יש לכם שאלה? מעוניינים בהצעת מחיר? צרו קשר:

תפריט ניווט

פתיחת חשבון וואטסאפ (WhatsApp) עסקי

פורסם בתאריך: פברואר 14, 2019 - 40 תגובות

וואטסאפ היא אחת האפליקציות המובילות בארץ ולמי שפספס הם השיקו אפליקציה נוספת שמיועדת לבעלי עסקים ונקראת וואטסאפ ביזנס (WhatsApp Business). באמצעות וואטסאפ לעסקים תוכלו לפתוח חשבון באפליקציה המכיל את: פרטי העסק, שעות הפעילות, כתובת העסק, אתר אינטרנט, עיצוב הלוגו (תמונת פרופיל), אימייל עסקי ועוד. יתרון נוסף וחשוב מאוד שיש לוואטסאפ העסקי על פני הוואטסאפ הרגיל הוא שניתן ליצור את החשבון באמצעות מספר הטלפון הקווי של העסק במקום מספר הטלפון הסלולארי.

במדריך זה נלמד אתכם צעד אחר צעד איך לפתוח פרופיל וואטסאפ ביזנס עם מספר הטלפון הקווי של העסק (ניתן גם להשתמש במספר הטלפון הנייד הקיים) ואיך להגדיר את פרטי העסק בחשבון שפתחתם.

שימו לב: פתיחת חשבון וואטסאפ עסקי הוא לא שירות שאנחנו מציעים ב-YYDevelopment. אם יש לכם שאלות הקשורות לנושא ניתן להשאיר אותם בתגובות שבתחתית העמוד. מעתה ואילך פניות ישירות בנושא לא יקבלו מענה.

ניתן לצפות בסרטון הדרכה הבא המסביר איך ליצור חשבון וואטסאפ עסקי

הרשמה לרשימת תפוצה:

איך לפתוח חשבון וואטסאפ ביזנס לעסקים

מה זה וואטסאפ ביזנס (WhatsApp Business)?

בדומה לאפליקציית וואטסאפ הרגילה שכולנו מכירים ואוהבים קיימת אפליקציה נוספת שמותקנת באופן נפרד ונקראת וואטסאפ ביזנס (WhatsApp Business).

וואטסאפ ביזנס מיועדת בעיקר לבעלי עסקים שעושים שימוש בוואטסאפ עבור העסק שלהם ורוצים לנהל את אנשי הקשר שלהם בתוכנה בצורה נוחה יותר.

אפשרויות נוספות בוואטסאפ ביזנס

היתרונות של וואטסאפ ביזנס על פני וואטסאפ רגיל:

 • באמצעות וואטסאפ עסקי ניתן להגדיר פרופיל לעסק שמכיל את שם העסק, שעות הפעילות, כתובת העסק, אתר אינטרנט, דואר אלקטרוני וכו’…
 • באמצעות Whatsapp עסקי ניתן ליצור חשבון גם עם מספר טלפון קווי כך שניתן להפריד בין אנשי הקשר בוואטסאפ הרגיל לבין אנשי הקשר בוואטסאפ העסקי (הלקוחות שלכם).
 • בוואטסאפ עסקי ניתן ליצור תגובות מהירות (תגובות מוכנות מראש) ולשלוח ללא הצורך בכתיבת התגובה בכל פעם מחדש.
 • אפליקציית וואטסאפ ביזנס מאפשרת ליצור הודעת “לא זמין”, הודעה שתשלח באופן אוטומטי לפי זמנים שתקבעו לאנשי הקשר ששולחים לכם הודעה בוואטסאפ.
 • וואטסאפ ביזנס מאפשרת לסדר, לארגן ולמיין את אנשי הקשר שלכם באמצעות תוויות

מעוניינים בשירותי עיצוב גרפי ובניית אתרים?

נשמח לסייע עם מגוון רחב של שירותי עיצוב גרפי ובניית אתרים שיש לנו להציע. השאירו פרטים ונציג שלנו יצור קשר בהקדם:

התקנת אפליקציית וואטסאפ ביזנס

נכון להיום ניתן להתקין את וואטסאפ ביזנס בחינם על ידי הורדה של האפליקציה מ-Google Play. בשביל להתקין את התוכנה כנסו ל-Google Play בטלפון הנייד שלכם.

כניסה לגוגל פליי בטלפון אנדרואיד

בעמוד שיפתח תעשו חיפוש ל-WhatsApp Business ותבחרו באפליקציה שנקראת WhatsApp Business. לאחר מכן תלחצו על כפתור “התקנה” ולאחר שההתקנה תסתיים תפתחו את האפליקציה.

התקנת וואטסאפ ביזנס/עסקי

יצירת חשבון Whatsapp עם טלפון נייד ועם טלפון קווי

כאשר אתם פותחים את חשבון הוואטסאפ שלכם יהיו לכם 2 אפשרויות. האפשרות הראשונה תהיה להגדיר את החשבון עם מספר הטלפון הנייד שבו אתם עושים שימוש כיום באפליקציית הוואטסאפ הרגילה והאפשרות השנייה תהיה על ידי הגדרת החשבון באמצעות קו הטלפון הקווי של העסק.

ההמלצה שלנו היא לפתוח את החשבון עם מספר הטלפון קווי של העסק בכדי שתוכלו ליצור הפרדה בין אנשי הקשר הרגילים שלכם לבין הלקוחות. מתחת תוכלו לראות איך לפתוח את החשבון עם מספר טלפון נייד ואיך ליצור את החשבון עם הטלפון הקווי של העסק.

פתיחת וואטסאפ עסקי עם מספר טלפון סלולרי

האפשרות הראשונה תהיה לפתוח את חשבון הוואטסאפ העסקי באמצעות מספר הטלפון הסלולרי שהשתמשתם בו עד היום.

החדשות הרעות הם שכאשר מדובר באותו מספר טלפון לא ניתן להשתמש גם בוואטסאפ הרגיל וגם בוואטסאפ העסקי כך שאם אתם בוחרים לא להשתמש במספר טלפון עסקי אתם תוכלו מעתה ואילך להשתמש ולנהל את אנשי הקשר רק באמצעות תוכנת הוואטסאפ העסקי ולא באמצעות הוואטסאפ הרגיל. ולאחר שעברתם את החשבון לוואטסאפ עסקי לא תוכלו לחזור בחזרה ולהשתמש בוואטסאפ הרגיל במקום.

לפני שאתם עוברים לוואטסאפ העסקי ומפסיקים להשתמש באפליקציית הוואטסאפ הרגילה רצוי תחילה להיכנס לאפליקציית הוואטסאפ שבה השתמשתם עד היום  ולגבות את החשבון הקיים.

תוכלו לגבות את הוואטסאפ על ידי כניסה לתוכנה (הוואטסאפ הרגיל ולא העסקי) ולחיצה האייקון של שלוש הנקודות בראש המסך, לאחר מכן תבחרו בהגדרות ובעמוד שיפתח תלחצו על האפשרות של צ’אטים.

כניסה להגדרות צ'אטים בוואטסאפ

בחלונית הבאה תבחרו באפשרות של “גיבוי צ’אטים” ובעמוד שיפתח תלחצו על הכפתור של הגיבוי.

ביצוע גיבוי לוואטסאפ

לאחר ביצוע הגיבוי אתם תצטרכו למחוק את אפליקציית וואטסאפ הישנה על מנת שתוכלו להעביר את החשבון הפרטי והיסטוריית השיחות לחשבון העסקי. לאחר שמחקתם את וואטסאפ הרגילה מהמחשב כנסו לתוכנת הוואטסאפ ביזנס שהתקנת בטלפון שלכם.

ברגע שתיכנסו לאפליקציית הוואטסאפ ביזנס אתם תתבקשו להכניס את מספר הטלפון שלכם. תוכלו להכניס שם את מספר הטלפון הנייד שלכם ולאחר מכן תלחצו על כפתור האימות. רצוי לוודא שהקידומת היא קידמות 972+ (קידומת של ישראל).

הרשמה לוואטסאפ עסקים באמצעות טלפון נייד

לאחר לחיצה על אימות אתם תקבלו הודעת SMS המכילה קוד אימות. תכניסו את הקוד שקיבלתם ותוכלו לאמת את החשבון שלכם ולהתחיל להשתמש באפליקציית וואטסאפ לעסקים.

פתיחת וואטסאפ עסקי עם מספר הטלפון הקווי של העסק

האופציה המועדפת היא לפתוח את חשבון הוואטסאפ העסקי שלכם באמצעות הטלפון הקווי של העסק. על ידי פתיחה של החשבון עם מספר הטלפון של העסק תוכלו לעשות הפרדה בין החשבון העסקי עם הלקוחות שלכם לבין החשבון הרגיל שמכיל חברים ומשפחה.

על מנת להשתמש במספר הטלפון הקווי כנסו לתוכנת וואטסאפ ביזנס ותכניסו שם את מספר הטלפון שלכם (ניתן להירשם עם טלפון קווי רק בוואטסאפ ביזנס). רצוי לוודא שהקידומת המופיעה לצד המספר היא +972 (קידומת של ישראל).

אימות וואטסאפ באמצעות טלפון קווי

לאחר שתנסו לאמת את מספר של קו טלפון קווי אתם תקבלו הודעה שאומרת “לא הצלחנו לשלוח SMS למספר שלך. אנא בדוק את המספר שלך ונסה שוב בעוד 5 דקות”. תלחצו על אישור ולאחר מכן תלחצו על האפשרות “תתקשרו אליי”.

אימות וואטסאפ באמצעות שיחה

לאחר לחיצה על תתקשרו אליי אתם תקבלו שיחה טלפון עם מענה קולי אוטומטי שיקריא לכם את קוד האימות. תקישו את קוד האימות שקיבלתם באפליקציה ולאחר מכן תוכלו להתחיל להשתמש בוואטסאפ העסקי עם הטלפון הקווי שלכם.

הגדרת פרופיל עסקי בוואטסאפ

אחד היתרונות המרכזיים שיש לוואטסאפ העסקי הוא האפשרות להגדיר את הפרופיל העסקי שלכם. בפרופיל העסקי אתם יכולים להוסיף את תמונת הפרופיל, את כתובת העסק, תיאור העסק, שעות פעילות, דואר אלקטרוני, אתר אינטרנט וכו’…

אם מדובר בהתקנת וואטסאפ חדש אז בפרופיל שלכם תופיע ההודעה “Hey There! I am Using WhatsApp”. הדבר הראשון שנרצה לעשות הוא לשנות את ההודעה הזאת. ניתן לעשות זאת על ידי לחיצה על כפתור ה-3 נקודות שבצד השמאלי העליון של המסך ולאחר מכן תבחרו באפשרות של הגדרות. בעמוד הבא תלחצו על ההודעה עם הכיתוב באנגלית ותערכו את המשפט באנגלית למשפט אחר וקצר שיכול לתאר את הפעילות של העסקית שלכם.

שינוי שורת ההודעה באודות בוואטסאפ עסקי

לאחר שינוי שורת האודות נתחיל בשינוי הפרופיל של העסק. על מנת לשנות את הפרופיל כנסו שוב לעמוד ההגדרות ותבחרו באפשרות של “הגדרות העסק” ובעמוד שיפתח תלחצו על האפשרות של פרופיל.

שינוי הגדרות העסק בוואטסאפ ביזנס

בעמוד הפרופיל תהיה לכם האפשרות ללחוץ על האייקון של עריכה שנמצא בחלק העליון של המסך בצד שמאל. לאחר לחיצה על סימן העריכה תהיה לכם האפשרות לערוך את כל הפרטים של העסק שלכם. מתחת תוכלו לראות תיאור העסק של YYDevelopment בוואטסאפ שמכיל את תמונת הפרופיל, כתובת, שעות פעילות, תיאור העסק, מייל ואתר העסק.

דוגמה לפרופיל עסקי וואטסאפ ביזנס

יצירת תגובות מהירות בוואטסאפ

פיצ’ר מצוין ויעיל שניתן לעשות בו שימוש בוואטסאפ ביזנס הוא היכולת ליצור תגובות מהירות. אם אתם מוצאים את עצמכם מגיבים באמצעות אותה תגובה ללקוחות שונים של העסק אז מהיום כבר אין צורך להקליד את התגובה בכל פעם מחדש.

באמצעות תגובה מהירה תוכלו ליצור כמה תגובות מוכנות מראש שחוזרות על עצמם לעיתים קרובות ותוכלו לטעון את ההודעה על ידי לחיצה על מקש קיצור הדרך של וואטסאפ.

על מנת ליצור תגובות מהירות לחצו על האייקון של שלוש הנקודות שנמצא בראש המסך ותבחרו בהגדרות. בחלונית שתיפתח תבחרו ב-“הגדרות העסק” ולאחר מכן תבחרו אפשרות של “תגובות מהירות”.

כניסה לתגובה מהירה בהגדרות וואטסאפ ביזנס

בעמוד שיפתח תוכלו לראות את התגובות המהירות הקיימות ותלחצו על כפתור הפלוס על מנת ליצור תגובה מהירה חדשה.

בחלונית של תגובה מהירה תכניסו בשדה של “הודעה” את ההודעה שאתם רוצים לשלוח באמצעות תגובה מהירה ובשדה של “קיצור דרך” תוכלו להגדיר את הכותרת/תגית של ההודעה.

יצירת תגובה מהירה בוואטסאפ עסקי

לאחר שיצרתם תגובה מהירה תוכלו להיכנס לצ’אט עם אחד מאנשי הקשר שלכם ולטעון את התגובה על ידי שימוש במקש סלאש/לוכסן (למי שלא יודע מקש סלאש נראה כך /) לטעינת ההודעה המהירה.

בתמונה מתחת תוכלו לראות איך נטענות התגובות המהירות לאחר לחיצה על מקש הסלאש.

תגובה ללקוח בוואטסאפ באמצעות תגובה מהירה

הוספת הודעת לא זמין

באמצעות וואטסאפ ביזנס תוכלו אפילו ליצור לפי זמנים מוגדרים מראש הודעת “לא זמין” שיקבלו באופן אוטומטי אנשי הקשר ששולחים לכם הודעות.

על מנת להוסיף הודעת לא זמין כנסו להגדרות של התוכנה >> הגדרות עסק >> הודעת “לא זמין”.

הודעות לא זמין של וואטסאפ

במידה ואתם רוצים להפעיל את הודעת הלא הזמין עבור העסק שלכם תוכלו להפעיל אותו בחלונית שתפתח על ידי לחיצה על הלחצן שלצד “שלח הודעת לא זמין”.

לאחר הפעלת הפיצ’ר של “לא זמין” תוכלו להגדיר את ההודעה שאתם רוצים שיקבל באופן אוטומטי איש הקשר ששלח לכם הודעה בוואטסאפ.

הפעלת הודעות לא זמין בוואטסאפ ביזנס

לאחר הפעלת השירות וכתיבת ההודעה שאתם רוצים שתופיע תוכלו לבחור מתי תופיע הודעת “אני לא זמין” על ידי לחיצה על האפשריות שנמצאות מתחת לתגית של לוח זמנים. וכפי שניתן לראות בתמונה יהיו לכם 3 אפשרויות שונות.

הגדרת לוח זמנים להודעת לא זמינים

 • שלח תמיד – באפשרות זו תישלח ההודעה האוטומטית לכל מי שישלח לכם הודעה בוואטסאפ.
 • לוח זמנים מותאם אישית – באפשרות זו תוכלו להגדיר מתי יקבלו את ההודעה האוטומטית לפי תאריך ושעה. למשל תוכלו להגדיר שמתאריך 4.2.2018 בשעה 8:00 עד לתאריך 6.2.2018 בשעה 18:00 כל מי שישלח לכם הודעה בוואטסאפ יקבל באופן אוטומטי את ההודעה שהגדרתם. הגדרת לוח זמנים מותאם אישית יכולה להיות יעילה בתקופות של חגים שבהם העסק לא עובד.
 • מחוץ לשעות הפעילות – אם תבחרו באופציה זו הלקוח יקבל את ההודעה בכל פעם שהוא ישלח לכם הודעה מחוץ לשעות הפעילות שהגדרתם בפרופיל העסקי (כפי שהסברנו בתחילת המאמר). אם למשל הגדרתם שהעסק עובד בימים א’ עד ה’ מ-8:00 עד 18:00 אז בכל פעם שמישהו ישלח לכם הודעה מחוץ לשעות הפעילות הוא יקבל את ההודעה שהגדרתם.

שימוש בתוויות לוואטסאפ עסקים

אפשרות נוספת ומעניינת שיש לוואטסאפ עסקים להציע היא הוספת תוויות למשתמשים ברשימת הצ’אטים. על ידי שימוש בתוויות תוכלו לארגן ולמיין באופן מסודר את סוג האנשים/לקוחות שאיתם אתם משוחחים. לדוגמא תוכלו ליצור סימניות ללקוחות מתעניינים, לקוחות שלא שילמו, לקוחות עם הזמנות שהסתיימו וכו’…

אם הוספתם תווית לאיש קשר אז לצד איש הקשר תופיע סימנייה. לכל תווית שמוגדרת בוואטסאפ יש צבע אחר ותוכלו להבדיל בין אנשי הקשר המופיעים ברשימת הצ’אטים לפי הצבע של התווית המופיעה לצד איש הקשר.

תווית שמופיעה ללקוח בצ'אטים של וואטסאפ

על מנת להוסיף תווית ללקוח ברשימת אנשי הקשר שלכם תצטרכו ללחוץ באופן ממושך עם האצבע על איש הקשר שלו אתם מעוניינים להוסיף את התווית. לאחר שאיש הקשר סומן תוכלו ללחוץ בתפריט העליון על האייקון של התווית ולהגדיר את סוג התווית שאתם רוצים שתופיע לצד הלקוח.

הוספת תווית ללקוח בוואטסאפ

בחלונית שתיפתח תוכלו לבחור את התווית שאתם רוצים להוסיף לאיש הקשר. אם מדובר בהתקנת וואטסאפ חדשה אז התוויות ברירת מחדל שמגיעות עם התוכנה הם: לקוח חדש, הזמנה חדשה, ממתין לתשלום, שולם, ההזמנה הושלמה, לקוח מתעניין. וכמובן שניתן למחוק תוויות ישנות, לערוך תוויות קיימות וליצור תוויות חדשות.

הצמדת תווית לצ'אט בוואטסאפ עסקים

אם אתם רוצים ליצור, לערוך או למחוק תוויות תוכלו לעשות זאת על ידי לחיצה על הכפתור של ה-3 נקודות שנמצא בראש במסך ולאחר מכן תלחצו על האפשרות של תוויות.

עמוד עריכת תוויות בוואטסאפ

בחלונית התוויות תוכלו למחוק תוויות ישנות, לערוך תוויות קיימות, ליצור תוויות חדשות ותוכלו גם לצפות בכל אנשי הקשר שנמצאים תחת תווית מסוימת על ידי לחיצה על התווית.

איך להפסיק לקבל הודעות בוואטסאפ מחוץ לשעות הפעילות של העסק

אנחנו עוסקים בתחום של עיצוב גרפי ובניית אתרים והרבה מההתנהלות שלנו מול הלקוחות נעשית באמצעות וואטסאפ. אם אתם צופים באתר שלנו בטלפון נייד אתם תוכלו אפילו לראות כפתור וואטסאפ מהיר שיאפשר להתחיל בשיחה איתנו.

אחת הבעיות הגדלות ביותר של עסקים שמשתמשים בוואטסאפ עם טלפון פרטי היא קבלת הודעות מחוץ לשעות הפעילות. לקוחות שאיתם אנחנו עובדים שולחים לנו הודעות בשעות הלילה המאוחרות, בחגים, בשישי ואפילו בשבתות.

קיימות דרכים שונות שבהם ניתן להפסיק לקבל הודעות/התראות מוואטסאפ ובחלק זה של המדריך נלמד אתכם איך תוכלו לחסום התראות בוואטסאפ דרך ההגדרות של הטלפון ואיך תוכלו לאלץ סגירה של התוכנה.

למי שמעוניין באפשרויות מתקדמות יותר קיימת אפליקציה נוספת לאוטומציה שמאפשר לבטל את התוכנה/התראות ולהפעיל אותה מחדש לפי שעות ותאריכים מוגדרים מראש. האפליקציה נקראת MacroDroid ולמי שרוצה לנסות אותה בעצמו ניתן להוריד אותה מ-Google Play בטלפון שלכם.

הפסקת התראות ב-Whatsapp Business

הדרך הקלה ביותר להפסקת התראות בוואטסאפ מחוץ לשעות הפעילות של העסק היא לכבות באופן ידני את היכולת של התוכנה להציג התראות כאשר אתם מסיימים את יום העבודה.

ניתן להפסיק את ההתראות בוואטסאפ על ידי כניסה ללשונית ההגדרות (של הטלפון ולא של וואטסאפ).

כניסה להגדרות של הטלפון

בהגדרות תסמנו את כפתור “עוד” בתפריט הניווט העליון ותבחרו באפשרות של “מנהל היישומים”. במנהל היישומים תוכלו לצפות בכל התוכנות שמותקנות בטלפון שלכם.

כניסה למנהל היישומים

בחלונית של מנהל היישומים תבחרו באפליקציה של Whatsapp Business.

בחירת בוואטסאפ עסקים במנהל היישומים של הטלפון

בחלונית שתיפתח תוכלו להוריד את הסימון של “הצג התראות” וברגע שתעשו את זה התוכנה תפסיק להציג התראות מוואטסאפ.

כיבוי התראות ב-Whatsapp Business

חשוב לציין שאם החלטתם להפסיק את ההתראות אתם תפסיקו לקבל התראות בטלפון בכל פעם שמישהו שולח לכם הודעה. וואטסאפ תמשיך לעבוד ברקע ובכל פעם שתפתחו את הטלפון אתם עדיין תוכלו לראות אם יש הודעות חדשות באמצעות מונה ההודעות שלא נקראו שמופיע באייקון של התוכנה.

אם תרצו להחזיר את ההודעות של התוכנה בחזרה אתם תצטרכו להיכנס מחדש להגדרות התוכנה במנהל היישומים ולסמן מחדש את האפשרות של הצג התראות.

סגירת התוכנה של וואטסאפ ביזנס

הדרך השנייה והפחות מומלצת להפסיק לקבל התראות מוואטסאפ היא על ידי סגירת התוכנה מחוץ לשעות הפעילות והפעלה שלה מחדש בזמן שעות הפעילות של יום העסקים הבא.

על מנת לסגור את וואטסאפ ביזנס כפי שהסברנו מעל בחלק של הפסקת התראות בוואטסאפ כנסו להגדרות הטלפון >> בחרו בתפריט העליון בלחצן “עוד” >> מנהל היישומים >> Whatsapp Business. בחלון שיפתח תלחצו על “אלץ סגירה” ולאחר שתעשו זאת התוכנה תפסיק לעבוד ואתם תפסיקו לקבל התראות.

הפסקת וואטסאפ ביזנס בטלפון

הערה חשובה: אם אתם בוחרים באפשרות של אלץ סגירה התוכנה תפסיק לעבוד בטלפון. זה אומר שאם ישלחו לכם הודעות אתם לא תוכלו לראות אותם עד שלא תפעילו את התוכנה מחדש (ההפעלה נעשית על ידי כניסה לתוכנה). בנוסף אם בחרתם באפשרות של הגדרת הודעת “לא זמין” אז ההודעות האוטומטיות לא יעבדו במידה ותכבו את התוכנה.

היתרון של כיבוי התוכנה על פני כיבוי ההתראות הוא שוואטסאפ תפסיק לזלול את הבטרייה של הטלפון. למי שלא יודע וואטסאפ היא אחת התוכנות שגוזלות הכי הרבה משאבים מהטלפון וזה גורם לכך שהבטרייה של הטלפון נגמרת מהר יותר.

יצרתי וואטסאפ ביזנס ופרופיל עסקי מה עכשיו?

אם סיימתם ליצור את הפרופיל העסקי בוואטסאפ ביזנס אתם תגלו שהתוכנה תהפוך את החיים שלכם וההתנהלות מול הלקוחות להרבה יותר פשוטה. באמצעות וואטסאפ לעסקים תוכלו לבצע פעולות כמו: שליחת הודעות רגילות וקוליות, שליחת תמונות, ניהול לקוחות, ביצוע שיחות טלפון (מצוין להתנהלות מול לקוחות מחו”ל) ללא מאמץ רב וללא הצורך בשום ידע טכני ונכון להיום התוכנה ניתנת להורדה ולשימוש בחינם.

במדריכים הבאים שלנו נלמד אתכם גם איך להתקין וואטסאפ במחשב ונלמד אתכם איך להוסיף כפתור וואטסאפ לאתר שלכם.

באתר שלנו יש גם המון מדריכים נוספים ומושקעים שיעזרו לכם בעלי העסקים לקדם את העסק שלכם בעצמכם. תוכלו ללמוד איך להעלות אתר לאוויר, איך לפתוח עמוד לעסק בפייסבוק, איך ליצור חשבון מייל עסקי ותוכלו גם לצפות ברשימת אתרי אינדקסים לפרסום העסק.

אנחנו מזמינים אתכם בנוסף להירשם לרשימת התפוצה של האתר בטופס הרישום מתחת על מנת לקבל עדכונים בכל פעם שאנחנו מפרסמים מדריך חדש באתר.

אל תחמיצו אף פוסט

אהבתם את מה שיש לנו להציע? הצטרפו לרשימת התפוצה שלנו ונדאג לעדכן אתכם על פוסטים חדשים.

אם אהבתם את המדריך ואתם רוצים לשתף אותו ניתן לעשות זאת על ידי לחיצה על כפתורי השיתוף מתחת.

מדריכים נוספים שקשורים לוואטסאפ ולבעלי עסקים

התקנת וואטסאפ במחשב

התקנת וואטסאפ במחשב

במדריך הבא תוכלו ללמוד כיצד להתקין את וואטסאפ (WhatsApp) במחשב הביתי ולהתכתב עם אנשי הקשר ללא הצורך בטלפון. המשך קריאה…

פתיחת עמוד עסקי בפייסבוק

פתיחת עמוד עסקי בפייסבוק

במדריך הבא תוכלו לראות צעד אחר צעד איך לפתוח חשבון עסקי בפייסבוק ואיך להגדיר ללא מאמץ את פרטי העסק שלכם. המשך קריאה…

פתיחת מייל עסקי ב-Gmail

פתיחת מייל עסקי ב-Gmail

במדריך זה תוכלו ללמוד איך לפתוח חשבון מייל עסקי עם סיומת דומיין האתר שלכם באמצעות ג'ימייל ובחינם. המשך קריאה…

העלאת אתר לאוויר

העלאת אתר לאוויר

במדריך המקיף הבא תוכלו ללמוד את כל השלבים שאתם צריכים לדעת על מנת שתוכלו להעלות את האתר שלכם לאוויר. המשך קריאה…

סוגי אתרים ופלטפורמות

סוגי אתרים ופלטפורמות

מעוניינים באתר לעסק ולא יודעים באיזה סוג של אתר לבחור או באיזו פלטפורמה לבניית אתרים? כנסו ותגלו כל מה שאתם צריכים לדעת. המשך קריאה…

אינדקסים לקידום העסק

אינדקסים לקידום העסק

אינדקסים הם אתרים המאפשרים לפרסם את פרטי העסק ברחבי הרשת. צפו ברשימת אתרי האינדקסים המומלצים ביותר. המשך קריאה…

משהו היה לא מובן? יש לכם שאלות בקשר לחשבון וואטסאפ העסקי שלכם? שתפו אותנו בתגובות מתחת ונשמח לסייע!

אנחנו תמיד שמחים ללמוד דברים חדשים ולסייע לגולשים באתר שלנו. אם יש לכם שאלות או משהו להוסיף נשמח לשמוע מכם.

40 תגובות

 1. מדריך מצוין ומפורט שמכיל את כל מה שצריך לדעת על וואטסאפ עסקי
  תודה על השיתוף

  1. תודה רבה על המחמאה אלון, שמח לשמוע שאהבת את המדריך

 2. היי! רציתי לשאול בנוגע לוואצפ העסקי.
  ניסיתי להתקין את הוואצפ העסקי עם אותו מספר טלפון ולא הצלחתי.
  אני מקבלת הודעה שיש וואצפ קיים עם המספר! מה אפשר לעשות???
  תודה!

  1. שלום אפרת,
   לצערי אחד מהשלבים להעברת הוואטסאפ הרגיל לוואטסאפ העסקי היה חסר במדריך (רלוונטי רק לפתיחת וואטסאפ עסקי עם מספר הטלפון של הוואטסאפ הרגיל).

   לאחר שאת מבצעת גיבוי להיסטוריית השיחות ואנשי הקשר בוואטסאפ הרגיל את תצטרכי למחוק את האפליקציה של וואטסאפ שהשתמשת בה עד היום ורק לאחר המחיקה של וואטסאפ הישן תהיה לך האפשרות לפתוח את הוואטסאפ העסקי עם הטלפון הקיים.

   אחרי שאת מכניסה את המספר ומבצעת אימות לוואטסאפ תהיה לך האפשרות לטעון את אנשי הקשר והיסטוריית השיחות מהוואטסאפ האישי.

 3. חן, חן, כל הכבוד!
  ברור, רהוט, מקיף וממוקד.
  הצלחתי תוך כדי צפייה בסרטון.
  השאלה כעת כיצד מצרפים את אנשי הקשר? אחד אחד או שיש אופציה לשימוש בקבצי אקסל עבור רשימות ארוכות?

  תודה

  1. היי נתן, תודה על המחמאות.

   לצערי אני לא מכיר דרך להוסיף רשימה של אנשים לוואטסאפ בבת אחת אז כנראה שאתה תצטרך להוסיף את אנשי הקשר אחד אחד.

   אם אנשי הקשר כבר קיימים בטלפון אז אולי כדי שתבדוק את האפשרות של התקנת וואטסאפ במחשב. ההבדל לא משמעותי אבל לדעתי זה יהיה קצת יותר מהיר להוסיף את אנשי הקשר מהמחשב ולא מהטלפון.

 4. שלום. פעלתי על פי ההוראות (למיטב הבנתי) ופתחתי חשבון וואטסאפ עסקי.
  בדקתי ולחיצה על שלח הודעת וואטסאפ בדף העסקי שלי אכן שולחת הודעה אל הוואטסאפ העסקי.
  כאשר אני מנסה לקדם פוסט ממומן בפייסבוק מתקבלת הודעת שגיאה:
  The Whatsapp number in post is not verified with the page.‎
  ‎Please verify your whatsapp number with the page.‎

  יש לך רעיון מה אני עושה לא נכון?

  1. שלום דורון, זה נראה כאילו קישרת בצורה מסוימת את חשבון הפייסבוק שלך לחשבון הוואסאטפ, לא נושא שאני מכיר במיוחד ולא משהו שדיברתי עליו כאן במדריך.

   אני לא מכיר את השגיאה הזאת אבל זה נראה כאילו השגיאה אומרת שהמספר טלפון שאתה מנסה לפרסם איתו בפוסט הממומן לא מאומת עם החשבון פייסבוק שלך. אתה יכול אולי לנסות ולהוסיף להגדרות של העמוד/חשבון את מספר הטלפון של הוואטסאפ, לאמת אותו (במידה וצריך) ולראות אם זה פותר את הבעיה.

 5. היי, כתבה מעולה ומפרטת.
  2 שאלות:
  כמה אנשי קשר אפשר להגדיר לקבוצה מסויימת?
  האם אפשר להגדיר לקבוצה ספציפית, קבלת הודעות בלבד ללא תגובה לקבוצה. שתגובות ייכנסו בהודעה אישית?

  1. שלום ורד.

   1) בוואטסאפ הרגיל יש מגבלה של 256 משתמשים שניתן להוסיף לקבוצה (אני חושב שיש גם דרכים להגדיל את המגבלה לכמות משתמשים גדולה יותר). אני לא בטוח לגבי הוואטסאפ העסקי אבל אני מתאר לעצמי שמגבלת הכמות היא זהה.

   2) קיימת אפשרות לחסום הודעות בקבוצה כך שרק מנהלי הקבוצה יוכלו לשלוח הודעות ולמשתתפי הקבוצה תהיה אפשרות רק לצפות בהודעות ללא היכולת להגיב.

   בשביל לחסום את היכולת של משתמשים להגיב כנסי לקבוצת הוואטסאפ שאת רוצה לשנות >> תלחצי על הכפתור של ה-3 נקודות בראש האפליקציה >> תבחרי ב-“פרטי קבוצה”.

   בחלונית שתיפתח כנסי ל-“הגדרות קבוצה” ושם תלחצי על הכפתור של “שליחת הודעות”.
   בחלונית הבאה שתיפתח תהיה לך האפשרות לבחור מי יכול לשלוח הודעות בקבוצה ותסמני את האפשרות של “מנהלים בלבד”.

 6. תודה רבה על המאמר המפורט והמצוין.
  אשמח לדעת האם קיימת דרך לשלוח הודעות בוואטסאפ העסקי לכמה משתמשים בבת אחד וללא פתיחת קבוצה. אני רוצה שכל אחד יקבל את ההודעה בנפרד ויגיב לי בצאט פרטי בלי ששאר האנשים יוכלו לראות את ההודעה. האם יש דרך לעשות זאת?
  המון תודות ושבוע מקסים (:

  1. שלום אילנית,
   וואטסאפ מאפשרים ליצור רשימת תפוצה ולשלוח הודעות לעד 256 אנשים ללא צורך הצורך בקבוצה.

   לאפשרות של רשימות תפוצה בוואטסאפ יש חיסרון אחד מאוד גדול שאומר שאם תשלחי הודעה דרך הרשימת תפוצה לאדם שלא שמר אותך בתור איש קשר בטלפון שלו אז הוא לא יראה את ההודעה.
   מהניסיון שלי זה יכול לגרום לבעיות ועדיף לשלוח את ההודעות בצורה רגילה כך שכולם יקבלו את ההודעה גם אם הם לא הוסיפו אותך בתור אישר קשר.

   אם את בכל זאת רוצה לנסות את השימוש ברשימות התפוצה אז תלחצי על הכפתור של 3 הנקודות שנמצא בראש האפליקציה בצד שמאל ותבחרי באפשרות של “רשימת תפוצה חדשה”.
   יצירת רשימת תפוצה בוואטסאפ
   לאחר מכן את תוכלי לבחור את האנשים שאת רוצה להוסיף לרשימת התפוצה ולשלוח לכולם את ההודעה בפעם אחת.

   ברגע שאת שולחת את ההודעה בוואטסאפ לכמה אנשים ביחד באמצעות רשימת תפוצה כל אחד מהם יקבל את ההודעה באופן פרטי וברגע שאחד מהם יגיב אז את תקבלי את התגובה באופן פרטי.

   מקווה שהצלחתי לעזור ושיהיה שבוע מקסים גם לך

 7. היי
  כל הכבוד על ההדרכה ברורה מאוד!!
  1.האם בוואצפ העסקי גם צריך לשמור ב-אנשי הקשר גם בית העסק וגם הלקוח כדי שיקבלו הודעות ברשימת התפוצה?
  2.האם זה מוגבל ל256 משתמשים ?
  3.האם יש הגבלה לפתוח רשימות תפוצה?
  4.בקבוצת ווצאפ יש אפשרות להסתיר את חברי הקבוצה כדי שלא יראו מי נמצא בתוך הקבוצה ?

  1. שלום חזי,

   1) בשביל לשלוח הודעה למישהו ברשימת תפוצה אתה צריך לשמור את מספר הטלפון של הלקוח שמותקן עליו וואטסאפ. אתה לא תוכל להוסיף לרשימת תפוצה מספר טלפון שלא מותקן בו וואטסאפ. במרבית המקרים זה יהיה איש הקשר (אין הרבה בתי עסקים עם וואטסאפ על מספר הטלפון של העסק).

   הבעיה ברשימות תפוצה היא שעל מנת שהלקוח יקבל את ההודעה שאתה שולח הוא יהיה חייב לשמור אותך בתור איש קשר בטלפון שלו. אם אתה לא שמור אצלו בטלפון בתור איש קשר הוא לא יקבל את ההודעה שתשלח.

   2) רשימות התפוצה מוגבלות ל-256 אנשים.

   3) עד כמה שאני יודע אין הגבלה לכמות רשימות התפוצה שאתה יכול ליצור.

   4) אין דרך להסתיר את אנשי הקשר אחד מהשני בקבוצה בוואטסאפ. התחליף הוא הרשימת תפוצה אבל שוב התחליף מגיע עם חיסרון מאוד גדול שאתה חייב להיות שמור בטלפון של מי שאתה שולח לו ההודעה.

 8. היי, תודה על המדריך המצויין עזרת לי מאוד.
  רציתי לדעת האם יש לי אפשרות ליצור חשבון וואטסאפ ולחסום את האפשרות להתקשר אליי? אני רוצה שיוכלו רק לשלוח לי הודעות ושלא יוכלו להתקשר.

  תודה מראש,
  אייל

  1. שלום אייל,
   אפשר לחסום את היכולת להתקשר אליך אבל לא מתוך וואטסאפ. והחסימה תהיה לכלל המתקשרים ולא רק למי שיוצר איתך קשר דרך וואטסאפ.

   אם זה משהו שאתה מעוניין בו לאחר שאתה מאמת את חשבון הוואטסאפ אתה יכול לנסות ולפנות לספק הטלפון שלך (בזק, סלקום, אורנג, הוט וכו’…) ולבקש מהם לחסום את השיחות הנכנסות למספר הטלפון.

   אם מדובר במספר של טלפון נייד אתה יכול גם לנסות ולבדוק גם האם קיימות אפליקציות שמאפשרות לחסום שיחות נכנסות ואני מאמין שקיימות אפליקציות כאלו וזה יהיה פתרון עדיף מחסימה של השיחות דרך חברת הטלפון.

 9. פתחתי חשבון ווטסאפ עסקי עם מס’ טלפון קווי. איך אני יכולה לקבל לשם הודעות?… או לשלוח הודעות (הרי אין לי אנשי קשר)

  1. היי שירלי,

   בשביל לשלוח הודעות לאנשי קשר בוואטסאפ את צריכה ללחוץ על האייקון של הזכוכית מגדלת שנמצא בראש האפליקציה ולעשות חיפוש אחר איש הקשר שאליו את רוצה לשלוח את ההודעה. שימי לב שאנשי הקשר שיופיעו בחיפוש הם רק אנשי הקשר השמורים בטלפון הנייד שלך עם וואטסאפ המותקן בטלפון שלהם.
   ברגע שמצאת את איש הקשר שאת רוצה לשלוח לו הודעה תלחצי עליו ובחלון שיפתח תשלחי לו הודעה. לאחר שאת שולחת את ההודעה הראשונה אותו איש הקשר יישמר ברשימת אנשי הקשר שלך בחלון הראשי של וואטסאפ.

   אם את רוצה לקבל הודעה ממישהו אז את פשוט נותנת לו את מספר הטלפון שעליו התקנת את וואטסאפ (מספר הטלפון הקווי) ואומרת לו שהוא יוכל לשלוח הודעה למספר שנתת לו. אותו אדם יצטרך להוסיף אותך לאנשי הקשר בטלפון שלו ולבצע את אותו תהליך שהסברתי מעל על מנת לשלוח לך הודעה.

 10. היי!
  תודה על המדריך 🙂
  אני לא מצליחה לעשות תוויות להודעות באייפון..
  אשמח להסבר

  תודה

  1. שלום ירדן,
   למען האמת אין לי ניסיון בעבודה עם וואטסאפ באייפון אבל ציפיתי שתהיה אחידות בין הממשק אנדרואיד ובאייפון. את צפית במדריך מההתחלה עד הסוף ואצלך לא מופיעה האפשרות של תוויות כמו שזה מופיע במדריך?

   את בטוחה שהוואטסאפ שהתקנת הוא וואטסאפ עסקי (Whatsapp Business) ולא וואטסאפ רגיל? בוואטסאפ הרגיל אי אפשר להשתמש בתוויות.

   אם עשית הכל נכון ובאייפון אין את האפשרות להוסיף תוויות אז את יכולה לבדוק את האופציה של התקנת וואטסאפ במחשב. בוואטסאפ למחשב אם תלחצי על אחד מאנשי הקשר עם הלחצן הימני של העכבר אמורה להיות האפשרות של “עריכת תווית” לכל איש אבל אני לא יודע כמה נוח לבצע את זה מתוך המחשב ואני לא יודע אם יש את כל האפשרויות לתוויות כמו שיש בטלפון.

 11. אין לי סמרטפון,
  יש אפשרות להתקין וואטסאפ ביזנס על המחשב?

  1. שלום מוריה,
   אני לא בטוח בזה ב-100% אבל אני חושב שזה אפשרי עם את מתקינה אמולטור של טלפון אנדרואיד במחשב שלך. על האמולטר (שזה בעצם התקנה של סוג של מערכת הפעלה של טלפון במחשב) את יכולה להתקין וואטסאפ עסקי ולנסות ולהפעיל אותו באמצעות טלפון קווי לפי איך שהסברתי בסרטון.

   עד כמה שאני זוכר הבנתי ש-BlueStacks היא אפשרות יחסית פשוטה להתקנת וואטסאפ ללא טלפון. את יכולה לנסות גם לצפות בסרטון הבא (באנגלית) ואולי הוא יעזור:
   https://www.youtube.com/watch?v=NYRCrXlgOUY

 12. הי,
  תודה על המדריך!!
  שאלה: האם אפשר לתזמן הודעות ללקוחות?
  כלומר, להכין הודעה שתשלח באופן אוטומטי ביום ושעה מסויימים שיוגדרו מראש?

  1. שלום נטע,
   עד כמה שאני יודע זה לא אפשרי לשלוח הודעות מתוזמנות בוואטסאפ.

   יכול להיות שיש אפליקציות ייעודיות שמאפשרות לשלוח הודעות באופן מתוזמן כמו SKEDit אבל זה לא משהו שיצא לי להתנסות איתו באופן אישי.

 13. תודה רבה על המדריך! פשוט נוח וקל להבין.
  מעוניין לברר כיצד אפשר לתכנן תשובה אוטומטית לכל מיני שאלות? לדוגמא: אם לקוח ישאל כתובת, האם אפשר להקפיץ תשובה (רובוט) אוטומטית?
  או אם ישאל על זמני פתיחה, האם ישנה אפשרות להקפיץ תשובה אוטומטית?

  תודה!!!

  1. שלום ברוך,
   באופן רגיל אי אפשר להגדיר תשובות אוטומטיות בוואטסאפ.
   אם זה כן משהו שחשוב לך, פייסבוק שחררו משהו שנקרא וואטסאפ ביזנס API ולפי מה שהבנתי הפלטפורמה הזאת אמורה לאפשר יצירת תגובות אוטומטיות כפי שביקשת.

   הבעיה עם ה-API של וואטסאפ היא שזה מצריך את הסיוע של מתכנת וזאת תהיה השקעה כספית גדולה ככה שזאת אופציה שיותר מומלצת לעסקים גדולים ולא לעסקים קטנים.

 14. אני מנסה להכניס מספר טלפון קווי לפי ההדרכה המעולה שלך,
  אבל הוא כותב לי שהמספר קצר מדי…
  (——-02) מה אני אמורה לעשות?

  1. עם השאלה הנ”ל הסתדרתי…
   איך אני מעבירה את כל ההיסטוריה מהחשבון הפרטי לעסקי כשהם לא על אותו מספר?

   1. שלום פנינה,
    אני לא חושב שזה אפשרי לפחות לא בברירת מחדל של וואטסאפ.

    בדרך כלל שאת פותחת וואטסאפ עסקי עם אותו מספר טלפון של הטלפון הנייד אז ההיסטוריה מועברת באופן אוטומטי לוואטסאפ העסקי.

    אם פתחת את הוואטסאפ העסקי עם מספר טלפון חדש אז את תצטרכי להתחיל מחדש וללא ההיסטוריה של המספר וואטסאפ הישן.

    יכול להיות שקיימת אפשרות בצורה מסוימת לקחת גיבוי של הוואטסאפ הישן ולעשות איזושהי מניפולציה ולהכניס אותו לוואטסאפ העסקי באופן ידני דרך הטלפון אבל אני לא בטוח אם זה יעבוד ולצערי זה לא משהו שאוכל לעזור איתו.

 15. יש אפשרות להשתמש מ2 מכשירים עם אותו מספר עיסקי?

  1. שלום חמדת,
   זה לא משהו שיצא לי לנסות באופן אישי אבל אני לא חושב שאפשר להשתמש ב-2 טלפונים ניידים עם אותו חשבון וואטסאפ עסקי.

   מה שכן אפשר לעשות זה להתקין את וואטסאפ במחשב ואז יהיה אפשר להשתמש גם בוואטסאפ במחשב וגם בוואטסאפ בטלפון עם אותו מספר עסקי. את יכולה לצפות במדריך שמסביר איך לעשות את זה בקישור מתחת:
   https://www.yydevelopment.co.il/?p=8211

 16. הי
  תודה רבה על המדריך! פשוט נהדר

  אני מנסה להפעיל וואצפ עסקי קווי לארגון
  האפליקציה מבקשת לאמת את מס הטלפון
  אי אפשר לאמת מס’ קווי ע”י שליחת הודעה ולכן ניסיתי את ה תתקשרו אלי

  במס’ הקווי של הארגון יש מערכת לניתוב שיחות ולכן לא הצלחתי לקבל את מס’ האימות
  ועכשיו אני נמצאת בנק’ שזה תקוע והחלק של חייג אלי נמצא כרגע על – חייג אלי בעוד 2 שעות
  מה עושים ?

  1. שלום סיוון,
   בקשר להודעה של חייג אלי בעוד 2 שעות את פשוט תצטרכי לחכות כמה שעות עד שההגבלה תסתיים ואז תהיה לך האפשרות לנסות שוב את האפשרות של חייג אליי.

   ברגע שאת מנסה שוב לאמת את החשבון העסקי באמצעות הטלפון תוודאי שאת מבטלת את הניתוב והשיחה תגיע אליך באופן ישיר.

   אם את תפספי שוב את השיחה ההגבלה של “חייג אלי בעוד 2 שעות” יכולה לגדול ואז את תצטרכי לחכות 24-8 שעות נוספת בין כל אימות ואם זה משהו שיקרה הרבה פעמים יכול להיות שבסוף יגבילו את החשבון ועדיף להימנע מהמצב הזה.

 17. האם אפשר להשתמש בשני מחשבים עם אותו מספר הוואטסאפ?

  1. שלום יניב, באופן רגיל אי אפשר להשתמש בוואטסאפ ב-2 מחשבים עם אותו מספר טלפון.

   ברגע שאתה מתחבר למחשב אחר אז התוכנה מנתקת באופן אוטומטי את המחשב האחר.

   הגבתי על זה יותר בהרחבה באחת התגובות למעלה ויש על זה קצת מידע נוסף בעמוד הבא שמסביר איך להתקין וואטסאפ במחשב.
   https://www.yydevelopment.co.il/?p=8211

   1. תודה על התגובה המהירה והמידע

   2. סליחה שאני מציק אבל אני רוצה לוודא משהו שאני לא בטוח לגביו.

    גם כשאני מתקין את הוואטס אפ על המחשב זה עדיין מתנתק, ורשמת “באופן רגיל אי אפשר להשתמש בוואטס ב-2 מחשבים עם אותו מספר טלפון”
    האם זה אומר שאם אעביר את הוואטס לחשבון עסקי כן אוכל להתחבר משני מחשבים בו”ז?

    תודה רבה מראש

    1. שלום יניב,
     אי אפשר להתחבר מ-2 מחשבים בו זמנית על אותו מספר טלפון וזה לא רלוונטי אם זה וואטסאפ עסקי או וואטסאפ רגיל.

     האופציה היחידה שאולי (דגש על אולי כי אני לא בטוח) תאפשר להתחבר מכמה מחשבים בו זמנית היא וואטסאפ ביזנס API.

     הבעיה כאן שהשימוש ב-API של וואטסאפ מצריך מתכנת או חברה שכבר פיתחה איזשהו ממשק שעובד עם ה-API ומאפשר שימוש חודשי במערכת (לא בטוח שיש חברה בארץ שעשתה את זה) וגם אם זה אפשרי לבצע חיבור כמה מחשבים במקביל עם ה-API האופציה הזאת כנראה תהיה יקרה מאוד אז זאת פריווילגיה השמורה רק לחברות גדולות.

     1. שוב, המון תודה

כתיבת תגובה

מלאו את כל השדות על מנת להשאיר תגובה (האימייל שלכם לא יוצג באתר).

לחצן חזור למעלה
תוסף נגישות

כלי נגישות

הגדלת גודל פונט הקטנת גודלת פונט ניגודיות נמוכה ניגודיות גבוהה אפס הגדרות הצהרת נגישות לאתר
נציג צאט נציג צ'אט אונליין