יש לכם שאלה? מעוניינים בהצעת מחיר? צרו קשר:

תפריט ניווט

גודל תמונות לרשתות החברתיות 2019

פורסם בתאריך: אוגוסט 05, 2018 - 6 תגובות

פתיחת פרופיל עסקי באתרי המדיה החברתית היא פעולה חשובה שכל בעל עסק צריך לבצע. לאחר פתיחת עמוד עסקי רצוי גם להשתמש בתמונות המעוצבות בצורה מקצועית ומתאימות לגודל התמונה הנדרש באתר בו אתם מפרסמים. במאמר זה נציין את הגדלים של התמונות שבדרך כלל תעשו בהם שימוש באתרי המדיה החברתית. תוכלו למצוא כאן גדלי תמונות לטוויטר, פייסבוק, יוטיוב, לינקדאין, אינסטגרם, וואטסאפ, פינטרסט, וגוגל פלוס.

חשוב לציין שאתרי המדיה החברתית משנים את הממשקים שלהם ואת גודל התמונות לעיתים קרובות ולכן לא נוכל להתחייב שהגודל המפורסם בעמוד יהיה הגודל המתאים, אבל נשתדל לעדכן את המאמר לעיתים קרובות ותוכלו לראות את תאריך העדכון האחרון מתחת:

תאריך עדכון אחרון: 1.8.2019

במידה ואחד הגדלים שציינו כאן לא התאים עבורכם תעדכנו אותנו בתגובות מתחת ונשתדל לעזור ולעדכן את גודל התמונה הנכון.

גודל באנרים לרשתות החברתיות

הרשמה לרשימת תפוצה:

גודל תמונות לפייסבוק (Facebook)

נכון להיום פייסבוק הוא אתר המדיה החברתית הפופולרי ביותר ואפילו עשינו בעבר מדריך של פתיחת עמוד עסקי בפייסבוק שאתם מוזמנים לבדוק. מתחת תוכלו למצוא את גדלי התמונות המומלצים שצריך להעלות לפייסבוק על מנת שהתמונות יוצגו בצורה נאותה.

גודל תמונה לעמוד בפייסבוק

חשוב לציין שגודל תמונת הנושא לפייסבוק הוא 820x312px, אך גודל זה לא מוצג בצורה טובה בסמארטפונים (התמונה נחתכת מהצדדים) ולכן הגודל שאנחנו ממליצים להשתמש בו הוא 820x462px.

גודל מודעה לפייסבוק מתייחס לתמונה שאתם מעלים כאשר אתם משתמשים בפרסום הממומן של פייסבוק. חשוב לציין שבתמונת המודעה יש מגבלה של טקסט ובדרך כלל לא תוכלו להכניס טקסט ביותר מ-20% מגודל התמונה.

על מנת לבדוק האם המודעה שלכם מכילה יותר מ-20% טקסט ניתן להעלות את המודעה לכלי של פייסבוק ולראות האם המודעה עוברת את המגבלה המותרת: https://www.facebook.com/ads/tools/text_overlay

מעוניינים בעיצוב מקצועי לעמודי המדיה החברתית שלכם?

השאירו את הפרטים שלכם מתחת ונציג שלנו יחזור עם מידע נוסף על העיצובים שיש לנו להציע לאתרי הרשת החברתית:

גודל תמונות לטוויטר (Twitter)

טוויטר הוא אתר מדיה חברתית נוסף המאפשר לצייץ עדכונים קצרים לגולשים שעוקבים אחריכם. מתחת תוכלו לראות את גודל התמונות המומלץ בעת שימוש בעמוד טוויטר.

גודל תמונה בטוויטר

גודל תמונות בלינקדאין (LinkedIn)

לינקדאין היא רשת חברתית המאפשרת שיתופי פעולה והזדמנויות עסקיות ליזמים ובעלי עסקים. לינקדאין פחות פופולרית בארץ אבל רשת חברתית זו מאוד פופולרית בין בעלי עסקים ויזמים בחו”ל.

עיצוב באנר ללינקדאין מעט שונה מהעיצוב של ממרבית אתרי המדיה החברתית מאחר ורק חלק קטן מגודל התמונה שאתם מעלים יופיע בתוך העמוד עצמו, בנוסף קשה להתאים את התמונה בצורה כזאת שתתאים לרזולוציה של המחשב הנייח ולרזולוציה של הטלפון הנייד. מתחת נציין את הגדלים של התמונות ללינקדאין כאשר מדובר בעמוד עסקי וכאשר מדובר בפרופיל אישי.

גודל תמונות לעמוד לינקדאין עסקי

גודל תמונה לעמוד עסקי של לינקדאין

גודל תמונות לפרופיל לינקדאין אישי

גודל תמונות לפרופיל אישי של לינקדאין

גודל תמונות באינסטגרם (Instagram)

אינסטגרם היא רשת חברתית השייכת לפייסבוק ובאמצעות אינסטגרם ניתן להעלות תמונות וסרטונים בזמן אמת דרך הטלפון.

גודל תמונה לעמוד אינסטגרם

גודל תמונות בוואטסאפ (Whatsapp)

וואטסאפ היא אפליקציה לטלפון המאפשרת לנו לנהל שיחות ולתקשר עם אנשי הקשר הקיימים בטלפון. לאחרונה גם הושק וואטסאפ לעסקים (Whatsapp Business) שמאפשר יצירה של פרופיל עם פרטי העסק ופתיחת חשבון עם מספר הטלפון הקווי של העסק.

גודל תמונה בוואטסאפ

גודל תמונת סטטוס ותמונת פוסט בוואטסאפ

הגודל תמונת פרופיל לוואסאפ פרטי ול-Whatsapp עסקי הוא זהה. הגודל המינימלי הוא 192×192 ומומלץ להעלות תמונה ברזולוציה גבוהה יותר עם יחס של 1 ל-1 (הגובה והרוחב צריכים להיות זהים). רצוי להעלות תמונת פרופיל הגדולה מ-400x400px.

גודל תמונות ביוטיוב (YouTube)

יוטיוב הוא אחד מאתרי הרשת החברתית החזקים ביותר. בעזרת עמוד יוטיוב תוכלו להעלות סרטונים ולקדם את העסק שלכם או לקדם את עצמכם כאומנים.

גודל תמונה ליוטיוב

התצוגה של תמונות הבאנרים ביוטיוב מעט שונה משאר האתרים האחרים מאחר ויוטיוב מנסה להתאים את גודל התמונות גם לצפייה בטלוויזיה הביתית ולא רק למחשב הנייח או לסמארטפון. כאשר תעלו את הבאנר לערוץ היוטיוב שלכם רק חלק קטן מהבאנר יוצג בתצוגה של המחשב הביתי. הבאנר המלא יוצג כאשר תצפו בערוץ היוטיוב בטלוויזיה.

גודל תמונות בפינטרסט (Pinterest)

בצורה דומה לאינסטגרם פינטרסט היא רשת חברתית נוספת ומאוד פופולרית בעולם שמאפשרת שיתוף של תמונות. היתרון של פינטרסט על אינסטגרם הוא גם שניתן לבצע את שיתוף התמונות דרך המחשב ולא רק דרך הנייד.

גודל תמונה בפינטרסט

פינטרסט הוא אתר גמיש שמאפשר הצגה של תמונות בגדלים שונים. על מנת לשמור על אחידות תמונות הפוסטים שאתם מעלים מומלץ להעלות את התמונות ביחס של 2:3 וזאת על מנת שהתמונות בעמוד יוצגו בגודל יחסי דומה.

גודל תמונות בגוגל פלוס (Google+)

גוגל פלוס הוא אתר מדיה חברתית שפותח על ידי גוגל במטרה לנסות ולהשיב קרב לפייסבוק. ניסיון זה של גוגל לפתוח אתר מדיה חברתית לא צלח והיום פחות ופחות אנשים משתמשים בגוגל פלוס. מתחת תוכלו לצפות בגודל התמונות לשימוש בעמוד של Google+.

גודל תמונה בגוגל פלוס

כמה טיפים חשובים לסיום

אז סיפקנו לכם מעל את כל הגדלים החשובים שאתם צריכים להכיר במרבית אתרי המדיה החברתית, אבל זה עדיין לא מספיק. הנה לכם כמה טיפים נוספים לשימוש נכון בתמונות באתרי המדיה החברתית.

טיפים לשימוש בגודל תמונות נכון באתרי הרשת החברתית

עדכונים בגודל התמונות – כפי שכבר אמרנו מעל הגדלים והממשקים של אתרי המדיה החברתית משתנים לעיתים קרובות ולכן לא כדאי לסמוך באופן מוחלט על הגדלים שהצגנו במאמר. כאשר אתם מעלים תמונה לאחד מאתרי המדיה החברתית רצוי לבדוק שהוא מוצג בצורה טובה גם במחשב הנייח וגם בתצוגת הטלפון הנייד.

גודל תמונת פרופיל – שימו לב שבמרבית האתרים הצגנו את גודל תמונת הפרופיל בגודל של 400 על 400 פיקסלים. התמונה המוצגת באתרי המדיה החברתית במרבית המקרים תהיה קטנה יותר אבל גודל תמונת הפרופיל צריך להיות ברזולוציה גבוהה. על ידי שימוש בתמונה עם רזולוציה גבוהה תוכלו לעשות שימוש בתמונת הפרופיל כמעט בכל אחד מאתרי המדיה החברתית. שימו לב שכיום יש גם תמונות פרופיל בצורת עיגול אז רצוי ליצור גם תמונה פרופיל עם מרווחים בצדדים על מנת שהאלמנטים בתמונה לא יחתכו בשוליים. במידה ומדובר בתמונת פרופיל של עסק אז רצוי להציג את לוגו העסק כתמונת הפרופיל.

גודל תמונת נושא – תמונת הנושא במרבית האתרים היא הבאנר המרכזי של עמוד המדיה החברתית. הגדלים שציינו כאן הם הגדלים שאתרי המדיה החברתית מגדירים בתור גודל התמונה המומלץ שצריך להעלות. ולמרות זאת חשוב לציין שבאתרים מסוימים רק חלק יחסי מהתמונה יוצג בעמוד עצמו. הסיבה לכך היא התאמה לרזולוציות מסך שונות כמו: המחשב ביתי, הטלפון הנייד והטאבלטים. במידה ואתם לא מעוניינים להסתבך וליצור את הבאנר המרכזי של העמוד שלכם בעצמכם אנחנו מציעים שירותי עיצוב באנרים למדיה החברתית. מבין השירותים שאנחנו מציעים תוכלו למצוא: עיצוב תמונת קאבר לפייסבוקעיצוב באנר לטוויטר, עיצוב באנר לגוגל+, עיצוב תמונת ערוץ ליוטיוב, עיצוב באנר ללינקדאין, ואפילו חבילת עיצוב למדיה החברתית במחיר סופר משתלם.

גודל תמונות לפוסטים – ציינו מעל את הגדלים של תמונות פוסטים בחלק מאתרי המדיה החברתית. למרות שמדובר בגודל המומלץ לא חובה להשתמש בגודל זה על מנת להציג את התמונה באיכות טובה. אתם יכולים לשחק עם גדלי התמונות ולראות מה מתאים עבורכם ואיזה גודל תמונה מוצג בצורה הטובה ביותר. כל עוד עשיתם בדיקה וראיתם שהתמונה מוצגת בצורה טובה במחשב הנייח, בטאבלט ובסמארטפון לא אמורה להיות בעיה להשתמש גם בגדלים שונים ממה שהצגנו פה.

אל תשתמשו בתמונות מגוגל – אחת הטעויות הנפוצות ביותר היא שימוש בתמונות מחיפוש בגוגל. שימוש בתמונות ללא רשות יכול לגרום להפרה של זכויות יוצרים ויכול להוות עילה לתביעה מצד יוצר התמונה. לאלו מכם עם תקציב נמוך ניתן לראות אתרי תמונות חינמיים במאמר נוסף שכתבנו. ולבעלי העסקים הרציניים יותר מומלץ לרכוש תמונות ואת זכויות היוצרים לשימוש בתמונה מאתרי תמונות בתשלום.

אל תחמיצו אף פוסט

אהבתם את מה שיש לנו להציע? הצטרפו לרשימת התפוצה שלנו ונדאג לעדכן אתכם על פוסטים חדשים.

אם אהבתם את המדריך ואתם רוצים לשתף אותו עם חברים ניתן לעשות זאת על ידי לחיצה על כפתורי השיתוף מתחת.

מאמרים נוספים בנושא הרשת החברתית:

אתרי תמונות להורדה בחינם וללא מתן קרדיט

אתרי תמונות להורדה בחינם וללא מתן קרדיט

זקוקים לתמונות איכותיות? במאמר הבא תוכלו למצוא אתרי תמונות שמאפשרים הורדת תמונות בחינם וללא הצורך במתן קרדיט. המשך קריאה…

מדריך לפתיחת דף עסקי בפייסבוק

מדריך לפתיחת דף עסקי בפייסבוק

פייסבוק הוא אתר המדיה החברתית הפופולרי ביותר. במדריך הבא תוכלו ללמוד איך לפתוח חשבון עסקי בפייסבוק בצורה נכונה ובקלות. המשך קריאה…

פתיחת פרופיל עסקי באתרי המדיה החברתית

פתיחת פרופיל עסקי באתרי המדיה החברתית

צפו ברשימת אתרי המדיה החברתית הפופולריים שאנחנו ממליצים לפתוח בהם פרופיל עסקי על מנת לקדם את העסק שלכם. המשך קריאה…

העלאת אתר לאוויר

העלאת אתר לאוויר

מעוניינים ליצור אתר לעסק ולא יודעים מאיפה מתחילים? במדריך הבא נלמד אתכם כל מה שתצטרכו לדעת על מנת ליצור ולהעלות אתר אינטרנט לאוויר. המשך קריאה…

יצירת מייל עסקי ב-Gmail

יצירת מייל עסקי ב-Gmail

מעוניינים ליצור מייל עסקי עם סיומת הדומיין של האתר שלכם? במדריך הבא נלמד אתכם צעד אחר צעד איך ליצור מייל עסקי באמצעות Gmail ובחינם. המשך קריאה…

פתיחת וואטסאפ עסקי

פתיחת וואטסאפ עסקי

רוצים לפתוח חשבון וואטסאפ עסקי שיעזור לכם לתקשר בצורה טובה יותר עם הלקוחות שלכם? במדריך הבא נלמד אתכם כל מה שאתם צריכים לדעת על וואטסאפ ביזנס. המשך קריאה…

אחד מהגדלים שהצגנו כאן לא היה נכון? מחפשים גדלים לתמונות של אתרי מדיה חברתית אחרים? שתפו אותנו בתגובות מתחת ונשמח לעזור

אם מצאתם שאחד הגדלים שציינו כאן לא נכון שתפו אותנו בתגובות מתחת ונשתדל לבדוק את זה ולעדכן את המאמר. אם אתם מעוניינים בגודל תמונות לאחד מאתרי המדיה החברתית שלא ציינו כאן שתפו אותנו בכך ואם מדובר באתר פופולרי נדאג להוסיף גם אותו.

6 תגובות

 1. היי, ניסיתי להעלות תמונה לטוויטר לפי הגודל שכתבתם בעמוד ומשום מה התמונה יוצאת מפוקסלת ולא באיכות טובה.
  אני מעלה את התמונה באיכות גבוהה אבל התמונה מופיע באיכות לא כל כך טובה, יש דרך לתקן את זה?

  1. שלום דנה,

   הסיבה לכך שאיכות התמונה יורדת היא בגלל שברגע שאת מעלה תמונה לטוויטר המערכת של האתר באופן אוטומטי מבצעת אופטימיזציה לתמונה במטרה להקטין את גודל/משקל התמונה בכדי לשפר את מהירות הטעינה של העמוד.

   לצערי נכון להיום קשה להעלות תמונה לטוויטר בלי שהאיכות שלה תפגע. בעבר היו כל מיני טריקים שאפשרו להעלות תמונה באיכות טובה אבל נכון לכרגע זה הפך להיות יותר קשה וכמעט בלתי אפשרי.

   גודל הבאנר לטוויטר נכון להיום הוא 1500x500px. את יכולה לנסות ולהגדיל את הרזולוציה של התמונה עם יחס שווה של הגובה והרוחב (לדוגמא: 2400x800px) ותוודאי גם שאת שומרת את התמונה בפורמט PNG.

   אם תנסי לפעול לפי ההנחיות מעל זה יעזור מעט לשפר את האיכות של התמונה שתוצג בעמוד אבל סביר להניח שהאיכות בכל זאת תקטן.

 2. ראיתי בדפי עסק מסויימים תמונת קאוור במחשב בעיצוב אחד ובסלולרי עיצוב אחר, איך עושים את זה?

  1. שלום רינת, אני לא חושב שזה אפשרי להעלות תמונת קאבר נפרדת לסלולר ולמחשב הנייח.

   כשאת מעלה עיצוב של תמונת קאבר לפייסבוק את צריכה להעלות את התמונה בגודל 820x462px וזאת על מנת לאפשר תמיכה גם לתצוגה של המחשב וגם לתצוגת הטלפון הנייד.

   במחשב הנייח את תראי את התמונה בגודל 820x312px והתמונה נחתכת בחלק העליון ובחלק התחתון ולעומת זאת בטלפון הנייד התמונה מוצגת בגודל 820x462px והחלקים שנחתכים באופן אוטומטי במחשב הנייח מופיעים בטלפון הנייד. כך שבניגוד לתצוגה של המחשב הנייח בטלפון הנייד כל התמונה מוצגת, ויכול להיות שזאת הסיבה לכך שהעיצוב נראה לך שונה בפלטפורמות השונות.

   אם בדקת את זה שוב ואת עדיין רואה שהתמונה שונה לגמרי בעמוד מסוים שלחי כאן העמוד של פייסבוק שמציג את התמונה באופן שונה ואני אנסה לבדוק את זה.

 3. היי תודה על החומר הזה נעזרת בו הרבה.

  מה הגודל של תמונת סטטוס לוואצאפ בפיקסלים?
  תודה מראש!

  1. שלום מירי,
   קודם כל אני שמח לשמוע שפוסט הזה עוזר לך.

   אין לי הרבה ניסיון בשימוש בסטורי בוואטסאפ ואין הרבה מידע על גדלי התמונות של וואטסאפ. מחיפוש קצר ראיתי שאחד מגדלי התמונות המומלצים לסטטוס בוואטסאפ הוא רוחב של 752 פיקסלים וגובה של 1334 פיקסלים.

   ניסיתי לבחון את הגודל הזה וראיתי שחלק קטן מאוד מהשוליים נחתך (יכול להיות שזה משתנה מטלפון לטלפון) אז כשאת יוצרת את התמונה תוודאי שהפרטים החשובים של התמונה נמצאים במרכז ושאין לך פרטים חשובים כמו טקסט בשולי התמונה.
   בהצלחה

כתיבת תגובה

מלאו את כל השדות על מנת להשאיר תגובה (האימייל שלכם לא יוצג באתר).

לחצן חזור למעלה
תוסף נגישות

כלי נגישות

הגדלת גודל פונט הקטנת גודלת פונט ניגודיות נמוכה ניגודיות גבוהה אפס הגדרות הצהרת נגישות לאתר
נציג צאט נציג צ'אט אונליין