יש לכם שאלה? מעוניינים בהצעת מחיר? צרו קשר:

חיפוש

אתרי אינדקסים מומלצים לקידום עסק חדש

פורסם בתאריך: אוקטובר 22, 2017

פתחתם עסק חדש? יש לכם אתר אינטרנט חדש? מזל טוב ודרך צלחה. על מנת ליידע את העולם או יותר נכון את גוגל שאתם קיימים תצטרכו לבנות קישורים ולפרסם את העסק שלכם ברחבי הרשת. השלב הראשוני של פרסום עסק חדש נעשה בעיקר באמצעות אינדקסים.

את הפרסום באתרי האינדקסים תוכלו לבצע בעצמכם ובמרבית האתרים הוספת פרטי העסק שלכם תהיה חינמית. מאמר זה יאגד עבורכם את אתרי אינדקסים פופולריים שאנחנו ממליצים להשתמש בהם.

אתרי אינדקסים ישראליים

הרשמה לרשימת תפוצה:

בעבר השימוש באתרי אינדקסים עזר מאוד לקידום אתרים במנועי החיפוש אך לאחרונה עם השינויים באלגוריתם של גוגל לאתרי האינדקסים יש פחות השפעה על הקידום של אתרים ועסקים חדשים, ולמרות שאתרי האינדקסים פחות יעילים ממה שהיו בעבר הם עדיין חלק חשוב בתהליך הקידום של אתר אינטרנט חדש.

במקום לפרסם פה רשימה ענקית של מאות אתרי אינדקסים (שסביר להניח שמרביתם יפסיקו לעבוד בחודשים הקרובים) בחרנו לפרסם כאן רק את האתרים הפופולריים יותר, אלו שנמצאים איתנו כבר זמן מה ונראה כאילו שהם כאן בכדי להישאר. לאתרים אלו תהיה השפעה גדולה יותר עבור מנועי החיפוש מאשר אתרי אינדקסים קטנים שמאפשרים לכל אחד להירשם ללא כל אימות או בדיקה של פרטי העסק.

מה זה אינדקסים?

בעבר הרחוק לפני הגחתו של גוגל לאוויר העולם שלטו ברחבי הרשת אתרי האינדקסים. כאשר אנשים רצו לחפש אתר אינטרנט או עסק מסוים הם היו נכנסים לאחד מאתרי האינדקסים ומוצאים את האתר שחיפשו או את סוג העסק שהם רצו לפי הקטגוריות השונות שהופיעו באתר האינדקסים.

אתרי האינדקסים הם בעצם אתרים המכילים בתוכם רשימות גדולות של אתרים רבים שנמצאים ברחבי הרשת. האתרים יכולים להיות מסודרים לפי תחום עיסוק מסוים (ראיית חשבון, עריכת דין, רפואה), הם יכולים להיות מסודרים לפי אזור מגורים (מרכז, צפון, דרום) והם יכולים להיות מסודרים גם לפי שמות של בתי עסק.

חלק מאתרי האינדקסים מאפשרים לבעל העסק לשלוח להם את האתר שלו והם מאנדקסים אותו (מוסיפים אותו לרשימת האינדקסים) במידה והם רואים זאת לנכון, אתרי אינדקסים אחרים בוחרים להוסיף אתרים באופן סלקטיבי ללא אפשרות של שליחת האתר להוספה על ידי בעל העסק.

לעיתים הוספה של אתר לרשימת האינדקסים היא באופן אוטומטי ולפעמים הוספת האתר נעשית רק לאחר שנציג אתר האינדקסים מאמת שהפרטים שהכנסתם הם פרטים נכונים ושאתם הבעלים של העסק. קיימים אתרי אינדקסים שמאפשרים להוסיף את פרטי העסק שלכם בחינם וקיימים גם אתרים שמאפשרים לפרסם את פרטי העסק בתשלום חודשי או שנתי (במרבית המקרים רצוי לא לשלם עבור פרסום האתר באתרי אינדקסים).

דוגמא טובה לאינדקס של בעלי עסקים הוא דפי זהב (ולא אנחנו לא מדברים על הספר הענקי והצהוב שהיום משמש בתור מעצור לדלת) מדובר על אתר דפי זהב של קבוצת זאפ שמכיל בתוכו עשרות ואלפי מודעות של בעלי עסקים.

למה צריך את אתרי האינדקסים?

השימוש של אתרי האינדקסים

אתרי האינדקסים משמשים בעיקר עבור אתרים או עסקים חדשים שעדיין לא מופיעים במנועי החיפוש והם רוצים לקדם את עצמם. כאשר אנחנו פותחים עסק חדש ייקח זמן עד שאתר העסק או תוצאות עבור העסק יופיעו במנועי החיפוש, אפילו תחת שם העסק שפתחתם. ככל שהשם של העסק שלכם יהיה ביטוי יותר תחרותי קידום התוצאה למקום הראשון עבור שם העסק תהיה קשה יותר.

למשל אם שם העסק שלכם הוא שם לא מוכר כמו וואי וואי דיוולופמנט אז יהיה לכם הרבה יותר קל לקדם את האתר במנועי החיפוש תחת ביטוי זה, וזאת מאחר ואנשים לא מחפשים את הביטוי וגם לא קיימים עמודים המכילים ביטוי זה. אבל מה אם שם העסק שלכם הוא “פוזה”? ביטוי כמו פוזה הוא ביטוי שמשתמשים בו ביום יום וביטוי זה יכול להיות ביטוי שאנשים יחפשו גם בלי קשר לעסק שלכם. תחת ביטוי כמו פוזה ימצאו גם תוצאות של עמודים קיימים שיכולים להפריע לקידום האתר של העסק.

כאשר שם העסק הוא ביטוי מוכר הקידום שלו הופך לקשה יותר, ועל מנת לקדם את האתר שלכם למקום הראשון בגוגל אתם תצטרכו להתחיל תהליך של קידום האתר שלכם.

כאן נכנסים לפעולה (לפחות בשלב הראשוני) אתרי האינדקסים ואתרי המדיה החברתית. על מנת שמנועי החיפוש ידעו שהביטוי “פוזה” שייך לעסק שלכם עליכם לייצר עמודים ברחבי הרשת שמקשרים לאתר שלכם עם הביטוי פוזה. באופן תיאורטי ככל שיהיו יותר קישורים איכותיים לאתר שלכם שמכילים את הביטוי פוזה אז המיקום של האתר שלכם תחת הביטוי פוזה יגדל.

חשוב לציין שלא כל קישור חיצוני הוא טוב ויש גם קישורים שיכולים להזיק אבל לא נרחיב על הנושא במאמר זה. השימוש באינדקסים יאפשר לנו להוסיף קישורים לאתר שלנו תחת השם של העסק. כל אתר מהווה קישור נוסף וככל שיש יותר קישורים הסיכוי להופיע במקומות גבוהים יותר בגוגל אמור לגדול.

טיפים שחשוב לדעת כאשר מוסיפים עסק לאינדקסים

 1. תכינו את עצמכם נפשית להרבה טלפונים. אתרי האינדקסים לא מאפשרים לכם לקדם את העסק בחינם בגלל טוב ליבם, לפרסום באינדקסים יש מחיר.בשבועות שיגיעו לאחר פרסום אתרכם באתרי האינדקסים אתם תקבלו לא מעט טלפונים עם הצעות לקידום האתר או הצעות לבצע תשלום עבור קידום טוב יותר באתר האינדקסים שבו קידמתם את העסק שלכם. סביר להניח שגם יוסיפו את הפרטים שלכם לכל מיני רשימות תפוצה של עסקים חדשים ויטרידו אתכם גם בעתיד.
 2. זה מאוד מפתיע אבל נראה כאילו הרבה מאתרי האינדקסים לא יודעים להכניס למערכת את כתובת האתר בצורה נכונה. כאשר תכניסו את האתר שלכם עם http:// או https:// בחלק מהאתרים זה ישבור את הקישור לאתר. ראינו את הבעיה בהרבה מאוד אתרים קטנים ואתרים קטנים פחות. אם תכניסו את האתר בצורה הבאה: http://www.website.co.il בחלק מאתרי האינדקסים הקישור ישבר ויופיע בצורה כזאת http://http://www.website.co.il כך שמומלץ להכניס את האתר בכל האינדקסים ללא קישוטים וללא פרוטוקול אבטחה.
  אם זה אפשרי תכניסו את הקישור כך www.website.co.il ובמידה ולא ניתן הכניסו אותו ללא פרוטוקול אבטחה (אפילו אם יש לכם פרוטוקול אבטחה) ואם http:// ולא https:// כך שהקישור לא ישבר http://www.website.co.il.
 3. תגוונו קצת עם המידע על החברה או העסק. במקום לעשות העתק הדבק של אותו תוכן בכל אתרי האינדקסים שבהם אתם מכניסים את פרטי העסק מומלץ ליצור כמה גרסאות שונות על מנת ליצור גיוון ושלא יהיה תוכן משוכפל בכל אחד מהאתרים.
 4. במקום לפרסם את האתר או העסק שלכם בכל האינדקסים ביום אחד תעשו את זה לאורך תקופה זמן מסוימת. חלקו את רשימת האתרים שבהם אתם מתכננים לפרסם ל-3-4 קבוצות של ובכל שבוע פרסמו בקבוצת אינדקסים אחת. למרות שזה פחות חשוב כשמדובר באתרי אינדקסים ויש הטוענים שאין בעיה לפרסם בכל האינדקסים באותו יום עדיין עדיף לעשות זאת באופן רגוע.

רשימת אינדקסים ישראליים מומלצים

הגיע הזמן להתחיל לפרסם את העסק או האתר שלכם באתרי האינדקסים. רשימת האינדקסים המופיעה מתחת מכילה את האינדקסים המובילים בארץ. מומלץ להוסיף את פרטי העסק שלכם לכל אחד מאתרי האינדקסים המופיעים ברשימה מתחת ולא לוותר על אף אחד מהאתרים המופיעים ברשימה.

גוגל עסקים

הוספת אתר לגוגל עסקים

התחנה הראשונה בדרך לפרסום העסק תהיה בגוגל עסקים. באמצעות גוגל עסקים נוכל לשייך פרטים של העסק לתוצאת החיפוש תחת שם העסק. מה שזה בעצם אומר הוא שלאחר שאנחנו נצליח לאמת את העסק שלנו בגוגל עסקים, במידה ומישהו יבצע חיפוש על שם העסק שלנו לצד תוצאת החיפוש יופיעו פרטים נוספים על העסק. נוכל להוסיף לצד התוצאה של חיפוש שם העסק פרטים כמו כתובת, תמונות שנפרסם ואפילו ביקורות של לקוחות.

תהליך אימות העסק בגוגל עסקים לעיתים יסתיים בשיחת טלפון אבל ברוב המקרים על מנת לאמת את העסק גוגל ישלחו לכתובת העסק שהגדרתם מכתב עם קוד אישור ובעזרת הקוד שמופיע במכתב תוכלו לאמת את העסק.

הוספת אתר לגוגל עסקים

B144 - בזק עסקים

ממשק של B144 של בזק

האתר של בזק B144 יאפשר לכם להוסיף את האתר של העסק בחינם. באמצעות B144 תוכלו ליצור בחינם מודעה עם שם העסק, טלפון, אימייל, כתובת העסק, אתר העסק ועמוד הפייסבוק של העסק. בעמוד המודעה שפרסמתם הלקוחות שלכם יוכלו גם לפרסם ביקורות על העסק שלכם.

האפשרויות של פרסום המודעה מוגבלות ועל מנת לפרסם מודעה עם יותר פרטים תצטרכו לשלם תשלום חודשי נוסף. העיצוב של האתר היה יכול להיות יותר טוב אבל ל-B144 של בזק יש כוח רב ולכן מומלץ לפרסם את האתר של העסק שם.

הוספת האתר לבזק B144

דפי זהב מקבוצת זאפ

דפי זהב מקבוצת זאפ

האינדקס של דפי זהב הוא כנראה אתר האינדקסים הטוב ביותר בארץ. העיצוב של דפי זהב מצוין, האתר קל ונוח לשימוש. ניתן לחפש עסקים לפי אזור בקלות וניתן לעקוב אחרי ביקורת של לקוחות העסק. ולמרות שדפי זהב הוא אתר מצוין לקידום העסק הפרסום החינמי מוגבל מאוד ואפילו לא ניתן לפרסם את האתר של העסק ללא תוספת תשלום. באמצעות דפי זהב תוכלו לפרסם רק את שם העסק, מספר טלפון וכתובת העסק. לאחר הכנסת הפרטים יתקשר אליכם נציג של דפי זהב על מנת לאמת את הפרטים טלפונית.

במידה ותרצו לפרסם פרטים נוספים על העסק כמו תמונות, מידע על העסק וכתובת האתר שלכם ניתן לעשות זאת בתשלום של כ-129 ש”ח לחודש בהתחייבות של שנה. עבור בעלי מקצוע שמחפשים אותם לפי אזור גראפי (רופאים, עורכי דין, רואי חשבון, קבלנים) אתר דפי זהב יכול להיות בחירה יעילה.

ההמלצה שלנו היא להשיג כמה ביקורות חיוביות מלקוחות קיימים ורק כאשר ויש לכם כמה ביקורות חיוביות תבדקו את האופציה של תשלום עבור פרסום. אחת הסיבות להצלחת עסקים בדפי זהב היא רשימת ביקורות חיוביות גדולה.

הוסיפו את האתר לדפי זהב

אפלקציית איזי - Eazy

אתר של אפליקציית easy

איזי היא אפליקציה לפלאפון שמאפשרת לעשות חיפושים לפי סוגי עסקים ומיקום גיאוגרפי. סביר להניח שיצא לכם לשמוע על האפלקציה בגלל הפרסומות של האפליקציה בטלוויזיה. אתר Eazy מאפשר לכם להוסיף את העסק שלכם לאתר האינטרנט ולאפליקציה ולפרסם גם מידע נוסף על העסק. ההרשמה לאתר היא באמצעות התחברות בעזרת חשבון Gmail או חשבון Facebook. לאחר ההתחברות תאלצו לאמת בעלות על החשבון באמצעות הודעה קולית שתשלח למכשיר הטלפון שלכם.

הוספת אתר ל-Eazy

בתיבת החיפוש הכניסו את שם העסק ותלחצו על הוסף עסק חדש.

דנסגייד - DunsGuide

דנסגייד אינדקס אתרים

אתר אינדקסים נוסף שצובר תאוצה בשנים האחרונות הוא דנסגייד. עיצוב האתר מאוד מרשים ובהסתכלות על הפרופיל של חברות באתר נראה כאילו ניתן לבנות פרופיל עסקי עם עיצוב ברמה גבוהה. הפרסום החינמי באתר מאפשר לייצר פרופיל בסיסי שמכיל רק את שם העסק, הטלפון, והכתובת.

במידה ותרצו לפרסם פרטים נוספים תוכלו לעשות זאת על ידי תשלום של 230 ש”ח לחודש בהתחייבות לשנה. אתר זה נכנס לרשימה רק בגלל העיצוב המרשים והיכולת ליצור עמוד עסקי מרשים. עוצמת הקישור מאתר לא גבוהה כמו האפשרויות מעל והמחיר המבוקש לא מצדיק את התמורה ולכן במידה ומדובר בעסק קטן יספיק לכם הפרופיל הבסיסי בחינם שלא מכיל קישור (גם לפרסום שם העסק ללא קישור יש תועלת עבור מנועי החיפוש).

הוספת אתר לאינדקס דנסגייד

אינדקסים ישראליים נוספים

לאחר שסיימתם לפרסם את העסק שלכם ברשימת האינדקסים הפופולריים המופיעים מעל תוכלו גם להוסיף את האתר שלכם לרשימת האינדקסים הנוספים שמופיע מתחת

אתרי האינדקסים שפרסמנו במאמר יאפשרו לכם לפרסם בהצלחה את העסק שלכם (לפחות בשלב הראשוני). אל תרגישו את הצורך לפרסם את העסק או האתר ביום אחד ותעשו את זה בצורה רגועה ובשלבים. פרסמו את העסק בכמה אינדקסים בודדים בכל יום. כפי שהוזכר למעלה אפשר גם לעשות הפסקה של שבוע בין פרסום אתרי האינדקסים ולא לפרסם את כולם בכמה ימים.

שיטת הקידום במאמר מיועדת בעיקר לעסקים מתחילים או אתרי אינטרנט חדשים כאשר המטרה העיקרית היא שיוכלו למצוא את אתר העסק כאשר מחפשים את השם של העסק. בעתיד כאשר תרצו שימצאו את אתרכם בביטויים יותר תחרותיים תאלצו ללמוד יותר לעומק מדריכים קידום אתרים מאחר ותהליך זה יכול להיות מסובך יותר.

שימוש באינדקסים סיכום ומסקנות

פרסום באתרי אינדקסים היא לא פעולה מעניינת במיוחד אבל היא משמשת בתור השלב הראשוני לקידום העסק החדש. לאחר העבודה הקשה כל מה שנשאר לעשות זה לחכות. חשוב לציין שיכול לקחת למנועי החיפוש זמן רב למצוא את כל הקישורים שיצרתם ולכן תצטרכו להפגין אורח רוח וסבלנות.

במידה וביצעתם הרשמה לכל האתרים שציינו אנחנו מאמינים שתצליחו לקדם את האתר שלכם לפי חיפוש שם העסק שלכם. מומלץ בנוסף לפתוח פרופיל עסקי באתרי המדיה החברתית מאחר ולביצוע פעולה זו גם יש תגמול מבחינת מנועי החיפוש וזה גם עוזר לשיפור תדמית העסק.

פתיחת עסק חדש יכולה רצופה במכשולים ומצריכה השקעה רבה בפרסום אינטרנטי. במידה ותצטרכו עזרה נשמח לעמוד לשירותכם ולספק פתרונות לשירותים שונים ומגוונים.

מחפשים מעצב גרפי ובונה אתרים

הגעתם למקום הנכון. השאירו את הפרטים שלכם מתחת ונחזור אליכם עם הצעה מעניינת.

שתפו את המאמר עם חברים

השקענו זמן רב בהכנת מאמר זה על מנת לעזור לעסקים חדשים ולעסקים קיימים וחדשים לקדם את העסק בצורה טובה ונכונה. אם אהבתם את המאמר והוא עזר לכם בקידום האתר עזרו לנו על ידי שיתופו עם חברים והפצתו באתרי המדיה החברתית.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם:

פתיחת דף עסקי בפייסבוק

פתיחת דף עסקי בפייסבוק

פייסבוק הוא אחד מהאתרים הפופולריים ביותר. צפו במדריך הבא על מנת ללמוד איך לפתוח עמוד פייסבוק לעסק שלכם. המשך קריאה…

פתיחת מייל עסקי בג'ימייל

פתיחת מייל עסקי בג'ימייל

לאחר שסיימתם לפרסם את האתר באינדקסים רצוי גם להגדיר מייל עסקי עם כתובת הדומיין שלכם. המשך קריאה…

פרופיל עסקי ברשת החברתית

פרופיל עסקי ברשת החברתית

צפו ברשימת אתרי המדיה החברתית הפופולריים שאנחנו ממליצים לפתוח בהם עמוד פרופיל לעסק שלכם. המשך קריאה…

מדריך העלאת אתר לאינטרנט

מדריך להעלאת אתר לאינטרנט

המדריך המלא להעלאת אתר לאוויר. כל מה שאתם צריכים לדעת מהשלב הראשוני ועד לשלב שבו האתר שלכם באוויר. המשך קריאה…

פתיחת וואטסאפ ביזנס

פתיחת וואטסאפ ביזנס

צפו במדריך הבא על מנת ללמוד איך לפתוח חשבון וואטסאפ (WhatsApp) ביזנס ואיך להגדיר את פרטי העסק בחשבון. המשך קריאה…

יש לכם שאלות הקשורות למאמר? מכירים אתרי אינדקסים נוספים שאתם חושבים שצריכים להופיע כאן? שתפו אותנו בתגובות מתחת!

אנחנו תמיד שמחים ללמוד דברים חדשים ולסייע לגולשי האתר שלנו. אם יש לכם שאלות או משהו להוסיף נשמח לשמוע מכם.

7 תגובות

 1. מדריך מצוין ומושקע תודה רבה על השיתוף שלו.
  למדתי הרבה מהמדריך ואני אתחיל לפרסם את האתר שלי בתקווה לראות תוצאות.

 2. בס”ד,
  פרסמתי את האתר שלי באינדקס של גוגל והאתר עדיין לא מופיע שאחרים מחפשים אותו מה אפשר לעשות?

  1. שלום שלמה,

   כאשר אתה מפרסם את האתר שלך באינדקס של גוגל עסקים בדרך כלל אתה צריך לאמת אותו על מנת שפרטי העסק שלך יופיעו תחת תוצאות החיפוש. חשוב לציין שאני מדבר על פרטי העסק בצד השמאלי של החיפוש ולא על תוצאות החיפוש של גוגל עצמו.

   אם הכנסת את הכתובת הנכונה של העסק אז בדרך כלל אתה תקבל מכתב בדואר מגוגל לאחר כמה שבועות עם קוד אימות וברגע שאתה מכניס את הקוד אימות פרטי העסק שלך יופיעו לצד החיפוש של שם העסק שלך.

   מה שמוזר זה שברגע שאתה מכניס את הפרטים של העסק ומבקש לפרסם אותו היית אמור לקבל הודעה שיישלח אליך מכתב אימות לכתובת העסק. אם לא קיבלת את ההודעה הזאת אז מומלץ לנסות ולפרסם את העסק שוב ולוודא שהפעם אתה כן מקבל את ההודעה.

   בהצלחה

 3. תודה על המדריך. הוא טוב.
  אני נרשמתי לאתר אתר זה בהמלצת חברה:
  http://www.adora5.com/
  זה בחינם ושווה כי אני מקבלת כניסות מאתר זה.

  1. תודה.
   נראה לא רע, אנסה את האתר בעצמי.
   יש גם את האתר https://alsec.co.il בנישת האבטחה.

 4. נרשמתי לאתרי האינדקסים השונים והתקשרו אלי לאחר מכן והציעו לי לפתוח עמוד לעסק עם הבטחה שאני אקבל לקוחות חדשים מהעמוד. האם זה נכון?

  1. היי מושיק,
   בתור התחלה אף אחד לא יכול להבטיח לך שתקבל לקוחות חדשים לא משנה באיזה אתר מדובר.

   באופן אישי האתר היחידי שהייתי שוקל לשלם עבור יצירת עמוד אישי הוא דפי זהב בגלל שהוא מופיע בחיפושי בעלי מקצוע לפי אזור וכן מדובר באתר שיכול לתת תנועה לבעלי העסקים שנמצאים שם.

   ולמרות זאת התשלומים החודשיים שהאתרים האלו דורשים הוא די גבוה ולדעתי עדיף להשקיע יותר בבניית של נכנסים השייכים לך כמו אתר אינטרנט ופחות באתרי אינדקסים.

כתיבת תגובה

מלאו את כל השדות על מנת להשאיר תגובה (האימייל שלכם לא יוצג באתר).

לחצן חזור למעלה
תוסף נגישות

כלי נגישות

הגדלת גודל פונט הקטנת גודלת פונט ניגודיות נמוכה ניגודיות גבוהה אפס הגדרות הצהרת נגישות לאתר
נציג צ'אט אונליין