יש לכם שאלה? מעוניינים בהצעת מחיר? צרו קשר:

תפריט ניווט

יצירת פוסטים חדשים וניהול בלוג בוורדפרס

פורסם בתאריך: מאי 28, 2018 - 10 תגובות

לאחר שכבר הבנתם מה ההבדל בין פוסטים לעמודים בוורדפרס ולאחר שקראתם את המדריך של יצירה ועריכה של עמודים בוורדפרס שבו הסברנו איך לעבוד עם עורך התוכן של וורדפרס, הגיע הזמן לדבר על הנושא של פוסטים וניהול בלוג בוורדפרס.

במדריך זה נסביר איך ליצור ולערוך פוסטים חדשים, איך להוסיף קטגוריות ותגיות לבלוג, איך להגדיר תמונה ראשית לפוסט שתופיע גם בעמוד הבלוג, איך לבחור את סוג התוכן של הפוסט, איך לערוך את התקציר של הפוסט ואיך לפרסם פוסט מתוזמן.

עדכון: באחד מעדכוני המערכת האחרונים של וורדפרס הם השיקו עורך תוכן חדש המאפשר לערוך וליצור עמודים ופוסטים בוורדפרס בצורה שונה מהמוצג במדריך. למי שמעוניין לחזור לעורך התוכן הישן כפי שמוצג בסרטון צפו במדריך הבא של ביטול עורך התוכן החדש של וורדפרס.

ניתן לצפות בסרטון הדרכה הבא המסביר את הנושא של ניהול בלוג וורדפרס

הרשמה לרשימת תפוצה:

יצירה של פוסטים חדשים בוורדפרס

לאחר הגדרת עמוד הבלוג בוורדפרס השלב הראשון בתהליך יהיה ליצור פוסטים חדשים לאתר שיופיע בבלוג שלנו.

קיימות 2 דרכים שבהם ניתן ליצור פוסטים לבלוג בוורדפרס. הדרך הראשונה היא על ידי כניסה לאזור הניהול ובחירה בלשונית של “פוסטים” בתפריט שבצד ימין ולאחר מכן יש ללחוץ על “פוסט חדש”.

יצירת פוסטים חדשים בוורדפרס

הדרך השנייה לפתיחת פוסט חדש היא על ידי לחיצה על “חדש” בתפריט העליון של האתר ולאחר מכן יש ללחוץ על “פוסט”.

פתיחת פוסט חדש בוורדפרס בעזרת התפריט העליון

עריכה של פוסטים קיימים בוורדפרס

על מנת לערוך פוסטים יש להיכנס לתוך אזור הניהול של וורדפרס ובתפריט הימני לבחור באפשרות של “פוסטים”. לאחר מכן תבחרו את הפוסט שאתם רוצים לערוך ולאחר לחיצה עליו אתם תועברו לעמוד שבו תוכלו לערוך אותו.

עריכת פוסטים בוורדפרס

האפשרות הנוספת לעריכת פוסטים בוורדפרס היא על ידי כניסה לפוסט מתוך עמוד האתר עצמו ולא מתוך אזור הניהול, ועל ידי לחיצה על הכפתור “עריכה” שמופיע בראש העמוד שאתם רוצים לערוך תוכלו לערוך את הפוסט.

עריכת פוסט בוורדפרס דרך התפריט העליון

בחירת סוג תוכן להודעת הבלוג

במידה והתקנתם את וורדפרס בגרסה עדכנית של המערכת תוכלו להגדיר גם את סוג התוכן של הודעת הבלוג. חשוב לציין שעל מנת שתהיה חשיבות להגדרת סוג התוכן יש צורך בכך שהתבנית של האתר בה אתם משתמשים תאפשר הגדרת סוג תוכן. במרבית התבניות ניתן להגדיר תוכן בתור תוכן רגיל, הערה, תמונה, וידאו או בתור גלריה. בתבניות מסוימות יכולות גם להיות אפשרויות נוספות.

על מנת להגדיר סוג תוכן פשוט תבחרו את סוג התוכן של הפוסט שאתם רוצים לפרסם. אם למשל מדובר בפוסט של סרטון וידאו תוכלו לבחור באפשרות של וידאו. אם מדובר על תוכן רגיל תשאירו את סוג התוכן על האפשרות של ברירת המחדל של “רגיל”.

בחירת סוג תוכן לפוסט בוורדפרס

כאשר אתם מגדירים סוג תוכן שונה לעיתים תבנית העיצוב של וורדפרס בה אתם משתמשים תשנה את תצוגת העמוד ובכך תוכלו לאפשר הבלטה וייחוד לכל עמוד. תבניות אחרות יאפשרו להוסיף תווית לעמוד הבלוג הראשי.

לדוגמא: אם הגדרתם את התוכן של הפוסט בתור “וידאו” לצד הודעת הבלוג תופיע גם תגית של “מדריך וידאו” או “וידאו”.

הוספת סוג תוכן של וידאו לפוסט

דוגמה המציגה איך נראה פוסט של בלוג באתר שלנו שהוגדר בתור סוג תוכן של וידאו

מעוניינים בעיצוב ובנייה של אתר בוורדפרס?

נשמח לסייע ולבנות עבורכם אתר וורדפרס במחיר משתלם. מלאו את הטופס מתחת ונציג שלנו יצור קשר בהקדם.

הגדרת תמונה ראשית לפוסט

וורדפרס מאפשרת לנו להגדיר בכל פוסט תמונה ראשית שתופיע לצד הפוסט של הבלוג. שימוש בתמונות איכותיות יהפוך את הבלוג ליותר מעניין ויאפשר לצופי הבלוג להבין יותר מהר מה הנושא שבו עוסק הפוסט החדש שפרסמתם.

על מנת לבחור תמונה לפוסט עליכם ללחוץ על “בחירת תמונה ראשית” בחלונית של תמונה ראשית שנמצאת הצד השמאלי של המסך ולבחור בתמונה שאתם רוצים שתופיע עבור הפוסט.

הוספת תמונה ראשית לפוטס של בלוג בוורדפרס

לאחר ההוספה של התמונה הראשית לצד הפוסט של הבלוג תופיע גם התמונה שהגדרתם. צורת ההופעה של התמונה יכולה להשתנות לפי תבנית העיצוב של האתר שלכם, בתבניות מסוימות התמונה הראשית שהגדרתם יכולה להופיע גם בתוך המאמר עצמו ולא רק בעמוד הבלוג.

תמונה ראשית בפוסט של בלוג

פרסום פוסט מתוזמן בוורדפרס

פונקציה נוספת ומצוינת שיש לוורדפרס להציע היא פרסום פוסט מתוזמן. פרסום מתוזמן יאפשר לכם לבנות אתר וורדפרס איכותי שמתעדכן באופן קבוע לפי תקופת זמן שאתם תגדירו, אתם תוכלו ליצור את התוכן שאתם רוצים לפרסם היום ולהגדיר מתי אתם רוצים שהוא יפורסם באתר.

אם למשל אתם רוצים לפרסם פוסט חדש בבלוג בכל שבוע, מה שאתם יכולים לעשות הוא ליצור היום כמה פוסטים שונים ולאחר מכן לפרסם אותם בצורה מתוזמנת כך שבכל שבוע יפורסם פוסט אחד.

על מנת לפרסם פוסט מתוזמן תלחצו על הכפתור “עריכה” ליד התאריך ושעה של פרסום הפוסט בצד השמאלי של המסך ושם תבחרו את התאריך העתידי שבו אתם רוצים שהפוסט יפורסם. ניתן גם לבצע פרסום מתוזמן כאשר אתם יוצרים עמוד בוורדפרס ולא רק בעת יצירה של פוסטים לבלוג אבל הטכניקה הזאת בדרך כלל משמשת לניהול בלוג באתר.

פרסום פוסט מתוזמן בוורדפרס

יצירת קטגוריות לבלוג בוורדפרס

קטגוריות יאפשרו לכם לחלק את הפוסטים שאתם מפרסמים בבלוג בוורדפרס לפי נושאים. על ידי שימוש בקטגוריות תוכלו להקל על הגולש למצוא את הנושאים המעניינים אותו על ידי מתן היכולת לצפות רק במאמרים שנמצאים תחת הקטגוריה שבה הוא מעוניין לצפות.

על מנת לשייך פוסט לקטגוריה לחצו על הכפתור של “קטגוריה חדשה” ותגדירו את השם של הקטגוריה החדשה שאתם רוצים.

הוספת קטגוריה חדשה לפוסט בוורדפרס

לאחר הוספת הקטגוריות תוכלו לשייך כל פוסט לקטגוריה שבה אתם מעוניינים על ידי סימון תיבת הסימון שנמצאת ליד הקטגוריה של הפוסט. מותר לשייך פוסטים ליותר מקטגוריה אחת במידה והפוסט יכול להתאים לכמה קטגוריות שונות באתר.

שיוך פוסט לקטגוריה בוורדפרס

אם תרצו לערוך, להוסיף או למחוק קטגוריות תוכלו לעשות זאת על ידי כניסה בתוך אזור הניהול לפוסטים >> קטגוריות.
בתוך העמוד של קטגוריות תוכלו ליצור קטגוריות חדשות, לערוך קטגוריות קיימות ולהוסיף מידע ותיאור לקטגוריות שכבר יצרתם.

הוספה ועריכה של קטגוריות בבלוג וורדפרס

יצירת תגיות חדשות והוספת תגית לפוסט של הבלוג

בנוסף לקטגוריות וורדפרס מאפשר לנו גם ליצור תגיות לכל פוסט. אפשר להסתכל על תגית כעל סוג של “תת קטגוריה” שמאפשרת לתייג פוסטים לתוכה. בדרך כלל התגיות שהגדרתם לפוסט יופיע בתחתית העמוד של המאמר. בנוסף לעיתים מסוימות בלוגרים מוסיפים רשימת תגיות גם לתפריט הצדדי של הבלוג.

תגיות בפוסט של בלוג

דוגמא להופעה של תגיות בפוסט של בלוג ובתפריט הצדדי של האתר

כאשר תלחצו על אחת התגיות תוכלו לצפות בכל הפוסטים שמכילים את התגית שלחצם עליה. חשוב לציין שבמידה ואין לכם ניסיון בשימוש בתגיות אז עדיף לא להשתמש בהם. שימוש מוגזם בתגיות יכול לגרום ליצירת דפי זבל שיפגעו בקידום האתר שלכם במנועי החיפוש.

על מנת ליצור תגית חדשה תכתבו את השם של התגית שאתם רוצים להוסיף לפוסט ולאחר מכן תלחצו על הכפתור “להוסיף”.

הוספה של תגית בוורדפרס

במידה ואתם רוצים להוסיף להודעת הבלוג תגית שכבר יצרתם בעבר תוכלו לעשות זאת על ידי לחיצה על הכפתור “לבחור מבין התגיות הנפוצות ביותר” ולראות אם התגית נמצאת ברשימה. אם התגית לא נמצאת ברשימה תוכלו פשוט לרשום את שם התגית הקיימת או את שם התגית החדשה ותוכלו פשוט להוסיף אותה.

במידה ואתם רוצים לערוך, ליצור או למחוק תגיות תוכלו לעשות זאת על ידי כניסה לאזור ניהול בוורדפרס ולחיצה על “פוסטים”, לאחר מכן תלחצו  על “תגיות” ובעמוד שיפתח תוכלו לצפות בכל התגיות הקיימות, לערוך אותם וגם להוסיף תגיות חדשות.

הוספה ועריכה של תגיות בוורדפרס מתוך אזור הניהול

כתיבת תקציר מותאם לפוסטים של הבלוג

כאשר תיכנסו לעמוד הבלוג הראשי באתר שלכם אתם תוכלו לראות שברוב המקרים לכל פוסט שמופיע בבלוג יהיה תקציר ובסיום התקציר יופיע כפתור של “המשך קריאה” או כפתור עם טקסט בסגנון דומה.

הצגת התקציר ואורך התקציר היא פונקציה שנשלטת באמצעות תבנית העיצוב של וורדפרס שמופעלת באתר שלכם והתקציר שמופיע הוא בעצם התחלת המאמר שכתבתם עד לנקודה מסוימת לפי הגבלת תווים או הגבלת מילים.

דוגמא לתקציר של פוסט מתוך בלוג

במידה ואתם רוצים לכתוב תקציר בהתאמה אישית במקום הטקסט ברירת מחדל שמופיע בתחילת הפוסט תצטרכו תחילה להוסיף את חלונית העריכה של התקציר לעמודי הפוסטים. תוכלו לעשות זאת על ידי לחיצה על הכפתור “אפשרויות תצוגה” שמופיע בראש הפוסט ותוודאו שהאפשרות של תקציר מסומנת.

הוספת האפשרות של תקציר לאזור הניהול בוורדפרס

לאחר שסימנתם את האפשרות של התקציר אם תרדו לתחתית העמוד תוכלו לראות שהתווספה אפשרות נוספת של תקציר ושם תוכלו לכתוב את הטקסט המותאם שאתם רוצים שיופיע לצד הפוסט בעמוד הבלוג.

הוספת תקציר מותאם אישית לפוסט

ניהול בלוג מוצלח בוורדפרס

אחרי שהבנתם איך עובד הצד הטכני של הוספת פוסטים ויצירת תוכן לבלוג מה שנשאר לעשות כעת הוא ליצור תוכן איכותי שיגרום לגולשים שלכם לחזור ולקרוא את המאמרים והפרסומים שלכם. יצירת תוכן איכותי לעיתים גם מתוגמלת מצד מנועי החיפוש מאחר ויצירת פוסטים עם תוכן איכותי ועם מחקר מילות מפתח תגרום לגידול בכמות הכניסות לאתר שלכם ממנועי החיפוש.

דרך נוספת לגרום לגולשי האתר שלכם לחזור ולקרוא מאמרים נוספים היא על ידי פרסום מאמרים לעיתים קרובות ועל ידי ניהול רשימת תפוצה. בעזרת רשימת התפוצה תוכלו לשלוח לצופים באתר שלכם עדכונים על פוסטים חדשים ובכך תגרמו להם לחזור ולקרוא את המאמרים החדשים באתר.

ועל מנת לממש את הדוגמא של רשימת התפוצה נדגים גם את התהליך על ידי הוספת טופס מילוי לרשימת התפוצה שלנו מתחת. אם אהבתם את המדריך אתם מוזמנים להירשם ונדאג לעדכן אתכם במייל בכל פעם שאנחנו מפרסמים מדריך חדש. אנחנו מזמינים אתכם בנוסף לצפות בסדרת מדריכים נוספים לוורדפרס שיש לנו כאן באתר.

אל תחמיצו אף פוסט

אהבתם את מה שיש לנו להציע? הצטרפו לרשימת התפוצה שלנו ונדאג לעדכן אתכם על פוסטים חדשים.

אם אהבתם את המדריך ואתם רוצים לשתף אותו ניתן לעשות זאת על ידי לחיצה על כפתורי השיתוף מתחת.

מאמרים נוספים בנושא וורדפרס:

יצירה ועריכה של עמודים בוורדפרס

יצירה ועריכה של עמודים בוורדפרס

במדריך הבא תוכלו ללמוד איך ליצור עמודים חדשים בוורדפרס ותוכלו ללמוד גם איך לערוך עמודים שכבר קיימים. המשך קריאה…

הגדרת עמוד הבית ועמוד הבלוג בוורדפרס

הגדרת עמוד הבית ועמוד הבלוג בוורדפרס

במדריך הבא תוכלו ללמוד איך להגדיר את עמוד הבית או עמוד הבלוג בתור אחד מהעמודים הקיימים באתר שלכם. המשך קריאה…

עבודה עם תוספים (Plugins) בוורדפרס

עבודה עם תוספים (Plugins) בוורדפרס

במדריך הבא תוכלו ללמוד כל מה שצריך לדעת על מנת שתוכלו להשתמש בתוספים (Plugins) בוורדפרס. המשך קריאה…

יצירה ועריכה של תפריטים בוורדפרס

יצירה ועריכה של תפריטים בוורדפרס

מדריך המסביר איך ליצור תפריטי ניווט לאתר וורדפרס ואיך לערוך תפריטי ניווט קיימים באתר. המשך קריאה…

איך לבצע גיבוי ושחזור לאתר וורדפרס

איך לבצע גיבוי ושחזור לאתר וורדפרס

צפו במדריך הבא על מנת ללמוד איך לבצע גיבוי לאתר שלכם ואיך לבצע שחזור ללא מאמץ. המשך קריאה…

מדריך לעבודה עם Widgets בוורדפרס

מדריך לעבודה עם Widgets בוורדפרס

במדריך הבא תוכלו ללמוד הכל על ווידג'טים. מה זה ווידג'טים, איך להוסיף וידג'ט לאתר ועוד... המשך קריאה…

יש לכם שאלות או משהו להוסיף? שתפו אותנו בתגובות מתחת!

אנחנו תמיד שמחים ללמוד דברים חדשים ולסייע לגולשים באתר שלנו. אם יש לכם שאלות או משהו להוסיף נשמח לשמוע מכם.

10 תגובות

 1. איך מדביקים את הפוסטים לעמודים השונים שיצרתי?

  1. שלום שירן,
   אם את עובדת עם תוסף של יצירת עמודים בוורדפרס כמו: אלמנטור, Visual Composer, או Divi Builder אז את יכולה פשוט ליצור עמודות ובתוך העמודות להכניס את התוכן של הפוסטים וקישור לפוסטים..

   אם את מדברת על המאמרים שמופיעים כאן באתר בתחתית כל מדריך אז מדובר בתוסף לוורדפרס שפיתחנו בעצמנו וזה לא משהו שקיים בספריית התוספים. סביר להניח שבחודשים הקרובים נשחרר אותו בחינם והוא יתעדכן בעמוד מתחת:
   https://www.yydevelopment.co.il/?p=7272

   כרגע יהיה לך יותר פשוט לעשות את זה בעזרת התוספים שהזכרתי לבניית עמודים שהזכרתי מעל.

   1. מאוד מודה על התגובה המהירה והמקצועית!
    העניין שבעמודות הוא מוסיף רק קישור לפוסטים ולא את הפוסטים עצמם ובנוסף, אין לי דרך לבחור את הפוסטים. יש רק אפשרות לגרור “פוסטים אחרונים” ושוב זה רק לינקים..

    מה אני מפספסת?

    1. כשאמרתי ליצור עמודה חדשה באלמנטור התכוונתי ליצור שורה עם עמודות ובכל עמודה להוסיף באופן ידני תמונה, כותרת, תיאור, כפתור וכו’…, זה מה שאני עושה בדרך כלל כשאני בונה אתרים.

     כמו שציינת האפשרות של “פוסטים אחרונים” באלמנטור טוענת רק את הכותרות ועד כמה שאני יודע אין אפשרות מהירה לטעון פוסטים אחרונים כמו שאת רוצה באלמנטור.

     מה שכן אפשרי זה להשתמש בתוסף לאלמנטור/וורדפרס שנקרא Jet Elements ואת יכולה לראות כמה דוגמאות של אפשרויות לפוסטים אחרונים שהם טוענים שאת יכולה ליצור באמצעותו:
     https://jetelements.zemez.io/posts-grid/
     החסרון הראשון הוא שמדובר בתוסף בתשלום ולא בתוסף חינמי והחיסרון השני הוא שאלמנטור הוא תוסף מאוד כבד שטוען הרבה קבצי CSS וקבצי Javascript והתוסף של Jet Elements גם טוען לא מעט קבצים מה שיכול להכביד מעט על המהירות טעינה של האתר.

     אבל אם את מחפשת חיים קלים אני מאמין שהתוסף יעזור לך ויש לו גם הרבה אפשרויות נוספות מעבר לפוסטים אחרונים.

 2. איך מייצרים 2 בלוגים נפרדים באתר? בניתי קטגוריות נפרדות אבל כל הפוסטים מגיעים לאותו מקום.
  הדרך היחידה שאני מצליח היא עקומה (באמצעות עמודים תחת אותו תפריט)

  1. שלום ניר,
   אפשר לייצר בלוגים נפרדים על ידי הוספת קוד ייעודי בתבנית של האתר ואני מתאר לעצמי שיש גם תוספים שמאפשרים לעשות את זה אבל זה הרבה יותר מורכב משימוש בקטגוריות אז אין בזה צורך.

   באתר וורדפרס עמוד הבלוג המרכזי טוען באופן אוטומטי את כל הפוסטים שאתה מפרסם באתר ולעומת זאת עמודי הקטגוריות טוענים רק את הפוסטים המשויכים לאותה קטגוריה.

   אז אתה בעצם צריך לוודא שיש לך לפחות 2 קטגוריות שונות באתר ובתוך כל פוסט חדש שאתה יוצר תדאג לסמן רק קטגוריה אחת לפוסט כמו בתמונה מתחת.
   בחירת קטגוריה בוורדפרס

   אחרי שסיימת לשייך את הפוסטים לקטגוריות שיצרת באתר אתה יכול להיכנס לאזור הניהול של וורדפרס, לבחור באפשרות של פוסטים ולאחר מכן תבחר בקטגוריות.

   בעמוד של קטגוריות תלחץ על הכפתור של הצגה שנמצא לצד הקטגוריה שבה אתה מעוניין וזה יעביר אותך לכתובת עמוד הקטגוריה. בעמוד הזה יופיעו רק את הפוסטים המשויכים אל הקטגוריה וזה יהיה גם יהיה הקישור שאתה צריך להוסיף לתפריט ניווט של האתר.
   הצגת כתובת URL של קטגוריה בוורדפרס

   1. בניתי קטגוריות ושייכתי באזור הניהול של וורדפרס את הפוסטים לכל קטגוריה.
    כל הפוסטים ממשיכים להופיע בעמוד הבית.
    איך משייכים את הפוסטים מקטגוריה מסוימת כך שיופיעו בעמוד נפרד מעמוד הבית

    1. שתי השאלות שלך של ליצור בלוג נפרד או להחסיר קטגוריה מבלוג הם באופן יחסי מורכבות וזה לא משהו שאני יכול לענות עליו במסגרת התגובות פה. אם הייתי עונה על זה אז זה היה מצריך מדריך נפרד.

     אם עמוד הבלוג הוא עמוד שאתה מקשר אליו בתפריט ואתה לא רוצה שיופיעו בו כל הפוסטים אז פשוט אל תקשר אליו בכלל ותקשר במקום רק לעמודי הקטגוריה.

     אם עמוד הבלוג הוא העמוד הראשי אז אתה יכול לנסות ולהחליף אותו בעמוד סטטי שלא יטען באופן אוטומטי את הפוסטים של הבלוג או לנסות ולפנות למתכנת שסייע בהסרת פוסטים של קטגוריה מסוימת מהבלוג.

 3. כשאני הולך לעמוד הקטגוריה הנוספת אני רואה שם את הפוסטים ששייכתי לקטגוריה. אבל אני לא מצליח לקשר את הקטגוריה לעמוד בתפריט.

  1. יש לך כאן הסבר לנושא של תפריטי ניווט בוורדרס:
   https://www.yydevelopment.co.il/?p=6330

   בעמוד העריכה של תפריטים בצד הימני יופיעו לך: עמודים, פוסטים, קישורים מותאמים וקטגוריות. תבחר באפשרות של קטגוריות ותוכל להוסיף את עמוד הקטגוריה לתוך תפריט הניווט של האתר.

כתיבת תגובה

מלאו את כל השדות על מנת להשאיר תגובה (האימייל שלכם לא יוצג באתר).

לחצן חזור למעלה
תוסף נגישות

כלי נגישות

הגדלת גודל פונט הקטנת גודלת פונט ניגודיות נמוכה ניגודיות גבוהה אפס הגדרות הצהרת נגישות לאתר
נציג צאט נציג צ'אט אונליין