לרשימת תפוצה:

אתרי תמונות להורדה בחינם לשימוש מסחרי וללא זכויות יוצרים

האם מותר להשתמש בכל סוגי התמונות החינמיות?

נקודה נוספת למחשבה בעת השימוש בתמונות שהורדתם בחינם היא שימוש בתמונת המכילות את הפנים של אנשים או תמונות המכילות לוגואים של חברות.

כאשר מדובר באתרי תמונות בתשלום בדרך כלל מדובר בצלם מקצועי שעובד עם דוגמן או דוגמנית והצלם מחתים את הדוגמן על חוזה שמאפשר שימוש ומכירה של התמונה. בנוסף לכך לאתרי התמונות בתשלום יש גם בודקים אנושיים שבודקים את התמונה ומוודאים שהיא תקינה לפני שהיא עולה לאתר.

לעומת זאת באתרי התמונות החינמיים גם כאשר מאפשרים לעשות שימוש מסחרי בתמונות לא תמיד מדובר בצלמים מקצועיים ולפעמים הצלם מעלה את התמונה ללא האישור מהאדם שמופיע בה. במידה ומדובר בחברה גדולה שעושה שימוש בתמונות החינמיות אז עדיף לא להשתמש בתמונות המכילות פנים של אנשים.

תמונות חינמיות שלא מומלץ להשתמש בהם

עדיף גם להימנע מהשימוש של תמונות המכילות לוגואים של חברות או מוצרים. במידה ותראו באתרים תמונות של מוצרים המכילים את לוגו של חברה מסוימת עדיף שלא תשתמשו בתמונה. בתמונות מקצועיות הצלם דואג להסיר את הלוגו ממוצרים לפני שהוא מעלה אותם לאוויר. אם יש לכם ניסיון בעבודה עם פוטושופ תוכלו למחוק את הלוגו או הטקסט מהתמונה בעצמכם.

מעוניינים בשירותי עיצוב גרפי ובניית אתרים?

נשמח לסייע עם מגוון רחב של שירותי עיצוב גרפי ובניית אתרים שיש לנו להציע. השאירו פרטים ונציג שלנו יצור קשר בהקדם:

אתרי תמונות בחינם לשימוש מסחרי

אתרי תמונות להורדה בחינם

אחרי ההקדמה הגענו לעיקר ומתחת תוכלו למצוא אתרי תמונות שמאפשרים להוריד תמונות בחינם ולא מצריכים מתן קרדיט לאתר או לצלם. שימו לב שבאתרים רוב התמונות לא מצריכות מתן קרדיט אבל יכול להיות שיהיו גם תמונות שכן מצריכות מתן קרדיט אז מומלץ לבדוק בכל תמונה שאתם מורידים את תנאי הרישיון שלה לפני השימוש בה.

כאשר התמונה מותרת לשימוש מסחרי יהיה כתוב ברישיון התמונה שהיא מותרת לשימוש מסחרי (Free For Commercial Use). השימוש בתמונות עם הרישיון לשימוש מסחרי מותר גם למעצב גרפי שעושה עבודות ללקוחות שלו. ניתן לראות מתחת דוגמא שתדגים איך יראה רישיון לתמונה שמותרת לשימוש מסחרי ללא הצורך במתן זכויות יוצרים.

תמונה עם רישיון לשימוש מסחרי

מתחת תוכלו לראות את רשימת אתרי התמונות שמהם תוכלו להוריד את התמונות בחינם.

PixaBay - מאגר תמונות של למעלה מ-1.5 מיליון תמונות

pixabay - אתר לתמונות בחינם לשימוש מסחרי

עם למעלה מ-1.5 מיליון תמונות באיכות גבוהה שניתן להוריד בחינם ולעשות בהם שימוש ללא מתן זכויות יוצרים, כמעט בטוח שתמצאו את התמונות שאתם מחפשים ב-Pixabay. אתר זה הוא האתר המוביל לתמונות איכותיות להורדה בחינם ואנחנו ממליצים עליו בחום.

Pexels - הורדת תמונות איכותיות בחינם

Pexels - אתר להורדת תמונות איכותיות בחינם

Pexels הוא אתר נוסף ומאוד איכותי עם תמונות ברמה גבוהה מאוד שתוכלו להוריד בחינם. האתר אפילו מציע הורדה של סרטוני וידאו בחינם וללא הצורך בזכויות יוצרים.

Unsplash - אתר פופולרי להורדת תמונות חינמיות

הורדת תמונות חינמיות מ-Unsplash

אחד האתרים הפופולריים ביותר שמציעים הורדת תמונות בחינם הוא Unsplash. באתר יש מעל חצי מיליון תמונות חינמיות באיכות גבוה שתוכלו להוריד ולהשתמש בהם ללא מתן קרדיט לאתר.

Gratisography - אתר להורדת תמונות מעט שונות ומוזרות

תמונות משונות להורדה

האתר Gratisography הוא אתר שמציע תמונות חינם להורדה עבור אלו מכם שמחפשים תמונות מוזרות, מצחיקות ומשונות. מבחר התמונות שם לא גדול מאחר וכל התמונות מועלות על ידי צלם אחד אך ניתן למצוא תמונות מאוד מעניינות באתר.

PublicDomainVectors - הורדת תמונות וקטורית (Vector) בחינם

הורדת תמונות וקטור בחינם

האתר PublicDomainVectors מאפשר הורדה של תמונות וקטור (Vector) חינמיות בפורמטים .eps, .svg, .ai. באתר יש מבחר של מעל 50,000 תמונות ואילוסטרציות שתוכלו להוריד ולשנות באופן חופשי. החיסרון של האתר הוא שהרמה של מרבית התמונות לא גבוהה במיוחד.

Shutterstock - מאגר תמונות בתשלום עם למעלה מ-237 מיליון תמונות

שאטרסטוק אתר תמונות בתשלום

האתר שאטרסטוק (Shutterstock) הוא כנראה האתר המוביל בעולם להורדת תמונות בתשלום. באתר תוכלו למצוא מאגר תמונות ענק של למעלה מ-237 מיליון תמונות איכותיות הניתנות להורדה בתשלום.

אתר זה מומלץ מאוד בעיקר לגרפיקאים או בעלי מקצוע העושים שימוש רב בתמונות באופן חודשי. נציין שהחבילות הקיימות באתר משתלמות רק במידה ואתם מתכוונים להשתמש בלפחות 10 תמונות בכל חודש.

החיסרון של שאטרסטוק הוא שברגע שאתם רוכשים חבילה חודשית של תמונות ולא תשתמשו בכולם באותו החודש אז אתם תאבדו את היכולת להוריד אותם בחודש הבא (אין צבירה של תמונות מחודש אחד להבא).

פריפיק (Freepik) - אתר להורדת אילוסטרציות בחינם ובתשלום

Freepik (פריפיק) - הורדת תמונות אילוסטרציה בתשלום

האתר פריפיק (Freepik) הוא אתר המאפשר להוריד תמונות אילוסטרציה ווקטורים. לכאורה האתר מאפשר להוריד את מרבית התמונות בחינם אבל בפועל על מנת שתוכלו להשתמש בתמונות תהיו חייבים להשאיר קרדיט לאתר. כך שאם למשל תעלו תמונה מפריפיק לאתר שלכם תהיו מחויבים להשאיר קרדיט וקישור ל-Freepik בתוך העמוד שבו השתמשתם בתמונה.

לאתר יש מאגר מרשים מאוד של אילוסטרציות וגם מאגר של תמונות אמיתיות. החבילות שהאתר מציע הם במחירים שפויים והם מציעים חבילות חודשיות וחבילות שנתיות. חשוב לציין שמאגר התמונות המצוירות מאוד מקצועי וברמה הגבוהה ביותר ולכן אתר זה מומלץ מאוד.

החיסרון של Freepik הוא שמרבית התמונות שיש להם כרגע מצוירות והמאגר של התמונות האמיתיות כרגע לא גדול במיוחד.

DepositPhotos - למי שמשתמש בתמונות באיכות גבוהה לעיתים רחוקות

תמונות להורדה בתשלום באיכות גבוהה

DepositPhotos הוא אתר נוסף ומאוד פופלרי להורדת תמונות בתשלום. באתר תוכלו לרכוש חבילת תמונות לפי כמות קרדיטים. התמונות שתקבלו יהיו באיכות גבוה ובדרך כלל יתאימו גם לעבודות לדפוס.

החיסרון של DepositPhotos הוא שהקרדיטים לתמונות שתרכשו יישארו רק לשנה ממועד רכישת החבילה. אם לא תשתמשו בכמות התמונות שרכשתם בתקופת השנה אז אתם תאבדו אותם.

123RF - אתר המתאים למי שמשתמש בתמונות באיכות נמוכה לעיתים רחוקות

123RF - רכישת תמונות בכמות קטנה

האתר 123RF הוא אתר המתאים לבעלי אתרים שרוצים להעלות תמונות לאתר לעיתים רחוקות. האתר מאפשר לרכוש כמות של קרדיטים שיישארו אתכם במשך שנה ויאפשרו לכם לרכוש תמונות. תוכלו למשל לרכוש 20 קרדיטים לתמונות ב-$21.

התמונות שבאתר מופיעות לפי גדלים והגודל הכי קטן יעלה לכם 2 קרדיטים. אם תצטרכו את התמונה ברזולוציה גדולה יותר אז תאלצו לשלם יותר קרדיטים וזה יהפוך את האתר לפחות משתלם.

היתרון באתר זה הוא שאתם יכול לרכוש מעט קרדיטים והם יישארו אתכם במשך שנה כך שאם אתם בסך הכל רוצים להעלות תמונה לאתר שלכם לעיתים רחוקות וברזולוציה קטנה אתר זה יכול לספק את הצרכים שלכם בצורה טובה..

החיסרון של 123RF הוא שלמרות שיש לאתר מבחר תמונות מכובד לפעמים עדיין קשה למצוא תמונה טובה בנושאים פחות נפוצים. חיסרון נוסף הוא שבמידה ואתם תצטרכו תמונה ברזולוציה גבוהה מאוד אז המחיר של התמונה יכול להגיע ל-10 קרדיטים מה שאומר שתצטרכו לשלם מעל $10 לתמונה (בדרך כלל התמונות הגדלות משמשות בעיקר לפרויקטים לדפוס).

שימוש בתמונות באתר שלכם

דבר נוסף שחשוב לציין הוא שהתמונות החינמיות והתמונות בתשלום מגיעות באיכות גבוהה ובמשקל גדול. אם אתם מתכננים להעלות את התמונות לאתר שלכם מומלץ לדאוג להקטין את הגודל ורזולוציית התמונה לפני העלאה שלה לאתר וזאת על מנת למנוע גידול בזמני הטעינה של עמודים באתר בשל משקל תמונה גבוה (מה שיכול להשפיע לרעה על הדירוג של עמודי האתר בגוגל).

אתם מוזמנים לצפות במדריך נוסף של הבלוג שלנו המסביר איך לעשות אופטימיזציה לתמונות על מנת לשפר את מהירות הטעינה של האתר שלכם.

חבל לפספס, הצטרפו לרשימת תפוצה

חוץ מתמונות בחינם יש לנו באתר מדריכים נוספים ואיכותיים ובנוסף אנחנו מפרסמים מדריכים חדשים לעיתים קרובות. על מנת לקבל עדכונים על מדריכים חדשים הכניסו את המייל שלכם מתחת ונדאג לעדכן אותך בכל פעם שיוצא מדריך חדש.

אם אהבתם את המדריך ואתם רוצים לשתף אותו ניתן לעשות זאת על ידי לחיצה על כפתורי השיתוף מתחת.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם:

פונטים להורדה בחינם ולשימוש מסחרי

פונטים להורדה בחינם ולשימוש מסחרי

צפו במאמר הבא על מנת למצוא את כל האתרים המאפשרים להוריד פונטים בחינם ולעשות בהם שימוש מסחרי לעבודות גרפיות. המשך קריאה…

מדריך אופטימיזציה לתמונות באתר

מדריך אופטימיזציה לתמונות באתר

במדריך זה נלמד אתכם איך להקטין גודל ומשקל לתמונות על מנת שתוכלו להעלות אותם לאתר שלכם בצורה נכונה לאחר ביצוע אופטימיזציה. המשך קריאה…

גודל תמונות לרשתות החברתיות

גודל תמונות לרשתות החברתיות

הורדתם תמונות בחינם לשימוש באתרי הרשת החברתית? במאמר הבא תוכלו למצוא את גודל התמונות המומלץ לרשתות החברתיות. המשך קריאה…

יש לכם שאלות? מכירים אתרי תמונות נוספים בחינם? שתפו אותנו בתגובות מתחת!

אנחנו תמיד שמחים ללמוד דברים חדשים ולסייע לגולשים באתר שלנו. אם יש לכם שאלות או משהו להוסיף נשמח לשמוע מכם.

4 תגובות

 1. אז בעצם תמונות שהורדתי מפריפיק הם לא תמונות תמונות בחינם?
  אם השתמשתי עד היום בתמונות מהאתר בלי רישיון זה אפשר להעלות עלי? ובמידה וכן מה אני אמור לעשות כדי לפתור את זה לקנות רישיון באתר?

  1. היי, כפי שהוזכר במאמר על מנת להשתמש בתמונות חינם מ-Freepik אתם תצטרך לתת קרדיט לפריקפיק באתר שבו השתמשת בתמונות.

   בגדול הרישיון לא עובד רטרואקטיבית אבל אתה יכול אולי לרכוש רישיון באתר ולהוריד את כל התמונות שהשתמשת בהם מחדש על מנת שיהיה לך אישור להשתמש בהם או שפשוט תוסיף קרדיט לפריפיק באתר או באתרים שבהם השתמשת בתמונות שלהם.

 2. שלום ותודה על המאמר המצוין. יש לי שאלה שאני לא יודעת אם היא קשורה למדריך אבל אשמח אם תוכל לעזור. אני מעצבת ספר ללקוח שלי ורציתי לדעת אם אני יכולה להשתמש בתמונות מהאתרים בחינם לצורך העיצוב של כריכת ספר? או שאני צריכה לקנות תמונות בתשלום?

  1. שלום איילת,
   את בהחלט יכולה לעשות שימוש בתמונות שאפשר להוריד בחינם לכריכת ספר. כמובן שאת צריכה לבדיוק שהרשיון של התמונה החינמית מאפשר שימוש כזה ושמדובר בתמונה עם רישיון המאפשר לבצע עבודות לשימוש מסחרי.

   כמו שציינתי בעמוד אני באופן אישי מעדיף לא להשתמש בתמונות של אנשים מאתרי תמונות בחינם אבל זה נתון לשיקולך וזאת בחירה שלך.

   דבר נוסף שחשוב לציין זה שגם באתרי תמונות בתשלום לפעמים הרישיון של התמונה לא יאפשר לך לעשות שימוש בתמונה לעיצוב של כריכה לספר. בחלק מאתרי התמונות בתשלום מגבילים את הרישיון ולא מאפשרים להשתמש בתמונה לדפוס או שמגבילים את כמות העותקים שאפשר להדפיס/למכור עם התמונה. אז גם באתרי תמונות בתשלום צריך לבדוק את הרישיון של התמונה או של האתר.

כתיבת תגובה

מלאו את כל השדות על מנת להשאיר תגובה (האימייל שלכם לא יוצג באתר).

לחצן חזור למעלה
תוסף נגישות

כלי נגישות

הגדלת גודל פונט הקטנת גודלת פונט ניגודיות נמוכה ניגודיות גבוהה אפס הגדרות הצהרת נגישות לאתר
נציג צאט נציג צ'אט אונליין